Mure Chrysleri automaatkastiga
#1

Tere!, vahendan töökaaslase tuttava muret. Autol ( Chrysler Grand Voyager) oli automaatkäigukasti rike, vahetati nii turbiin, kui käigukast, (kodustes tingimustes), aga enam ei ole ühtegi käiku, auto ei liigu, ega isegi ei ürita liikuda, vahetusosad pidid olema kindlasti töökorras,(remonditud). Mina ei ole seda autot ise näinud, mulle räägiti kogu jutt telefoni teel, ma tean, et nii on väga raske midagi arvata. Käskisin kontrollida kõiki juhtmeid, mis remondi käigus lahti võeti, aga muud ma ei oska pakkuda, kuna automaatkast ei ole minu maitse, ja ma ei ole ennast nende suhtes ka harinud. Pakkuge variante, ma siis laon need hädalistele ette, äkki on kellegil olnud taoline probleem.
Vasta
#2

Õli viga ei ole ... õli pole ;P

Ehk siis kes ikka aru ei saa, siis õli tuleb ka sisse panna.

Dad.
Vasta
#3

Kõvad aut.kastide remontijad on siin: http://www.recro.eu/ee/
Seni ainult head neist kuulnud.
Vasta
#4

(01-03-2012, 22:36 PM)USSR V4 Kirjutas:  Autol ( Chrysler Grand Voyager) oli automaatkäigukasti rike, vahetati nii turbiin, kui käigukast, (kodustes tingimustes), aga enam ei ole ühtegi käiku, auto ei liigu, ega isegi ei ürita liikuda, vahetusosad pidid olema kindlasti töökorras,(remonditud). ..... Käskisin kontrollida kõiki juhtmeid, mis remondi käigus lahti võeti, aga muud ma ei oska pakkuda, kuna automaatkast ei ole minu maitse, ja ma ei ole ennast nende suhtes ka harinud. ..... Pakkuge variante, ma siis laon need hädalistele ette, äkki on kellegil olnud taoline probleem.

Oma rumala peaga pakuks välja, et miskid solenoidid, mis käike reguleerivad, need ei toimi.
Vanad automaatkastid olid sellepärast head, et toimetasid vaid õlirõhu ja vedrude vastusurve baasil, uuematel kastidel aga elektroonika seda tööd teeb. Esimese asjana vaataks elektriskeemi. Sealt kindlasti leiab ülesse solenoidid ning neid ma mõõdaks testriga (ja võrdleks nende takistusi omavahel). Edasi kontrolliks üle võimalikud lülitid. Äkkiste mõni klemm must ja kasti aju arvab et nt. "P" või "N" käik on sees.

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta
#5

Kodus vahetatud käigukasti puhul on esimene küsimus, kas õli läks sisse normi jagu või vähem. Kui vähem ja õlitase normis, siis on kasti paigaldamisega õlipump lõhutud. Kui läks norm, aga ikka ei liigu ühtegi pidi, peab mujalt uurima, võimalusi palju.

Do'nt panic
Vasta
#6

(01-03-2012, 22:36 PM)USSR V4 Kirjutas:  Tere!, vahendan töökaaslase tuttava muret. Autol ( Chrysler Grand Voyager) oli automaatkäigukasti rike, vahetati nii turbiin, kui käigukast, (kodustes tingimustes), aga enam ei ole ühtegi käiku, auto ei liigu, ega isegi ei ürita liikuda, vahetusosad pidid olema kindlasti töökorras,(remonditud). Mina ei ole seda autot ise näinud, mulle räägiti kogu jutt telefoni teel, ma tean, et nii on väga raske midagi arvata. Käskisin kontrollida kõiki juhtmeid, mis remondi käigus lahti võeti, aga muud ma ei oska pakkuda, kuna automaatkast ei ole minu maitse, ja ma ei ole ennast nende suhtes ka harinud. Pakkuge variante, ma siis laon need hädalistele ette, äkki on kellegil olnud taoline probleem.

Kui ma ei eksi , siis Voyageril on vedavaks sillaks esisild ... päris tihti kiputakse tegema üht lihtsat viga ... veovõlli otsad lükatakse küll kasti , kuid ei kontrollita, kas said ka korralikult "lukustatud" ... piisab sellest, kui ühe poole ots ei ole korralikult lõpuni lükatud ja kast enam ei toimeta ...

Vasta
#7

Enne mootori käivitamist vaadata ölitaset kastis, kui see pärast käivitamist ei muutu siis ölipump ringi ei käi ja saab kogu tralli otsast pihta hakata.
Muidugi pole siin märgitud mis aasta voikuga tegu on, uuematel on elektroonikat juba väga palju, ntx kastiöli vahetusel "unustab" ära liinisurved ja need tuleb arvutiga taastada jne

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#8

Kas "käigukangi liigutades armatuuris ka muutus toimub? V6i on ehk käikude
tähiste ümber kastikesed? Proovida v6ib ka akujuhtme mahav6tmist, see teeb ka kastiajule restardi.
Vasta
#9

(08-03-2012, 15:25 PM)ziim Kirjutas:  Kas "käigukangi liigutades armatuuris ka muutus toimub? V6i on ehk käikude
tähiste ümber kastikesed? Proovida v6ib ka akujuhtme mahav6tmist, see teeb ka kastiajule restardi.

Iga kord ei tee restarti, vahel tuleb ajule tappa anda, seda eriti GS-i puhul.

Dad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne