MTZ 82 käigukasti väljavõte?
#1

Tere, jälle pöördun siinse kogukonna poole tehnilise küsimusega. Mure siis selles, et MTZ traktorile vaja tekitada vintsi väljavõte käigukastist ZIL või GAZ vintsi jaoks, millest seda teha, milline on hammasratas rihmaratta väljavõtte kattekaane all (sirg või kaldhammastega), äkki on siin inimesi kellel on vintsiga MTZ ja kellel on olnud sarnane probleem, ja saavad aidata.
Vasta
#2

    Tere.
Minul on vints tehtud jõuvõtu võllilit 2hammasratta ja kahe kardaaniga ette viidud. Kuid kui külgülekandest võtta siis peab olema minu arust zil 131 väljavõte ja vaheplaat tuleb teha 14 mm metallist.
Lisan mõned pildid ehk arusaadavam
Vasta
#3

Hüdromootorit ei taha panna vintsi ringi ajama?
Vasta
#4

Kui hüdromootoriga teha siis jääb igaljuhul metsaveol jõust puudu.
Vasta
#5

Tagumine jõuvõtuvõll on kasutuses metsatõstuki käitamiseks, seda kasutada ei saa, ja traktori enda hüdro jääb vintsi jaoks ilmselt lahjaks, kuigi piisavalt suure ülekandearvuga mootorilt vintsile annab seda kompenseerida, aga siis jääb vints väga aeglaseks.
Vasta
#6

(07-04-2012, 18:42 PM)USSR V4 Kirjutas:  Tagumine jõuvõtuvõll on kasutuses metsatõstuki käitamiseks, seda kasutada ei saa, ja traktori enda hüdro jääb vintsi jaoks ilmselt lahjaks, kuigi piisavalt suure ülekandearvuga mootorilt vintsile annab seda kompenseerida, aga siis jääb vints väga aeglaseks.

Jõuvõtuvõlli otsas olevat suurt pumpa(eeldan, et metsatõstukit liigutab arvestatav hüdropump) ei anna vintsi ringi ajama kompunnida? See annab survet ka lahutatud siduri korral(kastist võetud jõud katkeb siduri lahutamisel).
Vintsimise ajal tõstuki hüdrot vast vaja ei lähe?

Vasta
#7

Väljavõtu kasti lähed ostad poest,näit Türilt,ja ei ole vaja midagi leiutada.
Vasta
#8

Kas see Türil müüdav russi reduktor on uuemal ajal kahte pidi käiv? Kui ühtepidi ringi käib nagu ennemuiste, siis tuleb terav kirves ka osta, et trossi on võimalik pooleks raiuda, juhul kui midagi juhtub ja on vaja tross lõdvaks lasta. Lihtsam välja ka vedada trossi, kui ise maha voolab pealt. Vintsiks sobib ka 66 oma (jõuab tõmmata küll) aga Zili oma muidugi raskem, mõjub nina kaalule paremini. Zil-il ka 2+R reduktoreid olemas, vintsi kuidas tahad...

IMHO neid vaheplaate ka turul kindlasti liigub - teine variant on mõne metsaka omanikuga kaubale saada, Russ küljega mingi künka otsa ajada ja selle vaheplaadiga kusagil metallitöökojas ära käia. Teevad seal pingis kohe valmis ja probleeme pole mingi märkimise ega millegagi. Sugulane tegi sellise kauba kunagi Märjamaa lähedal, paar tundi ja oli tal ka vaheplaat olemas.
Vasta
#9

Tere

Kas kellegil oleks pakkuada käigukasti väljavõtet mtz-le, vaja vints tööle panna.
Vasta
#10

Otsin jätkuvalt seda väljavõtet.
Vasta
#11

(07-04-2012, 08:04 AM)topse Kirjutas:  Tere.
Minul on vints tehtud jõuvõtu võllilit 2hammasratta ja kahe kardaaniga ette viidud. Kuid kui külgülekandest võtta siis peab olema minu arust zil 131 väljavõte ja vaheplaat tuleb teha 14 mm metallist.
Lisan mõned pildid ehk arusaadavam

Tere,mille kardaani teie kasutasite.
Vasta
#12

variant 1

sai vist kõik öeldud
Vasta
#13

(26-07-2019, 14:04 PM)Henry Kirjutas:  variant 1

Minul väikese kabiiniga russil see esimene variant kasutusel.
Vasta
#14

Voibolla peaks üritama installida see kõikseviimane versioon kus pedaal on armatuuri all rippes.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#15

(27-07-2019, 16:17 PM)Daff Kirjutas:  Voibolla peaks üritama installida see kõikseviimane versioon kus pedaal on armatuuri all rippes.

Mis eeldab uusima kabiini nurga paigaldamist või anaal-looge mitteomavat metallitööd.

Väiksem PITA oleks ilmselt hüdroajamile üleminek.
Vasta
#16

Või siis vana 52 pedaal. Põrandasse  lõhe lõigata sellisel juhul. 
Aha tundub, et lahendus juba leitud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#17

(01-08-2019, 10:08 AM)Daff Kirjutas:  Või siis vana 52 pedaal. Põrandasse  lõhe lõigata sellisel juhul. 
Aha tundub, et lahendus juba leitud.

52 pedaal on ju samamoodi "vales kohas".
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne