V2rske v6rriomanik vajab n6u.
#21

Ega selle aparaadiga igav t6esti pole.Big Grin

Kas raisata aega ja raha, et masin arvele v6tta v6i kylavahel ns t6ristada??
Kas peale registreerimist peab ylevaatus punkti ka kylastama ja kui peab siis mida seal vaadatakse???
Juhul kui keegi peaks 6iendama tulema siis kas annaks vaielda, et "ma kasutan seda jalgrattana" ja jalgrattad ei pea olema registreeritud ning sellega s6itmiseks pole kiivrit vaja ???Big Grin (Ega kellelgi yleliigset vanakooli kiivrit ole??)
Masinast ka, tippkiirus mis sain oli 35.Niipalju kui uurind olen peaks 40 ikka v2lja jooksma nii et peab midagi veel kruttima. Gaas millegi p2rast jamab algul ei l2he peale siis s6idu ajal hakkab kiirendama ja gaas maha enam ei tule, kui sidurit vajutada l66b mootor p66rded p6hja ja siis hakkab jama otsast peale. Kuidas sellest ebameeldivast olukorrast vabaneda???
Vasta
#22

Kui tahad pikki otsi sõita, registreeri ära. Arvestada tuleb sellega, et pikast jamamisest võib isu üle minna ja pärast kahetsed, et raha kulutasid. Aga registreeritud masinale on teoreetiliselt ka rohkem turgu kui registreerimata masinale. Pealegi, kui vanust piisavalt või kui load olemas, jääb alati vabadus ühineda liiklusvooluga kõikjal.
Ettekääne, et "kasutan jalgrattana", ei lähe mitte kuidagi läbi. Tegemist on mootorsõiduki, mitte jalgrattaga.
Anna rahulikumalt gaasi. Kui liiga palju annad, tuleb rohkem kütust peale kui mootor ära jõuab põletada. Kui siduri päästad, käib mootor selle üleliigse pealt edasi.
Vasta
#23

(02-07-2012, 21:46 PM)cuum Kirjutas:  Masinast ka, tippkiirus mis sain oli 35.Niipalju kui uurind olen peaks 40 ikka v2lja jooksma nii et peab midagi veel kruttima. Gaas millegi p2rast jamab algul ei l2he peale siis s6idu ajal hakkab kiirendama ja gaas maha enam ei tule, kui sidurit vajutada l66b mootor p66rded p6hja ja siis hakkab jama otsast peale. Kuidas sellest ebameeldivast olukorrast vabaneda???
Pakun kohvipaksu pealt, et gaasitross on veninud ja/või käib raskelt. Lisaks võib surnud või katki olla vedru, mis gaasisiibrit kinni veab. Tõenäoline asjade käik siis järgmine: Keerad gaasi põhja, aga siiber jääb veninud trossi tõttu lõpuni lahti minemata. Täit minekut nii muidugi ei saa. Keerad gaasi maha, aga vedru ei jõua trossi tagasi tõmmata. Selle tulemusena tõuseb trossi kõri ots oma pesast välja ja haakub järgmisel gaasi andmisel pesa ääre taha.
Nüüd saad siibri täiesti lahti ja täie mineku kätte, aga tross ei ulatu enam siibrit täiesti kinni laskma, kuni kõri pesa serva taga püsib. Siit ka suured pöörded, mis alla ei tule. Kui kõri tagasi põrub või lipsab, hakkab kõik otsast peale.
Soovitus: võta õhupuhasti maha, nii et segusiiber näha on ja proovi kohapeal ja seisva mootoriga gaasirutškaga mängida ning vaata mis toimub. Trossi kõri "rändamine" on muidugi näha ka niisama, ilma midagi eemaldamata. Lihtsalt süvene asjasse ja proovi aru saada, kuidas asi töötab. Ja pea meeles, et võrr ei ole niivõrd sõiduriist kui sissejuhatus tehnikamaailma. Wink Minu lapsepõlve võrr töötas kõige rohkem pool päeva korraga, siis tuli vähemalt 3 päeva remontida... Big Grin
Aga kuramus küll, kui selgeks asja lõpuks sai!
40 km/h on tippkiirus, mida ntx vana ja hõreda mootoriga naljalt ei saavuta. Võid peale mootori üle vaadata ka rehvid, mis pooltühjana veeretakistust kõvasti suurendavad ja eksperimenteerida ülekandega. Neid ketihammakaid oli vist erineva suurusega olemas. Kui mootor jaksab, siis pisut väiksema tagumise hammakaga saab kiirust juurde jne.
Katseta ja naudi! Alati ei ole tähtis tulemus vaid ka tee selleni.
Edu!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Kohvipaksu pealt ennustamise skill on ikka sajakymnega p6hjas, t2pselt nii ongi .Big Grin Yks kunagine v6rrimees vaatas masina yle ja ytles pm sama asja.
Ega see mu esimene mootoriga s6iduk ole. V6rri v6tsin ligi sest lootsin, et saab 6ko masina millega k2ia garazis autot k6pitsemas ja vahel poes .Aga seni pole v6rriga veel garaazini j6udnudToungue
Kiirust peaks saama veel praeguses seisus rohkem v2lja pigistada kui kiiruskatset asvaldil teha ja kummid nii t2is pumbata kui kannatab.
Kuidas m6jutab hinda see, kui uus v2rv peale lasta???
Ja kas originaal ketikaitse ja tahavaate peegel on v2ga haruldased asjad??
Kus ajastutruid kiivreid oleks v6imalik leida?? (niipalju kui olen otsinud pole peale sattunud)
Kui palju sellise masina kindlustus u maksma v6ib minna??
Vasta
#25

Uus kiirusrekord 42 km/hBig Grin
Selle ylikiiruse saavutamisele aitas kaasa rehvide t2is pumpamine ja "tuning" asjade kylge panekBig Grin Kui veel igasugu m6ttetut jura kylge panna siis varsti on 250 kw k2es.Big Grin Pilt hetkesesust:
http://static3.album.ee/files/1078/5/ori...3_HQkt.jpg
Pole paha vana h6reda mootori kohtaBig Grin
Vasta
#26

Mis hinnaga liiguvad sellise aparaadi silindrid, kolvid ja rõngad??
Vasta
#27

Kui kellelgi vedelevad eelpool nimetatud asjad v6i kui keegi teab kust neid saada siis anke teada.
2kki keegi teab kas selline asi on reaalne, et v6rri kindlustus on 56 euri 3 kuud.
Vasta
#28

Minule maksis Riga5 nimetatud võrri kolme kuu kindlustus 17euri.
Erinevatel kindlustus firmadel olid maksed erinevad,aasta samale masinale maksis odavaim 26 kalleim 120euri.

Töökindluse kohapealt pole mul küll oma masinale midagi etteheita.Mootori müüja ütles et töötab,panin raamile ja töötaski.Tegin sellega kaasa sõidu "Ümber Eesti" kokku 1600km suuremate probleemideta.Ka teised neli masinat ei tekitanud erilisi probleeme:
http://forum.moped.ee/t1083-vorriga-umber-eesti
http://forum.moped.ee/t1166-9-paevaga-umber-eesti-2012

Vasta
#29

Kasutaja nime ja vw märgi kaudu panen paika, et sul on polo Big Grin
Muidu päris viisakas võrr.
Vasta
#30

(25-07-2012, 15:23 PM)Siim105 Kirjutas:  Kasutaja nime ja vw märgi kaudu panen paika, et sul on polo Big Grin
Muidu päris viisakas võrr.

Enamik on õiga aga polo asemel on derbyBig Grin
Vasta
#31

Juhul kui keegi seda aparaati endale soovib siis pakkumised on teretulnud.
Pole ikka niipalju viitsimist, et asjaga tegeleda.
Vasta
#32

V6rr seisab ja oletatavasti liikuma ta enam ei hakkaSad v2hemalt minu k2es mitte.
Pole lihtsalt viitsimist ja aega sellega tegeleda. Ega v2ga ei r66mustanund ka see, et uus silinder maksab 50-60 euri Sad
Vasta
#33

Alati ei pea uut silkut kohe ostma, võta mõni vähe kasutatum, mis on paremas seisukorras, kui eelmine. Ja ära viska püssi nii kiirelt põõsasse Big Grin.

Almost Again
Vasta
#34

(20-08-2012, 21:41 PM)cuum Kirjutas:  V6rr seisab ja oletatavasti liikuma ta enam ei hakkaSad v2hemalt minu k2es mitte.
Pole lihtsalt viitsimist ja aega sellega tegeleda. Ega v2ga ei r66mustanund ka see, et uus silinder maksab 50-60 euri Sad

S..t lugu! Vanatehnikaga tegelemine on üldse selline miljonäride teema! Valvsaks teeb aga lugedes juba see, et kui "üldse" kirjutatakse reeglipäraselt hästi tugeva "tõhhiga", mitte nii, nagu minu arust peaks, "üldse". Aga tegelikult, ega sellised hilised rigad seda raha väärt ka ei ole, minu arvates. Aga kõik on suhteline siin ilmas, täna on nii, homme juba teisiti. Silindri kohalt - ega vana remont ei tule odavam, samas terve teine aparaat koos normaalse silindriga võib tulla odavamalt kätte.

Vasta
#35

Kasutatud silindrid on vanarauaks tehtud Sad Niipalju kui otsind olen pole veel leidnud.Sad
Vasta
#36

(20-08-2012, 21:49 PM)Necro Kirjutas:  Ja ära viska püssi nii kiirelt põõsasse Big Grin.
Just nimelt. Just hakkas huvitavaks minema ja - võrr põõsasse!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#37

Siis otsi veel, otsi põhjalikumalt. Pane kuulutus üles, siin foorumeid küll, kuhu neid toppida. Neid silkusi peaks lademetes igal pool vedelema. Aga ära sa nüüd sellepärast küll alla anna, et silkut ei leia. Sellise suhtumisega ei jõua küll eriti kaugele. Niiet rihi aga edasi, küll see silku ka tuleb. Ja kui väga häda käes, siis ma saan enda varudest ka otsida, mul üht teist isegi on.

Almost Again
Vasta
#38

Eks ma j2tka siis otsinguidBig Grin
No kui siis tegemiseks l2heb siis ikka t2ielikult.Big Grin
Kui kellelgi vedeleb originaal peegleid,pedaali , ketikaitset, sirgeid velgi, silindrit, kolbi ja muud sinna hulka kuuluvat siis andke teada.
Vasta
#39

Üks pika varrega võrri peegel on olemas.

Veel pole maha löödud
Vasta
#40

Aparaat ikka alles aga areng on 0Sad
Kolisin selle talveks garaazi aga millalgi peaks arkis läbi k2ima ja ära registreerima.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne