Laps külgkorvis
#1

Tekkis lõbus küsimus - kas väikelapse vedamiseks külgkorvis tuleb sinna kah uute reeglite järgi turvatool sättida? Ja mis teha kahe väikelapse puhul - kuna motika passis ametlikke istekohti kolm ja ema tahab kah kaasa, siis teine laps jääb maha?
Nojah, möödas vist veneaegne igapäevapraktika, kus korvis võis olla ema ja laps või kaks last korraga...

Sõidab see pere nagunii igapäevaselt autoga ja küsimus eelkõige teoreetiline. Ja lisaks tuleb selliseks ekstravagant jalutuskäiguks valida mõni metsatee või vaikne aedlinn, kus liiklus olematu ja kiirus väike.
Vasta
#2

Kui passijaärsed istekohad on hõivatud, vast tohib siis korvis ka lapse sülle võtta - nagu autoski? Parem lugu on aga kas väikelaps (süles või siis turvatoolis?) peab ka kiivrit kandma?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#3

Peab ka laps kandma kiivrit, ja täpsemalt kinnirihmatatud motokiivrit. Aga miks ei peakski?
Vasta
#4

Kiiver on igati ok ja loomulik, iseasi, kas selliseid kolme-nelja-aastaste kuttide motokiivreid Eestist hankida on võimalik...Smile Jalgrattakiivreid meil muidugi on. Küllap oleks loogiline selline vanemad rattal ja lapsed korvis variant, aga ega ma ka eeskirja lehitsedes midagi tarka sealt välja ei lugenud.
Vasta
#5

Seadus ei piira lapse vanust külgkorvis sõitmiseks - soolorattal ei tohi sõidutada alla 12 aastast last. Isiklikult arvan, et üle kolme isiku(nii on määratud teh.passis sõitjate arv) ei tohiks rattal olla ehk ka üle ühe isiku korvis olla ei tohiks(sõitjad peavad asuma neile ettenähtud kohtadel). Küll aga sõidame tihtipeale rahulikemal teedel ka neljakesi - naine taga ning lapsed korvis.
Lastega sõites üle 5km juhtub tihtipeale nii:
[Pilt: large_27327907_A9M3.jpg]
Big Grin
aga kahekesi mahuvad nad kõrvuti nii hästi, et ei "loksu" seal ning naine hoiab ühe kiivrit käega - teine koliseb meeldivat unerütmi.
Boksermootor lihtsalt mõjub lastele nii meeldivalt rahustavalt ja uinutavalt Cool
Vasta
#6

Mina olen ka pikki sõite teinud kaks last külgkorvis,seda on näinud politsei ja ei ole öelnud midagi.Maanteel politsei ütles kui lapse jalad ulatuvad jalatugedele võib ka juhi taga istuda.Seaduse järgi on juhi taga alates 12. eluaastast.

Kõike mida teed,tee hästi!
Vasta
#7

Nonäed, vast ei olnudki külgkorvi remondi käsile võtmine halb mõte.
Ats - ehk valgustad, kuskohast need kiivrid said? Väiksemale on vist villamüts kah pähe jäetud..
Vasta
#8

(20-09-2012, 16:36 PM)myrakaru Kirjutas:  Nonäed, vast ei olnudki külgkorvi remondi käsile võtmine halb mõte.
Ats - ehk valgustad, kuskohast need kiivrid said? Väiksemale on vist villamüts kah pähe jäetud..

Kiivrid kunagi ammu ostetud suht väikesed, kuid mõlemal siiski mutsid all - siis ilusti tuugalt peas ja ei loksuBig Grin.
Need põngerjad on kõiksesuuremad fännid sõitma, ning proovi sa üks neist koju jätta!
Alles augustis nõudis plika õhtul, et vaja sõitma minna! Läksime. Peale esimest kilomeetrit magas, põristasime veel pool tundi ringi ning kodus korvist plikat välja tõstes pistis too tönnima, et Tema polegi ju sõita saanudBig Grin .
Vasta
#9

Korvil võiks tuuleklaas ees olla palju mõnusam sõitu nautida.
Vasta
#10

(20-09-2012, 17:42 PM)muska71 Kirjutas:  Korvil võiks tuuleklaas ees olla palju mõnusam sõitu nautida.
Oli kunagi põhjanaabriga samal teemal juttu , mille peale too kostis, et siis ta sõidab autoga...

Tervitab Veteran.
Vasta
#11

(20-09-2012, 17:42 PM)muska71 Kirjutas:  Korvil võiks tuuleklaas ees olla palju mõnusam sõitu nautida.

Olen tuuleklaasidele mõelnud, kuid nendega on kaks miinust:
1) minuarvates teevad need ratta välimust koledamaks
2) korralikke pole mõistliku hinnaga saada.

Mugavam oleks muidugi - eriti vihmaga, kuid tuul mind ei sega kuna tuulekindlad riided olemas ning vuhisev tuul käib asja juurde.
Vasta
#12

Täiendaks pisut seda tuuleklaasi arutelu.
Paned tsiklile klaasi ette - puhub tsikli eest osa tuult/vihma otse korvi. Paned korvile klaasi ette - puhub korvi eest osa tuult/vihma juhile vastu külge. Kui paned mõlemad klaasid ette, siis toimuvad mõlemad eelnimetatud jamad, kuna klaasid on lihtsalt erinevatel tasapindadel. Olen kõiki neid variante katsetanud nö. originaal klaasidega., mis on sümmeetrilised ja kumerad. Minuarust ainuke normaalne lahendus oleks paigaldada pisut kandilisema kujuga klaasid, mis paneks rohkem rõhku tuule/vihma üles, mitte külgedele suunamisele. Kuna selline lahendus jääks kõikide olemasolevate ümmarguste disainielementide taustal ülimalt rõve, siis eelistan klaase mitte kasutada ja seda isegi talvel. Liigset kola vähem, mis võib katki minna.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#13

Tuuleklaasidest veel-omal ajal Jupiter 4-ga originaal korviklaasiga võttis mäletamist mööda tuulekeerise klaasi taha, klaas ise oli suht kandiline. Praegu soolorattaga on ees Givi klaas kuna käin tööl hommikul vara ja õhtul hilja, on soojem küll aga klaas paneb kiivri kohisema.Olen proovinud kallet sättida aga tulemuseta, see on miinus mis käib pikemal sõidul närvidele.
Vasta
#14

Mul vanamees terve elu klaasiga sõitnud,ilma ei tahtnud kuidagi.Ratta enda klaas oli kodu pliidil soojast peast painutatud ikaruse mingi klaas.Korvi klaas oli hingede peal ja sirge.Praegugi kuskil lakapeal vist olemas.Kui midagi suuremat oli korvis siis klaasi kõrgus vastavalt paika ja väga hea oli.Kunagi sugulane arvas ka ,et tühja seda klaasi vaja 3 km pidas vastu siis nõudis peatust ja klaasi üles tõstmist.
Vasta
#15

    Tere kõigile,
postitan ka siia ühe pildi, kuidas ma oma tütardega sellel
sügisel tihti hommikuti lasteaeda sõitsin(kodust lasteaeda
200m ja väga rahulik tänav). Tütred õnnelikud, endal mõnus
fiiling ja teistel liiklejatel ka nägu nalja täisSmile
Vasta
#16

[Pilt: 2524335.JPG?t=3]
Tütrele hullult meeldib külkas sõita. Turvaliseks sõitmiseks peab veel kasvama. Hetkel teeme kuiva trenni.

sai vist kõik öeldud
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne