Vändaga pütt
#1

Millega tegu? Pikkust ~90cm, läbimõõt ~40cm. Sees on kogu püti pikkuses kaks laba. Otsas vänt. Peal on kaks ava, all üks. Kaane vahel on kummitihend ja lisaks veel on ühenduskoht tinaga üle tehtud. Tünn ise on vasest.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

Väike oletus on, kas nüüd just siia seda kirja panna?
Tegelikult on meil siin foorumis olemas üks vända spetsialist (loe:vändaga masinate), ehk tema teab paremini. Isand Kass ehk suvatseb lugeda ja aidata hädalisi.

P.S. Minule meenutab meevurri, ainult vales asendis, meevurr peaks ikka otsa peal püsti seisma. Mul omal ka üks olemas, kui vaja panen võrdleva pildi.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#3

Ma ka vändaga mees ja võin sõna sekka kosta.
See võib olla algne gaseeritud vee masin. Sinna sisse lastakse süsihappegaasi ja siis vänditakse nati. Tehase töölistel nii parem janu kustutada.
Vasta
#4

(01-06-2012, 21:44 PM)metsakohin Kirjutas:  Väike oletus on, kas nüüd just siia seda kirja panna?
Tegelikult on meil siin foorumis olemas üks vända spetsialist (loe:vändaga masinate), ehk tema teab paremini. Isand Kass ehk suvatseb lugeda ja aidata hädalisi.

P.S. Minule meenutab meevurri, ainult vales asendis, meevurr peaks ikka otsa peal püsti seisma. Mul omal ka üks olemas, kui vaja panen võrdleva pildi.

Kass suvatseb lugeda küll aga kahjuks on tema kompetents monovänt -süsteemide alal alla igasugust arvestust. Sad

Vasta
#5

Meevurr see kindlasti ei ole. Endalgi üks vurr kodus lakapeal, need on täiesti erinevad asjad.
Aga gaasivee aparaadiks pidas seda mul ka isa. Kuigi minu ettekujutus sellisest masinast põhineb nõukaaegsetel liitristel sifoonoaparaatidel, millesse sai ise balloonist vurtsu lasta. Aga selle pütiga oleks saanud korraga 40 liitrit limpsi teha...Toungue
Aga selge, kaks punkti gaasivee aparaadile.
Vasta
#6

Kas ma ehk eksin, kui arvan, et sellel pütiga vändal võib olla midagi ühist, nii lp.ksf. Metsakohin, kui ka minu kasutajanimega...? Big Grin
Vasta
#7

(01-06-2012, 23:54 PM)samodelkin Kirjutas:  Kas ma ehk eksin, kui arvan, et sellel pütiga vändal võib olla midagi ühist, nii lp.ksf. Metsakohin, kui ka minu kasutajanimega...? Big Grin
No kes seda nüüd täpselt teab, mida sellega omal ajal valmis vändati...
Aga "klassikalise kohina" valmistamise seadmete hulka kuuluvuses ma küll veidi kahtlen.

Vasta
#8

Kas see pole midagi, mis on seotud keevitusega? Olid ju keevitused, kus gaasi tehti sarnastes püttides (karbiidile?) vee lisamisega?

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#9

(02-06-2012, 07:41 AM)Aspelund Kirjutas:  Kas see pole midagi, mis on seotud keevitusega? Olid ju keevitused, kus gaasi tehti sarnastes püttides (karbiidile?) vee lisamisega?

A.

Karbiiditünn on hoopis midagi muud, pealt kaanega, mis kinnitub liblikmutritega. Vändatu st. ilma vändata.
Pakkuda võib veel võimasinat, kui küljepeal oleks luuk ja ise puidust. Vändaga on ka koorelahutaja ja kohviveski ja veel paljud asjad nagu viki hekseldaja.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#10

(02-06-2012, 07:41 AM)Aspelund Kirjutas:  Kas see pole midagi, mis on seotud keevitusega? ...
Ooo ei. Miinuspunkt sellele mõttele. Vähemasti need karbiidipütid, mida mina näinud, olid teise ehitusega. Pütt oli kõrge kraega ja man luugiga. Tegin kunagi sellisest autoklaavi. Kiire avada ja sulgeda, rõhukellud ka peal. Kujuta ette, kui peaks iga karbiidivahetuse ajal neid polta keerama.
(01-06-2012, 23:44 PM)ATS007 Kirjutas:  ... Aga selle pütiga oleks saanud korraga 40 liitrit limpsi teha...Toungue
Aga selge, kaks punkti gaasivee aparaadile.
Kes siis nõuka ajal tehase Vitjale limonaadi andis. Aitas tavalisest mulliveest küll. Selle riisataga ikke parem mullivesi, kui baarmeni kõrrega puhutu.
Meil majandis oli taoline pütt poltidega seina küljes. Vanemate meeste käest uurides saingi tema otstarbe teada. Kusagil kolakambris nägin hiljem ka seda klaasipesu kappi ka. Selle sarnane, nagu nõuka ajal tänaval olid. Ainult 3kopkast polnud kusagile lasta ja ainult üks nupp oli valikus. Kes juua tahtis, pidi 1kopkase sisselaskmise asemel hoopis vänta lööma. Nii sai kraaniveest mullivesi. Toungue
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne