Muruniiduki mootoriga lasteauto
#1
Car 

Tere
Poiss sai viieseks ja on akuautost välja kasvanud.
Tahaks teha ühe 4(3) rattalise käkerdise, mis liiguks. 5-10km/h
On olemas 5.5HP Honda muruniiduk ja tahtmine. Kõik muu on puudu. Oskusi ka natuke on, aga leiutamisest jääb just puudu.
Kindlasti on keegi midagi taolist teinud. Ärge hoidke enda leiutisi vaka all. Saaks vähe inspiratsiooniCool Kas on rooliga või lenksuga, nagu ATVd? Kuidas on tehtud ülekanne? Sidur?
Seda mootorit ei saa vist külili keerata, mingi akende avamise reduktor mul muidu on. Umbes 1:30 Vahele mõtlesin veel pista miskise väiksema mootoratta mootori, ilma kolvita. Saaks selle siduri ja käigukasti kasutada. Või siis ainult sääreka oma, ilma käikudeta. On veel ketassae võll. Sellest saaks pillile vedava silla?! Diffriga silda nii väikest, kui mul vaja vist kusagilt ei leia?
On olnud mõttes ka lihtsalt kiilrihm, mida lahutades asi seiskub ja kui pedaaliga vastu surud, siis ainult liigub.
Palju lolle mõtteid.
Aidake suunata väheBig Grin
   
   
   
   
Vasta
#2

Löö googlesse cyclekart.
http://www.youtube.com/watch?v=FWfVw2VjfcA[/u]
Vasta
#3

seal paistab olevat taadil õige väljavõttega mootor. Uut mootorit mu projekt paraku ei võimalda.
Eks ma neid vidosid ole ennegi klõpsinud, aga eestikeelset õpet need ei asenda.Toungue
Vasta
#4

Soovitan otsida murutraktori käigukasti, kas tavalist või hüdrostaatilist ja ongi kontseptuaalselt asi peaaegu valmis. Veel lihtsam oleks võtta mõni murutraktori vrakk ja selle jupid kasvõi vineerist kerele peale tõsta. Kiirusvahemikku saab muuta nt. teist mõõtu rigmaseibidega. Kiiver pähe, rihmad kinni ja tuld.

Tervitades, IP
Vasta
#5

Reduktori otsa pookida emmi sidur koos käimariga,saad ka tagurpidikäigu.Kunagi oli plaan zid mootori otsa sama kompott panna,aga plaaniks jäigi.K-750 siduri hooratas täitsa olemas,võlli auk natuke ümber treitud.Kolahunnikus ka sama mootori karter mis läheb kunagi nagunii kuusakoski.
Vasta
#6

emmi peale mõtlesin isegi.
Cool
Vasta
#7

Sõber tegi 3,5hj thecumseh(ilge s**t mootor) mootoriga liikuri.
Toonoriks kasutas kardi raami. Mingi põllumajanduslik nurk reduktorit mille otsa arstis mingi revers kasti, sellest edasi tuli mingi venepäristolu vabalthingav märg sidur ja vedama jäi ainult 1 ratas.
1 ratta vedu tuli suurelt kasuks, kuna mootor lahja siis ei jõudnud ta kurvis jäigalt kahte ratast vedades kiirust hoida. Kiirus siis u.8km/h.

Vabalthingav märgsidur tähendab siis seda, et on märg sidurina kunagi ehitatud sidur millel enam ei ole võimalust olla märg muudmoodi kui sellega, et tuli enne päeva algust tirts õli peale panna. Muidu muutus kole järsuks.
Lapse vedas mootori enda regulaator igas asendis minema. Täiskasvanu pidi natuke gaasi andma
Kui karburaatorit näpu abil sundida gaasiregulaatorit eirama, siis oli kiirus u.30km/h

Masinal pedaaliga gaasi ei olnud.
Pidureid ei olnud, aga kui sidur võtta siis ülekanne oli piisavalt hull, et pill seiskus piisavalt kiirelt.
Sidur oli rooli küljes.

Tegelikult paras roppus, aga toimis
Vasta
#8

(19-08-2012, 07:19 AM)pannkook Kirjutas:  Seda mootorit ei saa vist külili keerata,

Õnneks on maailmas juba kõik leiutatud. Tuleb ainult joutubet vaadata. Toungue
http://www.youtube.com/watch?v=0Mba3BS1oRM

Vasta
#9

Selline asi meenus, et kui sa asjaga toimetad siis ilma terata niiduki mootori käivitamine võib vastu näppe anda ja ta ei pruugi ka väga hästi käija.
Kui juba lisa kola küljes siis kaob probleem.
Vasta
#10

Ilma terata (st. hoorattata) ei saagi käima.
Aga jäta tera alla. Saab ka muru ühtlasi niidetud. Big Grin
Vasta
#11

Tere! Mina kasutaks võrrimootorit, sest seda hea lihtne remontida. alusraam tasuks keevitada puidust pole mõtet teha. Asi võik olla sellises suuruses, et vanemana saaks laps veel sõita. kui kohale tuled saaks väikese tasu eest raamigi teha.Wink
Vasta
#12

Hea väike differ koos reversiga on Muraveil
Vasta
#13

Väga laheda lastesõiduki saaks mõnest vanemat tüüpi murutraktorist, millel
käigukast ja tagasild omavahel ketiga ühendatud. Iste ja rool madalamale lasta, ülekanne rihmarataste abil kiiremaks ja tuld! Seal ju käigud, sidur ja pidur kenasti olemas.
Vasta
#14

Vaadake, lugupeetavad... seda vanemat murutraktorit praegu Eestist leida ei ole just lihtne. Meil sõidetakse asi ikke ribadeks ja viiakse kas põõsasse, auku või vanarauda. Olen otsinud....aga tulutult. No mida ei ole, seda pole. Aga...lugupeetud pannkook... kui väheke mõelda, siis mul on üks suht korras murutraktori tagasild koos reduktori ja käimakastiga ühes isikus. Kui mõelda, siis vahest leiab ka mõne rihmaratta sinna juurde... Sai ühest kohast ära päästetud vanarauahunnikusse minekust. Puudu oli sisend- ehk vedav võll ja laagrid. Ja hammasratas. Muretsesin need Tecumshe esindusest Saksamaalt ja asi on enam-vähem nagu komplektis. Mul on veel päris kinni keeramata ta korpus. Ma`i tea, päris ilma rahata ma teda ära anda ei tahaks, oli kavas sellest üks asi aretada, ajalugu aga näitab,et ega kõike ei jõua siin elus nagunii ise ära teha, las teised ka teevad, eks ju Big Grin. Olen Tartu lähedalt ja kui sul on huvi, tule vaatama. Eks siis arutame hinda ka, see seuke kaval asi Cool
Esisilla ehituse juures on mul kah natuke nõu jagada ja näidata.
Asukoht: Repsupere


Vasta
#15

Ma ise ka Tartust.
Tulen läbiRolleyes
Vasta
#16

Esisilla nõuande võid siia ka kirjutadaSmile
Vasta
#17

(22-08-2012, 13:22 PM)umm Kirjutas:  Esisilla nõuande võid siia ka kirjutadaSmile
Lugupeetud ksf.umm pidas vist mind silmas? Noh, mul sai sel kevadel ehitatud üks väiksemat sorti käru, et oleks hea taimi vedada, seda just naisterahval. Sellele sai valmis klopsitud esisild, diislist saab vedada ja sild nagu sild ikka, keerab ja puha, nigu autu. Kui pilti tahate, siis andke teada. Snitti käisin võtmas tööriistamarketis müügil olevalt neljarattaliselt kärult. Välja kukkus nii enam-vähem, esimene kord ikkagi, kuid töötab hästi. Järgmise, kui vaja peaks olema, teen juba tunduvalt enesekindlamalt. Eks ma seda siis ksf.pannkook`ile näitasingi. Keerulist pole sisuliselt midagi. Kui tahta teha vastupidavamat asja, siis tuleks laagreid ja muud sellist määritavat stuffi kasutada. Pannkook`ile andsin ära ka ühe murutraktori roolikarbi, küll kasutatud ja vajab remonti. kuid väikese nuputamise korral sobib lapse traktorile imehästi.



Vasta
#18

Tänud kraami eest.
esisilla pilt ei teeks paha, siis püsiks paremini silme eesBig Grin
Vasta
#19

(22-08-2012, 15:24 PM)pannkook Kirjutas:  Tänud kraami eest.
esisilla pilt ei teeks paha, siis püsiks paremini silme eesBig Grin
On tore, kui saan abiks olla. Homme teen pilte, täna on nats pimme juba.Smile.



Vasta
#20

Omal sarnane asi juba mitu-mitu aastat mõttes. Kaasfoorumlase Veterani käest sai ostetud juba hea mitu aastat tagasi nõukaaegse auto kest ja sellele siis mootor pääle vaja panna. aga noh näädsa. Nagu ikka, siis ei ole aega selleks et niisama nokkida, aga...

Omal tekkis mõte kasutada mootorsae või trimmeri mootrit koos tsentrifugaalsiduriga. Välimise nn. veetava ratta otsa siis hammasratas, mis keti vms. on ühenduses tagasillaga. Veab küll ainult ühtepidi, aga asi seegi. Lisaks kui tagasild teha jäiga võlli peale(nn. blokeeritud differ), siis saaks paigaldada hüdraulikaga pidurid ühe kettaga keset tagasillavõlli. Et jääks kaks pedaali - gaas ja pidur ja tagurpidikäiku ei oleks. Või siis kangiga lahendaks hammasrataste lülituse tagurpidikäiguks...

Kahjuks on jah just aeg see, mida kipub puudu olema, aga ükskord ta ikkagi valmis saab......

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne