Adra seadistamine

(11-04-2020, 21:58 PM)v6sa Kirjutas:  Õigesti seadistatud adra raam on paralleelne maapinnaga nii piki kui risti künnisuunda, kõik sahad künnavad sama sügavalt ja kõik viilud on ühelaiused. Kõlab lihtsalt, aga on ajuti väga raske saavutada.

Ma julgeks välja öelda, et sõna ajuti võib asendada sõnaga võimatu. Eriti vaadates, mis veduk seal pildil adra ees on.
Olen proovinud ka lõuna küngaste peal küll taga, kui ka keskel asetseva tugirattaga.
Seni, kuni toimivat positsiooni regulaatorit masinal ei ole, ei tule lihtsalt asjast asja.
Aga nagu ütelus on, et peaasi, et tegija ise tehtavaga rahule jääb. Kõik muu on teiste endi probleem.
Vasta

(11-04-2020, 19:48 PM)Provoker23 Kirjutas:  Sai täna elus esimest korda traktoriga küntud ning nüüd sellised küsimused üleval. Esiteks, kas keegi oskab öelda mis adraga tegu? Peaks olema miski fiskars, aga netist sellise kivikaitsmega pole kuskilt leidnud. 2 vedru siis igal hõlmal. Oleks vaja sellele 1 uus tera mis ära murdunud, kuid lampi ostma hakata keeruline. Teiseks, olen seda teemat korduvalt lugenud ning igaks juhuks sooviks kinnistust oma tegevusele-kolmanda saha tald peab vasaku rattaga paraleelselt jooksma sõidusuunas? Kui esimene sahk võtab liiga vähe siis tõmmitsast lihtsalt tervet atra vasakule? Hetkel sai 30cm mõõdetud ratta siseküljest esimese saha ääreni, aga vist vähe.
Traktor vana õnnetu kooles ka vahepeal põllule ära kuna küte ei tule paagist välja korralikult. Millega paagi puhtaks saaks?
[Pilt: 93020055_1541657519333471_7587864725514354688_n.jpg]
Õige tera ja jupid leiad osadele pressitud numbri järgi. Kui tera maha võtad, on selle all kood, see on oluline mitte adra täpne mudel. Osadel firmadel on omavahel sobivad jupid. Peitlid on enamustel ühesugused, sobivuse võrdluseks võta vana kaasa...
Vasta

Vaja on abi adra varuosade tellimisel. Ader (ma ei oska siia pilti lisada, panin lingi) peaks olema Kvernelandi toodang. Esialgu on vaja vahetada terad ja peitel. Millised terad ja peitel sobivad? Hõlmast ka pilt
Vasta

Oled kindel, et seal üldse enam on algsed saharaamid sedapalju alles, et uued osad külge sobivad?

Niikuinii pead ühe tera lahti võtma, et sobivust kontrollida.

3 või 4 poldiga tera? Peitel kahe poldiga tera küljes? Või ühe poldiga ka saharaamis?

Tera tagaküljelt võiks leida originaalnumbri. See aitab jälle edasi. Sest nii vanal adral ei pruugi enam algseid tükkegi küljes olla...
Vasta

(23-03-2021, 21:31 PM)v6sa Kirjutas:  Oled kindel, et seal üldse enam on algsed saharaamid sedapalju alles, et uued osad külge sobivad?

Niikuinii pead ühe tera lahti võtma, et sobivust kontrollida.

3 või 4 poldiga tera? Peitel kahe poldiga tera küljes? Või ühe poldiga ka saharaamis?

Tera tagaküljelt võiks leida originaalnumbri. See aitab jälle edasi. Sest nii vanal adral ei pruugi enam algseid tükkegi küljes olla...

Täna ma vastuseid ei oska anda. Kui saan pilte juurde teha, siis saan targemaks ja annan infot.
Vasta

Tera on kinnitatud 3 poldiga. Rohkem infot sealt silma ei hakanud.

Pilt 1

Pilt 2
Vasta

See on taanlaste super-fraugde
Vannased,sadul,hõlmad,terad,peitlid kõik 100 % kverneland.
Oli huvitav ader:võimalik muuta sahkade töölaiust,samuti sahkade pikivahet.
Kunagi oli mul neljane,poolripp.
Vasta

Tundub, et saharaamid ei ole ära kulutatud. Aga selles saab  kindel olla alles siis, kui uued terad külge istuvad.
Vasta

(24-03-2021, 10:39 AM)mutikas Kirjutas:  See on taanlaste super-fraugde
Vannased,sadul,hõlmad,terad,peitlid kõik 100 % kverneland.
Oli huvitav ader:võimalik muuta sahkade töölaiust,samuti sahkade pikivahet.
Kunagi oli mul neljane,poolripp.

Huvitav tähelepanek. Kas sa oskad siit edasi aidata, millised varuosad sinna tellida?
Vasta

Tegu jah fraugde adraga. Oli pikki aastaid selline kolmehõlmaline. Täpselt koode ei oska öelda, kuid mahavõetud jupi järgi sai kvernelandi tükid alati külge, nii terad, peitlid, kui ka hõlmad.

Kris

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta

Tõsta maast lahti ja võta üks tera küljest ära,siis saab kindlama pildi.
Vasta

Enne kui ma pildid üles laen, siis seletan natuke adra elulugu. Mina ise ostsin ta igaks juhuks aiamaa harimiseks. Mulle müüs adra üks viljakasvatajast külamees umbes 6 aastat tagasi. Tema vahetas selle välja pöördadra vastu. Talumees ostis selle omakorda metsa alt umbes 2000 ndate keskel endise viljakasvataja käest. See esimene omanik alustas 90 ndatel talu pidamisega. Kogu tehnika saabus siia vist mingi abi/toetusena Rootsist. Suurem asi tehnika hooldaja/remontija ta ei olnud. Samas minu külamees oskab tehnikat remontida, aga vanakooli mehena nägi ta selle adra juures potensiaali juurde keevitamises.



Peale tera eemaldamist

Peale talla eemaldamist

Tera tagumine külg

Tera välimine külg

Hõlma rind tagant

Hõlma rind väljast

Tald väljast

Tald seest
[url=https://drive.google.com/file/d/1fGQMFMNvfohOugyDjcyM8IZSlo9I09Zx/view?usp=sharing][/url]
Vasta

Tänavu siis selline kooslus, T40 ja Krone Halla...
 
Sai siis sööti üles küntud, sügiseste põllule maha poetatud lehehunnikute all oli veel kohati külmand, muidu aga täitsa nitsevo.  Ütlen ausalt et pöördadraga elus esimest korda, sai küll teine soetatud mitu head aastat tagasi aga erilist vajadust pole olnud.  Täna siis panin järgi ja proovisin ära. 
 Esmamulje on küll hea.

       

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Kuda Sa küll end sinna kuldnokapuuri ära mahutad... Sad

Big Grin

2-hõlmaline on "neljakümnele" paras vedada ja kivikaitseta kerge asi ka jõukohane tõsta. Samuti annab I viilu laius kenasti välja ka kitsa rattavahega.
Vasta

(22-04-2022, 13:54 PM)v6sa Kirjutas:  Kuda Sa küll end sinna kuldnokapuuri ära mahutad... Sad

Big Grin

Hea turvaline ju kui kabiinis loksuma ei mahu ja ennast kuhugi ära lööma.
Mu kolleegidel on teooria, et Manitou 625 tuba disainiti ümber taburetil istuva minu. Big Grin
Vasta

Kuidagi võõras on näha ,et selline ader on t-40 sabas. Omamoodi äge kooslus. Paar korda aastas kannatab sellises kabiinis olla küll kui terve päev ei pea olema.
Vasta

Ma keevitamise teemas ei hakanud rohkem adrast rääkima.
Tegin siis nii et ei hakkanud keevitama ja pole pragu suuremaks muutunud. Ära hakkas lagunema hoopis 2 ja 3 hõlma vaheline kinnitus, on ka enne keevitatud ja võibolla sellest, kui avastasin siis olid 4 poldist 2 alles. Esimese hõlma lõike ketas andis ka alla, see jäma vars mis teda hoiab läks katki, ju siis sai kivi õige koha peale.
 Ader siis selline, kui vaadata paar postitust üles poole siis seal näha Luige käes olevat atra ja sellega ma kündsin 2 aastat tagasi, hea meel et sellega see piirdus, sest kive on palju. Praegusel adral see kivikaitse on ka selline poolik lahendus, aga samm edasi ikka.
[Pilt: y4mtEI6vzNgXusATK8Ooo7MOAqTo24zDGDGYTO36...pmode=none] 
Tulemus jäi siis selline, see liivasem ots.
[Pilt: y4mlsUUGX6fPaHLLhknGSbkx4GfdsAZSw5x4wxzA...pmode=none]
[Pilt: y4m1wQh-70mknzxz76mDpfJk2HgSAHTIbCUOwE6t...pmode=none]
Vasta

Olles küsinud kasutajalt loa, julgen ka avalikult kiitaSmile

Ilus pilt. Selle peale võib normaalse olemisega (ehk mingigi eelharimise võimalusega külvikuga) rahumeeli külvama hakata. Isegi labasilurist ilmselt piisaks.

Polditud raamiga adral tuleb tõesti poltide pingust pidevalt jälgida, et kivide löögid neid lahti ei loksutaks. Ning kui on lahti, siis esiteks venitab avad ovaalseks ning teiseks kaksab kergesti pooleks. Või selline raam pigem kolmeks. Poldid siis ikka vähemalt 8 ja korralikult kinni, mitte mingid isevenivad lehmavaiarauast kuurileiud.

Poolautomaatne kivikaitseseade on selles mõttes tobe kasutada, et igal rakendumisel tuleb kindlaks lähtestamiseks korra üles tõsta. Eks sahk läheb lõpuks ju ise ka maasse tagasi kündmist jätkates, aga keerab töö tuksi kole pikalt. Teisipidi on väljatõstmisel hea veenduda, et seekord tera ja eriti peitel külge jäid. Täisautomaadi korral võib alles otsas pöörama asudes avastada, et vileuus peitel on põldu jäänud ja saharaam juba kahju kandnud.
Pildilt on kenasti näha 4 kivi...

Ketasnugade küljesolek pole viisaka kõrremaa künnil vajalik. Päriselt vaja on neid kas rämedalt rohtunud (või halvasti laotatud põhuga) kõrretüü või rohukamara künnil. Kivistes oludes tasub neid vaid vajadustmööda pruukida - kipuvad katki või kõweraks minemaSad

Adral on kiiduväärselt nii eelsahad (üles tõstetud pildil) kui käänised (ehk nurgalõikurid) adral küljes. Kivistes oludes mõistetav valik: eelsahka ei kaitse miski, käänist murdvale väljasolevale kivile ikka teadlikult otsa ei sõida. Viilu pöördumist ja umbrohutõrjeks hädavajalikku viilude liitumist võimaldab jälle suures ulatuses reguleerimist võimaldav ja piisavalt kaugel põhisahast rippuv eelsahk oluliselt paremini, kui vales kohas hõlma kohal olev käänis. Ehk kel võimalik, siis kündke ikka eelsahaga ja eemaldage adra ummistumist soodustav ja veotakistust suurendav käänis üldse. Väheneb ka hõlma rinnatüki kulumineSmile

Palun siis ülalolevat võtta kui üldist kiitvat mõtisklust neile, kel künnikogemust napilt. Künd on nii kallis (aeg, mulla lõhkumine, kütus) toimetus, et seda tasub teha nii hästi, kui vähegi võimalik.
Vasta

Jätan siia ühe veel rikkumata (seega kallivõitu) adra müügikuultuse viite:
https://www.kuldnebors.ee/86918176

Hea kerge asi russile vedada.
Vasta

AB-85,see on hea,meil ühed harrastajad vedasid seda jumzi ja 50-nega.
Kui kedagi huvitab siis selline poolripp BB neljane mul naabrimehel pakkuda,lõpetas põllumajanduse seepärast müügis,pea poole odavamalt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne