Kuban päästetud hea inimese poolt
#1

Tere seltsimehed!
Tundub, et üks viimaseid meie kodumaa teedel liikuvaid Kubane läheb vanarauda. Kui just keegi seda vanaraua hinnaga ära ei soovi osta. Olen pakkunud paljudele, võimalusi tundub nappivat inimestel tänasel päeval, mis on ka põhjuseks, miks Kubani teekond traagiliseks kujuneb.
Vanarauas hinnaks ca 600.- (190.-/tonn x 3,5 - siit on maha arvutatud rehvid ja prügi ca 500kg).
Aega on veel vaid paar päeva, ennem kui hääled sisse ja Paldiski Kuusakoski poole tee alguse saab.
Oli tore Smile
Lind

[Pilt: show.php?mode=0&id=7910465&salt=M4vjvT.jpeg]

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#2

Nii pude? Või pole säilituseks pinda?

Endal mul huvi puudub, kuid võimaliku huvilise jaoks võiks see info oluliseks osutuda...
Vasta
#3

tegelikult on sõitev eksemplar ja üpris eeskujulik. mootor vajab kas vahetust või kap.remonti (maitse järgi), kuna kolks on sees ja kere loomulikult roostetab nii, nagu sellistel masinatel ikka. viimati sõitsin aasta tagasi, käima läks esimesel korral, sisu on kenasti säilinud, aastate jooksul on teda ikka putitada saanud ja muid vigu ei teagi, et tal oleks.
säilituspind on ka olemas.

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#4

Poleks paha kui masina hetkeolukorrast pildimaterjali saaks...

Ning mitu istekohta passis?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#5

passis koos juhiga 26, reaalselt 23, kuna tagarida on 1 aste ettepoole liigutatud ja taha on ehitatud pagasnik (väga hea featuur Wink ).
hetkeolukorrast pilte pole kahjuks võimalik teha. õnneks on buss seisnud viimased aastad kuivas, rattakoopad kindlasti roostetavad.

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#6

saaremaal mustjalas sõidab üks kuban igapäevast lafkaringi, võibolla saab neile juppe pakkuda?
Vasta
#7

Njaa, loodame et keegi hea inimene ostab ikka ära... Muidu tuleb ise osta Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

Kuban buss oli minu jaoks 3.a koolibuss,mille istmetel on veedetud märkimisväärne aeg. Aga enne kui sõidate omal jõul või sleppis vanaraua platsile, tasuks istmed ja muu praht pakkuda neile,kellel on mõni analoogne sõiduk,kus saab need ära kasutada.


Vasta
#9

Eks Ikarus on alati narriva pilguga Kubanit vaadanud. Seekord ei vaata, hoopis kurvastab. Nii entusiastlikud preilid, ent järsku nagu juhtunuks midagi traagilist. Justkui tulnuks pärijad ja teevad päritavaga puhta vuugi.

Kas kusagilt astuti kanna peale või on reisijate kamp aastatega omad liikurid hankinud?
Vasta
#10

Selle bussi (nagu ka ülejäänud vanaaegse ühistranspordi) saab päästa ainult mõtlemise muutus Eesti vanatehnikahuviliste peasees ajukäärude vahel. Mina olen selle vaimse avanemise üle elanud ja olen seeläbi palju õnnelikum inimene.

Nimelt tuleks aru saada, et üksipäini oma olematuid oskusi ja kõhukõrvalt kokkuhoitud kopikaid ei ole mõtet paraadna esisel muruplatsil uputada olematu väärtusega sõiduautode "musta numbri" unistusse.

Selle asemel võiks moodustada loomingulisi ühendusi ja panustada ühiseid hetki suuremate asjade harrastamisse. Sel juhul saab igaüks teha rõõmuga just neid töid, mida ta reaalselt ka oskab. Keegi oskab keevitada, keegi oskab värvida ja keegi teab kust juppe leida ja kui vaja siis hoiab keegi hoopis pirukate või bändzo mänguga tuju üleval. Üksinda ei suuda keegi laupäeva hommikul minna garaazi, koos aga oleks joomise asemel mingi muu motivatsioon tegeleda vanatehnikaga. Ja lõpuks oskab ehk keegi kirjutada ka projekti ja vormistada selle külaseltsi ühiseks ettevõtmiseks.
Katsuks üle saada ka sellest, et vanatehnika on ainult üks bossamise asi ja teistest kõvem olemise vahend. Loomulikult on Kuban olematu konn ZIS 127 kõrval kui seda võrrelda Guzzide ja Doltse Gabbanade mõõdulindiga. Kui seda vaadata aga osana ajaloost ja lihtsalt laheda võimalusena oma allesjäänud elupäevi rikastada, siis oleks vaja loomal sarvist haarata ja juba täna midagi ette võtta.

See konkreetne buss on vist nüüdseks leidnud juba lahenduse, aga minu jutt üritas juhtida tähelepanu üldisele probleemile, et ennekõike tuleks asju teha koos ja mitte junnida seibi poleerimise või kapitali jagamisega.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#11

Pliiis andke, sellele toredale bussile, veel armuaega Smile . Oleme kuulutust sots-meedias ka hoolega jaganud äkki läheb õnneks ja buss saab omale uue, õnneliku, peremehe Smile
Vasta
#12

Tartus olla selle bussiga vist ühe mehe poissmeeste õhtutki peetud. Vähemasti mina küll seda meest tean. Eks neil ka mälestusi ole. Kahju kuulda et see 600 eurot on see raha mida omanik ei suuda muudmoodi teenida et saaks rahulikult bussi müüa ja oodata õigeid mehi. Neid kes jätkaks kavõi talveralli traditsiooni Kubaniga , nagu seda embleemidest näha on. Tundub nagu eraisiku pankrott .....

http://www.motoristiklubi.eu  : pidevas sisu lisamises tegemistest.
Auto on vaid tagaveoline, ülejäänud on ostukärud!
Vasta
#13

(31-10-2012, 18:44 PM)ryblik1 Kirjutas:  Tundub nagu eraisiku pankrott .....
Ma pakun, et pigem tõdemus, kus reaalne (hobi)kinnisvara a'la suvekodu näol ja selle arendamise vajadus, mingi teine hobi vms vs mingi rauakolaka "kusagil hoidmine" paneb hobides asjad paika.
Mina olen selel ka "läbi elanud", likvideerinud sarnasel moel peaaegu kõik vanaraua õuepealt ja jätnud bensiinilõhnaliseks hobiks vaid Talveralli. Mul ei ole mingit kasu ões vedelevast roostes Mossest, kui ma ise parasjagu jälle kusagil Kanali saartel jõlgun või maakodus varbad vees molutan...

Mina nimetaks neid "ealised iseärasused" Wink

Aga Linnule tugevat närvi ühest armastusest loobumisel! Too Kuban on tõesti tükike Eesti lähiajaloo vanatehnikakultuuristki aga mis teha.
Vasta
#14

tere!
õnneks leidus inimene, kes võtab Kubani oma hoole alla.
ning kes teab, mis tulevik toob...
kaasaelajatele suur aitäh, südame teete soojaks!
head,
Lind

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#15

Kurb kuulda.
Varsti pole enam kaugel aeg,kui mingite maksude-võlgade katteks hakkavad veel paremad eksemplarid rändama. Ma muidugi ei tea,mis põhjusel bussi siis vanarauda viia tahetakse,kuid selle taga on kindlasti rahakopik....
Järsku ikka siis kellegil tublil ja edukal inimesel on need 600 eurot,et masin ära osta ja hiljem midagi toredat sellega ette võtta. Tunnistan ausalt,et pole juba ammu sellist bussi liikumas näinud ja teab kui palju neid üldse alles ongi.
T.
Vasta
#16

(31-10-2012, 18:56 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Aga Linnule tugevat närvi ühest armastusest loobumisel! Too Kuban on tõesti tükike Eesti lähiajaloo vanatehnikakultuuristki aga mis teha.

aitäh PlyVal hea soovi eest.
armastusest loobumine on tabav võrdlus - võib ju uskuda vanarahva tarkust, et kui lasta armastus vabaks, siis ta tuleb ise mu juurde tagasi. kui ei tule, pole õige armastus.

Lind on ka inime
_____
Lincoln Town Car 1997
Ford Ranchero 1977
GAZ Kuban 1991 Big Grin 
Mazda 323 1981 (USA variant)
VW New Beetle 2000
Vasta
#17

Kõikidele praegustele ja tulevastele bussihuvilistele ka natuke lugemist Kuban bussidest. Siit saab vihjeid ka nende busside osast Nõukogude Eesti elus ja kultuuris.
Tutvumiseks vajalik vene keele oskusBig Grin
http://www.avtorinok.ru/articles/_a1015.html
Vasta
#18

Hea, kui läks seekord õnneks ja leidis hooliva uue omaniku! Oleks endal selline vaba raha olnud oleks omale võtnud. Kas uus omanik siit foorumist, kui saladus pole?

Taivo
55624799
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne