Kas ostaksid endale elektriauto?

Lihtsalt TESLA

https://interestingengineering.com/video...t_26wXqLJY

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta

Teslast...

https://interestingengineering.com/11-ti...4qkYVczJc0

Tõde on valus lugeda...    (glavliti kustutuskummile)  EV.põhiseadus § 45
Vasta

Lightyear One on jõudnud esimese käegakatsutava eksemplarini. Üllatavalt kiirelt kulgevad, arvestades asjaolu, et aasta alguses olid olemas vaid üldine kondikava ja natuke raha, mille kolmsada ettetellijat olid sisse maksnud. Seega võib tast isegi elujõuline asi tulla, kui rahaline tugi tagant ei kao. Üks oluline osa muinasloo tõeks saamisel on ka väljatöötamise asukoht - Eindhoven. Selles linnas ja ümbruskonnas on pesa teinud palju edukaid tehnoloogiaettevõtteid. Philipsi pärand. Sealhulgas elab hollandis ka palju igasugu ökomökohuvilisi, kes usuvad, et kui nad on võimelised soetama kalleid "loodussõbralikke" mänguasju, siis  päästab see kuskil teispool maakera paar pandakaru. Las siis arvavad. Aga masin iseenesest on intrigeeriv. Väikese võimsusega rummumootorid, õhktakistustegur null koma kahekümne ligi ja seetõttu ka ülisäästlik. Kirvemeetodil arvestades peaks ta siis suutma läbida sada kilomeetrit keskmiselt kaheksa-üheksa kilovatt-tunniga, kui nüüd õigesti arvutasin. Ja ilusal suvepäeval võiks päike anda olulise osa sellest sajast kilomeetrist. Elame, näeme.
Vasta

Hollandis on elektriautod ja pistikuhübriidid automaksust vabad. Koolivaheaegadel saksa bahnil sõites on vahel tunne et iga teine auto on Hollandi numbriga Mitsubishi Outlander PHEV  Big Grin
Vasta

Seal pidi veel sedamoodi olema, et maksuvabastus eelnimetatute pealt tekib ka firma auto omatarbeks kasutamise eest. Kokkuhoid aastas tekib tuhandetes. Aga autod on kallid kaa. Sugulased kasutavad oma ühte õnnetut pisiautot kogu suguvõsa hüvanguks, või siis rendivad päevaks kohalikult autolevilt, kui punn juhuslikult sõidus on. Igapäevaselt ikka kandjavarvas või velo. Liikumine ei tee vähemalt paksuks, nagu mõtlemisega tihtipeale juhtub :  )
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne