Muravei
#1

http://www.upload.ee/image/2566638/SAM_0082.JPG

Muravei ta on aga kas kong seal taga peal on mõne külasepa isetehtud või tehase toodang?

Kui tehase poolt siis kui palju selliseid isendeid Eestis leidub ?
Vasta
#2

Tere !
See vist ikka ETK meeste väikeseerialine alumiiniumist toodang . Nendest enamus läks posti - ja majaviletsuste teenistusse . Oli ka mingi pool sõjaväelise koperatiivi toodangut , aga need olid robustsed ja kandiliste nurkadega . Reeglina asetati nad originaal kasti sisse , sest alumiinium põrand oli sama õhuke kui seinad ja vajus lääpa . Vanematel isenditel oli minumeelest kuut veidi erinev kui see pildil olev . See tundub seitsmekümnendate toodang olevat .
Parimat soovides , ...
Vasta
#3

Tänud antud informatsiooni eest. Aga kas oleks võimalus vaadata Muravei pealt kuskilt mis aasta masin see on ? Nagu enamustel mootorsõidukitel birka peal.
Vasta
#4

All raami peal peaks nummer olema !
Vasta
#5

Raami pealt ei leidnud midagi aga pidruipedaali peal oli palju numbreid ja viimane 78. Ei osanud raami pealt teda täpselt otsida ka.
Vasta
#6

See pole päris Muravei, vaid vanem sugulane TG-200. Plekk-kuut on arvatavasti tehasetoodang. Minu lapsepõlves olid nad tänavapildis üsna tavalised.
http://5mv.ru/article.php/motoroller_muravei

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#7

Täpselt ei mäelta kes ütles aga kuulsin, et sellistega vist veeti saiasid ja muid pagari tooteid.
Vasta
#8

Just! Saiad, pirukad, koogid, tordid. Osadel alumiiniumkuutidel olid riiulid sees ja samuti alumiiniumist sahtlid, kuhu need kondiitritooted pandi. Veeti siis hommikul mööda linna laiali.
Samuti esines neid aparaate majaviletsustes. Sinna mahtusid keevitusballoonid ja toruväänamise pink peale. Ainult, kas juhtus olema ka majaviletsuses mõni torulukksepp, kes suutis päeva lõpuni kaine olla ja kellel ka load alles olid...
Mul endal olnud juhuseid, kus seda Muraveid rajooni pealt otsida tuli, sest torujüri ei mäletanud hommikul, kuhu objektile see maha jäänud oli.
Nii, et see jah tehasetoodang ikka.
Vasta
#9

tean jõhvis inimest kellel oli lausa muraveide väikepark, vähemalt 4 muraveid oli hoovis millest 1 oli igapäevases kasutuses ja teised olid "varuosadeks"
Vasta
#10

Jah, otsides Googlest Tula TG-200 saab juba rohkem vastuseid asjale mida otsin. Sellega on nüüd korras, aga kas keegi oskab öelda täpset kohta, kus saan valmistamisaastat vaadata ? Piduripedaali peal mingid numbrid olid aga ei usu, et sinna pantaks valmistamisaasta ? Oleksin tänulik.

Koduhoovis mul ka peale selle veel üks Muravei seisab, pole küll minu oma aga keegi ei liiguta ka seda arvatavasti. Üks Muravei raam veel ja ka üks Turisti oma. Selle tehase masinaid on vist üle Eesti päris palju. Keegi targem võibolla isegi oskaks öelda need numbrid, kui palju ja mida tehti.
Vasta
#11

Aastal 1986 sai kuskil Piiteri kandis ekskursioonil käidud. Küllap need Piiter ise, Peterhof ja Puškino olid. Ja kuskil neis kohtades bussi oodates nägin õige mitut kolmerattalist rollerit vuramas, ühte teed ja vaheldumisi mõlemas suunas. Olid ka vist tagant kongiga, aga - juhtidele olid kabiinid ümber nikerdatud. Aga ei mäleta, kas paistsid tehasetoodangu moodi või nurga taga klopsitud. 10kond aastat tagasi sai Kurtna laadal ka üht tornkraana kabiini sarnast kolmerattalist nähtud, kong igas suunas akendega ja kindlasti tehasetöö. Aga ei mäleta, mis ta mark oli...
Vasta
#12

Mis aastani neil Tuuladel ja Muraveidel käiguloendaja oli ? Minu masinal on see peal igatahes.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne