Kas ostaksid endale elektriauto?

Tesla on paljude jaoks vaid kättesaamatu unenägu, aga kuidas oleks Volkswageniga? Nagu näiteks VW e-up?, mille baashinnaks on 23 000 eurot ja mis sõidab ühe laadimisega 260 km? Selle kvaliteedi ja hinna suhe on juba selline, et laadimisvõimalust omav leibkond võiks seda autot asulas ja viimase lähistel toimetava süstikuna küll kaaluda.
Vasta

Ükspäev meenus selline tore autopunn -->

[Pilt: 22092012-miamore-13_sd.jpg]
Oli neid ju meie tänavatelgi näha, kuid tänaseks päevaks kõik kadunud. Mis neist saanud on? Keelati ära või? Big Grin
Vasta

Need viimased olid vist rendiautod?
Vasta

Väheke eestikeelset lugemist akude materjali saamisest. Muide, see olukord on seal veelgi hullem kui artiklis suudetakse manada.

https://objektiiv.ee/teie-jaoks-kliima-p...houdpyq2GU

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(25-11-2019, 00:28 AM)13piisab Kirjutas:  
(24-11-2019, 22:22 PM)IIIFFFAR Kirjutas:  ... ea kui metsa kohalegi jõuad seoksega...
Konkreetsust palun: miks ei saa praeguste Tesladega kusagile kohale ja miks ei saa tulevase mudeliga?

Mitte-kohalejõudmise argumendina jätame Tesla ostuks liiga õhukese rahakoti välja.

...sorry, ei taha kedagi solvata aga lihtsalt kuradima skeptiline.... 
  õnneks või kahjuks raha ka pole jah aga säherdune elukas tundub sama äge nigut Hummer näiteks... kõrbesõja võitja võib ju olla aga oma metsas puude vahelt läbi ei mahu...

loll on loll olla.
Vasta

(27-11-2019, 23:11 PM)Alts Kirjutas:  Need viimased olid vist rendiautod?

Jep. Proovisin ka ise. Kuni linnapiirini oli väga tore, linnapiirist edasi läks täpselt nii, nagu "teadjad" on kirjeldanud: lärmakas, ebastabiilne, laisk. Aga selle päeva "kütusekulu" oli vaid 47 senti. Mitte tavapärane 5+ €. Pluss renditasu, loomulikult.

Läbi sõideti, osa ka katki. Läbisõit ühe laadimisega oli ka nigel - aku ju väike.

Sisse oli hea istuda, ruumi oli, -17 juures oli tuba soe, aga aknad ei püsinud päris puhtad. Sõita nägi, aga udu oli servades näha.
Vasta

(28-11-2019, 03:14 AM)viplala Kirjutas:  Väheke eestikeelset lugemist akude materjali saamisest. Muide, see olukord on seal veelgi hullem kui artiklis suudetakse manada.

https://objektiiv.ee/teie-jaoks-kliima-p...houdpyq2GU

Aga kus on uudis? Kogu "valge maailm" on oma rikkusele aluse pannud asumaade kulul elamisega.

Õige on muidugi see, et enamus trakse plaksutades elektri eelistest rääkivatest tegelastest eelistab vaikida asja tegelikust maksumusest. Täpselt nii, nagu meie põlevkivimajanduse eestkõnelejad ei taha rääkida Ida-Virumaa per$ekeeratud keskkonnast.
Vasta

(28-11-2019, 03:14 AM)viplala Kirjutas:  Väheke eestikeelset lugemist akude materjali saamisest. Muide, see olukord on seal veelgi hullem kui artiklis suudetakse manada.

https://objektiiv.ee/teie-jaoks-kliima-p...houdpyq2GU
Oma pehmes turvamullis valge inimese jaoks on lapstööjõud kaevandustes muidugi maailma hirmsaim õudus. Meie arusaamade järgi on ainuke mõeldav lapse töö varasemas nooruses mängimine ja hilisemas õppimine. Kahjuks Kongo DV-i selline heaolu ei ulatu ning see 10 senti päev koobalti kaevandamine on tõenäoliselt ainus töö, mis neil lastel (ja nende perel) hinge sees hoiab. Nüüd tahab piltlikult öeldes julm valge mees veel selle viimase ka ära võtta.

Suures osas on siin mängus ka majanduspoliitilised probleemid, kuna isegi siin artiklis on ju ära toodud, et koobalti kaevandamine ja vedamine käib seal 100% kasitsi ilma masinateta. Seega saab iga valge inimene aru, et neil on sinna ju masinaid ja nendega kaasaskäivat oskusteavet ja tõenäoliselt ka kaevanduse juhtimist vaja, kuid nemad seda ei taha ja pigem vaenavad lääneriike. Seega on ka lapstööjõud seal suur probleem samas kui vb. mõne sõbralikuma Aasia riigiga võib lapstööjõu osas silma kinni pigistada.

Eks seda näitab ka asjaolu, et lapsed on seni olulised kuni nad seal kaevanduses töötavad. Mis neist pärast kaevandusetesse "lääne demokraatia" viimist saama peaks ei huvita tõenäoliselt kedagi.
Vasta

Jõmmivalla imevid müüdi keskelt läbi nelja tuhandega maha. 11000 pidi [/url]Sakala andmetel selle imelooma taaselustamiseks kuluv summa olema.
[url=https://sakala.postimees.ee/6842278/tillukese-elektriauto-uus-aku-nouaks-ule-11-000-euro]
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne