Nostalgitseme lääne autosid.

Minul on. Nimelt mu Granadade hulgast kõige usaldusväärsem oli läbi aegade 2,3 manuaal ilma igasuguste lisadeta. Kahjuks tekkis lapse sõiduõppe käigus vasakpoolsetele ustele ülekate... Ostetud küljekarbid koguvad siiani tolmu, ehk lähevad kunagi mõnele teisele autole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Palun mitte postitada siia datsuni jne pilte, paha hakkab neid vaadates! Jääge ikka teema piiridesse! Lääne autod on alati meeldinud ja seda teemat avades loodan alati näha midagi huvitavat mitte keevitusobjekti. Tehke palun eraldi teema oma plätsunite nostalgitsemiseks!
Vasta

S itt-häppens... kui juhtusid klikkima antud teemale... Big Grin
".Rada kangelaste kalmule ei rohtu iialgi"... Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

Mul ka selline tunne, et päris kõike, mis pähe kargab ei pea kohe kirja panema. Vahetevahel olen suutnud hoiduda...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(24-02-2014, 00:34 AM)Valmet Kirjutas:  Palun mitte postitada siia datsuni jne pilte, paha hakkab neid vaadates! Jääge ikka teema piiridesse! Lääne autod on alati meeldinud ja seda teemat avades loodan alati näha midagi huvitavat mitte keevitusobjekti. Tehke palun eraldi teema oma plätsunite nostalgitsemiseks!
Huvitav arvamus teil ksf.ValmetSad
Mis nende Datsunite jne piltidega siis on ??? Teema on jah lääne autod aga tehke siis ise mingi teema:jaapani ja korea autod vms...
Keevituse abi vajavad praktiliselt kõik vanemad autod .Muideks Datsunite ajastust pärit eurooplased mädanevad täpselt sama rõõmsalt...
Vasta

Ma kohe pean siia panema paar Datsuni pilti Big Grin

DATSUN ROADSTER
   

DATSUN FAIRLADY
   

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(23-02-2014, 23:40 PM)Marko Kirjutas:  Minul on. Nimelt mu Granadade hulgast kõige usaldusväärsem oli läbi aegade 2,3 manuaal ilma igasuguste lisadeta.

Täitsa nõus, seal pole millegil katki minna.

Aga küsimus oli tegelikult selles, et kas on olemas tõestav näide selle kohta, et ühe mudeli ratastega raam maksab rohkem kuna on paremini varustatud versioonist vähem levinud/säilinud/vms.
Vasta

ratsun.net ja nostalgitsemist ja kõvatamist jätkub kauemaks.
Vasta

Mis Datsunil viga ja miks teda diskrimineerida, samuti lääne auto ja paljud meist omanud. Ka minu esimene oli sajaamprine ning vägagi rahulolin, see hetk.

Kuid 1996 aastal (olles enne ära proovinud palju erinevaid automarke) jõudsin arusaamisele, et minu süda kuulub kolmeharulistele, pildil olev isend on selles "süüdi"

[Pilt: 998028_704794559564913_1750697845_n.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta

Viskasin kiirelt pilgu peale kasutatud autode müügiportaalidele. Tavaline ilma varustuseta Audi 100 650 EUR. Sama mudeli tippversioon el.akende, el.peeglite, kompu, istmesoojenduste, kliima, katuseluugi, udutuledega maksab pea kolm kmorda enam, 1650 EUR.
Vasta

(23-02-2014, 23:20 PM)cesium Kirjutas:  
(23-02-2014, 22:14 PM)miniest Kirjutas:  No haruldasem on, ning juba see lisab väärtust. Ega plank masinaid nii lihtsalt enam ei leija, rohkem on ju liikvel lisadega masinad. (Kahjuks vöi önneks pole uutel kärudel minu teada enam vöimalik päris plank masinaid osta.)

Päris huvitav teooria. Kas selle kinnituseks on ka igapäevased näiteid olemas?

Baashindadega masin on enamus "plangud", lihtsalt tänapäeval on paljudel autodel el-aknad jms juba standartvarustuses. Odavam on toota juba kõik ühesugused baasvarustusega mudelid, käsivändaga akna jaoks peab vist juurde maksma... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Käsivändaga ajami install pidi töömahukam olema vs. elektriajam ühes tükis sisse tõsta. Raamatupidajad noh Smile
Vasta

(24-02-2014, 11:03 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Viskasin kiirelt pilgu peale kasutatud autode müügiportaalidele. Tavaline ilma varustuseta Audi 100 650 EUR. Sama mudeli tippversioon el.akende, el.peeglite, kompu, istmesoojenduste, kliima, katuseluugi, udutuledega maksab pea kolm korda enam, 1650 EUR.
Esiteks on need kaks täiesti erinevat autot ja teiseks on see 200 sigaodav! Saksamaal saad selle raha eest täna vaid peksa: vähegi automoodi 200 hinnad algavad 2K eurist kuni 13K eurini! See tekstis olev 3450 eur on pigem selline realistlik Euroopa alghind ja siis 3K eest saad kätte.
C3 66kW näolõikusjärgne baasmudel, mis on ka ülihea igapäevasõiduk, maksab juba 1,89K eur kui on "esimeselt omanikult ja vähe sõitnud"! C3 vagunkerega ja näolõikusjärgne Quattro, mis vajab kindlasti veel ka pisut järgiaitamist, maksab 1K eur.
C4 ei maksa sittagi, C3 on juba mõned ajad täiesti "kallis" auto.
Vasta

(25-02-2014, 09:37 AM)Alts Kirjutas:  Käsivändaga ajami install pidi töömahukam olema vs. elektriajam ühes tükis sisse tõsta. Raamatupidajad noh Smile

Sellega meenub ühe rekkajuhi jutt. Töötas ta siis ühes suures autovedusid pakkuvas ettevõttes. Hakati siis firmale uusi veokeid tellima Scania tehasest. Tellimus oli suur, lausa 10 tükki. Selleks, et ikka maksimaalselt odavalt saada, kärbiti varustuse nimekirja hoolega ja lisati spetsiaalselt, et aknad ikka vändaga käiksid. Saabusidki veokid kohale ja dokumentatsiooni sirvides, selgus, et vändaga aknad lisasid veoki hinnale 20000 krooni. Kuna baasmudel oli elektriakendega, siis käsiajam oli nagu eritellimus või miskit. Tõsi või mitte, aga omamoodi anektootlik lugu ikkagi. Big Grin
Vasta

(17-02-2014, 20:58 PM)h2rra Kirjutas:  Teed kadedaks... minu kahest Audist on järel vaid kastitäis tulesi ja vilesi...Sad
Igaks juhuks sorteeri oma kastid läbi ehk leidub , tagumist tulede paneeli,mis käis mudelile Audi 200!

Plank kere on ühes asjas hea, mida lihtsam seda vähem peavalu.


Vasta

(25-02-2014, 10:06 AM)PlyVal64 Kirjutas:  C3 66kW näolõikusjärgne baasmudel, mis on ka ülihea igapäevasõiduk

Ausalt, ma ei mõista, mis selles 30a vanas disainis nii imeliselt head on? Mul on selliseid 2tk olnud, esiveoline 84 ja quattro 91. Mõningastele headele külgedele vaatamata....

Miinused- räme alajuhitavus (aitäh mootorile eespool esisilda), aeglane rool, liiga pehme vedrustus, rahvamootoritega uimane, sedaani pakiruum madal, universaalil totakas ruumisööv tagaosa.

Ma küll ei arva, et igapäevasõidukiks selline elevantsustõbine vanaraud ülim nauding oleks....

Tänaseks liikumajäänud isendid niiehknaa enamjaolt rapped, viimase vindi peal. Erandeid ehk leidub.
Vasta

Suur salong, lihtsamad mudelid kodus remonditavad. Muid praktilisi põhjuseid eriti pole nii vana auto igapäevaseks tarvitamiseks.
Vasta

Julgeks lisada ka hea läbivuse, seda ka esivedustel. Kui suuremat avariid pole tehtud, siis on ka kere roostekindlus esmaklassiline.
Vasta

(24-02-2014, 00:34 AM)Valmet Kirjutas:  Palun mitte postitada siia datsuni jne pilte, paha hakkab neid vaadates! Jääge ikka teema piiridesse! Lääne autod on alati meeldinud ja seda teemat avades loodan alati näha midagi huvitavat mitte keevitusobjekti. Tehke palun eraldi teema oma plätsunite nostalgitsemiseks!

Spetsiaalselt Teile pildikesi minu koduhoovist.
[Pilt: 1173816_571342959590749_1608743057_n.jpg]
[Pilt: 1654481_648520195206358_217444517_n.jpg]
Vasta

Kas Eestis ka mõni Datsun Violet veel leidub?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne