Volga ja modimine
#81

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: korgits
vot seda ma ei tea........sest mul ei ole mootorit peal ja sõita ei ole mina saanud selle autoga isiklikult ........lihtsalt mõtlesin ,. Kui hakkan tegema ,et siis teeks võimalikult korralikumalt ja vahetaks kohe kõik ära Toungue
******************************************************************
OKmul lihtsalt üks korras sild üle


Siis oleks siuke kysimus .........mis volgaga on mul tegu kui tavalisel volgal 21 taga tiivade all ei ole metall plaate nagu mul on ......ja istmete taga ja ustes.....kas see on ise aretatud kellegi poolt või see on midagi head ja erilist ? (auto oli originaalis helesinine )
Smile
******************************************************************
Kui paksud sul metall plaadid on? Ja vilksa ikka kerenumbripeale pilku ka:
Vasta
#82

Tundub et asi oleks nagu soomustatud versioon
Vasta
#83

No plaadi paksus on mingi 4mm kuni 6mm ...kui õigesti nyyd mäletan aga PM pystoli kuuli peab kyll kinni seda ma proovisin Big Grin

Kere numbrile ma nii peab pilku ei saa visata sest auto asub tallinnast väljas Sad
Vasta
#84

küsimus, mida saab ära teha gaz21 originaalmootoriga, et saaks sõita kõrgema oktaanarvuga bensiiniga ja millised on modifitseerimisvõimalused.
Kas 24 käigukasti võib ilma ARK konsulteerimata alla panna , tuleb ju salongi auk teha!
Vasta
#85

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: robi
küsimus, mida saab ära teha gaz21 originaalmootoriga, et saaks sõita kõrgema oktaanarvuga bensiiniga ja millised on modifitseerimisvõimalused.
Kas 24 käigukasti võib ilma ARK konsulteerimata alla panna , tuleb ju salongi auk teha!
*******************
Võid panna ilma ARK konsulteerimata 21le 24 mootori, käigukasti,tagasilla,pidurivõimendi.Vist said kõik tähtsamad osad loetletud mille puhul küsimused korduvad.
GAZ21 moto kannatab ideaalselt(minukogemused) kütust 95e. Kui sõita kuni 90Km/h Kui üle selle siis mul tulid probleemid (klapid, õlitus):lol
jõudu
Vasta
#86

Mootori vahetamiseks pead ARK\'ist ümberehituseks loa võtma

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#87

24mootor ja 51mootor nimelt tahaks endale krokodilli ehitada ja mõtlesin et teeks volga mootoriga kuna u100hp on parem kui 70hp ja volga peaks vähem bentsu ka võtma aga küsimus oleks siis selline kas volga mootor on siin võimekam kui 51 mootor? kui arvestada liitreid siis 51 on 3.5 ja 6 silindrit ja volga 2.5 ja 4 nii et siin peaks nagu 51 jõulisem olema.
Vasta
#88

Loogika ju,et 51 mootor on võimsam.
51/52 pöördemoment ju hoopis teine.
Kui tahad võimsust,siis pane volga mootorile raskem hooratas,näit.52 oma.
Äkilisuses kaotad,aga jõudu siis rohkem madalatel pööretelWink
Vasta
#89

[OT]
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
pane volga mootorile raskem hooratas,näit.52 oma.
Äkilisuses kaotad,aga jõudu siis rohkem madalatel pööretelWink
jõudu ei anna see küll kuidagi juurde...
küll aga suurendab asja inertsust, lihtsalt öeldes pöördesse läheb aeglaselt ning ka pöörded kukuvad aeglaselt. Joonliikumise analoog - raske autoga ei saa algul vedama, pärast pidama. Hooratta puhul määrab tema inertsuse inertsimoment - sõltub ratta massist JA RAADIUSEST. Inertsimoment vastab ringliikumises põhimõtteliselt kulgliikumise massile.
[/OT]

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#90

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Laios
24mootor ja 51mootor nimelt tahaks endale krokodilli ehitada ***********************************************************
Kas see tähendab bagi? Loll küsimus.Kui veokat siis kas rallikrossiks või Tänavasõiduks?****** kas volga mootor on siin võimekam kui 51 mootor? kui arvestada liitreid siis 51 on 3.5 ja 6 silindrit ja volga 2.5 ja 4 nii et siin peaks nagu 51 jõulisem olema.
***********************
Kui veokas siis jääb nutuseks 13piisab ütles õieti.:yes
Vasta
#91

mu isa ütleb et kui 24 le panna 2410 plokikaan(neil on mingi 4 millimeetrit vahe) siis saab võimu juurde ,,,,,,,ma tahaks panna mingi bmw mootori ja mingi 5 või ehk isegi 6 lise käiguka,,,sest jõudu on ja jääb ülegi,ja ma arvan et ehk 5s käik vähendaks ka müra? ja kuuleks korralikult raadiot kui mingi 100 rauas on??,,kui saaks mingi 130 hp kätte siis mulle aitaks ,,,olen lugenud et nitroga saab mingi 30 hp,kuid seda ainult mingi 10 sek-i,,aga see loom on ikke päris kallis,,,ja eestis vist ei olegi seda müügil,,,,,,ma ei tea kas ka mootor selle välja kannatab:???
Vasta
#92

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: 2445cm3
kui saaks mingi 130 hp kätte siis mulle aitaks
130 hj ei ole vast kuigi suur probleem. Volga mootoril on ju tegelikult ligi 2,5 liitrine tõõmaht!

2410 kaanel on suuremad sisselaskeklapid ja ka kanalid. Nukkvõll teine võrreldes 24-ga.

BMW mootorit saaksid legaalselt ümberehituse korras paigaldada ehk 2,0 mootori. Mitte rohkem.

Kuna igasugune ümberehitus on kulu: detailid, töö, riigilõivud ja peavalu, siis soovitaks olemasolevat Volga mootorit lihtsalt parendada. Läbiproovitud simpel retsept on 3.rem kolvid 93,5mm läbimõõduga ning võimalusel 2410 nukkvõll ja plokikaan. Omal olid nukk jka kaan 24 oma. Mootori panin lihtsalt äärmiselt hoolikalt kokku ja tulemuseks oli väga stabiilselt tõõtav mootor - tühikäigu võis soovi korral lausa olematuks reguleerida (ehk 200 p/min?) ja jõudu oli alates vabakäigupõõretest kuni u. 5000 p/min, kui lihtsalt saavutas mootor oma piirid. Oletan võimsuseks ehk max ligi 110hj olnud sellel mootoril, aga mis peamine: kuna tõõmaht kasvas ja muu jäi samaks, siis parim põõrdemoment tõusis, samas parim põõrete vahemik langes! See on see, mis liigutab autot reaalselt.

93,5mm kolvid tõstavad automaatselt surveastme u. 8,2 -> 8,5 ning saab vabalt 98 bensiiniga sõita, samas omades ka piisavalt õkonoomsust.

5 - käigukast oleks tõesti hea, kuna siis oleks võimalik liigelda üsnagi madalatel põõretel ja see annaks veelgi õkonoomsust. Maanteel mõõdasõidud kulgesid muretult, 100 km/h oli minekut küllaga.

Lõpetuseks: kui auto ei veere korralikult - vabajooks pole hea, siis ei aita ka mõningane võimsuselisa.
Vasta
#93

\"Mobilisti\", Soome leht kirjutab Nr6/2001, eelviimasel lehel M24-V6 Volgast. Maaletooja \"Konela\" myys säälpool Mossesid ja Ladasid kah. Sel autol Fordi OHV-V6, sama kone, mis \"Capris\".500 eurubla eest tean yht sellist( vist veel), vedelevat. Tösi Soomes kyll.
Vasta
#94

Siis mootorit, viiekäimase kastiga.
Vasta
#95

kust kohast ma saaks 93,5mm kolvid,,,mis auto omad need on
Vasta
#96

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: 2445cm3
kust kohast ma saaks 93,5mm kolvid,,,mis auto omad need on

Volga enda 3.remont. Tavaliselt on siinkandis saada 93,0 ehk 2. remondi kolbe rõngastega, aga soovi korral tavaliselt pood tellib mida vaja.
Vasta
#97

käisin täna volg poes ja uurisin veits gaz-m 21 modimist. Poepidaja või juhataja või kes see mees täpselt on rääkis, et üks mees tellis talt 5 käigulise kasti ja pani vana volgale alla, kuidas täpselt ei tea aga oli sõitnud ringi niikaua kuni tagavedrud salongis (kere oli kehva) ja ostis siis gaz 24 pani sellele. uue kasti hind 9500.-
siduriketta peab ka vahetama, nuudid peenemad
24-10 plokikaas ei pidavat 21 plokile kuidagi istuma peamiselt tänu veepumbale ning mõned kanalid on ka mööda. võrdlesime plokikaane tihendeid. muidu peapoldid ühtivad.
vot sellist infot sain siis täna.
Vasta
#98

Uus 5k. kast ja 9500- paneb mõtlema. Kui 2410 mootorit turgutada ja 5 - kast alla, siis sisuliselt juba üsna hea liiklemisvahend. Smile

Üks asi on veel lõpuni uurimata: mõne uuema mootori modifikatsiooni Volgade kolvid on 95,xx mõõdus, kuidas need klapiksid vanadesse hülssidesse... napilt peaks mingi tugevusvaru ikka jääma.

Vasta
#99

mul tekkis mõte et võiks ette panna 13 tolli veljed taha jätaks ehk samad,,,või tõstaks tagaotsa üles,,ma ei kujuta küll ette kuidas see käib,,keegi teadjamees rääkis et vedrude alla tuleb mingid kettad treida???
Vasta

Lihtsam on taha 15´ veljed panna ja ette 14 jätta, kui selline soov. Veel lihtsam ette madalama profiiliga rehvid, mul on katsemõttes olnud ees 14/185/65 mis tundusid küll väga madalad.

Vedrude suhtes: mingi klots? Ilmselt mõeldakse ehk varianti, mil lehtvedrudele lisatakse ka keerdvedrud (mossedele on neid pandud).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne