Imelikud õhutusniplid.
#1

Mässan siin juba tükimat aega ühe Nissan Sunny tüüpi liikuriga, et teda pidurdama saada. Olen jõudnud süsteemi õhutamiseni. Aga oh üllatust. Õhutamise niplil pole seda läbivat auku sees, mille kaudu õhk välja peaks tulema. Väljanägemine nagu igal teisel ventiilil aga seespool auku netu. Minu vanad silmad näevad küll seda asja esimest korda. Kas on tegu praagiga, peabki see nii olema, või on kellegi osavad sõrmed midagi segi ajanud. Neljast rattast üks oli auguga nipliga varustatud ja õhutamine toimus tavapärasel viisil.
Ootaks asjatundjate arvamust.
Parimat Jaanus.
Vasta
#2

Mõnikord on "poeuutel" silindritel õhutuavade ette nö. pimedad poldid keeratud...
Vblla on siinsel juhtumil eelmine töömees nad alles jätnud, kuna originaalsetest, läbipuuritud niplitest, polnud enam midagi alles...

Mina vahetaks nad tavaliste vastu ära; isegi uuena ei maksa õnneks ka midagi.
Vähemalt saab normaalmeetoditega õhu välja.
Vasta
#3

Aga mis seal vahet on, kas auk on või ei ole, kui ava ei ole, tuleb õhk välja vindi vahelt, kui lahti keerata, seega teeb sama välja.
Vasta
#4

Nipli otsa käib voolik, mille paneme õliga täidetud anumasse.
Pimeda poldiga peab õli laskma maha voolata.

"Vint" Big Grin
Vasta
#5

(10-07-2012, 13:25 PM)jurkman Kirjutas:  tuleb õhk välja vindi vahelt...


Ma saan Sinu loodusarmastusest aru (metsvint e. Fringilla coelebs ), aga mingit õhku tema vahelt küll ei tule...Toungue
Tema laul, seevastu, on suvises Eesti metsas küll väga omal kohal ja kodune...
Vasta
#6

Kusjuures olen ise ka sarnase tehase praagiga kokku puutunud - nimelt oli õhutusniplil ava olemas, nippel läbi käis ja tundus et kõik on nii nagu peab, aga õhutamise ajal ei tulnud niplist grammigi õli/õhku välja. Peale kupusügamist ja uurimist/puurimist(puurimine tuli küll hiljem) tuli välja, et silindris ei olnud õhutusnipli ava all auku....

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#7

Mõned võib-olla on perfektsionistid (mina ei ole) aga jah, kui teeme mingit ranget teaduslikku tööd, selge see, et kasutame rangelt teaduslikku terminoloogiat, aga sellise väikse asja juures on muhe maakeel minu arust palju parem.

Sa ise kasutad kindlasti sõna "automobiil", sest auto tähendab "ise" ja selle neljarattalise plekkolakaga pole tal küll mitte mingisugust pistmist.

Teema juurde kah, mina ei ole kunagi viitsind nende anumate ja voolikutega jännata, see väike sorts pidurivedelikku ei tee seal midagi, vihm peseb maha.



(11-07-2012, 18:24 PM)stihl Kirjutas:  
(10-07-2012, 13:25 PM)jurkman Kirjutas:  tuleb õhk välja vindi vahelt...


Ma saan Sinu loodusarmastusest aru (metsvint e. Fringilla coelebs ), aga mingit õhku tema vahelt küll ei tule...Toungue
Tema laul, seevastu, on suvises Eesti metsas küll väga omal kohal ja kodune...

Vasta
#8

Vastava vidina olemasolul (näit. kuulklapiga voolik) saab üksinda pidureid õhutada - selleks on nippel küll vajalik.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne