Lume lükkamine

sauel kanama viaduktil suureks üllatuseks teedevalitsus puhuri tööle pannud vist oli moogil,puhus vist valli teeäärest minema.vist sellest,et polnud aega sõidu ajal vahtida kõrvale.
Vasta

(05-02-2019, 01:18 AM)meli666 Kirjutas:  Oma õue puhtaks hoidmisel loobusin Stiga tagakõnnitava puhuriga majandamisest. Põhjus lihtne, sulaga puhur viskab lume põhimõtteliselt kõrvale maha ja uuesti seda enam läbi lasta, no jant. Rattad kraabivad ja endal sarvede taga kere läbimärg jõuvõtetest.


täna kupatasin sulalund,kollane stiga kettidetta pillub ilusti nii 2,5-3m kaugusele,aga no ei liigu kettideta 50 cm vallis.norletile panin testiks ajutise paagi kõrgemale ja nüüd töötab(orginaal paagile filter vahele ja tase muutus ja ei saanud enam bensu kätte) ja pildus sama hääste sulalume nii 3m peale ja sai kenasti platsi puhtaks.kurat intermoto küsib lumekettide eest 50 https://pood.intermoto.ee/aia-ja-metsate...GBZYrixVPb aga ikka hääd jääketid,tööriistamarketpakub bsama raha eest ilma nagadetta.
Vasta

Kas neil lumepuhuritel  mingit imemisvõimet ka on? Viimane rapsikoorem läks, vaja ladu suveks puhtaks saada. Raps omadustelt vast sulalumega võrdne. Pole teada, mis kultuuri tuleb sügisel vastu võtma hakata- logistika Baltic Agro poolt ettearvamatu.
Rapsi rullhari veeretab vaid väga õhukese kihina edas. Käiguteede "rapsiasfaldile" ei tee midagi. Omatehtud teraga pisitraktor pole ka mingi lahendus. Vast 50 % harja- käsikühvlitööd vähem. Aga pinda...
Vasta

(11-02-2019, 01:00 AM)pen.skar Kirjutas:  Kas neil lumepuhuritel  mingit imemisvõimet ka on? Viimane rapsikoorem läks, vaja ladu suveks puhtaks saada. Raps omadustelt vast sulalumega võrdne. Pole teada, mis kultuuri tuleb sügisel vastu võtma hakata- logistika Baltic Agro poolt ettearvamatu.
Rapsi  rullhari veeretab vaid väga õhukese kihina edas. Käiguteede "rapsiasfaldile" ei tee midagi. Omatehtud teraga pisitraktor pole ka mingi lahendus.  Vast 50 % harja- käsikühvlitööd vähem. Aga pinda...

Kunagi ammu seemnekeskuses töötanud ja palju harja lükanud. Laiemad harjad, kuni 1m ja pole viga miskit, veidi nühkida ja valmis. 
Selleks, et kopaga laadides rapsi põranda külge kinni ei tallaks tuleb vahepeal jällegi harja lükata, või masinaga mitte maha ajada igalepoole. Kui teral parim enne möödas pole, siis saab tegelikult üsna puhtalt võtta sileda betooni peal ja ka juba kinnisõidetud jama lahti lükata. Eks osad rapsiterad ikka poolduvad, ja siis on kõik seda jama täis, aga harjaga ära lükata tuleb juba seetõttu, et kui pidevalt põranda peal tallad rapsiterasid puruks, siis on lihvitud betoon lõpuks juba õlist nii libe, et asi pole enam lõbus.
Vasta

30 tonnist rekkat 0,8 T kopaga annab laadida.  Kiiruga sõtkub hulga head kaupa asaldiks (Põrand ongi teerulliga kinnisõtkutud asfalt, jumal teab millega ja kuidas pigisegu ruumis laiali aeti). Ladu ise sündinud väetisehoidlaks. Pikkust ikka on, mees teises otsas paistab pisike poisike olevat. Unistamine väksest aga võimekast puhurist tõstab praegu tööisu järgmisele tasemale...
Kollase laia käsiharja peab iga lükke järel tühjaks koputama. Muidu toob poole tagasi, sihuke kilplase töö moodi.
Vasta

(11-02-2019, 21:50 PM)pen.skar Kirjutas:  Unistamine väksest aga võimekast puhurist tõstab praegu tööisu järgmisele tasemale...

Ehita sellisest https://www.osta.ee/elektrimootor-118006697.html Sellel on võimsust nii puhuda kui imeda. Minu mäletamist mööda oli seal mootor 4kw. Kunagi lõhkusin taolise ära, mootor käitab siiani puulõhkujat. Ükskord oli vaja mingi auto värviga üle tuisata aga värvikambrit polnud kuskilt võtta. Lõin töökojas ühe ruumi ukse filterkangaga üle ja selle vendi panin teisele poole töökoda ukseavast välja tõmbama. Kui käima panin, tõmbas jõhkra jõuga kõik uksed töökojas pauguga kinni ja teisel korrusel olevad ahjud tagurpidi käima. Sõber kes just töökoja poole sammus, kuulis seda paugutamist ja kui pilgu maja poole keeras, nägi kuidas suitsevad korstnad suitsu tagasi imesid ja siis jäi ainult see mootori undamine... Ehk siis, sellega peaks saama nii mõndagi puhuda või imeda kui viitsimist ehitada.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Läbikäidud etapp lehepuhuriga. On kah.
Vasta

Siinkohal äkki abi just odavast üheastmelisest puhurist, mis mõeldud rohkem kõnnitee lakkumiseks kui tõsisema lume ajamiseks. Neid on ka elektrilisi, ei aja sees vingu, ainult pikk juhe on taga segamas. Iseasi kas puhur rapsi ära ei purusta. Nagu ma arus saan, siis see ei ole soovitav nähtus.
https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toori..._1a7fc59c/
https://www.bauhof.ee/et/aiakaubad/lumep...-51-612047
Pildilt ei saa kahjuks aru kas labad üleni metallist või on serv kummist. Kummist servaga oleks äkki parem, lõhuks vähem.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta

mida ta vähem lõhuks? Rolleyes
Vasta

Tänu ksf Basilio. See Hecht tuleb ära proovida! Ventilaatorit pole, tigu kraabib keskele ja samaaegselt kühveldab üles. Ka sinist vine pole karta.
Motamees sunnik tõmbas heale ideele vee peale...Neid kummiräbalaid küll kauba sisse vaja pole.
Vasta

(13-02-2019, 17:38 PM)Basilio Kirjutas:  Siinkohal äkki abi just odavast üheastmelisest puhurist, mis mõeldud rohkem kõnnitee lakkumiseks...

Seda tüüpi odava puhuri teeb kallimaks kuluosa. Eedri kummiäär kulub umbes 1mm tunnis, kui põhjani puhtaks lasta.

__________________________
M: Peugeot 406 juppe, vaata pilte ja hindu.
M: Datsun Cherry
M: Volvo mootor
tulepesa.ee


Vasta

(12-02-2019, 13:31 PM)pen.skar Kirjutas:  Läbikäidud etapp lehepuhuriga. On kah.

Äkki see oleks targem, nagu motoriseeritud hari või miskiSmile

http://www.stiga.ee/toodete/stiga_ee/tan...600-g.html

H.
Vasta

Ainus töötav viis laiaks sõidetud rapsi korjamiseks põrandalt on terava servaga sirge kühvel. Käsikühvel... Sad 

Kui seda ei taha pruukida, tuleb laadimisel olla hoolikam.

Igasugused harjad-kraabid võtavad vaid terveid teri, kui neidki... Sunnik on ju ümmargune.
Vasta

Laadimisel hoolikam olla pole eriti aega, kui äkki logistikud rodu rekkasid on saatnud rapsi järele.  Nagunii paar abimeest harja-kühvliga appi helistatud. Poole silmaga vaata et neid alla ei aja. Vähemalt kasside jäetud "miinid" nurgataha viskavad ja ruuminurgad tühjaks pilluvad. AdBlued peab küll kiitma- tuurita kuidas tahad, hallikat tooni ei viska korrakski. Ega vist jahikoera ninagi tuvastaks töötava traktori lõhna laos.
Vasta

Selline näeb välja vaese mehe aretis, millega lükatakse ja vajadusel kantakse eemale lund. Samas toimub ka metsategu. Cool
[Pilt: IMG_0226.JPG]
Vasta

A mis viga- pehme tool, ise lükkad omale tee.  Saab rull suureks, keerad kõrvalt mööda...Kabiiniga ka kinni ei jää.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne