Teema on suletud

#1

Kontakt olemas ja auto leitud.
Tänud kaaskannatajatele...

Lisaselgitusi üritan õhtupoole kirjutada viimasesse posti...


Bmw 750 ILA Highline 1992
#2

Kas sa mingit lingitavat FB linki sellest ei saa teha. Ma paneks rahvale vaatamiseks ja leidmiseks omale ülesse. Küll ta levib!

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
#3

Kui praegune omanik nii "kuulus" on, siis vast aitab volgaklubisse postitamine....?

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
#4

Mismoodi see seljataga maha müümine/petmine siis välja võis näha? Ehk valgustad vähe, senikaua kui ei tea tagamaid ei aita Sind keegi. Kui ostja maksis kauba eest raha ja tegi ostu-müügi lepingu siis peale enda nime täis tegemise ei saavuta suurt midagi...

Niisama ära lahmi, räägi kuidas asjad on...

Kroomosad näevad küll värsked välja ja muidu ka ok, loodame et utiili pole viidud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#5

(26-08-2012, 21:00 PM)mlsluik Kirjutas:  loodame et utiili pole viidud...
Just tegin avaliku päringu.Auto arvel,ülevaatus kehtib.

#6

(26-08-2012, 21:03 PM)tak35744 Kirjutas:  
(26-08-2012, 21:00 PM)mlsluik Kirjutas:  loodame et utiili pole viidud...
Just tegin avaliku päringu.Auto arvel,ülevaatus kehtib.

off-topic küll aga auto võib ka peale utiili viimist veel pikalt-pikalt arvel olla... vaevalt keegi sellist autot utiili siiski viia tahab

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#7

Auto kuulus minule. Tõsi olin loll ja õigel hetkel autot oma nimele ümber ei kirjutanud vaid jätsin ta kadunud vanaisa nimele lootuses "aega on küll"

Petmine on imelihtne.
Kui inimene tuleb "külajutu" peale kohale ja ajab vanainimesele(vanaema) soga suust välja "see peldik pole väärt naguinii midagi" ja maksab talle vanaraua hinna siis kuidas seda nimetada ?
Sorry, aga minusilmis on see petmine ja jutul punkt !

Nagu eelnevalt juba mainitud on, siis auto on nüüdseks arvel ja ülevaatusega.
Ehk siis liigub ringi.
Väidetavalt oli ostjaks üks entusiast volgaklubist.
SM: msluik tundub asjast teadvat rohkem kui kirjutab ?




Bmw 750 ILA Highline 1992
#8

Kuulan ja kuulan seda juttu,kui see auto oli Teie oma siis poleks vanavanemad seda ka müünud.Sellel Volgal pole minuarvates mingit väärtust kui ainult siis Teie endaga seotud mälestustega seoses.See Volga kõige tavalisem 24,oleks esimesi mudeleid siis veel,selle hind ongi natuke üle vanaraua hinna.Auto hind vanarauas 120-140 oleneb kokkuostust.24kaalub?
1.6 korrda 140=224.natuke juurde ja ongi hind käes.
See on ainult minu arvamus asjast kuna pole masinat näinud ja pltidel ei ole ka vaga viis see masin,teiseks neid müügi-ostu tagamaid ei ole ka segitatud,samuti hinnast ei räägita
Kaaluga pakkusin üle Raamat näitab 1420
#9

Korralik GAZ 24 on väärt rohkem kui 2x vanaraua raha. Lihtsalt eks see ole põlvkondade erinevus,mõne jaoks on neid 24 siiani lademes. Teiste jaoks juba igavikku läinud mälestus.

Kuid kodanik k2rpmani juttu lugedes hakkab mulle silma kaks üksteist välistavat asjaolu.
1. Ostja oli siis väidetavalt? volga klubist olnud? Ei taha uskuda,et keegi selle klubi meestest selliseid tempe teeks, kuna seltskond on väike ja kõik nagu nii teavad,kes on kes ja millised maneerid tal on.
2. Ostja ajas juttu,et auto pole väärt mitte miskit?
See kõlab nagu tüüpilise müügimees/spekulandina,kes sai haisu ninna ja läks nagu usuhull vaest vanurit ümber veenma.
Täpsustuseks küsiks,kas auto vedeles kusagil Harjumaal või mujal?


#10

Loen ka ja imestan. Kui see lugu juba avalikkuse ette toodi, siis minu kaks senti ka siia kirja.
Kui tõesti "kuulus" sinule, siis ju puhas krim. asi. Politsei abiks.
Kui kujutasid ette, et kuulus sinule, siis võiks ikka vanavanematega tihemini ja paremini suhelda, näiteks korra aastas külaskäimine on häbematult vähe. Uus omanik suure tõenäosusega ei teadnud masina sinule kuulumisest miskit, nii on tema "sitaga loopimine" sulaselge laim.
See, et masin nüüdseks arvel, näitab, et soetamine siiski seaduslikku teed pidi käis. Või ei käinud?

PS. Ei oma mingit aimu ega seost, ei sellest volgast ega tema uuest omanikust.
#11

Kõige mõistlikum on siin konsulteerida asjaliku advokaadiga ja käituda tema poolt antud soovituste kohaselt. Sealt saab edasi vaadata, milline on asjade ametliku ajamise suund.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
#12

Advokaat ütleb umbes: tore oli aga mina aidata ei saa.Big Grin
Sisuliselt kui on auto juba vormistatud kellegi teise nimele ja ta sellega ringi sõidab. Siis põhimõtteliselt pole seda autot enam võimalik praeguse omaniku käest ära võtta. Kuna oleme, ausad kuidas sa tõestad ära kohtunikule/prokurörile,et vormistamise hetkel oli sinu esivanem ikka täie mõistuse juures jne. Isegi kui sa leiad üles,siis kodaniku,kes selle auto ära viis. Temaga kohut käimine on võrdlemisi nüri tegevus ja lõpptulemusena asi venib nii,et sa ise viskad käega. Ja vahepeal võib miljon muud asja juhtuda.



#13

Antud juhul ei näe ka mina antud kaasuses ei seaduserikkumist ega vist ka eetikanormide vastu eksimist. Iseasi kui nn. ostja teadlikult vanainimesi ära kasutas, teades et antud masinal on järeltulijate poolt silm peal.

Kui tegu on tõesti tuntud ja austatud Volgaklubilisega, siis oleks võibolla parim kompromiss tõesti antud masin tagasi müüa. Mingit kohustust ei ole, kuid oleks lihtsalt ilus zhest. Seda enam kui endine omanik kõik kaasnenud kulud ka ilusti katab.
#14

(25-08-2012, 15:32 PM)k2rpman Kirjutas:  kasutan ma kõiki võimalusi su kuulsat nime sitata !!!

Mis asja sa nüüd siit foorumist palud või otsid...?
Parem helista sellele inimesele, kes auto ära ostis, räägi talle see lugu ära ja paku mingit raha + kompensatsiooni nähtud vaeva eest.
Ja kogulugu, pole ju keeruline.
Kui ise ei julge seda teha, palu mõnd söekamat sõpra.

Loomulikult, uus omanik võib su pikalt saata; siis vaatad edasi, mis teha.

Tõenäoliselt saadabki ja tõenäoliselt polegi sul muud teha, kui edaspidi oma vanaema eest rohkem ja paremini hoolitseda...mitte vanainimest üksi jätta.

Pragu, aga, si...ad ainult omaenda mittekuulsat nime.


(@ ei tea selle volga uut omanikku ja ei tea sellest loost midagi...)


(27-08-2012, 09:15 AM)MAZ Kirjutas:  kuidas sa tõestad ära kohtunikule/prokurörile,et vormistamise hetkel oli sinu esivanem ikka täie mõistuse juures ...


Mis pgna advokaadid....? Abikaasa vast ikka tähtsam pärija kui mingid lapselapsed. Ja see oli tema otsus.
Teine asi, et seda memme mõistuses kahtlemist ei saagi teha, sest kohtunik küsiks kohe, miks sa seniilse vanainimese üksi jätsid...(hooldaja oleks ju helistanud ja teatanud, et mingid mehed tahavad kuurialt autot ära viia...)

Või, kui vanaema on täitsa normaalne, siis tekib küsimus, miks ta sellest pojapojale auto "kinkimisest" midagi ei teadnud...
Ehk siis see asi kipub ikka sinu ja vanaema omavaheliseks tüliks, millisest automotos lahmida on pehmeltöeldes imelik...Cool



P.S. Või hääletame seaduse poolt, et kui 65+ inimeselt auto ostad, pead lapselapsed enne läbi helistama....Big GrinBig GrinBig Grin


.


#15

See on tore kui foorumist võib lugeda targematelt enda tegemistest ja toimetamistest. Mida ja millal tegema peaks ning keda millaski külastama või mitte Rolleyes

Mis aga antud volgat puudutab...
Täna sain infot volga uue omaniku kohta. Eks nüüd aega näitab mis ja kuidas asjad edasi kulgevad.
Samuti sai täna vesteldud ka Volgaklubi asutajaga ning tõdetud, et antud ostjahärra siiski volgaklubis pole.

Ja volgaklubi maine mitte mustamise eesmärgil üleskutse moderaatoritele ja/või kasutajatele, kes on "volgaklubi" tektsi tsiteerinud. Palun kustutage antud tekst Smile

Bmw 750 ILA Highline 1992
#16

Hea et uue omanikuga ühendust said aga miks sa oma uhkelt välja lahmitud laused esimesest postitusest ära oled kustutanud kus lubasid "auto välja petja" nime "täis sitata" Wink

Sinu jutust tuli siiski välja hoopis see et auto omanikule maksti auto eest raha ja leping oli kahepoolne ja mõlemad osapooled olid nõus. Sina kui eelmise omaniku lapselaps ei omand antud masinale eelisostuõigust, nii et jutt suht lühike...

Tean isegi et kehv tunne on ilma jääda masinast millega esimesed sõidud tehtud sai ja mis perekonda oli teeninud esimestest kilomeetritest alates, kuid siit ka õppetund meile kõigile edaspidiseks:

HOIDKE ENDA LÄHEDAL KÕIKE MIS MEILE KALLIS, nii inimesi kui vara...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#17

(27-08-2012, 18:33 PM)mlsluik Kirjutas:  Hea et uue omanikuga ühendust said aga miks sa oma uhkelt välja lahmitud laused esimesest postitusest ära oled kustutanud kus lubasid "auto välja petja" nime "täis sitata" Wink


Ma kordan sulle ja teistele kasutajatele veel.
Auto kuulus mulle kuigi ma polnud seda jõudnud ümber kirjutada.
Ümberkirjutamise juttu sai juba 10 aastat tagasi räägitud, kuid polnud otsest vajadust.
Tõsisemalt sai sellel teemal vesteldud matuste ajal. Kuid siis jäi minul aega väheks.

Teksti kustutasin esimesest postist ära niikauaks kuniks selgub kas ja kuidas saame kokkuleppele.
Kui kummagipoolsele inimlikule kokkuleppele ei saa, siis karjun välja nime ja firma.

Bmw 750 ILA Highline 1992
#18

Kui uus omanik ei soovi autot müüa ( mis minu meelest heauskselt omandatud ) siis miks sina, kes pole auto omanik ( juriiidiliselt suusõnaline lubadus omandust ei loe ) hakkad teist inimest mustama? Nagu ma aru sain on see konkreetne Volga seisnud 10a vähemalt? Uus omanik vähemalt pani ta sõitma ja tegi TÜV ära. Võitja ma usun sellest on su vanaema, kel rohkem ruumi moosipurkidele.

Rolleyes

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
#19

1: Asi on rohkem selles kui nahhaalselt see auto omandati. Aus inimene oleks peale esimest keeldumist asja sinnapaika jätnud ja kõik. Mitte tulnud uue ja "parema" hinnapakkumisega vanainimese ajusid pesema.
2: SM mighty tonka võiks natukene seadust lugeda enne kui hakkab sõna võtma juriidilistes küsimustes. VÕSi järgi on siiski ka suusõnalineleping, leping.
Selle tõendamine on juba kohtu rida.
3: Mis puutub siia auto seismise aeg ? Seisavad ka mul teised kaks auto tükimat aega angaaris.


Bmw 750 ILA Highline 1992
#20

Kui lgp. teemaalgataja oli tõesti auto omanik (reg. tunnistusele märgitud andmed ei määra ju tänapäeval antud objekti omandiõigusi), siis on paraku antud juhul seaduse vastu eksinud justnimelt masina müüja ehk vanaema. Võõra asja müümine kvalifitseerub vist pettuseks omakasu eesmärgil.

Ostja, paraku, ei ole seaduse vastu eksinud.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne