Kas ostaksid endale elektriauto?

Minu denirol liiklus 3.99 € kuus ja eliit kasko 26.66€. 
On kallis?
Liisingu intress 1.99

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Ah, Ply, ajad siin mingi vaese inimese juttu nüüd...


Laadimise koha pealt, uute leafide keemia toetab ca 2000 DoD esiteks (Teslal on ta 300 kandis mälu järgi) ja teiseks LiIon, LiFePo ja Lipo asjandustel on savi, kas lased 2% või 20%. Vastavalt hulgale hammustatakse ära ühest DoD ühikust lihtsalt kas 2/100 või 20/100 neid protsente kasutades.
Vasta

(21-02-2023, 17:21 PM)maaks Kirjutas:  ... Auto omamise kulu ei ole mitte liisingmaksete suurus (Kohe välja ostes oleks siis tasuta?) vaid väärtuse vähenemine=ostuhind-müügihind,...
oot, milline on siis minu autode omamise kulu? Olen kõik autod pidanud nö lõpuni, v.a. üks volkar, millega sõbraks ei saanud ja umbes aasta pärast maha müüsin.
Vasta

Tuleb ikka kasutajatemuljeid ka, mis peamine, positiivsed. See, et mõni ainult unistab Rootsi metsatöö nikastustest ja kõik autodega seonduva väidab olevat ülimalt kahjumliku, ei riku õnneks üldist positiivset pilti. Auto liisimine ei tasu ära, päikesepaneelid ei tasu ära jne, mis siin üldse ära tasub, nii ehk naa sured ära, mõni kiirelt, teine vireleb pikalt.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(21-02-2023, 20:58 PM)metsakohin Kirjutas:  Tuleb ikka kasutajatemuljeid ka, mis peamine, positiivsed. See, et mõni ainult unistab Rootsi metsatöö nikastustest ja kõik autodega seonduva väidab olevat ülimalt kahjumliku, ei riku õnneks üldist positiivset pilti. Auto liisimine ei tasu ära, päikesepaneelid ei tasu ära jne, mis siin üldse ära tasub, nii ehk naa sured ära, mõni kiirelt, teine vireleb pikalt.
Küsimus ongi et kaader räägib tohutust TASUVUSEST! See, ku ikeeg isaab omale midagi lubada ja seda ka teeb, et ole sama asi mis TASUVUS! Tasuvus on majanduslik mõiste. Miks ma olen ikka alla andnud ja jälle on terve elamine Talverallit täis? Lahe on, aga vaat ei tasu ära! Isegi kui lõpuks peaks näiteks 500 eurot "üle" jääma, siis sisse pandud aeg ja energia ja osksued ja.... no ei tasu ära! Rahaliselt on see ikka pealemaksmine! Aga mõnus on käia ja rada teha, tahame ja teeme! Kuniks viitsime... Kulutaks oma teadmised ja oskuse dja AJA näiteks WRC etapiks, võiks rikkakski saada? Ainult LISAtingimus, et keegi peab siis sponsoreid ja lõputut lisaraha ka välja ajama. 
Täpselt sama on ka kõiksugu PV-parkide, elektriautode ja kõige muu sarnasega! Teatud puhkudel on tasuvus ja kasu reaalselt rahas loetavad aga enamasti on selleks väga palju LISA tingimusi! Isegi pagana vanatehnika tasub mõnele rahaliselt ära - näiteks restauraatoritele. Kõigi teiste jaosk on see puhas kulu ja rõõm. 
Ehk rääkides elektriautost, kui siiski tänagi veel arutult kallist ja kohati ikkagi ebapraktilsest vidinast, siis see TASUVUS on enamusel ülisuure küsimärgiga! Ma TAHAN, ma  SAAN omale lubada, mulle MEELDIB jm on midagi muud kui "tasub ära". 

PS: see aeg võib olla lähemal kui te arvate aga kogu see akunduse kindlustamine jms võib minna päevapealt ülikalliks! Mida rohkem kustutamatuid tulekahjusid jms liitiumakudega Maailmas juhtub, seda kindlamini see rahaline litakas tuleb! Sinnamaani välja, et elektriautosid ei lasta parvlaevadele jne. OHTLIK! Omad kodud peab tuumapunkriks ehitama, kui tahad PV-parki ja salvestust koos tarbida jne! Üks asi on "Keskpäevane praaam" aga teine teema mingi põlemasüttinud elektrijunn keset suurt merd laeval, mida ei olegi võimalik kustutada! Äsja oli Sloveenias mingi selline tulekahju, sügisel põles ookeanil maha mitu miljonit maksev IMOCA-sportjaht, õigemini plahvatas ja läks minutitega põhja, mingid elektribussid on põlenud, Eestis kellegi drooniakud põletasid kodu maha jne. Ja keegi tõi selle "odavuse" ja tasuvuse elektriautode hooldusel ka kenasti välja: jah, vähe vedelikke ja muid hooldust vajavat aga see kõik vähene on ÜLIkallis! Dielektrikud-jahutusvedelikud, gaasikaistega filtrid jne. Ei olevat teps mitte nii et on hooldusvaba! 

Kuna teemaks on KAS ostaksid, siis peab ikka väga põhjuseid otsima, miks öelda JAH! Ja RAHALINE tasuvus on enamusel inimkonnast tegelikult esimene ja peaaegu ainus kriteerium. Ja tüübid, kes omale liisinguta Taycani ostavad, ei arutle tasuvuse üle.
Vasta

Pole mõtet häält tõsta, see ei tee sinu tõde teiste omadest paremaks.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Äkki loeks siin selle tasuvuse teise sõnaga kasulikuseks. Ehk autot valides kas on kasulikum s.t. soodsam elektriga või bensiini/diisliga. 
Tasuvus tuleb mängu siis kui autoga tööd tehakse ja selle abil teenitakse.
Pole vaja koha pöördesse minna said ju mõttest aru küll.
Vasta

Tallinna taksonduses on elektriauto juba mõnda aega tavaline nähtus, esimest korda veeres Leaf ette kuskil 4 aastat tagasi ja sellest alates on neid aina juurde tulnud. Professionaalidega on lihtne, kui sõiduhind kliendile on sama ja teisele vennale kõrval sellest kaks-kolm korda rohkem näppude külge jääb, siis ununeb igasugune "trots valitsuse vastu" kiiremini kui mullukevadine ilm. Nemad ostavad ka reeglina uusi autosid, sest kilomeetrihind tuleb odavam (eriti kui enne viie aasta möödudes esimesele ülevaatusele sattumist kiled maha tirida, hodo asendisse "kirikuõpetaja auto" reguleerida ning kupatus turgu lükata, anoh see on juba eraldi teema).

Samas minusuguse linnahipsteri jaoks, kelle jaoks auto põhifunktsioon tundub olevat see, et hoovilindudel oleks end millegi kohal kergendada, oleks uue auto hinnalangus kordades suurem kulu kui kõik muu kokku ja selle pärast läheb elektriautoni tasuvuseni veel aega. Tõenäoliselt ma ei jaksa oodata, kuni stiilis Polestar 2 kasutatuna mu praeguse T5 hinnani kukub ja teen selle vahetuse puhtalt entusiasmist varem ära, aga noh, printsiibis ma ei näe mingit põhjust, miks see ei peaks juhtuma. Siis loksub tasuvus ka madalatel riiulitel paika.

PS. kui keegi nüüd tunneb vastupandamatut vajadust praalida, kuidas "elektriautodel lähevad akud läbi ja need maksavad palju, seega keegi ei osta 15a vanust elektriautot, vaid need viiakse kohe pressi alla", siis pole tarvis, me oleme seda juttu juba piisavalt kuulnud. Tänase seisuga on aku kulumise hind paar-kolm senti laetud/tarbitud kWh kohta, ehk siis vahe on võrreldes elektri enda hinnaga kaks suurusjärku.
Vasta

(21-02-2023, 17:41 PM)spitfire Kirjutas:  
(21-02-2023, 13:37 PM)raulex Kirjutas:  Vähemalt sama palju olen tasuta laadinud, neid kohti tekib ja kaob, Ikea, Respo (irooniline, Leaf käru ei vea) ja Circle K kiirlaadijad (sel nädalal) on mõned näited.

Kuidas tootja suhtub sellisesse "lähen poodi juhe taha" laadimisse, ehk jupi kaupa sutsutamisse ? Mida auto juhend ütleb ?
Juhend räägib aku kohta kolme asja.
Ärge jätke sõidukit kauem kui 14 päeva olukorda, kus aku näidik on jõudnud nulli või nullile väga lähedale.
Ärge hoiustage sõidukit  - 25 kraadi või külmemas üle 7 päeva.
Parkides tingimustes -17 või külmem hoida sõiduk laadijaga ühendatuna. Sellelt temperatuurilt käivitub akusoojendi.
Vasta

Ma olen selles osas täiesti nõus nendega, kellede arvates ei peagi kõik ära tasuma.
Tasuvuse seisukohalt peaks vabal ajal istuma näpp suus oma ühetoalises korteris võimalikult tihedal asustusalal ja töökohale võimalikult lähedal- et tööle ja koju saaks jala või äärmisel juhul jalgrattal. Töökoht peaks olema ka võimalikult tasuv- eelkõige tööandjale kasumi ja riigile maksude näol. Siis oled sa ennast ära tasunud. Jalajälg väike ja ühiskonnale oled panuse andnud. Boonusena võiks tarbida ainult naturaalset vegantoitu ja kütmise asemel villast kampsunit. Ikka jalajälje pärast.
Vasta

Nojah ma ei tea, minu loogika on, et mida väiksem kulu igapäevakühvlile (mõistuse piires muidugi, sest mingist piirist alates on nutikam juba mingeid muid transpordivahendeid pruukida), seda rohkem jääb alles garaažis mõnuga sirgeks tagumise jaoks, aga igaühele oma.
Vasta

(21-02-2023, 17:21 PM)maaks Kirjutas:  Auto omamise kulu ei ole mitte liisingmaksete suurus (Kohe välja ostes oleks siis tasuta?) vaid väärtuse vähenemine=ostuhind-müügihind, aga mitte sellest ei tahtnud kirjutada.
Kui vahest bens. vs el. veel rääkida, siis tõenäoliselt on elektrika kasko kallim kui bensukal (sest elektrikas on kallim). 
Tänud detailse ülevaate eest!
Kasko on 37.38 kuus. Koos asendusauto kaitsega (vabatatlik valik) 41. Kellelgil odavam?
Liisingu jääkväärtus on võetud väga konservatiivselt 20%, kui ikka tekib soov sõiduk maha müüa 5 aastase liisingu lõppedes.
Mõlemad saab maha müüa kallimalt, 5 aastat vana Megane praegu 10390 kuni 15900, Leaf 22900 kuni 24500. Punktivõit praegu igatahes Leafile. Kas proportsioon ka 5 aasta pärast paika peab, hunt teab.
Vasta

Eks see arvamuste lahknemine tuleb ka sel pinnal, mida keegi "igapäevakühvliks" peab. Kui ainult rutiinselt kodust tööle, sinna vahele veel mõned n. ö. peresõidud, mis on igapäevaselt planeeritavad, siis on lihtne.
 Kui autoga tahetakse vahel paati vedada või seenele sõita, siis läheb juba keerulisemaks Smile
Vasta

(22-02-2023, 00:49 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Küsimus ongi et kaader räägib tohutust TASUVUSEST! ...

Palun tsiteeri siit mõnda sellist sõnavõttu! 

Ajakirjanikkude ulmad ei lähe arvesse, nende sissetulek tulebki luuletamisest.

Lombi taga on tehtud (küll sealse tava kohaste autodega) võrdlus käru vedamisest diisel vs. elekter: https://youtu.be/LjuTg6diDCU. Võrdluse tulemus on suuresti ette teada, aga mõned ekraanil/tekstis vilksatavad numbrid on huvitavad. Võrdluseks olgu öeldud, et umbes sarnase kuudi vedamisel "liikluse rütmis" (ehk ei jää kuskil jalgu ja möödasõidud tehakse võimaluse saabudes) luristab meie pere OM642 ära mitte vähem, kui 14 l diislit sajale. Võrdluse mõttes: kui sama teekond läbida "veoauto režiimis", on kulu jäme kümne. Õhutakistus ja inertside võitmine on julm kulu ja efektiivsel elektriautol lööb see veel valusamalt vasta pükse.
Vasta

(21-02-2023, 20:09 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-02-2023, 17:21 PM)maaks Kirjutas:  ... Auto omamise kulu ei ole mitte liisingmaksete suurus (Kohe välja ostes oleks siis tasuta?) vaid väärtuse vähenemine=ostuhind-müügihind,...
oot, milline on siis minu autode omamise kulu? Olen kõik autod pidanud nö lõpuni, v.a. üks volkar, millega sõbraks ei saanud ja umbes aasta pärast maha müüsin.
Päriselt kah ei saa ise selle tehtega hakkama või?? Kui auto (või tema jäänuste) utiliseerimise eest sulle mingeid €-id ei laekunud, siis paned sinna valemisse 0-i (nulli) ...
Vasta

Raadios oli just väike lugu.
Zlatan Ibrahimović ostis mitmemillise korteri. Korter oli sisutamata. Andis maaklerile käsu sisustada korter ikea mööbliga. 
Maakler: rikkad ikeast mööblit küll ei osta.
Zlatan: Aga targad küll.
Vasta

Ma ei jaksa pooletunnist videot läbi vaadata, kumb siis võitis?

Kastikas on meie tingimustes parajalt esoteeriline kaadervärk, aga selline stereotüüpne "torumeeste kaubik" on küll riistapuu, mille elektrifitseerimine võiks majanduslikult päris kiiresti ära tasuda, eeldusel et laadimine lihtsaks läheb. Enamuse tööpäevast seisab, aga külmkäivitusi ja kilomeetreid koguneb uhkelt. Pluss enamasti nende margi ja mudeli üle ei otsusta roolisolija oma "trotsiga valitsuse vastu" ning muude tujudega, vaid omanik exceli tabeli taga.
Vasta

(22-02-2023, 10:55 AM)maaks Kirjutas:  
(21-02-2023, 20:09 PM)honkomees Kirjutas:  
(21-02-2023, 17:21 PM)maaks Kirjutas:  ... Auto omamise kulu ei ole mitte liisingmaksete suurus (Kohe välja ostes oleks siis tasuta?) vaid väärtuse vähenemine=ostuhind-müügihind,...
oot, milline on siis minu autode omamise kulu? Olen kõik autod pidanud nö lõpuni, v.a. üks volkar, millega sõbraks ei saanud ja umbes aasta pärast maha müüsin.
Päriselt kah ei saa ise selle tehtega hakkama või?? Kui auto (või tema jäänuste) utiliseerimise eest sulle mingeid €-id ei laekunud, siis paned sinna valemisse 0-i (nulli) ...
Ei noh, nii 0 ma kah ei ole aga ... auto soetuskulu, st ostuhind kas kohe välja või liisingumaksete summa on üks asi aga omamise kulu hoopis teine asi, minu jaoks koosneb eelkõige hoolduse, remondi, kindlustuse, kütuse kulust ühe läbisõiduühiku kohta, tegelikult loen küll kuu kohta kuna läbisõit on enam-vähem alati kalendripäevas  ca 120 km (x30) + mõnisada km lisaotsi, kokku 4000+ km kuus. St et omamise kulu määravad eelkõige auto janusus ja töökindlus.
Vasta

Omamise kulu alla võiks ikka soetusmaksumus ka minna.

Sina mõtled äkki ülalpidamiskulu?
Vasta

(22-02-2023, 10:29 AM)vant Kirjutas:  Eks see arvamuste lahknemine tuleb ka sel pinnal, mida keegi "igapäevakühvliks" peab. Kui ainult rutiinselt kodust tööle, sinna vahele veel mõned n. ö. peresõidud, mis on igapäevaselt planeeritavad, siis on lihtne.
 Kui autoga tahetakse vahel paati vedada või seenele sõita, siis läheb juba keerulisemaks Smile
Selle seisukohaga nõustun täielikult. Praegu asendasin Octavia Leafiga.
Pajero asendamiseks elektrilisega on minu jaoks vajalikud kõigi järgnevate tingimuste täitmine:
Maastur peab vedama vähemalt 3500 kg käru.
Kliirens vähemalt 20 cm, parem veel 25 cm.
Vähemalt 150 KWH akupakk kõhu all.
Vähemalt 3x32 A kodulaadimise ja 300 KW kiirlaadimise võimalus.
Reaalne autost voolu väljavõtmise võimalus tööstusvoolu pistikuga.
Kõikidel suurematel teedel 300 KW ülikiirlaadija olemasolu vähemalt 3 ülikiirlaadijaga ühes punktis.
Vähemalt 12 aastat reaalset garantiid akule.
Täna ollakse USA-s lähedal sellisele masinale ja taristule. Millal meile see kõik tuleb, pole teada, aga kindlasti enne 2035 aastat. 
Täna fossiilmaastur on ja jääb, vähemalt kuniks keevitada kannatab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne