K: T40AM ostmise mõttekus ja varuosade kättesaadavus

(10-02-2019, 19:07 PM)pannkook Kirjutas:  Hüdrovoolikuid saate kust poest Tartus? Big Grin
Neid igasuguse pikkusega? 2.5m vaja umbes.....
Võib panna otsa jagajast saha silindrisse või tuleb mingi vahejulla ka panna? Rolleyes
ikka hüdra poest ja googelmoogel juhatab.
kabiinis vist voolikud kõige parem mõte pole,võivad lõhkeda ja päris ai ai see surve all vedelik.
Vasta

Ei see 120bar tee veel midagi, lähevad torud samamoodi puru kui vastu kabiini hõõrub. Voolik ok, võib ju igaks petteks selle plastikust spiraali ümber kerida või siis katteriide samast hüdrotarvete poest peale panna. 

Tartus on Hydroscand, Baltflex jne. 

Nädalavahetusel kui miskit puru läheb ja mujalt abi ei saa, siis võib ka minu poole pöörduda, enimlevinud stutsid, hülsid ja voolikud garaasis olemas, saan pressida sobivad voolikud valmis.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Ostsin Baltflexist ära. Eeldasin, et on odavam, kui Hydroscandis. Neil suur uus maja üleval pidada Rolleyes
Töötab, kui kellavärk.
Vasta

Ei hakanud eraldi teemat tegema, seega küsin siin. Kas piltidel olevad kardaaniristid võiksid olla T-40 esisillale kuuluvad?
                     
Vasta

Mingi netist leitud tabel näitab, et rist mõõtudega 98x35 sobib Gaz 52, 53 kardaanidele.
Sellel lehel müüakse sama mõõduga risti koos seletusega, et sobib Gaz 53 ja T-40. Ju siis mõõdud kattuvad, kas nad on samad ja vastupidavuselt samaväärsed, ei oska vastata.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

 Praegusel ajal ehk aastal 2021 on T-40AM kui  vanakooli väiketalu sümbol läinud väga odavaks võrreldes  võrreldes aastaga 2012  kui see teema siin foorumis  alguse sai.  Siis küsiti ikka kuni 5000 eurot ja rohkemgi  heas korras traktori eest . Nüüd saab juba paari  tuhandega euroga saab  korraliku 40 kätte. Tuhandega müüakse remonti vajavaid risusid . Muidugi omaette müstika on T-25 hind see on jätkuvalt kõrge hoolimata sellest et viimased T-25 aga ka T-30 toodi Eestisse üle 20 aasta tagasi ehk 90 -nendate lõpus.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Kui võtta arvesse raha ostujõu langust, siis kõik need traktorid on läinud päris palju odavamaks võrreldes aastaga 2012.
Vasta

T-40 hind oli 10a tagasi kõrgem või siis nõudlus märksa suurem, sest paljud kasutasid teda n.ö Belarusi aseainena. Belarus oli siis ja on kohati ka nüüd veel kallis, kuigi otsides leiab ka midagi tasukohasemat. Aga see on teine teema juba. 
Arvan,et põhjuseid on palju, miks nende hinnad langevad. Aga peamine on see,et neid aktiivselt tarbinud põlvkonnad on hakanud, loodsliku valiku tõttu eest ära surema. Ja see trend pigem jätkub ajas kui hakkab muutuma.

Paljud T-40 seisavad, sest lihtsalt neile pole enam rakendust, kui varem kasutati neid metsatööde masinana. Siis nüüd tehakse sulle nii hea hinnapakkumine puidu kokkuostul,nii et ise ei tasu puitu enam metsast välja vedama hakata. Küttepuudega sama teema, odavam on juba valmistoodang osta, kui ise panna oma aega nende tegemise alla magama. 

Korralike osade saadavusega oli juba 10a tagasi probleeme ja nüüd on asi veel hullem. On kaks valikut, kas hiinlase tehtud tükk või mõne laiba ärimehe käest ostetud soolase hinnaga tükk,mis on ka juba 3-4 ringi kaup. 

Ma olen veendunud,et enamus neist müügis olevatest T-40 vajaksid päris tõsist liikuvosade remonti ja mitte uut värvi. Küll aga on sellise remondi ettevõtmine teinekord, rahakotile ületamatu raskus. Siinkohal ei ole see T-40 maha tegemine vaid ühe vaatenurga andmine. Hästi hooldatud T-40 kestab aga selliseid võib kahe käe sõrmedel üles lugeda.
Vasta

Nii, kommenteeriks ka midagi. Mina selle teema algatasin "omal ajal". Ütleksin alustuseks seda, et T-40 puhul on tegemist ikkagi väga hea masinaga ja ma ei oska küll ühtki paha sõna meenutada. Tookord ostsin ise oma traktori 1000 euroga, tegin talle kapitaalremondi ja kulutasin koos kabiini vahetuse ja muu arendusega ca 2000 eurot. Ja tulemusena sündis väga hea tööloom, hea läbivus, varuosi ka leiab. Ei saa aru, kust tuleb see jutt, et korralikke juppe poolvõimatu leida. Mina olen leidnud kõik asjad, tuleb lihtsalt vaadata nõks laiemalt seda pilti. Näiteks proovige Eestist leida roolivõimendi kolbi - ei leia, aga nt Ukrania, Valgevene leiab.  Vaeva kulub lihtsalt pisut rohkem.
Aga juttu kokkuvõttes soovitan täitsa osta T-40 omale, kui on vajadus sellist tüüpi traktori järele. On hea ja igati oma hinda väärt.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Ei ole ju väga hea masin, kui pead enne kasutuselevõttu tegema kapremondi ja vahetama kabiini inimväärse vastu.

Nelikveolisel T-40-l on kaks head omadust: väga hea kaalu-võimsuse suhe ja reaalne füüsiline kolmerattavedu (kuniks esiveo lingid järele annavad). Tagaveolisel vaid üks. Nostalgiline väärtus on eraldi teema, sellel ei ole hinda. Ja ei peagi olema.

Küll tekib mul küsimus, mille poolest on kusagilt Vene või Ukraina veebiavarustest kasutuskõlblike varuosade hankimine kergem, kui kardetud lääne vanatehnikale lääne poolt? Vaid keelebarjääri tõttu?
Vasta

(19-01-2021, 08:17 AM)v6sa Kirjutas:  Ei ole ju väga hea masin, kui pead enne kasutuselevõttu tegema kapremondi ja vahetama kabiini inimväärse vastu.

Nelikveolisel T-40-l on kaks head omadust: väga hea kaalu-võimsuse suhe ja reaalne füüsiline kolmerattavedu (kuniks esiveo lingid järele annavad). Tagaveolisel vaid üks. Nostalgiline väärtus on eraldi teema, sellel ei ole hinda. Ja ei peagi olema.

Küll tekib mul küsimus, mille poolest on kusagilt Vene või Ukraina veebiavarustest kasutuskõlblike varuosade hankimine kergem, kui kardetud lääne vanatehnikale lääne poolt? Vaid keelebarjääri tõttu?
See on tõepoolest igaühe oma voli, kas otsid 1964 aasta JCB mootoreid Rootsist pool aastat või saada jupp kätte Ukrainast kahe nädalaga. Samamoodi ma ei mõista, kuidas on need muldvanad lääne masinad vene omast paremad. Lihtsalt ei suuda paremaid omadusi välja mõelda. Kui praegu oleks aasta 1965 ja saaks kätte selle 1964 aasta JCB, siis kindlasti olen nõus, et võrreldes vene masinaga, too on parem. Aga pool sajandit hiljem...on nad ikka täiesti samaväärsed ja ei ole mõtet tõestada midagi vastupidist. Kaasaegne masin on kaasaegne masin ja selle kohta ei ütle miskit. Sellegipoolest ma ei tee maha vana lääne masina taastajat. See on ikka igaühe enda valik, kes mida teeb.
Seniks aga on jätkuvalt ka T-.40 täiesti ok masin. Mina tegin talle niipalju remonti vaid seetõttu, et olen perfektsionist. Meeldib kui kõik mis peab küljes traktoril olema, seda ka on ja töötab. Oleks saanud ka samamoodi edasi toimetada ja oleks ka 1000 eur eest (ostuhind) olnud täiesti töövõimeline traktor, nagu kõigil teistel on. Peale remonti sai lihtsalt parem ja vastab paremini enda nõudmistele/vajadustele.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Võtaks selle teeneljakümne kaitseks veits sõna.   Jah, kabiin on tal nagu musträsta puur ja müravõimendi aga ta oli  selles mõttes kindel pill, et kogu aeg oli tal nelivedu garanteeritud. Ja seda ükskõik kumba pidi sõites. Blokeerija kang oli ka nii hea koha peal, et isegi 46 number jalg ekipeeritud vildiga sai muretult selle lülitamisega väga operatiivselt hakkama.

Majandi ajast ei mäleta ühtegi juhtu, et 40 esisild oleks lagunenud. Lagunemiseks ei saa lugeda seda kui lauda 40 näiteks pidevalt sõitis roolihoova kinnituse külgreduktori küljest puru vastu seina. See oli lõhkumine.

Teine asi oli kaalujaotus. Näiteks metsaveoks kohandatud "sorokovka " võttis haakerauale suurema lasti kui MTZ 52. Metsas ei olnud neljakümnele midagi vastu panna.

No ja võtame nüüd selle ümberehituse. Igal mehel oma hobi. Kes korjab marke kes nii sama targutab. Vahet pole. Kõik on rahul. 
Meil ju siin olemas kodanik kes russi täielikult ringi ehitas. Pole kuulnud ühtegi halba sõna tema kohta, et miks ta nii teeb. Odavam oleks Valtra osta???

Aquila captas non muscas.
Vasta

(19-01-2021, 09:28 AM)saarrand Kirjutas:  See on tõepoolest igaühe oma voli, kas otsid 1964 aasta JCB mootoreid Rootsist pool aastat või saada jupp kätte Ukrainast kahe nädalaga. Samamoodi ma ei mõista, kuidas on need muldvanad lääne masinad vene omast paremad. Lihtsalt ei suuda paremaid omadusi välja mõelda.
...

Kui pole kasutanud, siis ei oskagi välja mõelda. Cool Kui satud kevade poole põhjaosariikidesse, siis astu läbi ja proovi kahte isendit (McCormick 434 ja Massey-Ferguson 165 ehitet kopplaadur). ON inimlikumad. Siis räägime uuesti. McCormick on mõned kuud näpitav küll Viljandi külje all.

Paluks mitte valesti aru saada: teenelikend on hea traktor sinna, kus on vaja kerget aga võimsat nelikveolist asja neile, kel tervisest poogen. Ma üldse ei vaidle selle vastu. Ronib hästi, tõstab palju, reevers on, välismõõtmetelt kompaktne, maakeelne remondiinfo kenasti olemas. Praegu odav pealegi.
Vasta

T-40 pole hea traktor aga soodne hind ja primitiivne ehitus võimaldavad seda traktorit edukalt kasutada hooajaliselt ja reserv traktorina. Ise kasutangi suvel niitmiseks ja metsas oma tarbeks. Kuuriall seistes võib heas korras masin aastaid seista ja ikka on paugupill. Ühtlasi pole eriti kummidetaile mis mureneks ja jahutusvedeliku probleemi ka pole. Juppe on saada aga kvaliteetset peab otsima.  Ühel õigel  t-40 mehel on aga õrnem kraam varuosadeks juba varutud ja kui juba kapitaalremonti vaja teha siis vb õnnestub vanaraua raha + veitz peale vähe kobedam soetada. Mõistusega rahulikult toimetades väikese koormusega kestab tõenäoliselt mingis maakodus mitu põlve.
Vasta

Huvitav, kas nüüd on siis Ukraina kaupmehed ja epoe pidajad hakanud asju eestisse tarnima? Varem küll nad keeldusid kategooriliselt postiga asjade saatmisest?
Vasta

(19-01-2021, 09:54 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Huvitav, kas nüüd on siis Ukraina kaupmehed ja epoe pidajad hakanud asju eestisse tarnima? Varem küll nad keeldusid kategooriliselt postiga asjade saatmisest?
sama küsimus, mul ei õnnestunud ka ühegagi kaubale saada paar aastat tagasi.
Vasta

(19-01-2021, 10:16 AM)honkomees Kirjutas:  
(19-01-2021, 09:54 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Huvitav, kas nüüd on siis Ukraina kaupmehed ja epoe pidajad hakanud asju eestisse tarnima? Varem küll nad keeldusid kategooriliselt postiga asjade saatmisest?
sama küsimus, mul ei õnnestunud ka ühegagi kaubale saada paar aastat tagasi.
Loodetavasti ajad muutuvad.

Kas on soovitusi, millistest butiikidest sealmaal kvaliteetset kaupa saab? Mul põhjaosariiklasena on väga vaja säärast kohta leida.
Vasta

Ainsad epoed Epoed,mis eestis veel T-40 juppe müüvad on Agromarket, Põllumehekaubamaja ja kuigi palju Flint ka. Kuigi minu teada peale Põllumeheakaubamaja, teised enam uusi asju juurde ei telli vaid müüvad kunagi sisseostetud kraami. Põhjus on väga lihtne, puudub kleintuur, kes aktiivselt neid asju ostaks ning poed on rohkem orjenteerunud lääne tehnika varuosade müügile. Rääkides mitme suurema kaubluse müügi esindajaga siis ega keegi neid Nõukogude asju enam ei taheta poodi, sest nendega on rohkem peavalu(liialt praaki tuleb) kui kasumit. 

Huvitava nähtusena põhjapool eestit on T-40 suht ära kaduma hakanud, samas kui lõunapool on veel suht levinud nähtus. Ma tean mitut,kes ostsid T-40 kuna nende onu,isa soovitas seda ja paremat alternatiivi ei olnud võtta.
Vasta

(19-01-2021, 11:08 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  Huvitava nähtusena põhjapool eestit on T-40 suht ära kaduma hakanud, samas kui lõunapool on veel suht levinud nähtus. Ma tean mitut,kes ostsid T-40 kuna nende onu,isa soovitas seda ja paremat alternatiivi ei olnud võtta.
mul nt kilomeetri raadiuses 2 esivedust 40-et,mõlemad penskarid ja ühe omanik ostis mõned aastad tagasi mingi lääne pilli ja kasvatab vilja ja vist ka kartulat ja norm korras 40 seal.teine kehvema välimusega ja vist oli mingi rooli teema sellel ja omaniku mutt 80+ vana ja peab endiselt lehmi kuna annavad piima ja piimast saab ise turustades raha ja eks läheb müüki kui mutt saba nurka viskab.neid on raudselt veel ja üks läks just 200.- minema millel poolik mootor ja seisukord teadmata ja 10a õues ligunenud.kõik need seisavad enamus ajast.
Vasta

Seda täpset arvu on väga raske määrata ,sest kõik masinad ei hakka kuskilt teepealt silma. Need,mida mina tean on kuskil 5-6tk.
Millest aktiivses kasutuses on vaid üks ja teised seisavad 90% aastast. Mitu tükki seisab mootori rikke tõttu ja omanik on juba ise üle 70+ ja ei jaksa ise seda mootorit enam korda teha. Teised lihtsalt hooaja tööd ja siis kui on midagi teha. Vanarauda on 3tk läinud, mis olid nagu nii poolikud ja keegi neid ei reklaaminud ka kuskil müüa.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne