O: Mahlapress ja purustaja
#1

Oleks soov soodsalt soetada mahlapress ja purustaja, et saaks oma tarvis sügiseti veidi mahla teha õunadest ja pirnidest. Pakkumine võiks kindlasti olla soodsamapoolne ja asuda pigem Lõuna-Eestis, kuid vaatan üle kõik pakkumised. Info: PS või saarrand[ät]gmail.com.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#2

Kasutan kohe juhust targutamiseks, muidu on internetile kulutatav raha praktiliselt maha visatud. See ei ole ehk kogenud mahlavalmistajatele uudiseks aga viimastel aastatel on olnud rõõm kasutada nõuka ajal mõne meistrimehe käe all valminud tsentrifuugina toimivat "pressi". Superluks, minutiga on õunasodi tahkeks tsentrifuugitud.

Selle kõrval on klassikaline kiht-kihilt laotav press ikka täielik kilplasetöö.
Vasta
#3

Toetan BOM kogemust, ainult selle vahega, et tsentrifuugi ehitasin ise vanast kaheosalisest pesumasinast. Pesupesemise osa sai maha lõigatud ja tsentrifuugi osal alt mahla jaoks toru veetud. NN pirni sisse käib riidest kott, kõik muu sama nagu enne. Ah jah, soovitaks sellise süsteemi puhul olla hoolikas, et kotisuu tsentrifuugimise ajal pirnist välja ei roni, siis on kogu maailm õunasodi täis. Võibolla pirukas ise ei tule nii kuiv kui kihiti laotud pressi puhul aga elu on ikka võrratult lihtsam ja kiirem.

Purusti osas ei oska kaasa rääkida, see on mul vanaisa kätedöö. Iseenesest sai muidugi alguses natuke mõtteid mõlgutatud, et sellel eesmärgil kuidagi ära kasutada pesu pesemise osa aga kuna vajadus puudus, siis ei hakanud leiutama.
Vasta
#4

Mul kah õrn mõte sel sügisel purustama ja pressima hakata, ainult eesmärk natuke kangem – olen kunagi nimelt niivõrd head õunapuskarit saanud (mis lööks ka keskmisest paremale Calvados'ile silmad ette), et see mälestus omakorda pole rahu andnud. Seega – äkki peaks väikese eksperimentaal-puskariköögi üles sättima...(?) Plaanid – nagu ikka – suuremad kui reaalsus, aga siiski – soov oleks samas asi ikkagi ära proovida. Tean, et liiga lihtne see ei ole, tarvis järgida sadakahtekümmet temperatuuride ja mahtudega seonduvat nüansi, aga ikkagi...
Ehk siis – kui kellelgi oma kogemuse põhjal head nõu jagada, kuulaks meeleldi ära. Kasvavate monopoli-hindade kontekstis tõenäoliselt huvilisi rohkemgi. (Või äkki peaks sootuks uue teema tekitama? "Harrastame vanu jooke" vms. Rolleyes )
Vasta
#5

Kas hüdropressi ei kannataks kuidagi ise teha? Jõudlus ja lihtsus on küll muljetavaldav.
http://www.youtube.com/watch?v=PNvLXzMKCdw&feature=player_embedded#!
Vasta
#6

Mõte hea aga mis oleks see paisuv keha mida kasutada?
Vasta
#7

Sama küsimus siin. Wink
Vasta
#8

(14-06-2012, 23:17 PM)pontu6 Kirjutas:  Sama küsimus siin. Wink

See suur "kummijunn" näeb välja nagu veoautode õhkamort.
[Pilt: auto-part-truck-air-suspension-truck-air-suspension.jpg]

Ei ole olemas halba ilma, on vaid valesti valitud liikurmasin
4x4 tähendab, et kinnijäämise korral vajatakse 16 väljalükkajat
Vasta
#9

Põhimõtteliselt võiks see press olla milline iganes, peaasi, et saaks omatabreks teha 50-100 liitrit mahla aastas ja jääk sära igasügisene otsimine, et kus saaks jälle teha.
Omal ei ole lihtsalt seda aega, et ise ehitada.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#10

Olen kasutanud Ikarusi õhkpatja,aga lihtsam on õlitungrauga majandada.Purustajat on lihtne valmistada näiteks mul on piimapumbast tehtud ja toimib juba 30aastat.Kel huvi võib kontakteeruda.
Vasta
#11

Olen kuulnud,et kreissae kettale mingit sorti kolu külge ja tootlikus päris hea.Ise tegin höövelpingile võlli kohale kolu,kallad ämbritäie sisse pulgaga surud takka ja 10sekundiga õuntest pudru ja pressi vahele.Naisel olemas ka too nn purusti,aga tollega meeletu aeg kulub purustamisele.Pressiks tavaline press mis vene ajal müügil oli,õlitung pressib.
Vasta
#12

Höövliga purustadki või? Sellest süsteemist tahaks küll pilte näha!
Vasta
#13

(15-06-2012, 22:01 PM)pontu6 Kirjutas:  Höövliga purustadki või? Sellest süsteemist tahaks küll pilte näha!
Mis siis nii erilist.Höövelpingil esimene liigutatav plate maha,võlli kohale teed kolu puidust või rv metallist,võlli alla kauss kus sisse kukuvad-lendavad õuna laastud ja ongi kõik.Kui soovi võin mõni päev kolu peale tõsta ja pildi teha.
On ka varjant 10-15cm lai freespea otse mootori võlli otsa(soovitavalt kiiremate pööretega mootor),ehitad kolu peale ja sama jõudlus sama mis höövelpingil.Kunagi kui sigu pidasin tegin sellise kartulate purustamiseks.
Vasta
#14

Höövli peale pole ise tulnudki. Tegin mingi suure puidust võlli. Tagusin ogasi täis ja ajab ka asja ära. Aga, et höövel...
Vasta
#15

Sääne freespea mootori võllile ja purusti suurepärane http://www.osta.ee/puidufrees-27741944.html
Vasta
#16

mul kodus on mingine söödapurusti,et õune purustada
on selline silindrikujuline toru,kolm jalga all ,all on mootor ja sees on põhjas pöörlev ketas,millel küljes kaks tera
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne