mis mootor on????...aidake
#1

Kas keegi oskab öelda, mis mootor on? Käsikäikude hoob on küljepeal, nelja käiguline, peaks olema mingi iz oma, planeeta (nagu planeedi oma, suur rõngas on väikse muna ümber) märk on küljepeal. Algul arvasin, et on iz 49 oma, aga 49 ei tule minuteada käsikäikude hoob paremast küljekaanest läbi. Aga äkki on mingi vana planeeta mootor, aga kas vanadel planeetadel oli üldse käsikäike?

Kas keegi teab????

http://fotoonline.ee/?page=view_album&us...870581ef5b
Vasta
#2

jap. planeta 1\'l on kyll käsikäikude hoova võll täitsa olemas!

Pots ja postivahe.


Vasta
#3

täitsa õigus Smile
Vasta
#4

aga kas siis see on planeeta1 mootor või siis 56 oma?
Vasta
#5

plan1 ma arvan
Vasta
#6

väike võrdulus minu planeta 1-e mootoriga..

Pots ja postivahe.


Vasta
#7

See mootor võib olla ka iz-350: 49: 56
Võibolla süütemängu poolne kaan on lihtsalt planeta 1 oma pandud.Väärt mootor!Tee ilusti korda!Toungue
Vasta
#8

minuarust 56e mootor
Vasta
#9

täname, nüüd ma vähemalt tean, mis mootor mul keldris seisab...PLANEETA1...kui seegi huvitatud on, siis müün maha..mis ta mul keldris niisama ikka vedeleb...
Vasta
#10

tegelt see ju siiki 56 mootor . ma kerisin vähemalt samasuguse 56 maha. mul kah seisab niisama ja müüa Smile

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#11

no siis ma ei tea enam...kas see on planeeta1 või 56 oma...äkki oli neil ühesugune mootor??? kuid samas...mix olex pidand kahel erineval mudelil olema ühesugune mootor....pole ju eriti mõtet..või mis???
Vasta
#12

ma pakun et see siiki 56 oma sest 56 on kaks varanti minuteada. 1 on 250 nagu antud isend ja teine on kahe kolmiga 350. aa kui ma segast ajan siis ...ee...... juhtub....

Siin kasvab eesti meeste sugu ja sammub vabadusele, siin kasvab priskelt eesti neiu ja sirgub eesti mehele!
Vasta
#13

minuteada IZ 56te on ainult 350ccm ja ühe pütaga....kas 250ccm IZe üldse ongi???..kui siis mingeid väga vanu mudeleid, mina igaljuhul küll ühtki ei tea....minuteada on ainult jupiterid kahe pütased ja kõik teised IZ on ühepütased...aga ma võin exida, sest neid väga vanu mudeleid ma ei tea....
Vasta
#14

väikene ajalugu izi kohta Smile izhid
Vasta
#15

nii ühe- kui kahepütased on 350cc.
see on kindlasti esimese planeta mootor, mitte 56 oma.
1) silindripea on ümar, 56-l eestpoolt tõusev.
2) ülevoolukanalite tehnoloogilised avad on erinevad.
3) 56-l läheb spidoka tross mootorist (mida siin pole), planetal esirattast.
4) parem kaan on erinev. see ei saa olla ka lihtsalt ära vahetatud, sest üks neist istub karterisse erilise hangiga, mistõttu neid vahetada ei saa.

muud suuremat esialgu näha pole.
Vasta
#16

Kle Klaabu mulle tundub et IZ-idel nagu ka Jawadel muutusid need mudelid nö tasapisi sest mu sõbral on paberite ja kirjade järgi iz 56 (kunagi ostetud uuena tema isa poolt) kuid ratas näeb välja täpselt nagu see planeta 1. Mul endal oli kunagi ka 56, kuid see erines mu sõbra 56-st nagu siga ja kägu. Minu 56 oli siis selle tagant kinnise raami, tilgapaagi ja 2 sadulaga. Teine näide on mu Jupiter 5 mis kõikide kirjade järgi on 5, kuid välimuse järgi 4. Mootor ja leegikad on seal siis ainukesed mis sarnanevad \"klassikalise\" viiega.
Vasta
#17

Jaja ma olen ise ka näinud mingeid 56´e üleminekuvariante.
Vasta
#18

esimesed jupiter5-d tulid nelja raami ja plekkidega jah. samuti on venelased olnud maiad varusoadest sikleid kokku lappima, pandi sellest, mis laos oli. nt tulid ka jupiter5-d osaliselt 6V-elektriga! pandi mingi indeks juurde. jätsin isegi tehnilise passi alles.
aga mulgi oli kunagi 56, mis välimuselt oli planeta1. tegelt oli siis asi selles, et passis küll 56, aga raamil ikkagi planeta. kahte sellist veel näinud.

aga muide selliseid üleminekuvariante oli veelgi. näiteks tuli planeta3 vahepeal välja osalise planeta4 mootoriga (6V, aga muidu enamuses 4), indeks oli planeta3-01. neid näiteid on veelgi.

aga mootor kui selline on ikkagi tuvastatav mingi mudeli juurde kuuluvana, mis sest, et mõningatele hübriididele seda ka peale pandi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne