soovitage head traatkeevitust 220 pealt
#1

oleks vaja 220 pealt töötavat poolautomaat traatkeevitust pleki keevitamiseks .kes on kokku puutunud võiks midagi soovitada
Vasta
#2

Niisugust ei ole veel tehtud! ... minu arvamus.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#3

Tere!
Kunagi sai ostetud professionaali pill-Rovi MIG-150 ......tõeline saast. Ära jumala pärast osta! Sellel etteveomootor pisike ja kogu aeg hingest kinni.....Sumpsi sai keevitatud. Toru ümber si....in rusikasuuruse käraka,alles siis sain pidama. Viga oli ka selles,et alajaam oli 800 m. Aga jäi kaugeks. Seda peab silmas pidama,kaugel alajaam. Aga minuarvates on see 220 pealt keevitus üks häda,vähemalt eelnimetatud aparaat.
Vasta
#4

Head poolautomaatkeevitused enamasti ikka 380~ pealt toimivad. Olles ise keevitusega päris palju kokku puutunud ning erinevaid aparaate proovinud siis enam iialgi ei taha (v.ä. kui just ei sunnita) 220~pealt toimivate pisikeste "junnidega" keevitada. Kui omale plaanid soetada, siis otsi ikka korralikum kasvõi vana ja kasutatud toimiv aparaat (neid ikka liigub müügis) ning hoiad päris palju närvirakke kokku.
Suurele aparaadile paned ka 15kg traadirulli ning gaasipallooni ning kodutarbimise juures kestavad aastaid ning muretult.

pakkumises kasvõi see: http://www.okidoki.ee/item/1683376/

Ats.
Vasta
#5

Kodukasutuses on juba aastaid miskine Pioner poolautomaat 180 amprine keevitus. (made by telwin) Julgen soovitada kuna pole paremat keevitus veel kasutada saanudgi. Keevitab ka paksemat rauda korrralikult läbi, plekist rääkimata. Vanaisa ütles, et alla 160A pole mõtet osta. Plekki isegi lasta saab aga kui midagi kangemat vaja teha siis jääb lahjaks.
Vasta
#6

elektril ja elektril on suur vahe sees.

Omal kodus kasutusel 170A Lincoln electricu masin. Kodus suudan isegi 3mm terast lõigata sellega, aga kui keevituse maale viin, siis on 0,5mm plekk pakseim, millest läbi keevitab. Seda siis 0,8mm traadiga. Lincolnil pole kordagi olnud muresid etteveoga - ptui, ptui, ptui. Ega muude asjadega.

380V ise kokkukeeratud masin keevitab nii maal kui linnas ilusti, et jah, kui võimalik, soovitan ka 3 faasi keevitust.
Vasta
#7

(12-09-2012, 08:01 AM)swen17 Kirjutas:  oleks vaja 220 pealt töötavat poolautomaat traatkeevitust pleki keevitamiseks .kes on kokku puutunud võiks midagi soovitada

Kui trafoga kannatab keevitada, keevitavad need kõik. Küsimus on voolu stabiilsuses. Pika liini lõpus ei ole piisavalt voolu. Telwin ja Pionier peaks odavama otsa maisnatest söödavad olema.

Minul on näiteks olukord, kus 3-st faasist vaid 1 kannatab väikese inverteriga keevitada, trafo ei käi ühegi pealt. Sakus aga pole vahet, millega keevitada - kõik toimetavad oskaja käes ja minagi saan keevitatud.

Kui suurus ei ole probleemiks, tasub ikka kasutatud 3-f profiriista jahtida. Neid vahel liigub odavama osta masinate hinnas.
Vasta
#8

380 poolautomaat (uuema ajastu purtse moodul) on mul olemas aga oleks vaja just 220 oma kuna seal kus vaja plekitööd teha puudub 380
kokkuvõtteks siis ei ole mõtet jännata 220 poolautomaadiga ?
Vasta
#9

Ühel mu tuttaval selline riistapuu (alumine 150): http://www.femker.ee/?ide=29,77,78,96,147
Esimene mulje oli et mida sellega ka saab teha? Teab kas ta nüüd 24/7 tööks sobib aga kodukasutuses on tulemused vägagi head. Hind muidugi ei ole soodsamate killast aga eks Kemppi asjad olegi sellised. Mulle kes ma vana Telwini pealt tulnud on selline asi ikkagi samm edasi. Ainuke kerge miinus et sellel pole traadi kiirus reguleeritav (annad ette vaid materjali paksuse) ja mõnedel juhtudel võiks see ikka olla eraldi timmitav. Traadi pool on ka väike.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#10

(12-09-2012, 12:07 PM)taavi Kirjutas:  elektril ja elektril on suur vahe sees.

Õiged sõnad.Kui ostad siis ikka 380V.Ega masina mähistega naljalt midagi ei juhtu,elektroonika pool kipub vahest nöökima.Tehase ajud kallid kuid elektroonika haid teevad ka vana korda.
Vasta
#11

Eks iga see kiida oma riista. 3f Lincoln Elektricul ( made in Poland) juhtus elektroonikaga midagi. Juhtplokk kinnine, ei pääse kuidagi kallale. Nüüd 1f Esab Caddy 160i. 160 näitab max voolu. Kui Sven17 näitab vanust, siis seda soovitaks küll algajalegi- ainult võta ja keevita. Tal ka paned materjali paksuse nupust. Kui kasutad teist traadi läbimõõtu, keerad teisest nupust voolu-etteande suhte teiseks ja suriseb jälle. Põllumajanduspoes oli ilus väike lämmastikuballoon, kui veel selle argooni alla saaks... Mu balloonikapis on üks pisem, ürgne Co2 markeeringuga. Ainult katsetamistemplid 190 atm 1913, 1920 ja 1923a... Tal vist ajalooline väärtus suurem kui praktiline kasu uuesti käikuvõtmise kadalipu järel.
Vasta
#12

Pigem küsimus siiski jah selles et need 220v keevitused tahvad siXXks head ja stabiilset voolu.
Vaata Testriga üle, mis asi sul seinast välja tuleb ja sellejärgi otsusta.
Kui sealt ikkagi tuleb alla 220 v või kui pinge kõigub ei ole mõtet isegi üritada mis tahes apastraadiga ilma kondekaid lisamata inimlikku tulemust saada, kui siiski.
Aga õigus on eel pool kommenteerijatel tõesti, et kes tööstusvoolupealt on keevitanud ei taha neid 220 kökatseid pärast nähagi.

huvitav, miks alati autot lahti võttes ja kokku tagasi pannes nii palju juppe üle jääb...?
Vasta
#13

Ise soovitaks siis kas plekitööde tegemise koha ümber kolida sinna kus 360V, või siis kui näiteks keevitustöid on seal vähem teha, siis kogu juurde ja osta 3 faasiline elektrigeneraator....

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#14

kuu jooksul peaks alajaam aia taha kerkima. Muidugi, kui palju sellest väikesest kapist kasu saab olema, eks näeb.
------------------------------------------------------------------------
Soovin Parimat....Smile:
[/quote]

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#15

Sai paar aastat tagasi soetatud selline aparaat nagu Telwin Bimax 152 Turbo ... http://www.tallmac.ee/est/t/k1/keevituss..._152_turbo
Vaja oli seda siis peamiselt sõiduauto keevitamiseks ja endal keevitamise kogemus puudus täielikult ... Eelnevalt sai uuritud põhjalikult mida osta ja alla 160A-st kusagil auto keevitamiseks ei soovitatud ... Kuna rahaline seis oli siiski piiratud, sai kõige kiuste see aparaat soetatud ... letihind oli kusagil 5000 kr. kandis ja soodustusega tuli asi koju 4000kr.-ga ...
Praeguseks olen sellega edukalt neli autot kokku lappinud ... lisaks keevitanud sellega täiesti edukalt 5-6 mm paksust metalli ... Väidetavalt pidavat 2 mm max. olema ... Auto juures pole vaja isegi maksimaalset võimsust kasutada, et läbi võtaks ... Ise olen kasutanud ainult täidistraati ... vajadusel saab ka suure ballooni külge pookida ... lisaks ei ole ka täheldanud mingeid etteande probleeme ...
Kindlasti on paremaid aparaate aga maksavad need ka kordi rohkem ning kas ma nendega ka parema tulemuse oleks saavutanud ... kahtlen ... mina olen rahul ... Wink
Vasta
#16

(14-09-2012, 08:50 AM)xander4 Kirjutas:  Praeguseks olen sellega edukalt neli autot kokku lappinud ... lisaks keevitanud sellega täiesti edukalt 5-6 mm paksust metalli ... Väidetavalt pidavat 2 mm max. olema ... Auto juures pole vaja isegi maksimaalset võimsust kasutada, et läbi võtaks ... Ise olen kasutanud ainult täidistraati ... vajadusel saab ka suure ballooni külge pookida ... lisaks ei ole ka täheldanud mingeid etteande probleeme ...
Kindlasti on paremaid aparaate aga maksavad need ka kordi rohkem ning kas ma nendega ka parema tulemuse oleks saavutanud ... kahtlen ... mina olen rahul ... Wink

Ka mul oli 190A aparaat,olen alajaamast 200m kaugusel ja sumpsi keevitada polnud võimalik ainult inises.Alajaamast sai korra prooviks otse võetud ja masin töötas mürinal.
Vasta
#17

(14-09-2012, 09:35 AM)muska71 Kirjutas:  Ka mul oli 190A aparaat,olen alajaamast 200m kaugusel ja sumpsi keevitada polnud võimalik ainult inises.Alajaamast sai korra prooviks otse võetud ja masin töötas mürinal.
Kas toite kvaliteeti pole võimalik tõsta alajaamast kaugemates paikades, olen täheldanud nii mõnegi maakodu õuel trafolaadseid asjandusi postide küljes (e. siis tavalise 220V 1-faasilise liini peal) - ehk mõni targem oskaks asja kommenteerida. Endalgi on maakodus pingelang piisavalt suur et keevitus ei töötaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#18

(14-09-2012, 10:31 AM)Walter Kirjutas:  
(14-09-2012, 09:35 AM)muska71 Kirjutas:  Ka mul oli 190A aparaat,olen alajaamast 200m kaugusel ja sumpsi keevitada polnud võimalik ainult inises.Alajaamast sai korra prooviks otse võetud ja masin töötas mürinal.
Kas toite kvaliteeti pole võimalik tõsta alajaamast kaugemates paikades, olen täheldanud nii mõnegi maakodu õuel trafolaadseid asjandusi postide küljes (e. siis tavalise 220V 1-faasilise liini peal) - ehk mõni targem oskaks asja kommenteerida. Endalgi on maakodus pingelang piisavalt suur et keevitus ei töötaks.

On võimalik küll. Aga see eeldab kas tõsist tahtmist Elektrilevi ringkaitsest läbimurdmisel (või head süsteemis töötavat tuttavat). Aastas paigaldatavate mesitarude arv on piiratud ja oma raha eest ei ole küll mõtet seda tööd teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne