Lume lükkamine

(20-12-2022, 16:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga 35, 40 , 50, 60 või 90 €/tund. Küsida saab ja makstakse kallima spetstehnika eest! OK, hädaolukorras tehakse ka imeasju aga Tellijad üldiselt ei ole päris opakad ja teeavd vahet Russi ja suure Avandi hinnal! Ja teistpidi ongi, et mida suurem seda odavam peab tund olema. Peentöö spetsiifiliste väikemasinatega ongi kallis. Kiirkolakaga, minu lemmikuga, panedki hullu aga see ju maksab ka vähe! 35 masabki kirie hädapärane triibu sisse lükakmine, 90 aga makstakse lumefiligraani eest, kus lõpuks on kuhi ka kujundatud Wink Ma kujutan ette, et tõesti mitme tööriistaga varustatud ja kohale toodava Avandi töö eest, mida on kilulinnas näiteks peenemate restode esiste ja parklate juures näha, täpsemalt tehti ka meil Snoobi ees ja ületee parklas nii, maksadi 90 tunnist! Kui seapõsk maksab 23rutsi, siis on ka lumelükkamise teenuse hind vastav. Sellise tiibkopaga töö eest maksadki ja vaat et veel rohkem tunnis aga töö saab ka hea! Aga et tuled õlist leemendava "neljakümnega"... või ka vähe kultuursemaga aga sa lihtsalt ei saa kalli edeva tehnika tööhinda küsida!  Aga ma pean ka ütlema, et kas lükatakse 2 korda tihedamalt-paremini sellise Russiga või sitasti Case'i kopplaaduriga sama raha eest, siis elanikuna annaks ka hääle ja raha russimehele! Lõppeks sõltub asi ikka Mehest roolis.


 Ma olen vastupidi aru saanud, 300hp traktor on see mis võtab 90euri tunnis(küttekulu võibolla pool sellest) ja väike nikats(Avandilaadne) on 35+ euri tunnis mis eriti kütet ei võta.  
 Miks peaks russiga üldse odavamalt sama tööd tegema kui "läänekaga", kui sama töö saab tehtud. Ega keegi ei taha maksta selle eest ekstra et uhkem masin lükkab, lihtsalt kasutaja mugavus, mis pole mitte vähe tähtis kui on pikad päevad. 
 Kui midagi muud teha poleks(tööd), siis võiks 35,- tunnis vaikselt susida küll
Vasta

(20-12-2022, 17:41 PM)Kult Kirjutas:  
(20-12-2022, 16:55 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Lõppeks sõltub asi ikka Mehest roolis.


 Ma olen vastupidi aru saanud, 300hp traktor on see mis võtab 90euri tunnis(küttekulu võibolla pool sellest) ja väike nikats(Avandilaadne) on 35+ euri tunnis mis eriti kütet ei võta.  
 Miks peaks russiga üldse odavamalt sama tööd tegema kui "läänekaga", kui sama töö saab tehtud. Ega keegi ei taha maksta selle eest ekstra et uhkem masin lükkab, lihtsalt kasutaja mugavus, mis pole mitte vähe tähtis kui on pikad päevad. 
 Kui midagi muud teha poleks(tööd), siis võiks 35,- tunnis vaikselt susida küll
See 300 võib ju võtta aga enamasti pole sellega midagi teha! Jah, suuri teid suure hooga lahti ajada, tiheasustuses on see zitanikerdis! Ja lõpptulemusena maksab ikka "samapalju", kui spetsiifiline kommunaali jaosk mõeldud universaal. Jälle peab hindade jaoks igaltpoolt mujalt otsima... Tänavakoristsue varustusega 860i on siis 75K€+kõm seal sees 2-meetrine liigendsahk ja 1,2-meetrine ise täidetav liivapuistur.

Aga see, et Eestis püütaksegi ajuvabalt suurte asjadega ja ka kõlbmatute vahenditega (mida on näiteks kastikad kui pehmed vaegpöörajad) lumekoristust teha, ongi tihtipeale probleemide aluseks. Igale kohale on ikka oma tehnika. Mu lemmikud on Alpi lumelükkajad, see on siis Zillertali orust, Ramsau ja Mayrhofen tuntumad. Kui oled käinud siis saad aru Big Grin See on siis täiesti tavaline 5-tonnine ja 110Hj NH T6020 mis kulutab andmetel kuni 22 liitrit/tunnis. Sellega tõesti 35 euroga välja ei tule Big Grin Omaette teema on Alpides vs Eestis lumevallid Big Grin Meil on ju kohutav hala vallide pärast, Alpides? Kummalisel kombel näeb seal Peremehi lumelabitatega, neid ka videodes näha. Sest kuhu see traktor peaks selle lume panema??? Paremates videotes lükatakse allpool asuvatele majadele peale. Sama vend valges, eraldi naudin katustealustest paistvat ja meile enamuses tundamtu nimetusega tehnikat! Peenpuhastuseks aetaksegi siis välja muud masinad, mis seinaääred, sissesõidud jms kokku korjab ja nõlvast alla valab. See on mulle teraapiaks sest muidu tundub et nõmmekad on 90% idioodid...sisi vaatad Valgeid (rikkaid ja täiearulisi) Inimesi kõrgel Alpides, kus on õhk värske ja teatud vaim(sus) hõljub seal sees.
Vasta

Meil siin oli vist moonika aegadel kus tavatraktorid lükkasid suured mäed kokku ja siis teed laiemaks rammima oli juba teise kaliibri masin vajalik...24tonni frontlaadur tegi töö ära ja kusjuures lükkas ka maanteel tee laiemaks ja üks vilkuritega masin oli kõrval ja turvas.Praegu kah on juba mäed kokku lükatud kohati ja see kõik nüüd jää ja kui uue lume ja tuisu teeb läheb põnevaks...See kevadel nägin linnas männiku teel ajas tee äärest lumevalli puhur ära...
Vasta

Siin kesk- Eesti ligidal makstakse praegu maapiirkonnas 40-60€/h, sõltuvalt palju keegi hankes küsida julges.
 Kui veel krooni aeg oli( või värske euru), lükkas külapeal mitu russi. Maksti samas suurusjärgus nagu teistele. Russimeestel jäi raha kordades rohkem kätte, kuna masin ammu välja makstud, kuluosad odavad ja töötas talumees ise mitte tööline. Eks tervis muidugi kannatas ja alustada tuli varem. Küll aga saadi töö õigeaegselt tehtud ja tunduvalt korralikumalt kui praegusel ajal võimsate masinatega.
 Üks tuttav lükkas veel vähemalt 6a tagasi T-150k-ga, aga siis öeldi viisakalt ära, et kuigi nõuded täidetud,  ära selle traktoriga enam osale.... ja polnud mingi õline roim vaid täitsa korralik masin.
Vasta

Ma võtaks vähe kirjeldada kuidas näeb välja lõunaosariikides lumetõrje.
Nimelt traktorist tuleb tööle teisest maakonnast oma autoga, läheb parkimisplatsile traktori juurde, paneb selle käima, soojendab, sõidab tankima teise linnaotsa kus on kütus 2,2 senti odavam ja siis läheb oma ringi tegema teisele poole linna.
Traktor nagu töötab, tund jookseb ja töö käib kuid nähtavat tulu ei sünni...
Pahasti on see, et tuttav sõidab koolibussi ja tal on kodus võimalused see buss ette soojendada ja minna liini sõitma sooja masinaga aga nagu tuisku on ette näha tuleb minna teed lahti ajama hommikul et see õnnestuma saaks.
Ringilt tagasi jõuab ta kella 10 paiku ommikul aga selle aja peale pole avalik teenus veel ära käinud.
Paar korda sai käidud ja lükatud tee nii laiaks nagu maantee et ei jõuaks ära tuisata.
Avalik teenus on selline, et mäeküljel pannakse lumi ka sinnapoole kus ruumi ei ole ja tee nihkub järjest kraavipervele.
Et üle põllu aetakse sahalaiune triip sellest ei pea vist rääkimagi.
Vasta

Tippude tipp selle avaliku teenuse juures on GPS jälgimine.
Mul sõbral maamaja 2km kaugusel maanteest. Olin just sinna sisse murdnud kui tagant järgi  tuli sahamees. 
Palusime, et lükaks õue veits laiemalt lahti ja teepeale taskud sisse juhuks kui keegi vastu tuleb muidu peab keegi tagurpidi tagasi sõitma et teine mööda pääseks.
Tema räägib, et ei saa. Tehtav  teenus puudutab tee lükkamist mitte õuede ja taskute puhastamist.
Ja mida ta pärast ülemusele ütleb. Mis saagimine see seal oli?

Aquila captas non muscas.
Vasta

Era õue lükkamine jah eralõbu,aga tasku ajamine on elementaarne ja see toimub ju valla poolt ette antud trassil.Mul siin pole ennam ammu sissesõidu otsa aetud,ja nüüd üks traktor otsustas ajada...Ma puhuriga saan ise väga hästi ja veel paremini töö tehtud...
Vasta

Endisesse Albu valda (järvamaa) käivad Ida-Virust lükkamas  Smile
Vasta

Teed nügides ja rammides je heegelab see traktor nagunii teel ja meeter paar selle kõrval ja tasku jääb ju kenasti sellesse trajektori ja keegi ei saa turja hakata kui just seisma ei jää-ülemusel kohe näha ja vist annab ka märku...
Vasta

Teemasse mittepuutuvalt et kui meil peaks selline "kirme" maha tulema siis viimane tee saadaks lahti jaanipäevaks...
Vasta

Mõelda vaid, millised vallid tee otsadesse lükati nii...
Vasta

Tegelikult need teeotsa vallid ei ole naljakad, kui tuled õhtul töölt ja tee otsas on juba ära jäätunud vall, mis on kõrgem, kui su sõiduauto suudab ilma kadudeta ületada, ja kogu sul lumetõrjevõimekus on lumelabidas (ja raudlabidas). Mõned korrad suudad huumoriga võtta, aga ühel hetkel hakkavad vägivaldsed mõtted tekkima.

See "teisiti pole võimalik" jutt on ka natuke lapsejutt - ausam oleks öelda, et "kasumlikult pole võimalik" ja "sobilikku hinda ei julgenud küsida, sest kartsime, et ei võida hanget". 

Ja kahjuks tuleb ka tunnistada, et igal aastal on uus traktorist nügimas ja igal aastal tuleb täpselt samu asju otsast peale seletada. Aga eks nii on odavam ja kasumit peab teenima. Aga kuni huumorimeel veel kestab, siis on isegi huvitav aegajalt tõdeda, et ahah, nii saab siis ka lükata. Ise poleks selle peale tulnudki...
Vasta

Rääkisin siis JD Sõbraga, et kui peaks uuel aastal appi minema lükkama...et palju ka teenistust saab küsida Smile Jätame koos Bootil käimise ära (raianõhk lõpetas Weezesse lendamsie ka ära ehk kallisk läheks ka...), üks peab ju siis lumevalves olema.
Ta küsib praegu kundedelt 45+kõm aga tunni sisse läheb ka kõik sõit ning et alla 4 tunni pole palju mõtet teha kui peab kaugemale minema. See siis Tallinna kesklinn ja upitajad jms käituvad u.samamoodi et miinimumarve on 4 tundi. Ehk mingiks üheks tõsteks või lükkeks tasugi tellida või kohale sõita. Ehk pigem tegelik tuleb 60+€ tund, kui Viimisse või Mustamäe taha lõppu kärutada. Aga et kui kohapeal teha, siisi 45 on täiesti piisav. Seda siis u.50K kogukulus uue ökonoomse ja p.mõtteliselt spetsiaalse kommunaaltehnikaga, mida 3033 ju on. Sealt edasi hinda küsides peaks ikkagi mingit lisaväärtust suutma pakkuda, eelkõige just väljavedu/virnastamist. Ehk puhas treilal toodavate Avantide pärusmaa. Ehk päris jalaga uksi lahti lüüa ei saa ka "rikkas" kilulinnas, osatakse siingi raha lugeda.
Vasta

(22-12-2022, 17:14 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Ehk päris jalaga uksi lahti lüüa ei saa ka "rikkas" kilulinnas, osatakse siingi raha lugeda.

Mulle kui maainimesele on ammu jäänud selline mulje et Tallinnas ongi teenused odavamad kui maa piirkondades. Linnas tegijaid rohkem ja kõik tahavad teha. Maal jälle vastupidi, küla peal võib olla 3-4 upitajat/mingit muud tehnikat, aga keegi pole väga huvitatud teenuse pakkumisest, tehakse enda asju või ei viitsita. Ja kui tuleb kaugemalt tegija, maksad sina ju sõidu kinni.
 Jutu mõte oli see, et vaeselt maainimeselt saab rohkem raha kui rikkalt linnainimeselt.
Vasta

Tehtud, nähtud ja seega välja kujunenud arusaam et enamus hankel osalejaid võiks rivvi võtta ja merre astuda. Need kes hästi tegid ei taha enam seda tööd teha, jäänud om alapakkujatest sitalabidad kes oma tööga tegelikult väga hakkama ei saa.  Ja pole meil siin olnud veel õiget talve ja lund, see kohev pool meetrit lund oli huinjaa...    Aga las majandavad ja tunnevad ka end ärimeestena, miskipärast peale trahvide maksmist on maru vaikseks kõik jäänud nüüd...

Hurraaga lennatakse peale, endale pole firmal kindlustustki peal sest seda ei nõuta, paugutatakse trakse et kui odavalt nende tehnikaga on võimalik töid teha ja kõik teised ongi idoodid ja kui tuisule läheb siis räägivad mingist eriolukorrast...  Big Grin


Teid hööveldasin 4aastat tagasi viimati vallalõ, lund sai lükatud .... Ohh kunagi väga ammu.
Meenutame pildivalikus näiteks talve 2010-2011

                           

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(22-12-2022, 17:54 PM)Kult Kirjutas:  
(22-12-2022, 17:14 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Ehk päris jalaga uksi lahti lüüa ei saa ka "rikkas" kilulinnas, osatakse siingi raha lugeda.

Mulle kui maainimesele on ammu jäänud selline mulje et Tallinnas ongi teenused odavamad kui maa piirkondades. Linnas tegijaid rohkem ja kõik tahavad teha. Maal jälle vastupidi, küla peal võib olla 3-4 upitajat/mingit muud tehnikat, aga keegi pole väga huvitatud teenuse pakkumisest, tehakse enda asju või ei viitsita. Ja kui tuleb kaugemalt tegija, maksad sina ju sõidu kinni.
 Jutu mõte oli see, et vaeselt maainimeselt saab rohkem raha kui rikkalt linnainimeselt.

1) Kui ei ole põhitegevus siis ongi odavam mitte teha ja mitte vastutust võtta.
2) Kui enda põhitegevuseks on masinad eluliselt vajalikud, on odavam neid külapealsete haltuuradega mitte hoorata.
kehtib ühtmoodi linnas ja maal.
Vasta

Eks üks lumekoristamine ongi keeruline ülesanne, töö kunstnikule, aga  siiski peaks olema jõukohane igale täiemõistuslikulisele mehele. Kahjuks on meil kõik optimeeritud kasumi peale ja mõtlemine on sealt välja lülitatud.
Ja kõik asjad ongi maal kallimad, sellega olen ammu leppinud ...
Vasta

Võib-olla see ongi uus Eesti Nokia kui enam ei lükataks teeotsasid kinni. Kas kuskil riigis (aafrika riigid jätame välja eksole) on nii et teeotsadele ei lükata valli?

Rõuge vallas kah väga huvitav lumelükkamine täna. Nendele vist ainult lükati teed lahti kes facebookis vingusid et prügiauto ei saanud käia. Eile läks sulale ja Prügiauto tegi teeotsast pilti et sisse sõita ei saa ja jättis prügi viimata.
Vasta

(23-12-2022, 00:52 AM)hillar2 Kirjutas:  ... Rõuge vallas kah väga huvitav lumelükkamine täna. Nendele vist ainult lükati teed lahti kes facebookis vingusid et prügiauto ei saanud käia. Eile läks sulale ja Prügiauto tegi teeotsast pilti et sisse sõita ei saa ja jättis prügi viimata.
1. läks sulale, ergo lükata pole vaja, sulab isegi ära
2. Rõuge vallas pole lükatud vähemalt 2 nädalat, igatahes viimase tuisu järel mitte minu kodukülas
3. Mitu tuttavat traktoristi, kes lükkavad Võru vallas elik endises Vastseliina vallas on ka imestanud, et neid aetakse välja aga Rõuge poolel kõik lükkamata ...
Vasta

(23-12-2022, 00:52 AM)hillar2 Kirjutas:  Võib-olla see ongi uus Eesti Nokia kui enam ei lükataks teeotsasid kinni. Kas kuskil riigis (aafrika riigid jätame välja eksole) on nii et teeotsadele ei lükata valli?

Ma nüüd võtan natuke Ksf PlyVal64 leiva ära, aga mis krdi Eesti Nokia? Ajal, mil traktor saab põhimõtteliselt põllul ilma juhita töö tehtud, ei ole võimalik sissesõidutee juures ühte!!! hüdrosilindrit liigutada? Ma ütleks, et see ei peaks olema mitte lihtsalt võimalik, vaid see peaks toimuma täisautomaatselt.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne