Zis-154 nr.383 (1948)
#41

Ok aga kas väide, et ka dd 6-71 oli kasutuses on siis täiesti vale ehk kas kogu tootmine oli 4 silindriste peal ?
Vasta
#42

(29-02-2012, 12:44 PM)MeelisV Kirjutas:  Ok aga kas väide, et ka dd 6-71 oli kasutuses on siis täiesti vale ehk kas kogu tootmine oli 4 silindriste peal ?
Väide ei pruugi olla vale, sest seda teavet ei ole ma enda jaoks veel läbi töötanud. Kindel on see, et antud bussil oli tehasest tulles peal Yaz-204 mootor. Hiljem oli mingi teema Zis 150 mmotoritega, kuid ma ei ole sellesse veel süüvinud.
Vasta
#43

jäi ette selline lehekülg kes näinud kes mitte

http://www.zr.ru/a/389183/print/
Vasta
#44

huvi pärast kiire google andis sellise arvamuse
diiselmootori leiab - suht laialt kasutuses olnud
elktrimootor ДК-305А - juba raske juhtum leidus viiteid tanki generaatorile ja mingitele veduritele ja kraanale ehk veel miskit
generaator ДК-505А - peale sellesamuse bussi ei leidnud viiteid muule kasutusele

saab keeruline olema kui neid ei ole olemas või kuskil silmapiiril näha
Vasta
#45

Minul midagi asjalikku (ei nõu-haud ega isegi lihtsaid linke mitte) teemaalgatajale-vrakiomanikule ette sööta ei ole, aga – olles ise kah nüüd koos sadade (?) kõrvalseisjatesega antud teemat jälginud, olen sunnitud ähvardama – ET OLEKS ASI ÜHEL PÄEVAL KA VALMIS! Tuleme isiklikult nende sadade (-tuhandetega) kohale ja nõuame seda täispööretel undava diiselmootori heli kuulata ja vingugaasi sisse hingata. Lepiks kokku.. näiteks kell 6 peale sõda, kasvõi siis Võru keskväljakul? Võib muidugi ka varem ja kuskil mujal.
Et siis oleks olla!

Vasta
#46

(29-02-2012, 17:46 PM)Tom Kirjutas:  Minul midagi asjalikku (ei nõu-haud ega isegi lihtsaid linke mitte) teemaalgatajale-vrakiomanikule ette sööta ei ole, aga – olles ise kah nüüd koos sadade (?) kõrvalseisjatesega antud teemat jälginud, olen sunnitud ähvardama – ET OLEKS ASI ÜHEL PÄEVAL KA VALMIS! Tuleme isiklikult nende sadade (-tuhandetega) kohale ja nõuame seda täispööretel undava diiselmootori heli kuulata ja vingugaasi sisse hingata. Lepiks kokku.. näiteks kell 6 peale sõda, kasvõi siis Võru keskväljakul? Võib muidugi ka varem ja kuskil mujal.
Et siis oleks olla!
Mina olen nõus. Kokku lepitud, tingimusel, et võtad omalt poolt samaväärse ise taastatud asja kaasa.Cool. Veel parem, kui kõik need sada tuhat midagi samaväärset kaasa võtavad. Tegelikus elus on aga nii, et kui asi valmis saab, siis patsutavad mulle kaks või kolm meest õlale ja ütlevad, et tubli töö. Ülejäänud on selle kokkuleppe ammu unustanud.

Vasta
#47

(29-02-2012, 17:46 PM)Tom Kirjutas:  Minul midagi asjalikku (ei nõu-haud ega isegi lihtsaid linke mitte) teemaalgatajale-vrakiomanikule ette sööta ei ole, aga – olles ise kah nüüd koos sadade (?) kõrvalseisjatesega antud teemat jälginud, olen sunnitud ähvardama – ET OLEKS ASI ÜHEL PÄEVAL KA VALMIS! Tuleme isiklikult nende sadade (-tuhandetega) kohale ja nõuame seda täispööretel undava diiselmootori heli kuulata ja vingugaasi sisse hingata. Lepiks kokku.. näiteks kell 6 peale sõda, kasvõi siis Võru keskväljakul? Võib muidugi ka varem ja kuskil mujal.
Et siis oleks olla!

Tavaliselt on neid vingugaasi nuusutajaid ja asjatajaid ikka palju. Olen täheldanud,et kui üks mees teeb tööd,siis terve küla vaatab pealt....Big Grin Kõik samal ajal irvitavad,targutavad ja joovad..... Vaene mees vehib kirvega päev otsa ja keegi ei pühi tal isegi higi maha...Big Grin
Mina isiklikult aitan ikka mõne jupiga,kui anda on ja kiidan mehe tööd ja vaeva. Kui keegi veel juppe annaks, saaks kiiremini Võru keskväljakule.... Nii et kui kellegil on võimalik selle bussi valmimisse oma panus anda,siis on see teretulnud asi. Kas see siis on mõni jupikene,pildikene ,mõni mälestus või peotäis pori,abiks ikka....Big Grin
Vasta
#48

(29-02-2012, 20:29 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tavaliselt on neid vingugaasi nuusutajaid ja asjatajaid ikka palju. Olen täheldanud,et kui üks mees teeb tööd,siis terve küla vaatab pealt....Big Grin Kõik samal ajal irvitavad,targutavad ja joovad..... Vaene mees vehib kirvega päev otsa ja keegi ei pühi tal isegi higi maha...Big Grin
Aga nii ju töö tegemine Eesti moodi käibki. Iga reaalse töötegija kohta ikka vähemalt pool tosinat kontoristi.
[Pilt: file.php?id=933]


Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#49

Üks väga oluline detail sai eile taastatud. See on uus tehasetähis. Tehtud sellel ajal kasutusel olnud tehasetähise järgi, sest olemasolevat ei olnud võimalik taastada.
   
Vasta
#50

Bussidest ei jaga ise mõhkugi aga väga huvitav teema.
Kas siin pildil on ZIS-155 ?

http://www.vanatehnika.ee/modules.php?na...emId=35529

Suur Kombinaator
www.tsiklitall.ee
Vasta
#51

(01-03-2012, 10:22 AM)Ostap Bender Kirjutas:  Bussidest ei jaga ise mõhkugi aga väga huvitav teema.
Kas siin pildil on ZIS-155 ?
http://www.vanatehnika.ee/modules.php?na...emId=35529
Viidatud pildid on Zis 155. Eestvaates on päris palju erinevusi: esiosa kujundus, klaasid, katusetuled, suunatuled jne.
Zis 154 eestvaade: (pildi päritolu: http://metroblog.ru/post/1192/)
   
Zis 155 eestvaade: (pildi päritolu: http://ens-rus.livejournal.com/84574.html)
   

Vasta
#52

(28-02-2012, 14:12 PM)Väravamehaanik Kirjutas:  Kas kusagil mõnda rahva- või noortepärast joonestamise programmi ei ole?

http://vabavara.eu/index.php
Vaata sealt neid CAD-programme. Ise kasutanud pole, seepärast soovitusi jagada ei oska. Kunagi ammu sai veidi uuritud aga vajadus kadus ja nii ta jäi. Sealt peaks ka päris vabavara leidma. Muidu profiprogramm on vist autocad nimeline ja maksab kõvasti.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#53

Kui 2D on piisav, siis QCad.

3D jaoks mingit head vabavaralist asja polegi, võid ju SketchUpi proovida, aga CAD-ist kipub ta olema sama kaugel kui sapikas bussist (mootor on ju mõlemil taga ja neli ratast all).

Üldiselt kui oled juba mõne heal tasemel kommertsliku 3D CADiga (mu lemparid on SolidWorks ja CATIA, aga neid on veel) käe valgeks saanud, siis selle vabavaraga enam väga nikerdada ei taha. Hinnad on ausalt ostes muidugi jah, kosmilised.
Vasta
#54

(29-02-2012, 18:20 PM)Mufff Kirjutas:  Mina olen nõus. Kokku lepitud, tingimusel, et võtad omalt poolt samaväärse ise taastatud asja kaasa.Cool.

Noh, eks osad ikka midagi vblla leiavad ka. Cool
Ja tekibki põnev küsimus: kui me sinna TÄNA peaks minema, kas Sul endal oleks midagi kaasa võtta...?

...Sest ma ei tea mitte ühtegi venda, kes oleks oma esimese restaureerimistööna lõpetanud edukalt miljonikroonise projekti...(nagu sellise bussi tegemine kahtlemata kokku maksma läheb....)

Samas tean üsna mitut, kes sinnamaani on jõudnud läbi mitmete poole-, kümnendik- ja tuhandikmilliste....
Vasta
#55

(03-03-2012, 11:59 AM)stihl Kirjutas:  Noh, eks osad ikka midagi vblla leiavad ka. Cool
Ja tekibki põnev küsimus: kui me sinna TÄNA peaks minema, kas Sul endal oleks midagi kaasa võtta...?
...Sest ma ei tea mitte ühtegi venda, kes oleks oma esimese restaureerimistööna lõpetanud edukalt miljonikroonise projekti...(nagu sellise bussi tegemine kahtlemata kokku maksma läheb....)
Samas tean üsna mitut, kes sinnamaani on jõudnud läbi mitmete poole-, kümnendik- ja tuhandikmilliste....
Tere stihl.
Provokatsioonile ma ei allu, kuid kuna kiri on adresseeritud mulle, siis vastan. Zis 154 buss on plaanis valmis saada TAK-i 95 juubeliks, mis on 29.mail 2017. Tegelikkuses sõlmisin 01.03.2012 umbes kell 17.30 formaalse kihlveo viie aasta peale. Seega peab buss olema valmis 01.03.2012, kell 17.30. Õnneks on 2016 liigaasta ja see annab mulle ühe päeva juurde.
Täna ma teiega kuhugi ei tule ja see välistab ka vajaduse midagi kaasa võtta. Samas loodan südamest, et minu väljakutsuja, kodanik Tom, on ülalnimetatud kuupäevaks taastanud näiteks mõne Laz bussi ja tuleb samuti välja. Väravamehaanikul on skoor juba avatud ja tema tuleb kindlasti.
Kui hästi läheb, siis võib juhtuda, et mõne aasta pärast tead sa vähemalt ühte venda, kes oma esimese restaureerimistööna on lõpetanud edukalt miljonikroonise projekti. Kui aga hästi ei lähe, siis see seis ei muutu.
Aga mul on hea meel, et on palju inimesi, kes selle bussi taastamisele kaasa elavad. Kui veel kõik need, kes siin foorumis suure suuga lubavad, ka appi tulevad, siis saab see buss oluliselt kiiremini valmis.

Mufff, nõudmiseni.
Vasta
#56

Need DK markeeringuga veomootorid-generaatorid tuletasid meelde TU2 mootorveduri. Kui tegu ikka universaalsete kannidega, siis maksab tülitada Muuseumraudtee ülemust - kaks TU2 on Lavassaares olemas, mõnel muidugi ka sidemed Leedu ja Läti kitsarööpahulludega, kelle valduses neid vedureid ja nende tükke veelgi. Ma nüüd ei tea kuidas on euroliidu maades vene vanade trollide ja trammidega, et mis näiteks Riias liikvel on ja mida depoodest leida võib? Muidugi ei tarvitse jupid samad olla, 5 minuti googeldamisega ma TU2 nii detailsetele andmetele pihta ei saand.
Vasta
#57

(03-03-2012, 13:06 PM)Mufff Kirjutas:  Kui hästi läheb, siis võib juhtuda, et mõne aasta pärast tead sa vähemalt ühte venda, kes oma esimese restaureerimistööna on lõpetanud edukalt miljonikroonise projekti.

Loodan parimat.
Ja ühtlasi luban, et kui ükskord selle bussi kere on värvitud, tulen oma (väikese) meeskonnaga kohale ja paigaldan kõik 18 ülemist ovaalakent omal kulul. (...mis ei ole lihtne; inglaste harrastusspetsid panevad 2 akent ööpäevas...)
Kui sobib, muidugi...

Klaasid, valmislõigatud, Sinu poolt (karastatud, muidugi); tihendid + soon + töö minu poolt. (see mittekuivav tatt, muidugi ka)
Land Roveri Alpine akende paigaldamisel tekkinud siin juba väike kogemus...Toungue

Saun Sinu poolt, õlle meestele klapime?

(03-03-2012, 13:06 PM)Mufff Kirjutas:  Aga mul on hea meel, et on palju inimesi, kes selle bussi taastamisele kaasa elavad. Kui veel kõik need, kes siin foorumis suure suuga lubavad, ka appi tulevad, siis saab see buss oluliselt kiiremini valmis.

Ühtlasi avan "suure suuga" lubajate kirjaliku listi nagu mina seda tegin.
Kes midagi lubab, paneb oma lubaduse ka siia kirja...




Vasta
#58

(03-03-2012, 17:56 PM)stihl Kirjutas:  
(03-03-2012, 13:06 PM)Mufff Kirjutas:  Kui hästi läheb, siis võib juhtuda, et mõne aasta pärast tead sa vähemalt ühte venda, kes oma esimese restaureerimistööna on lõpetanud edukalt miljonikroonise projekti.
Loodan parimat.
Ja ühtlasi luban, et kui ükskord selle bussi kere on värvitud, tulen oma (väikese) meeskonnaga kohale ja paigaldan kõik 18 ülemist ovaalakent omal kulul. (...mis ei ole lihtne; inglaste harrastusspetsid panevad 2 akent ööpäevas...)
Kui sobib, muidugi...
Klaasid, valmislõigatud, Sinu poolt (karastatud, muidugi); tihendid + soon + töö minu poolt. (see mittekuivav tatt, muidugi ka)
Land Roveri Alpine akende paigaldamisel tekkinud siin juba väike kogemus...Toungue
Saun Sinu poolt, õlle meestele klapime?
(03-03-2012, 13:06 PM)Mufff Kirjutas:  Aga mul on hea meel, et on palju inimesi, kes selle bussi taastamisele kaasa elavad. Kui veel kõik need, kes siin foorumis suure suuga lubavad, ka appi tulevad, siis saab see buss oluliselt kiiremini valmis.
Ühtlasi avan "suure suuga" lubajate kirjaliku listi nagu mina seda tegin.
Kes midagi lubab, paneb oma lubaduse ka siia kirja...

Kokku lepitud. Saun on olemas ja koorem õlut pidi selle kihlveoga tulema.
Vasta
#59

(03-03-2012, 13:06 PM)Mufff Kirjutas:  Samas loodan südamest, et minu väljakutsuja, kodanik Tom, on ülalnimetatud kuupäevaks taastanud näiteks mõne Laz bussi ja tuleb samuti välja.

Selgub, et minu sügavalt siiras (küll üliähvardavas toonis esitatud aga siiski siiras) soov näha kunagi ühte taastatud Zis-bussi, on tekitanud reas kaasfoorumlastes rea reaktsioone. Tsitaatidest: "kõik samal ajal irvitavad,targutavad ja joovad" tegin ühese ja kiire järelduse, et mina olen nende viimaste hulka arvatud. Vähe sellest, nüüd loen lisaks, et olen kellelegi lisaks mingeid väljakutseid esitanud... Tunnistan, et olen plindris – oma kontrollimatute väljakutsete, irvitamise, targutamise ja joomise tulemusena leian ennast olukorrast, kus Võru keskväljakule kokku tulles pole mul kardetavasti peale valmisoleku vingugaasi nuusutada mitte midagi muud välja pakkuda, saati siis ette näidata. Minu õunapuuaias kohe-kohe valmiva Союз-2 täiesti töökorras 1:1 koopia valmimine on hetkel küll ainult mõne üksiku detaili taga kinni ("muidu täiesti paugupill puudu on ainult starter kuskilt kuulsin et mosse 412 starter pidi täiesti sarnane olema ainult mõni asi on nats teistsugune kui kellelgi on pakkuda ostaks kohe ära") seetõttu ei saa küll hetkel 100%-kindlusega lubada, et kokkulepitud ajaks asi valmis saab, küll aga olen täiesti kindel õlale-patsutaja, seda ma luban!!! (Kui just samal ajal parasjagu midagi muud tähtsat ees ei ole)
Vasta
#60

Tegin täna korralikud pildid Zis 154 tagasillast. Panin need üles siia: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=39901
Tagasild on siiski sama mis Zis 150 veoautol. Nagu pildil näha, asetseb difri korpus silla korpuses nurga all. Sellised sillad olid kasutusel vanematel Zis 150 veoautodel. Hiljem tagasilla korpus muutus. Ka ülekandearv oli bussil erinev kui veoautol, kuid see ei ole antud hetkel oluline. Võimalusel otsin tervet tagasilda, sest puudu on differ, poolteljed, piduri kambrid ja ka piduri hoovastik. Zis 154 bussi 10 mutriga kinnituvad rattad on lahendatud piduritrumli külge kinnituva vaherõnga abil (vaata teist pilti). Seega on Zis 150-e sild sobiv ja kui vaherõngad ära vahetada, saab kasutada Zis 154 bussi 10 mutriga kinnituvaid velgi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne