Kas ostaksid endale elektriauto?

(06-01-2014, 22:20 PM)Tom Kirjutas:  
(06-01-2014, 20:27 PM)maisalup Kirjutas:  47000eur on üpris üle mõistuse hind....

47 000 Eur – üpris üle mõistuse hind? Kuidas võtta. Minu jaoks – jah, kindlasti aga samas lugesin su väidet, lõin guuglisse sisse suvaliselt valitud enesest lugupidava autobrändi nime kohaliku laiendiga: "Mercedes.ee" Rolleyes Sattusin siis Silberauto kodulehele. Ole kena, vali sealt näiteks mõni mudel ja vaata, kuhukanti need hinnad seal jäävad. Anna andeks – pole huvi tundud ega uurinud näiteks BMW ega Audi müüjate (ja igasugu teiste Premium-brändide lehti) aga usun, et ka seal valitseb sarnane "üpris üle mõistuse" olukord.

Moodne tehnika niipalju maksabki. Maksad "moodsuse" eest, bemm-mersu-audi pole aga ka moodsad selles suhtes, need on lihtsalt poest ostes arutu hinna(lisaga) aparaadid. Lihtsalt mingi koha peal on mõistlikkuse piir, kuskohas uus auto on moodne, üliturvalne, ülimugav, üliheade sõidu- ja kasutusomadustega ja kuskohast tegelikult paremaks minna ei saa. Sealt edasi on tegu lolluste, ebavajaliku nänni, brändingu (loe: lollide püüdmise), reaalelus kasutuskõlbmatute näitejate jms jamaga. Eks see piir on individuaalselt ka erinev aga enamus sellest on inimeste peades kinni: ma tahan, mul on võimalik, ma olen naabrist parem jne. VAJA seda pole.
Näiteks minu jaoks jookseb piir Škoda Superbi juurest, et "kui oleks ja peaks ostma kõige vingema asja". Superb TDI 4X4 6-käigune DSG start-stop Laurin&Klement varustuse ja kõigi mõistuspäraste lisalisadega hind 40K eur. Sellest suuremat, rohkemate vedavate ratastega, ilusamat, praktilisemat etc on raske kokku panna ja ikkagi on kogu selle ülima luksuse juures (mingid lisaekraanid autos jne) hind arusaadav. Ma ei näe mitte ühteainsamat põhjust ega isegi põhjendust, miks ma peaks maksma samasuguses konfis ja samade omadustega (twindoori ei saagi kelleltki) Audi eest kaks korda rohkem??? Parimal juhul võib olla Audi "suhteline" paremus 5-10% ja see on samasugune asi nagu relatiivne õhuniiskus...
Mis kõige hullem: igatsugused toredad uued koreakad ja prantslased - täitsa head autod aga 4X4 pole olemas ja kuigi hind täislaksus on hästi natuke Superbist väiksem, on tegu siiski klass sitemate autodega. i40 ja Optima jooksevad ikka nii lati alt läbi, et paha hakkab... ja Peugeot jookseb oma hübriidsete nelivedudega jälle hinnaga.

Ja siis elektriautod: antagu andeks aga need jooksevad sellise Superbi pandud lati alt nii madalalt läbi, et need võiks kõik üksteise peale panna ja ikka latti maha ei ajaks. Laod kõik Teslast Zoeni üksteise otsa ja vahele jääb veel vana Niva jagu ruumi.
Vasta

(07-01-2014, 06:50 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Superb TDI 4X4 6-käigune DSG start-stop Laurin&Klement varustuse ja kõigi mõistuspäraste lisalisadega hind 40K eur. Sellest suuremat, rohkemate vedavate ratastega, ilusamat, praktilisemat etc on raske kokku panna ja ikkagi on kogu selle ülima luksuse juures (mingid lisaekraanid autos jne) hind arusaadav

Selle valikuga 100% nõus!
Vasta

seni kui elektrikas nii kallis on, siis mind veab väga hästi edasi teiseringi ford foocus c-max- 6000eur ja ülejäänud 41 000 eest jääb raha remondiks ja kütuseks küll ja küll Big Grin
Ja need ratastel purgid millel aku koguaeg tühi maksid kuskil 38000 eur
Vasta

(06-01-2014, 11:10 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-01-2014, 23:44 PM)Audi100C2 Kirjutas:  ...
tuim punktist A punkti B sõiduvahend on see elektriauto minu jaoks. Praktilisuse osas pole varsti enam küsimust.
Seega hakkab massidele sobivaks muutuma - säärased on ju enamus täna poest saadaolevaid liikureid.

Nii ta kipub olema jah. Mõtlesin, et üks pluss nende elukate massidesse minekul siiski on - meid ümbritseva müra teatud määral vähenemine.
Eks neid plusse ole muidugi veel...aga tuimad elukad on need elektriautod minu silmis ka edaspidi. Big Grin

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta

[/quote]

Nii ta kipub olema jah. Mõtlesin, et üks pluss nende elukate massidesse minekul siiski on - meid ümbritseva müra teatud määral vähenemine.
Eks neid plusse ole muidugi veel...aga tuimad elukad on need elektriautod minu silmis ka edaspidi. Big Grin
[/quote]

Tuim ei saa minu arvates nende pillide kohta öelda. Üsna hea kiirendusega ja tippkirusele ei saa meie oludes ka midagi ette heita (Mitsude puhul siis), eks sõiduulatuse ja sellesama kiiruse vahel tuleb sel juhul kompromiss leidaSmile
Vasta

(13-01-2014, 19:15 PM)Coger Kirjutas:  Tuim ei saa minu arvates nende pillide kohta öelda.

Pidasin silmas seda, et need elektrikad on emotsionaalselt tuima mulje jätnud. Aga tegu on puhtalt isiklike eelistustega.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta

(13-01-2014, 15:09 PM)Audi100C2 Kirjutas:  Mõtlesin, et üks pluss nende elukate massidesse minekul siiski on - meid ümbritseva müra teatud määral vähenemine.
Küsitav. Kaasaegsed sõiduautod on niigi vaiksed v.a. rullnokabemmid, millel läbiroostetanud "sportsumps" küljes. Ise VIA Baltica ääres elades pakuksin põhiliseks müraallikaks rekkad. Suvel, kui aknad palavuse pärast lahti ja 5-6 rekkat üksteise sabas mööda sõidavad, ei kuule enam telekat kah.
Ja vaevalt rekkad niipea akudele üle kolivad.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(13-01-2014, 19:42 PM)Basilio Kirjutas:  [... Ise VIA Baltica ääres elades pakuksin põhiliseks müraallikaks rekkad. Suvel, kui aknad palavuse pärast lahti ja 5-6 rekkat üksteise sabas mööda sõidavad, ei kuule enam telekat kah.
Ja vaevalt rekkad niipea akudele üle kolivad.
Nemad võivad üle kolida millele tahes, Sinu elu sellest paremaks ei lähe Toungue. Neist tuleb peaaegu ainult rehvimüra.
Vasta

Lugedes neid eelnevaid teemasid siis jääb ikka mulje et arvestatv elektriauto on Tesla kui mitte see hind.Aga kui palju on siin eespool sõnavõtjatest on võimelised minema poodi ja ostma auto mille hind hakkab 60000 ja peale EURi olenemata siis tarbitavast kütusest.Ilmselt mitte palju kui sedagi.Juba rebane ütles et viinamarjad on hapud kui neid kätte ei saanud.Lugedes erinevaid foorumeid on kurtmist et ei saa katuseboksi peale panna ja uhada tuhandete kilomeetrite taha puhkama.Mina võin öelda et kui mina puhkama lähen siis mahuvad minu pere asjad pakiruumi ära.Kihutada tuhandeid kilomeetreid autoroolis ja nimetada seda puhkuseks siis need ajad jäävad 30 aasta taha.Igaühe jaoks on puhkus erinev mõiste.Kunagi keegi ütles et nii Ferraril kui Molotovil on omad puudused,üks ei kannata koormat tühjagi ja teine tõmbab sitasti.Meie eelistused muutuvad koos rahakoti sisuga.Minu jaoks klassifitseerub elektri jõul sõitvaks autoks Tesla ja vastates pealkirja küsimusele kas ostaksid elektri auto siis ma vastaks jah,kui sissetulekute ja väljaminekute vahekord võimaldaks kuna minu tavalise päeva ja maksimumpäeva läbisõidud jäävad selle auto aku läbisõidu piiridesse. Skoda teema jätkuks niipalju et osta sa niipalju lisasid kui tahad Audit sa tast ei saa aga see ei kuulu selle teema hulka,sellest võib kuskil mujal rääkida.Inimkonna vastuseis hobutranspordilt sisepõlemismootorile oli ka keeeruline. Vastalisi oli kui palju et näe bensiin saab otsa aga hobusele heina iga kraavi ääres.Eks iga mees valib auto vastavalt oma vajadustele ja naine oma emotsioonidele ja hea et meil on niipalju erinevaid automarke ja neid edasiviivaid energiaallikaid ja nende kombinatsioone.Ehk sobib kõigile midagi.
Vasta

(13-01-2014, 19:28 PM)Audi100C2 Kirjutas:  
(13-01-2014, 19:15 PM)Coger Kirjutas:  Tuim ei saa minu arvates nende pillide kohta öelda.

Pidasin silmas seda, et need elektrikad on emotsionaalselt tuima mulje jätnud. Aga tegu on puhtalt isiklike eelistustega.

Emotsionaalselt on isegi "tuim" palju öeldud, vähemalt nende "laiatarbeelektrikate" kohtaSmile
Vasta

(13-01-2014, 23:45 PM)roosteuss Kirjutas:  Skoda teema jätkuks niipalju et osta sa niipalju lisasid kui tahad Audit sa tast ei saa aga see ei kuulu selle teema hulka,sellest võib kuskil mujal rääkida.
Niipalju siiski kiidaks takka (hoolimata, et sellest võib kuskil mujal rääkida), et ses mõttes sul on tuline õigus - ega tast Audit ei saa jah. Ega ka Fiatit ega Moskvitši, osta sa niipalju lisasid kui tahad.
Vasta

(13-01-2014, 20:52 PM)olevtoom Kirjutas:  
(13-01-2014, 19:42 PM)Basilio Kirjutas:  [... Ise VIA Baltica ääres elades pakuksin põhiliseks müraallikaks rekkad. Suvel, kui aknad palavuse pärast lahti ja 5-6 rekkat üksteise sabas mööda sõidavad, ei kuule enam telekat kah.
Ja vaevalt rekkad niipea akudele üle kolivad.
Nemad võivad üle kolida millele tahes, Sinu elu sellest paremaks ei lähe Toungue. Neist tuleb peaaegu ainult rehvimüra.

Selle jutu järgi minu maja akenende resonantssagedus kattub rehvimüra, mitte mootori müraga?

Arvan, et see arvamus on tekkinud liiga lähedalt rekkasi kuuldes. Kaugemalt tiheliikluses enam ei erista mootorit ja ongi arvamus käes.
Kui minust mööda mineva teepeal läheb ilma summutiteta väikse mootoriline pannn, siis kuulen ma mingit plärinat. Kui läheb mööda veokas ja eeldan et kõigil veokatel ei ole summutid katki, siis veoka müra saan peale kuulmise ka veel akende pealt katsuda. Maanteeni on kusagil 300m.

Selle tõestus on see, et kui veokas peaks käiku vahetama, siis resonans kaob.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(13-01-2014, 20:52 PM)olevtoom Kirjutas:  
(13-01-2014, 19:42 PM)Basilio Kirjutas:  [... Ise VIA Baltica ääres elades pakuksin põhiliseks müraallikaks rekkad. Suvel, kui aknad palavuse pärast lahti ja 5-6 rekkat üksteise sabas mööda sõidavad, ei kuule enam telekat kah.
Ja vaevalt rekkad niipea akudele üle kolivad.
Nemad võivad üle kolida millele tahes, Sinu elu sellest paremaks ei lähe Toungue. Neist tuleb peaaegu ainult rehvimüra.

Ega ikka ei tule küll. Kui kasvõi tuttuue töötava mootoriga seisva veoauto kõrval seista, siis on müra ikka üsna arvestatav.

Kabiinis on jah vaikne Big Grin
Vasta

(14-01-2014, 10:34 AM)karvik Kirjutas:  Maanteeni on kusagil 300m.
Õnneseen! Mul tuleb ca 26m...
Ja jutt rehvimürast on õige. Maanteel mootorid ei kosta, rehvimüra käib üle. Mina aga asun eriti magusas kohas, linnapiiri lähedal. Wink Ühelt poolt tulijad kiirendavad, teised pidurdavad...
Kokkuvõtteks võib öelda, et elektriajamite autodele kolimine iseenesest liikluspilti vaiksemaks ei muuda. Vastav väide seega alusetu. ...kahjuks... Sad

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Müra tekitavad kaks asja: rehvid ja tuul. Kui autol/tsiklil on vähegi terve ja kaasaegne sumbuti, siis see on peaaegu tähtsusetu! Kõige hullem müratekitaja on aga naastrehv, mis on suisa jäle. Kui linnas tuulemüra pole veel probleem, siis rehvide undamine on. Kui me õhtul hilja jalutame Vabaka ääres, sisi omavahel suhtlemien on vaid karjuvas kõneviisis isegi siis, kui liiklustihedust pole enam ollagi. Kuuled ainult raginat/undamist ja elektriauto ning V8 või V12 bemm/mersu mürafoon on priussi või tolle part-tatsuniga täpselt sama. Ja teate kui vaikseks muutub linn siis, kui maha sajab paks lumi!!!
Maanteel on aga ka tuulemüra ülioluline ning selles osas on kahjuks veokad need eriti hullud. Mõni vähem aga iga see lööklaine, mida sa sõiduautoga suurega kohtudes tunned, on tugev helilaine, mis kostab päris kaugele. Ehk müra saab vähendada kõigepealt rehvide ja teekatte siledusega, siis aerodünaamikaga (mis ju kogu aeg on paranenud, seda just suurte kollide ja busside osas) ja alles siis veel suurema mootorimüra vähendamisega.

Kes on seisnud ülekäigul ja kuulanud/tundnud uusi ronge, mis on ülimalt aerodünaamilised: ühenduseta pikad relsid (sile teekate), minimaalne tuulemüra (aerodünaamika), peaaegu olematu mootorimüra (ka diislid on ülimalt isoleeritud) ja ega ei kuule küll lähenemas! Sestap ka tolle valju signaali vajadus. Ja kihutab ülekäigult mööda ning ei löögi inimest lööklainega pikali. Aga suur rekka on mind 90'tel maanteel jalgrattaga kraavi lennutanud.
Vasta

Kunagi sattusin rootsis olles telekast vaatama saadet mis rääkis teemürast.
Süüdi oli siis asfalt konkreetselt ja selle struktuur
Teadlased siis leiutasid uue asfaldisegu, mis vähendas müra päris suures ulatuses, oli äkki üle 50%(pead ei anna, aega juba möödas kah)
Selleks segati vanadest autorehvidest tehtud kummipuru selle asfaldi sisse ja eks seal oli veel tegureid.
Katsetused olid edukad ja kuskil linnas, äkki Malmös, tehti sellise asfaldiga mitmeid teelöike
Nüüd möned aastad tagasi kuulsin seal söites raadiost, et need nö uue kattega löigud lagunevat 10x kiiremini kui tavaline asfalt ja ilmselt loobutakse selle kasutamisest.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Müra, mis toaaknad vibreerima paneb, ei tule sumbutist, tuulest ega rehvidest. See on iga mootoris toimuva töötakti kandumine transmissiooni, rehvide ja sobiva maapinna kaudu maja vundamendi ja seinte kaudu akendele. Eriti hästi tajusin seda kui elasin 10m kaugusel mööduvatest karjääri MAZ-idest. Täpselt sama toime oli Osmussaare maavärinal. Kontrollitud akende ja puhvetis asuvate klirisevate kristallesemete kaudu. Mõlema puhul tulemus kattus 100%.

Milline maapind soodustab ja milline vaigistab müra, vat seda ei tea.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Õnnestus katsuda ja proovida Tesla S ja pean tunnistama:sellise autoga sõidaks küll.Täis aku kannatas sõita 500km jagu,kiirendus oli nagu suure ja võimsa sisepõlemismootoriga autol väidetavalt,4-5 sekundit sajani.Konkreetses isendis oli 7kohta.Ruumikas,mugav igati sobilik sõiduriist.Arvuti näitas igasugu imeasju(kulutatud energia,masina koomus,gps, interneti ühendusega multimeedia mängja jne) tavapärased nupud puudusid.Mind huvitasid rohkem pidamis kulud,selleks osutus ainult"tankimis"kulu.
Praegusel sõidukil tuleb mul vähemalt korra aastas vahetada õli,aega ajalt uuendada rihmasid.Kaalunud asju üht ja teist pidi liigub kaalukauss sellise elektriauto poole.Miinus pooleks on aku riknemine liialt pikal auto kasutul seismisel.
Kahjuks rahakott veel ei kannata sellist muretseda ja ka elukoht soosib kõrgemat liikurit.
Eelmise aasta lõpus on üks Tesla ka Eestisse ostetud.Loodetavasti kuuleme kunagi ka selle kasutusest meie oludes.
Vasta

(15-01-2014, 00:18 AM)genn Kirjutas:  Eelmise aasta lõpus on üks Tesla ka Eestisse ostetud.Loodetavasti kuuleme kunagi ka selle kasutusest meie oludes.

Aga palun, 21. vastusest 5'dal lehel, läheb lahti. Esimene Tesla omanik Eestis räägib oma autost ja selle kasutusest.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=41082&page=5

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(15-01-2014, 01:02 AM)viplala Kirjutas:  
(15-01-2014, 00:18 AM)genn Kirjutas:  Eelmise aasta lõpus on üks Tesla ka Eestisse ostetud.Loodetavasti kuuleme kunagi ka selle kasutusest meie oludes.

Aga palun, 21. vastusest 5'dal lehel, läheb lahti. Esimene Tesla omanik Eestis räägib oma autost ja selle kasutusest.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=41082&page=5

Facebookis on tal ka oma fännileht, kus kirjutab päris pikalt.
https://www.facebook.com/TesladEestis
Muuhulgas siis Tallinn-Tartu-Tallinn sõit ilma vahelaadimisteta ja mitte sugugi suviselt sooja ilmaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: ivoalaska, Marken, 1 külali(st)ne