VANA AJA ASJAD...
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: 530
hmm, tänavatel ainult volgad 21/24 ju liikusidki, ei olnud ta midagi nii väga eliitklassi auto, muhkusid ei näinud ühtegi Sad
Vanadest raamatutest hakavad ka alati silma volgaderohked tänavad.
Ok auto oli neil aegadel üldse eliit asi.

Oli see ju härrasrahvas, mitut masti ülemused, kes päeva ajal ringi sõitsid ja taksod. Muhu ja Moskvitsi omanikud olid sedaaegu kui uulitsa pääl pilti tehti, kenasti vabrikuis tööl.

loll on loll olla.
Vasta
#22

A mulle meeldisid võrrid... jalgrattad olid ka lahedad, aga invaliidiautodest ja sapikatest ei räägitud midagi.:o
Vasta
#23

kas keegi seda juhuslikult linti võttis ? äkki saaks netti riputada ,sest ma ei näinud ja huviga tahaks näha
Vasta
#24

Vaata kordust, kolmapäeval kell 18.45
Vasta
#25

21,30 Vanad ja Kobedad (asjad kah)

loll on loll olla.
Vasta
#26

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: IIIFFFAR
21,30 Vanad ja Kobedad (asjad kah)
Veidi OT, kuid tegu on esimese EV aegse filmiga, kus Land Rover esmakordselt kinolinale jõudis.
Veidi autost ka:
LAND ROVER SERIES III 109 Basic Petrol Export LHD, toodetud 1979. Omanikuks üks Tallinna noormees.
Toodud Eestisse Inglismaalt ja esialgselt oli kasutusel ühes põllumajandusfirmas (maasikakastide veoks?). Hoolimata inglasest omaniku entusiasmist müüdi ajapikku kohalike töötajate tungival nõudmisel kõik firma LR marki autod (141, 142 ja 143 AIL) ära.

Veidi taustinfot ka omanikult:
Kahjuks suhtusid filmimehed nende käsutusse antud autosse väga hooletult ja ebaperemehelikult. Peale filmivõtteid oli auto mõlkis ja peale kleebitud leekide eemaldmisel tuli ka värv kohati suurte laikudana lahti. Seega vajas ka uuesti üle värvimist.
Lisaks oli auto nii seest kui väljast kohutavalt ära määritud ja ilmselt ka käiguosale liigselt vatti antud.:haige


Loe juurde:
http://www.landrover.ee/est/ajalugu/filmis/filmis.htm

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#27

Eks ma vähe Su peale ka mõtlesin ku selle meeldetuletuse siia üles panin. Seda massat kui näitas reklaamis kah korduvalt. Kahju kui kõik inimesed kõigi asjadega sõita ei oska, ent kõigilt ei saagi seda ju nõuda, mis teed. Värvi kohta ütleks aga, et jo siis oli sittt värv kui kleepsuga kaasa läks.

Tervisi. IvarSmile

loll on loll olla.
Vasta
#28

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: IIIFFFAR
Värvi kohta ütleks aga, et jo siis oli sittt värv kui kleepsuga kaasa läks.
LR teatavasti ju alumiiniumkerega ja sinna peale on väljaspool eriningimusi väga keeruline värvi kanda, mis krundi küljest lahti rebimist kannataks.


OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#29

Jaahah. Vat seda ma ei tiand, et raip alumiiniumist on. Sorry, nüid jälle törts targem.
Terv. IvarSmile

loll on loll olla.
Vasta
#30

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mrali
Sai ka vaadatud ja päris nostalgiline.Ära ei saa jätta märkimata ka stseene noore Heimar Lengiga.Aga seitsmekümnendate lõigus,kus stseen veotaksodest,lipsas (vasakus servas) läbi ka mingi Tsehhi või Poola päritolu veoauto.Teab keegi,millega tegu-kas Skoda 706 või äkki Star?
Tegu oli kas Ðkoda 706 või Praga sadulveokiga. Väliselt erinevad need üsna vähe ja seda veokit näidati klipis ainult hetkeks. Aga et tegu polnud Star`iga ,selles olen 101% kindel.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#31

Kahju, et jawasid nii vähe näidati...
Vasta
#32

Siit korra juba aruteluna läbi jooksnud, aga meeldetuletuseks uuesti, kuna näidati taaskord vanu masinaid:

http://www.err.ee/etv2/video-ee.aspx?id=999

Vb kõige emotsionaalsemalt mõjuvad tänaseks juba pöördumatult kadunud vaatepildid, mis pärinevad 60-70ndate temaatikast:

1) 60ndate aastate autolaenutus, põhiautodeks II seeria Mossed. Vanade Volga-taksode seas seisev üksik Pobeda.

2) 70-80ndate linnapildi kirevus, kus eriti huvitavad olid mitmesugused veotaksod ja muud veokad (isegi järelkäruga) GAZ 51 baasil.

3) Pikk MAZ-sadulveokite rivi 80ndatest aastatest, kus üks ilmselt vene päritolu sohver kruvib tsisternhaagise külge numbrimärki.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne