Tallinnfilmi operaatoriauto
#1

TALLINNFILM il oli kunagi operaatoriaoto.Ees ja taga platformid operaatori ja kaamera jaoks.Auto ise oli musta värvi.Kindlasti on siinsetel liikmetel albumeid 60 aastatest,eriti just laulupeo omades.Sääl on toda autot osadel piltidel näha.Kas tegu oli ZIS iga või millegi muuga?Ja ehk keegi teab tolle auto saatusest?Tänan ette.
Vasta
#2

PETSS Kirjutas:TALLINNFILM il oli kunagi operaatoriaoto.Ees ja taga platformid operaatori ja kaamera jaoks.Auto ise oli musta värvi.Kindlasti on siinsetel liikmetel albumeid 60 aastatest,eriti just laulupeo omades.Sääl on toda autot osadel piltidel näha.Kas tegu oli ZIS iga või millegi muuga?Ja ehk keegi teab tolle auto saatusest?Tänan ette.
Minagi mäletan seda autot.Minu meelest oli tegu kinotööks kohandatud Zis-110-ga.Kindlalt mäletan seda autot 75. aasta laulupeolt.Minu meelest sõitis ta ka veel järgmise,so.1980.a. laulupeo rongkäigus,aga seda ei saa ma nüüd kindla veendumusega väita
Tervitades,Flanagan
Vasta
#3

Tegemist on legendaarse LEVATEKi ZIZ 110-ga, millel on loomulikult need kaamera alused maha võetud ja taastatud originaalis.
Tallinnfilmist auto mahakandmise vastu vanarauatšekkide alusel tundis huvi ka SORVVO (või mis iganes selle organi nimi oli). Nimelt esitati tohutult kaebusi auto erastamise kohta. Tallinnfilmis töötas ka üks onku, kel oli selline ainult raam kodus ja kes soovis mängida \"numbri ja ämbri\" mängu. Eks tema kaebaski, nüüdseks on kõik maha rahunenud ja auto heades Tartumeeste kätes.
Operaatorid kiitsid auto stabiilset sõitu, kuid tänapäeva võimaluste juures on selline filmimise viis ajast ja arust. Muuseas Mosfilm kasutas kaamera alustena lahtisi Tšaikasid, milles ka minul on olnud võimalus Breznevi ajal mööda Moskvat kruiisida.

Lugupidamisega
endine ja mitmenda põlve kinematograafiatöötaja
kineastide aianduskooperatiivist

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#4

Sellega seose meenub mulle ka mitmel laulupeol nähtud lühikese GAZ 51/52 platvormile ehitatud \"käpga\" auto. \"Käpa\" otsas oli alus kaamerale ja tool kaameramehele ning seda siis vastavslt vajadusle tõsteti/keerati hüdrulikaga.

OÜ Green Oval

MTÜ Eesti Land Roveri Klubi

Kristjan (+372)5010599

Land Rover'iga nakatatud ja mudas müttamas aastast 1996!
Vasta
#5

Sellest Tallinnfilmi ZISist on nö tööprotsessis üks päris hea pilt mõni aasta tagasi ilmunud massiivse Tallinnfilmi antoloogia I osas. Kui ma õigesti mäletan, siis vist filmi \"Vallatud kurvid\" juures. Mõlemas raamatus on veel üht-teist huvitavat tehnika poolepealt. Näiteks väga hea pilt vanemast tsiklist, mida kasutati ühes 1950ndatel tehtud filmis (äkki \"Andruse õnn\" vms, täpselt ei mäleta).



Vasta
#6

Landy Kirjutas:Sellega seose meenub mulle ka mitmel laulupeol nähtud lühikese GAZ 51/52 platvormile ehitatud \"käpga\" auto. \"Käpa\" otsas oli alus kaamerale ja tool kaameramehele ning seda siis vastavslt vajadusle tõsteti/keerati hüdrulikaga.
Säärasel olen ma sääl ülewal istunud.Auto kuulus küll ETV aga vahet noil polnud.Hüdraulikast oli vähembalt ETV oma wäga kaugel.Tollel tõsteti raudplaate kraana otsa ,et operaator koos kaameraga üles saaks.Selle jaoks oli eraldi klemm ,kes siis noid plaate sääl edesi tagasi ladus.
Vasta
#7

PETSS Kirjutas:
Landy Kirjutas:Sellega seose meenub mulle ka mitmel laulupeol nähtud lühikese GAZ 51/52 platvormile ehitatud \"käpga\" auto. \"Käpa\" otsas oli alus kaamerale ja tool kaameramehele ning seda siis vastavslt vajadusle tõsteti/keerati hüdrulikaga.
Säärasel olen ma sääl ülewal istunud.Auto kuulus küll ETV aga vahet noil polnud.Hüdraulikast oli vähembalt ETV oma wäga kaugel.Tollel tõsteti raudplaate kraana otsa ,et operaator koos kaameraga üles saaks.Selle jaoks oli eraldi klemm ,kes siis noid plaate sääl edesi tagasi ladus.

Mis on sellest saanud? Saaks kasvõi piltegi ...
Vasta
#8

[Pilt: ETV_GAZ-51_laulupidu.jpg]
Vasta
#9

Mina tean küll hoopis ühte pick-upiks ehitatud ZIM-i. Ees oli platvorm ja tagumine osa oli kabrioletiks tehtud. 80-ndatel nägin teda mitu korda, viimati nägin seda autot 90ndatel filmi \"kirjad idast\" võtetel, kus oli kasutusel operaatori ja kaamera sõidutamiseks. Pilt on ka, aga selle sisseskannimine võtab mul vist 2 aastat aega Cool

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#10

helitehnik Kirjutas:Mina tean küll hoopis ühte pick-upiks ehitatud ZIM-i. Ees oli platvorm ja tagumine osa oli kabrioletiks tehtud. 80-ndatel nägin teda mitu korda, viimati nägin seda autot 90ndatel filmi \"kirjad idast\" võtetel, kus oli kasutusel operaatori ja kaamera sõidutamiseks. Pilt on ka, aga selle sisseskannimine võtab mul vist 2 aastat aega Cool

Võib-olla saaks ikka kiiremini, tahaks ka seda ime-ZIM i nähaSmile
Vasta
#11

Kuna ise sai lapsepõlves aastaid Tallinnfilmi garaazis töllerdatud siis jäi nii mõndagi meelde.
Minu teada oli kõnealune operaatoriauto ZIM, mida kasutati polüfunktsionaalsetel printsiipidel s.t. tööpäevil oli ta kamerwagen, tiba kurvematel sündmustel katafalk - sellest tema n.n. \"pickup\"-kuju. Taga,\"kastis\", oli platvorm, millel sooned või relsid et kirst paremini platele kohanduks. Oli ka Tsaika, ees ja taga platvormid, samuti kamerwagen. Siis jõujaamdeks 2 vana Zil`i, mis pärast asendati Uralidega. Üks tore riistapuu oli vana Ikarus - 30 ja vanemad peaksid mäletama seda lühikest,2 uksega liikurit, põhiliselt linnaliinidel, hüüti veel \"traktoriks\" - , toda kasutati kabelwageniks. pärast sahkerdati Kirovi kolhoosile maha ja temaga puutuvat edasist ma kahjuks ei tea. Kurb! Tolle Gaz 51 platvormi peal olen isegi kaameraga olnud - tõsi siis juba ETV leival olles.
Vasta
#12

mosumees Kirjutas:Kuna ise sai lapsepõlves aastaid Tallinnfilmi garaazis töllerdatud siis jäi nii mõndagi meelde.
Minu teada oli kõnealune operaatoriauto ZIM, mida kasutati polüfunktsionaalsetel printsiipidel s.t. tööpäevil oli ta kamerwagen, tiba kurvematel sündmustel katafalk - sellest tema n.n. \"pickup\"-kuju. Taga,\"kastis\", oli platvorm, millel sooned või relsid et kirst paremini platele kohanduks. Oli ka Tsaika, ees ja taga platvormid, samuti kamerwagen. Siis jõujaamdeks 2 vana Zil`i, mis pärast asendati Uralidega. Üks tore riistapuu oli vana Ikarus - 30 ja vanemad peaksid mäletama seda lühikest,2 uksega liikurit, põhiliselt linnaliinidel, hüüti veel \"traktoriks\" - , toda kasutati kabelwageniks. pärast sahkerdati Kirovi kolhoosile maha ja temaga puutuvat edasist ma kahjuks ei tea. Kurb! Tolle Gaz 51 platvormi peal olen isegi kaameraga olnud - tõsi siis juba ETV leival olles.
Tallinfilmil oli punane 620 ja tagaots oli maha võetud.60 ei olnud neil küll mitte.Kui Telefilm vist 74 aastal Moostes AEG MAHA filmis oli too buss sääl,pärast seda pole ma tollest bussist midagi kuulnud ega näinud.
Vasta
#13

See buss võis ka Tallinnfilmil laenatud olla.Näiteks ETF polnud omal ühtegi autot.Üüriti ETV ,Tallinnfilmilt ja Taksopargilt.Aastas tehti ca 60 filmi,samas Armeenia Telefilm tegi aastas 10 filmi ja neil oli 50 autot.
Vasta
#14

PETSS Kirjutas:See buss võis ka Tallinnfilmil laenatud olla.Näiteks ETF polnud omal ühtegi autot.Üüriti ETV ,Tallinnfilmilt ja Taksopargilt.Aastas tehti ca 60 filmi,samas Armeenia Telefilm tegi aastas 10 filmi ja neil oli 50 autot.
Ei laenatud ta peris kindlasti polnud. Ja tagaots polnud ka maha lõigatet - täispikkuses 620 oli.
Vasta
#15

Huvitav kus asub praegu pildil näidatud ZIM . Ta sobiks ju kinomuuseumisse Järva-Jaani

esimesel pildil 80ndate lõpus Harju tänaval
[Pilt: 1249088.jpg]
[Pilt: 1249094.jpg]
Filmi Kirjad Idast võtetel 90ndad:
[Pilt: 1249086.jpg]

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#16

Natuke vanem pilt küll, aga võib-olla huvitab ka kedagi. "Eesti Kultuurfilmi" võttegrupp 1936.aastal. Pildistatud suvel mingist raamatust maha, kahjuks praegu pealkirja ei mäleta.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#17

Mäletan sellist pildil olevat autot seismas tallinnfilmi laoplatsil nn. lasnamäe lennuväljal seitsmekümnendatel , mark oli ford ,mootor sarnane gaz 51 omaga , osaliselt oli vist ehitusmaterjal vineer , ülipõnev auto .
Vasta
#18

TAR Kirjutas:[Pilt: ETV_GAZ-51_laulupidu.jpg]

minu melest oli see masin rivis veel Rock Summeri viimastel kontsertidel
Vasta
#19

Kindlasti polnud,olin ise sellise auto tõstuki peal kaameramehena.Tegu oli RS ajal tegemist ETV GAZ 52.
Vasta
#20

(07-01-2007, 00:06 AM)PETSS Kirjutas:  Kindlasti polnud,olin ise sellise auto tõstuki peal kaameramehena.Tegu oli RS ajal tegemist ETV GAZ 52.

Nüüd 10 aastat hiljem on selline operaatoriauto müügis, asjatundjad võibolla juba teavad.
auto24

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne