K: abrasiivklots galvaanitud ja muude metallpindade puhastamiseks?
#1

Kunagi mõned aastad tagasi sai ühelt pisikeselt Saksa vanatehnikalaadalt soetatud muu pudi hulgas abrasiivklots. Selline sinakat-hallikat värvi, mõõtmetega umbes 10x6x2 cm, pidi olema väga hea metallpindade, sh veidi oksüdeerunud metall- ja galvaanikapindade puhastamiseks ja nende sära taastamiseks.

Toona ma ei teadnud, et see (nt vanade jalgrataste taastamise juures) ülihea töövahend on, muidu oleks ma soetanud neid mitu tükki. Nüüd on aga intensiivse restaureerimise tulemusena see klots jõudmas lõpukorrale, hulga asjade restaureerimine aga ootab alles ees. Kuna minu suhe klotsi piirdus vaid väikese saksakeelse vestlusega müüjaga, siis ma ei tea selle klotsi ametlikku nime ega ka seda, kust ja mis nimetuse alt seda võiks otsida.

Kuna ma millegipärast usun, et ma pole sellise klotsi ainukasutaja Eestis, siis loodan abi asjatundliku teabe saamisel. Eelkõige eseme ingliskeelset/saksakeelset nimetust, et siis leida, kust ma saaks selle osta/tellida...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Vase ja alumiiniumi jaoks sobib "karukeel" väga hästi. Oleneb muidugi kui sügavad on pinnakahjustused kuna päris räämas detaili korda ei saa. Rothenbergeri "karukeelt" müüakse Stokkeris.
Vasta
#3

Abrasiivset kummiklotsi saab suusapoodidest. Kasutatakse mäesuusa ja lumelaua kantide puhastamiseks. Väga hea treipigis ja pihuvahel pruukida.[/align]
Vasta
#4

(27-02-2012, 18:28 PM)meli666 Kirjutas:  Kas see klots on selline kõvast materjalist nagu luisk või on pehme nagu käsn?

Pehme käsnataoline klots on. Kahjuks ei jätnud meelde ei eseme saksakeelset nimetust ega midagi muud.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Midagi sellist nagu siin?:http://www.ronex.ee/index.php?group_id=2985&page=50&
Vasta
#6

(28-02-2012, 08:06 AM)sander65 Kirjutas:  Midagi sellist nagu siin?:http://www.ronex.ee/index.php?group_id=2985&page=50&

Tõenäoliselt ei ole see ega ka ükski varem mainitud materjal. St abrasiivterakesed ei asu mitte käsna pinnal, vaid on valatud käsna materjali sisse. St käsn kulub kasutamisel väiksemaks, aga on kasutatav kuni selleni, kui sellest mingigi tükike veel alles on. Praegu on käsna mahust alles ca 25-30%.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

olemuselt ilmselt sarnane materjal nigu need 3m abrasiivsed harjaskettad. sääl ka materjal kummine ja läbinisti abrasiivne, ehk töötab kuni füüsilise otsasaamiseni. seukest asja käsitsinühkimiseks tahaks täitsa ise ka saada.
Vasta
#8

Targutaksin pisut ka, sest teema on huvitav. Nimelt vestlesin ma eelmine aasta hüdraulikaspetsiga ja küsisin talt roostejälgedega hüdrosilindri varre võimaliku taastamise kohta. Tuli jutuks, et roosteauke varrel olevat mõningatel juhtudel paigatud EPO-liimiga. Aga et peale liimitamist tuleb varre pind "klotsiga töödelda". Ma ei pööranud toona nendele sõnadele väga suurt tähelepanu. Aga käesoleva teema kontekstis tekkis küsimus, et äkki mõtles mees just mingisugust analoogset töövahendit, mis teemas algselt küsimuseks oli?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne