Millest teha tihendit??
#41

Ma tegin õli ja bensiini kindlast paroniidist, paksuseks 0.5mm. Kloostrimetsa motopoes ei soovitatud silikoni panna karteri poolmete vahele, käimarile küll aga mitte karterile. Soovitati rohkem tavalist värvi.
Ma teen ikkagi korraliku paroniidist või muust materjalist tihendi ja asi korras. Wink


VEllou KAsk
Vasta
#42

rnkx Kirjutas:aga kui on vana tihend järgi ja see on enamvähem terve siis saab palju lihtsamalt kui feliks85 rääkis, lihtsalt joonistad selle jargi uue

no kui vana tihend alles siis kergem oleks vana tihendit kasutada.
Vasta
#43

lugedes teisi kuulutusi on mootori kaani kokku pannes kõige parem kasutada punast siliconi sest mul on se sama vahel ja peab juba 3 aastat.
Vasta
#44

Crazydonkey Kirjutas:lugedes teisi kuulutusi on mootori kaani kokku pannes kõige parem kasutada punast siliconi sest mul on se sama vahel ja peab juba 3 aastat.

Ole hea, loe mu eelmist postitust (#29) korralikult ja osta Volga poest tihendimaterjali, mitte ära jama mingi suvalise punase mögiga. Saapaviks ja hambapasta on ka vahel punased, ometi ma eelistan nende abil karteripooli kokku mitte laduda.

Ning veel - kui tehases on mootoripoolte vahel olnud nt 0,3 mm paksune tihend ja see remontimisel ära kaotada (asendada miski ködiga, mis poolte vahelist kaugust ei hoia), siis mida ütlevad võllide laagriistud? Ma usun, et nad ei ole just eriti õnnelikud, et mootoripooled senisest 0,3 mm üksteisele lähemale said Wink Ja siis tekivad külajutud, et Vene mootoritel läheb tükke nagu leiba...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#45

kuskohas asub volga pood ja kas seal erineva paksusega paraniiti ka müüakse?ja palju ta võiks maksta?
Vasta
#46

feliks85 Kirjutas:kuskohas asub volga pood ja kas seal erineva paksusega paraniiti ka müüakse?ja palju ta võiks maksta?

Tallinnas Kristiine ja Videviku tn nurgal. Vähemalt viimased 25 aastat on ta seal olnud. Detsembris oli seal paraniiti vähemalt viie erineva paksusega saadaval. Hinda ei mäleta, kuigi paar paraniiditahvit näpus sai sealt välja tuldud küll (osa juba tihenditeks tehtud Wink ).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#47

see punane asi on hermeetik ja see ongi mõldud tihedi jaox
Vasta
#48

speeder Kirjutas:see punane asi on hermeetik ja see ongi mõldud tihedi jaox

Sellesinase maamuna peal on inimesed erinevad.

Mõni tark lapib roosteussi-auke keres ka ajalehe ja pahtliga -mõneks ajaks on ilus vaadata. Teine on aga loll ning lõikab säärased kohad välja. Ja keevitab uue pleki asemele.

Mõni tark tituleerib \"punase asja\" imemögiks ja laob seda igasse prikku, teine \"loll\" aga vihub paraniiti lõigata. Sest see \"loll\" on elus liiga palju näinud (karteri) ülerõhu tulemusena prao laiemast kohast väljalitsutud \"mögi\". Ma ei soovi kokkupandud asja lähematel aastatel (ja soovitavalt ka aastakümnetel) enam lahti võtta.

Mina soovitaksin teema lõpetada ning äärmisel vajadusel küsida nõu vanade tegijate käest. Näiteks nende käest, kelle kuldsed käed on 1970-80tel siinse uunikumipargi vanema osa tihti lausa jäänustest üles ehitanud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#49

mina teen endale tihendeid kingakarbi papist ja mitte ei lõika välja, vaid asetan tihendimaterjali tihendit vajava esemele(näiteks karterikaanele) ja hakkan väikese haamriga vastu ääri taguma ja toksin tihendi valmis.
vahest kasutan ka hermeetikut, kui see hakkab bensiini toimel lekkima ja jälle tuleb mootor lahti võtta.
Vasta
#50

Mina teen alati tihendi vihku kaanest,(see paksem vihikukaan).Mõlemalt poolt tavottiga kokku ja peab(Y)
Vasta
#51

mina tegin tihendi sisse augud vintpüssi padrunikesta otsaga. ideaalse suurusega ilus auk tuli
Vasta
#52

ressu Kirjutas:Mina teen alati tihendi vihku kaanest,(see paksem vihikukaan).Mõlemalt poolt tavottiga kokku ja peab(Y)

mida sa seal tavotiga määrid?ega ometi tihendit?
Vasta
#53

Paraniit Volga poes paksusega 1 mm maksis 150 raha ruutmeetri kohta. Samas ruutmeetrit ostma ei pea, ütle oma tüki suurus ja lõikavad välja. Maksad täpselt niipalju eest kui tahad. Arvatavasti on õhem paraniit veel odavam. Ise katsetasin mossele tihendeid tehes mitut moodi ja parimaks variandiks leidsin suurte avade tegemisel maniküüri käärid (need väiksed ja kõvera otsaga). Väiksed augud tegin aga puidu puuriga. Panin kollektori tihendile ja lasin puidupuuriga otse läbi kinnituspoldi augu. Puur valida enam-vähem samasuur, kui polidauk ning puurides surusin kollektorit tugevalt vastu tihendit (kui tugevalt ei suru, siis rebib puur avaservad narmendama. Tulemuseks ilusad teravate servadega augud tihendis. Kindlasti tuleb kasutada puidupuuri, sest nendel on äärelõikajad mis tagavadki korrekse serva.
Vasta
#54

mina määrin ka papist tihendi tavotiga kokku.
Vasta
#55

PUNASE SILIKONIGA SAAB KAH
Vasta
#56

silikon sobib kohtadesse, mis ei puutu bensuga kokku.
mul karteri vahel kestis vaid pool aastat ja jälle pidin lahti kiskuma.
ei soovita kasutada
Vasta
#57

silikoon jah eriti bensiini ei kannata aga kui pärast tihendid lahti tahad saada siis tavot on hea tihend peab pärast paremini õli ja muud kraami ka ja kui odavalt tahetakse läbi saada siis jah tordikarb kärab küll kui just eriti kuuma kohapeale seda ei toppi

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta
#58

Kuumas kohas (silindri küljes) käivad asjad, näiteks tihendid, igasugused keermed k.a süüteküünla oma soovitati vanasti grafiitmäärdega kokku teha. Pidi tagama keermete kerge avamise ja kaitsma tihendeid kinnipõlemise eest. Ise pläkerdasin grafiitmäärdega nii V501m kui CŽ-250 silindrikeha ja karterivahelise ning viimasel ka silindrikeha-sisselaskeflantsi tihendi. Ülejäänud papptihendeid sai lihtsalt ööpäevajagu mootoriõlis ujutatud.

Siit ka küsimus : kas silindriga kokku puutuvaid tihendeid
tasub õlis immutada või suurendab see ainult tulekahju ohtu?
Nimelt pole CŽ-250 siiselaskeflantsi jaoks tihendit saada,
mistõttu see sai ise paksemast joonistuspaberist lõigatud.
Vasta
#59

kooma Kirjutas:Paraniit Volga poes paksusega 1 mm maksis 150 raha ruutmeetri kohta. Samas ruutmeetrit ostma ei pea, ütle oma tüki suurus ja lõikavad välja. Maksad täpselt niipalju eest kui tahad. Arvatavasti on õhem paraniit veel odavam. Ise katsetasin mossele tihendeid tehes mitut moodi ja parimaks variandiks leidsin suurte avade tegemisel maniküüri käärid (need väiksed ja kõvera otsaga). Väiksed augud tegin aga puidu puuriga. Panin kollektori tihendile ja lasin puidupuuriga otse läbi kinnituspoldi augu. Puur valida enam-vähem samasuur, kui polidauk ning puurides surusin kollektorit tugevalt vastu tihendit (kui tugevalt ei suru, siis rebib puur avaservad narmendama. Tulemuseks ilusad teravate servadega augud tihendis. Kindlasti tuleb kasutada puidupuuri, sest nendel on äärelõikajad mis tagavadki korrekse serva.
Parim tihenditele aukude sisse tegemiseks vana kuullaagri kuul- kui on võimalus detaili peal koputada- tuleb ka ideaalne auk ja üldjuhul õigesse kohta
Vasta
#60

kalev60 Kirjutas:silikoon jah eriti bensiini ei kannata aga kui pärast tihendid lahti tahad saada siis tavot on hea tihend peab pärast paremini õli ja muud kraami ka ja kui odavalt tahetakse läbi saada siis jah tordikarb kärab küll kui just eriti kuuma kohapeale seda ei toppi

Kust saada tavotti- vanemad mehed on õeönud, et selle olluse tegemine lõppes juba kuskil 60- ndete algul. Nii, et räägime solidoolist (kuigi kardan, et ka viimast enam ei liigu) ehk siis litoolist ja muudest kaasaegsematest määretest. Aga tihendivahele soovitan grafiit määret. Siis on kidel, et pärast ka detailid ilma noata ja .... mattideta lahti saab. Seda kasutasid ka vanad torumehed. Sobib ka lihtsalt grafiit pulbrit juurde segada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne