Kas ostaksid endale elektriauto?
#41

Olen elektriautoga, selle va Mitsu Mieviga sõitnud viimase 3 kuuga läbi ca 4000 km, seega mulje saamiseks enam kui küll. Mulle meeldib.
Aga pelgan talve, tõsiselt. Juba praeguste ilmadega on reaalne sõiduulatus maks 75- 80 kilti, aga talvel tahaks natuke sooja ka klaasile ja ehk isegi salongi lasta. Ütleme nii, et praeguste ilmadega on kindad, müts ja sall elektriautos vältimatu põhivarustusSmile

Aga suvel oli tore.

unustasin veel öelda, et kui pere oleks väiksem ja sõidud peamiselt linnas v lähiümbruses, võiks sellise peale mõelda küll. Nö teiseks autoks säärane muretseda on sulaselge luksus. Kallis ta raisk ju.
Vasta
#42

Elektriauto populariseerimiseks peaks Kredex varsti käima tõmbama elektriauto lühirendi.
Vasta
#43

(31-10-2012, 10:21 AM)bom Kirjutas:  Elektriauto populariseerimiseks peaks Kredex varsti käima tõmbama elektriauto lühirendi.
Väikese sõiduulatusega seonduv terminoloogiline seletus oleks järgmine: "Lühirent" - sõiduki rentimine lühikesteks otsadeksBig Grin
Vasta
#44

Muide, pole midagi naerda: Euroopas ja USA-s eksisteerib teenus Car2Go, mis sisuliselt kujutabki endast (elektri)autode lühirenti sõitmiseks punktist A punkti B.

Ja teenus toimib ning on erakordselt populaarne. Võimalik ongi, et teatud oludes on "isiklik" auto saamas ajalooks.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#45

(31-10-2012, 09:41 AM)Mufff Kirjutas:  ...
Kas keegi on kunagi mõelnud ka sellise asja peale, et kas elektriautoga saab ja on lubatud üldse järelhaagist vedada ja mis võib olla sellise haagise mass?

Sihuke vastus kanguutamise kohta:
Tere!

Uurisite elektriKangoo käru võimaluste kohta.

Täna veel meil konkreetsed andmed puududvad selle kohta, kas saab kärukonksu paigaldada, sest aku asub põhja all.

Kui täpsem info saabub, siis anname Teile teada.


Ehk briljantselt küsimusest (palju on lubatud) mööda. Tase!Rolleyes
Vasta
#46

Ma isiklikult ostaks omale pigem sellise Aixam'i laadse mopeedauto tööl käimiseks, kuna töökoht asub ainult 11km kaugel, elektriauto suhtes ootaks paar aastat. Praegu on selline mulje jäänud et see asi on kuidagi poolik. Muidu on kuidagi silma jäänud Nissan Leaf

Veel pole maha löödud
Vasta
#47

(31-10-2012, 09:41 AM)Mufff Kirjutas:  ...et kas elektriautoga saab ja on lubatud üldse järelhaagist vedada...
Enamlevinud hübriididel täna haagise vedu ette nähtud ei ole, edasi arvutage ise.
Aga milleks sulle järelkäru, kui oleks võimalik rentida elektrikaubikut?
Meil enamik ehitusmaterjalikette pakuvad haagise laenutust kojuveoks, aga näiteks ülemere IKEA ka (tavalist) kaubikut.
Täna olen näinud firmades suuremate uste peal käsitsikirjutatud silte: „laadimise ajaks seiska mootor (raisk)!“ - elektrikaubikuga võiks julgelt lattu sisse sõita, kartmata õhu rikkumist või ebameeldivat akustikat.
Vasta
#48

(31-10-2012, 14:21 PM)karlarnold Kirjutas:  
(31-10-2012, 09:41 AM)Mufff Kirjutas:  ...et kas elektriautoga saab ja on lubatud üldse järelhaagist vedada...
...Aga milleks sulle järelkäru, kui oleks võimalik rentida elektrikaubikut?

Idee poolest võib ka elektrikaubikut haakes vedadaBig Grin, kuid eelistan siiski tavalist järelhaagist. Käru teema lõpetamiseks tsiteerime kohalikke klassikuid:"..., jõudu tehakse diisliga"
Vasta
#49

Mina ostaks küll.
Kui ta ei näe selline sitahunnik välja nagu need mitsupissid või muu rämps.
See ameerikamaine COBALT oli juba natukenegi auto moodi. Luksuslikust FISKERIST me üldse ei räägigi, TESLA samuti on kaunis aga meie ostujõu ja kliima juures natukene on veel vara loota, neid näha siinmail.

Samas ei keela ju keegi ntx natuke raha koguda ja mõni vana klassik ümberehitada ja teha temast elektriauto oma käe järgi. Kasvõi näiteks nii et saab akusid aja jooksul lisada ja tõsta läbisõidumäära ja ntx võimalus lisada kapotialla ntx mõni väike aga jõuline biokütust tarbiv generaator. Kõik oleks pigem hakkamise ja raha küsimus. Mina ütlen siinkohal kohe ära et minu segav faktor on puuduv raha, muidu juba nokitseks teha sellist koversiooni.

Ma ei saa jätta mainimata et see mitsu on ikka elurõve nikastus. Just disaini poolelt.

Kui keegi pakuks sellist naljakat autot nagu oli EV1 siis see sobiks ka . Päris vahva tundus.

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#50

Ma küll ei tea, et Chevrolet Cobalt oleks elektriauto. Puhas sisepõlemismootoriga aparaat.
Kui kõneks on Chevrolet Volt, siis see pole elektriauto. Kõigest reklaamimölast hoolimata on tegu hübriidiga (pardal sisepõlemismootor).
Samamoodi on hübriid Fisker.
Tesla on küll elektriauto, aga arvestades tema kvaliteediga seotud probleeme, siis parem oleks teda mitte omada. Läheb liiga kalliks.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#51

Seoses EV1ga tuli meelde film, mida vähemalt korra ka Eestis näidatud. "Kes tappis elektriauto?" http://en.wikipedia.org/wiki/Who_Killed_...ric_Car%3F

Võimalusel soovitan vaadata. http://www.youtube.com/watch?v=bTHsTCBxDM8
Vasta
#52

(31-10-2012, 20:29 PM)olli Kirjutas:  Seoses EV1ga tuli meelde film, mida vähemalt korra ka Eestis näidatud. "Kes tappis elektriauto?"

Võib-olla ei ole erilist mõtet vandenõuteooriaid kolmekümnendat korda üles soojendada.

A' no ja üldise repliigi korras -- ma lausa imestan, kuidas viimaste aastate jooksul on hakatud Sinutoru jm. kohti adekvaatse info allikateks pidama.
Vasta
#53

(31-10-2012, 21:05 PM)olevtoom Kirjutas:  A' no ja üldise repliigi korras -- ma lausa imestan, kuidas viimaste aastate jooksul on hakatud Sinutoru jm. kohti adekvaatse info allikateks pidama.

No, aga usume ja sööme siis ainult seda, mida partei ja valitsus ette pudistab. Nagu eurobaromeeter ja muud adekvaatsed allikad.
Vasta
#54

(31-10-2012, 21:38 PM)Janka Kirjutas:  o, aga usume ja sööme siis ainult seda, mida partei ja valitsus ette pudistab. Nagu eurobaromeeter ja muud adekvaatsed allikad.

Palun mitte demagoogitseda. Aga для особенно .... ütlen, et igasuguseid allikaid tuleb kriitiliselt võtta. Ja ainus asi, mida tasub _tõsiselt_ võtta, on loodusseadused. Kahjuks kiputakse need sageli ära unustama.
Vasta
#55

Mina küll ostaks, kohe kindlasti, ning just elektriauto, mitte hübriidi. Võib olla pisike ning tagasihoidlik. Natukene imelik liikuda Tallinna kesklinnas ringi 2.5 tonni ja 185 kw täisneliveolise maasturiga. Samas, arvestades metsa-/varuosa- ning muu käike, seda maasturit oleks ka tarvis. Aga mitte iga päev.
Aga see elektriauto peab olema võimeline vähemalt 80 km linnasõidu/130 km maantesõidu suuteline tegema, ka talvel ning sisselülitatud soojendusega.
Ja loomulikult, laadimisvõrk peab olema, kas või praegustes jaamades.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#56

Vot see salongiküte talvel on vist sama määrava tähtsusega kui kallid, rasked ja lühikese elueaga akud. Kui on valida kahe variandi vahel, kas istuda autos läkiläkis ja lubjaviltides ning sõita tänu jääs esiklaasile vastu puud või kütta elektriga tuba soojaks ja läbida pool koduteest kellegi slepis... No ma ei tea, kas selle eest tasub hingehinda maksta. Või osta kallis särtsmobiil ainult suvel kulgemiseks. Aga siis teen ma pooled linnasõidud niikuinii jalgrattaga. Rolleyes Ehk tuleb elektriautode lisavarustusse vana hea burzuika? Ökohalgudega köetav! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#57

Ootame ära esimese talve kogemused. Mina ei ole üldse kindel, et nendega peab külmkappidena ringi sõitma. Aga, eks kuuleme.Cool

Iseasi on muidugi see, et senised liikurid on tehtud soojade maade tarvis ja mul on teatavaid kahtlusi nende kütteseadme kasuteguri suhtes - vaevalt on valmistaja suvatsenud arvestada meil mõningat aega valitsevaid -25 temperatuure...Sad

Sest tulen jälle tagasi selle juurde, et kütmine on tehniliselt ülilihtne, jahutamine on kordades suurem probleem. Ja sooja kardavad need akud vaat, et rohkemgi, kui külma. Lihtsalt meil on õnneks ülemised temperatuurid mõistlikud... Kui suved hakkavad olema 35+, siis saame ka ise tunda, kuidas tehnika kuumas üles ütlema hakkab... Mäletate üle-eelmist suve?Toungue
Vasta
#58

Praegu Eestis elektriauto võrdkujuks olev Mitsubishi Oimaeivõi (või kuidas seda mudelinime kirjutataksegi) on minu arvates paha näide sellest, kuidas elektriautot teha. Mitsubishi võttis olemasoleva sisepõlemismootoriga auto ja viskas sinna elektriajami kaugelt sisse. Mõtlemata mitmesugustele energia kokkuhoiu võimalustele. Ja nii sõidavad sotsiaaltöötajate autod ringi, päevatuledes hõõglambid elektrit soojuseks kütmas, ja kabiini köetakse otse elektrisoojendiga, mitte soojuspumbaga. (Kui ma valesti ei mäleta, suunatakse ka akusid jahutades soojenenud õhk kasutult atmosfääri). Neid asju muuteks saaks jälle mõne kilomeetri sõiduulatust juurde.

Veidi paremini konstrueeritud Nissan Leafiga on õnnestunud Tallinna kesklinnast Tartu piirini sõita. Kuid seegi toimus suveööl, kus 70 km/h liikumine maanteel pidevat avariiohtlikku olukorda ei tekitanud, ja enamasti liiklusreeglite vastaselt ainult parktulesid põletades.

Akude mahutavuse asjus ei maksa erilisi illusioone teha. Kevadel Genfis ütles üks Renault' asjapulk, et seda võib lugeda väga heaks tulemuseks, kui kümne aasta pärast on võtta praegusest kaks korda suurema energiatihedusega akud. Luban endale siin vabadust meenutada, et elektriauto ainus tõsine puudus -- piiratud sõiduulatus -- pärineb ülemöödunud sajandist.

Teemasse kah: mina endale elektriautot ei osta, sest tema arvukad (?) voorused ei kaalu seda ainukest puudust üles. Sisepõlemismootoriga pisikesi linnaautosid on valida küll & küll, paljud neist päris huvitavad.
Vasta
#59

(01-11-2012, 11:06 AM)Basilio Kirjutas:  Vot see salongiküte talvel on vist sama määrava tähtsusega kui kallid, rasked ja lühikese elueaga akud. Kui on valida kahe variandi vahel, kas istuda autos läkiläkis ja lubjaviltides ning sõita tänu jääs esiklaasile vastu puud või kütta elektriga tuba soojaks ja läbida pool koduteest kellegi slepis... No ma ei tea, kas selle eest tasub hingehinda maksta. Või osta kallis särtsmobiil ainult suvel kulgemiseks. Aga siis teen ma pooled linnasõidud niikuinii jalgrattaga. Rolleyes Ehk tuleb elektriautode lisavarustusse vana hea burzuika? Ökohalgudega köetav! Big Grin
Selleks ,et seda Mitsubishi p ......t niipaljugi sooojaks saada ,et ilma kinnasteta sõita saaks.Selleks ,et märgade riietega autosse istudes klaasid puhtaks saada.Selleks ,et lubjavilte ei peaks kasutama ...
Selle sügise kogemus näitab ,et kui ÜHTE nendest tingimustest NATUKENEGI tahad on reaaalselt läbitav km hulk 40 km maanteesõitu + 20-22 km linnas törtsutamist ja siis jääb koju jõudes alla 10 km varuks.Nende sügis-talviste ilmadega kaasnes selle autoga pidev külmetus ja suur närvikulu.Asutus pole veel suutnud talvekummegi alla panna!Pole mõtet hakata p... ajama,et kasutaja viga. See auto on väga hea suvel ja kuivas kliimas.Suvel läbis 120 km vabalt!
Kui oleks linnas ja riigikogus tööl(hommikul lähed ,kui lähed) ,riik maksaks kinni siis suveks ostaks.Talvel tunnen kaasa neile inimestele kes seda külmkappi kasutama peavad ja s...a kiitma on kohustatud!

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#60

Mu teada autonoomsed gaasil/diislil tööavad kütteseadmed ei maksta auto hinnaga võrreldes sugugi nii palju, et see üldse mingi argument oleks autot valides. Pealegi sellise seadmega on salong ammu soe, kui bensumehed alles jääd lahti kraabivad.Wink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne