mida see tähendab???
#1

ühes targast raamatust lugesin ma välja sellise lause...mida see tähendab, ma ei saa aru...:???


IZ-56 ja T-200 mootoril tuleb süütehetke seada eelsüüteregulaatori vihtide suurima laialioleku juures, kiiludes nad kummitükikestega kinni. See nõue kehtib siis, kui pole teada hilisemale süütele vastavat kolvi eelsüüteasendit (IZ-56 - 1mm, T-200 - 2mm)
Vasta
#2

see tähendab seda, et neil süütemängudel on peal automaatne tsentrifugaal-eelsüütenurga muutja. minu mäletamist mööda muudab eelsüütenurka Tuulal 17 kraadi ulatuses. lühidalt öeldes kasutatakse seal ära erinevate pöörlemiskiiruste erinevaid tsentrifugaaljõude, mis muudavad siis süütehetke. see, kuidas ta detailselt töötab, saad teada vaid siis, kui see seade käes hoida on ja tööpõhimõtet ise uurida.
Vasta
#3

a et seda kasutati ainult tuulal ja iz 56´el?
Vasta
#4

ka siis idee järgi peax neil kontaktid mingil määral liikuma, et kui pöörded suurenevad siis läheb süüde varasemax (või siis hilisemax)....aga mul on 56 olnud, ei saanud küll aru, et selle süütesüsteem olex kavõi jupiteri omast erinend, ainul see, et 56 oli üx kontaktiplaat ja üx kondekas vähem.....vot seda ma tean, et osadel M sai süüded lenxu peal olevast kangikesest mingil määral muuta....aga minu mäletamist mööda ma 56 küll mingit süsteemi seal ei märgand, mis olex saand kuidagi süütehetke muuta...no mul oli 59aasta oma, äkki see värk ainult mingitel kindlatel aasta väljalasetel????
Vasta
#5

Mootori suurtel pööretel tuleb küttesegu märksa varem süüdata, et mitte kaotada jõudu.
Selleks on loodud eelsüüteregulaatorid, mis tekitavad asendit muutes eelsüüdet.
pööretel 2000-2500 ületavad raskuste tsentrifugaaljõud kruvivedrude tõmbejõu ja raskused eemalduvad pöörlemisteljest. Samal ajal pööravad raskuste lühemad õlad nukkmuhvi selle teljel teatud nurga x võrra pöörlemise suunas. Seetõttu toimub katkesti kontaktide lahutamine varem ja süüde muutub varasemaks. Pöörete vähenemisel tõmbuvad kruvivedrud raskusi pöörlemisteljele lähemale, nukkmuhv pöördub pöörlemisega vastassuunas ja süüde muutub hilisemaks. Tsentrifugaalautomaat (Tuula-200M, Ural 750)reguleerib eelsüütenurka 17 kraadi piires (püsiv eelsüütenurk on 34 kraadi).

Loodetavasti said midagi aru sellest segasest keelest. Kui arusaamatusk jäi küsi julgelt selgitust Wink
Vasta
#6

kõik on selge ja vist loogiline
Vasta
#7

et siis liigub nukmuhv, mitte kontaktid, siis saan aru küll, aga kas ka 56 on selline süsteem..minu 56 ei olnud, aga nüüd mulle meenub, et sellel võis olla kenekas ära vahetatud, kuna see plaat, kus on juhtmete ühilduskoht, seal oli 5 otsa, aga ühepütastel käib ju ainult 4 (viies on teise püta oma)..juu oligi lihtsalt kenekas ja ankur ära vahetatud, sellepärast ma ei saanudki aru, kuidas see eelsüüde toimib....:duh
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne