ZAZ vedrustus
#1

Tere

Kas ZAZ vedrustuses kasutatakse spiraalvedrusid? Kui jah, siis mis mõõtudega need on (pikkus, traadi läbimõõt)?

Kas ZAZ vedrustuses kasutatakse kummipukse, mis on sarnased vaz tagasillas kasutatavate reaktiivvarda puksidega, ainult on väiksemad?

Küsimus on tegelikult olemasoleva MMZ kerghaagisele elu sisse puhumisel. Üks spiraalvedru on murdunud ja kummipuksid ka olematud. Veermik on seal sarnane zigulile tagavedrustusele - kaks reaktiivvarrast, üks diagonaalvarras ja spiraalvedrud. Kuna haagis on aastast 1971 ja ma ei usu, et puksid ja vedrud spetsiaalselt selle käru jaoks tehtud on, siis on lootus hetkel sapaka agregaatidele. Tuled on seal ka näiteks ümmargused põskedega sapaka omad. Rattad aga ziguli omad.
Vasta
#2

Spiraalid jah.Kunage tegin skif-i zaz tagavedrude ja amortidele ringi,sixi tattad alla.Orginaal õõtsad olid mädad ja siis tegin kogu kupatuse ümber.
Vasta
#3

Suured tänud!

Ise küsin ise vastan, aga äkki keegi vajab veel infot: osta.ee oksjonil
http://www.osta.ee/20574539
olevaid pilte usaldades on läbimõõt 10cm ja pikkus 41,8cm.

Tagavedrustuse pilt on siin:
http://www.autosoft.ru/online/acat/?idgr...=6&atype=0

Huvitav mis mõõtudega on detail 965-2914064 Сайлент-блок?
Vasta
#4

Minu mäletamist mööda olid kõik MMZ-käru varraste puksid koostatud amortisaatorite puksidest. Nagu Moskvitsi või Ziguli omad - kaks koonuspuksi ja sissesurutud toru. Moskvitsi ja Ziguli puksidel on pisike mõõduvahe, kumbasid kasutati, ei mäleta, tõenäoliselt sobivad mõlemad.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#5

mosse omad.
Luazile,mossele ja Zuprjonokile lähevad samad amordi puksid(koonuses).
Vasta
#6

Zubrjonokil on lehtvedrud, seal on kõik teistmoodi. Lähen uurin volga poest mosse puksikesi homme - see pood mu kodu kõrval kohe.

Kusjuures ziguli reaktiivvarrastes ei ole koonuspukse - on üks terve sissepressitav kummijunn.
Vasta
#7

Ma ei mõelnudki Ziguli reaktiivvarda pukse, vaid amortisaatori omi. Samasugused, kui Moskvitshi omad, kuid mõõdult tiba erinevad.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#8

Niisiis, tõesti tegemist on ziguli amordipuksidega. Üritan leida midagi viisakat sinna.

Vedrud on kahjuks kellegi osav käsi vasakule pannud ja ei õnnestunud leida. Elu õpetussõna: seo kraam traadiga kokku mõne suurema detaili külge. Vedru kandureid mõõtes sain tulemuseks 10cm, seega eeldan ikkagi, et vedrud on zazi tagumised, sest ziguli omad peaks olema paar senti jämedamad. Kui suudan vedrud üles leida, siis mõõdan ka traadi läbimõõdu ja pikkuse ära, siis saan kindlalt väita.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne