mingi 3 faasiline generaator
#1

    Tere, leidsin kusagilt kuurialt sellise geneka, ajasin ta teise mootoriga enam vähem pöördesse aga voolu ei kusagilt, kahelt faasilt sain 1,2 V ja ühelt 0,8V.     kui ma ei eksi siis Hz näitas isegi mingi 40-48Hz. aparaadil nõutud mingi 1500 p/min, mina sain talle veist vähem, vast ~1200 p/min.     a mis otsada tal sellised kõik on seal ?
neli jämedamat on faasid ja null aga mis teised peenikesed on ???

Tervitustega
Vasta
#2

Ehk aitab edasi:
http://elektroshema.ucoz.ru/publ/promysh...1/7-1-0-72
Vasta
#3

jaaa, nõksa aitab edasi ikka, st. seda, et ma pean sellelt kaane maha võtma ja uurima kus need kähised asuvad ja mis on olemas mis mitte ? e. Y1 ja Y2 vahel on POTENTSIOMEETERTAKISTI (teises raamatus siis AHELAT MITTEKATKESTAV REGULEERITAV TAKISTI) Big Grin aga minu raamatud ei näita sellist tähist mis on Y3 ja Y4 vahel Sad mingi lüliti moodi asi ?
Vasta
#4

Jätkan vana teemat:

[Pilt: 111nol2.jpg]

Sõbral samuti mingi seline jurakas kodus. Nüüd avatud elektrituru tingimustes arvas ta, et võiks ka natuke omatarbeks elektrit vändata.
Oskab ehk keegi täpsemalt seletada või viidata kuidas selliseid asju tööle saab? Saan aru, et ka tema genekast tuleb välja ainult peotäis juhtmeid sarnaselt eelkõnelejaga. Ehk siis puudub pinge regulaator või korrektor või kuidas iganes seda seal nimetatakse. Kas selle pingekale on ka mingit asendust või on ehk kellelgi originaali pakkuda?
Google juhatas mind sellisele lehele: http://optok.ru/generator-sinkhronnyi-os-51-u2-4-kvt Seal siis ka pingeka skeem näha.
Igasugune abi teretulnud.
Vasta
#5

Liikuva töökoja Gosniti sünkroongeneraator. Selle juurde käis "kibitka" seinal kilp voltmeetri, vibrosagedusmõõtja reostaadi ja söepuruga asjandusega. Sai käitada auto vabakäigul lauakäia, tõstenoole vintsi, "kõrikäia", drelle, valgustust. Hästi andis voolu isegi siis kui automootori väikestel pööretel lonkis, Ainult kolmnurgas mootoreid tahab see süsteem, s.o. 3x220V.
Vasta
#6

Omasin kunagi sellist bussi GAZ auto baasil. El skeem oli selline...
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/2158...et/313365/
Pildi suurendamine---kliki suurused ja siis originaal Rolleyes

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#7

Tänan vastajaid.
Nende skeemide mõistmine juba nõuab eriharidust, rääkimata siis järeletegemisest.
Küsiks siis niipidi: Millised on reaalsed võimalused sellist genekat kodumajapidamises kasutada?
Vasta
#8

Autoga sai vahel voolukatkestusel talus veepump, lüpsimasin ja piimajahuti töös hoitud(oli mingi aeg, kus voolupuudusel tipptundidel maapiirkondi välja lülitati). Tuulegeneaatori või vesiveski ehitajale paras suur- paari kw võtab kogu majapidamise järgi.
Vasta
#9

(28-02-2013, 13:02 PM)pen.skar Kirjutas:  Tuulegeneaatori või vesiveski ehitajale paras suur- paari kw võtab kogu majapidamise järgi.
Pigem selle teise jaoks. Tuuliku suurtes piirides muutuvate pööretega asi vist kõige paremini ei tööta.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#10

Ergutusvoolu automaatne muutmine ja iseseaduvad labad peaks tuulekiiruse piire laiendama? Võibolla paarikilovatiseid invertereid ka saada kasvõi hiinast?
Vasta
#11

Niisiis aksepteeritava elektri tootmiseks vajalik pingeregulaator. Kust seda saada?
Vasta
#12

Mõnes tagahoovis võib erastatud autolt mahavõetud putka leiduda ja kilp tervena seinal!
Vasta
#13

Kui vaid teaks mõnda sellist tagahoovi.
Vasta
#14

Pane arvuti kinni, sõida veidi ringi, aja külameestega juttu...
Vasta
#15

Mul on ühest äpardunud projektist üle palju võimsama 75 kW generaatori juhtkilp. Automaatreguleerimist sellel pole, lihtsalt reostaat, ehk saaks kohandada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne