K: T40AM ostmise mõttekus ja varuosade kättesaadavus
#61

(18-11-2012, 15:58 PM)MAZ Kirjutas:  
(18-11-2012, 14:39 PM)sm. Eestimaa Kirjutas:  
(17-11-2012, 22:15 PM)MAZ Kirjutas:  Ei tea,mis see kodanik mõtles,kui selle masina üle värvis http://www.soov.ee/tartumaa/Traktor_T_40...m?ca=1&w=3

Tervist,

selline teema väline tühine värk, et äkki õpiksid ära, kuhu "koma" panna. Volga, mosse ja automoto foorumit lugedes on näha, et sellega on sul raskusi.
Algatuseks on kirjapildis "koma" sõna lõpus ja siis on "tühik" ning siis hakkab järgime sõna. Nagu näiteks- "Läksin poodi, aga raha polnud."
Vale variant1- "Läksin poodi ,aga raha polnud."
Vale variant2- "Läksin poodi,aga raha polnud."
Panid tähele "koma"?
Samuti (mitte praegusel juhul) on oluline, millise sõna ette see "koma" panna. 100%-line korrektsus on ülimalt raske, aga üldiselt leiab reeglite kohta infot raamatutest ja google.com.
Üldine soovitus on see, et näiteks sinna, kus sa kirjutatut mõttes läbi lugedes hingad, ei maksa seda koma toppida, vaata parem reegleid.

Minu arust võiks natukene austust olla eesti keele vastu, et vähemalt üritada seda õigesti kirjutada või mis sa arvad?

Madis.

Minu meelest on mõnes foorumis 10x hullemaid keele,mitteoskajaid(düsgraafikuid) kui mina seda olen. Isegi olen kohanud neid ,kes on küll koolis käinud(räägime meie moodsast haridussüsteemist) aga ei oska mitte ainsatki sõna kirjutada,lugemisest rääkimata. Nende näidete taustal on minu probleem vaid tühine nähtus.

Heh, seda kindlasti ja ma ei usu, et sa oled mingi düsgraafik. Ma ei taha sind maha teha või midagi taolist, aga lihtsalt, kuna Keegi teine pole maininud seda niiiiiii mitme aasta jooksul juba, siis mõtlesin, et suudan äkki aidata sind nt õigele teele.
Pole ju raske panna "koma" kohe peale seda sõna, mida sa mõelnud oled ja siis "tühik" ja uus sõna (vaata, kuidas mina kirjutasin!).

Et äkki proovime selle "koma" asetuse paika saada ja siis vaatame edasi...
Vasta
#62

Jätaks selle tehnika,, mitte keeletehnika foorumiks. AitähSmile
Vasta
#63

Vahepeal sai lihtsalt veidi googlis tuhlatud ja huvitav on see, et endine greene.ee ei pakugi T-40-le mootorivaruosi, näiteks silindreid kolbe, rõngaid. http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?opti...20&lang=et

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#64

Pakub küll, kuid nad võiksid selle ristlinkimise ikka ise ära teha. Toungue Kõik ju ei tea, et õhkjahutusega mootorid D21 , D37 ja D144 sama kolvigrupiga on...

http://www.pmkaubamaja.ee/index.php?opti...20&lang=et
Vasta
#65

Hea tähelepanek, ei osanud ise vaadatagi.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#66

Ei hakanud uut teemat tegema, kas keegi oskab öelda starteri marki, mis sobibT-40-le käivitusmootori asemele?
Lisaks, kas keegi teab, kas endine greene.ee pakub hiina analoog varuosi või kuidas nende avruosade vastupidavus seal ka on?
Veel, kas kellelgi on üle ja pakkuda T-40 korralikku väljalaskekollektorit?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#67

(30-10-2012, 14:00 PM)saarrand Kirjutas:  Kas on mõtet osta väidetavalt töökorras olevat T-40AM traktorit?

Kas sellise dilemma ees olid enne tsehhika soetamist või tahad selle asemele midagi?
Ma selle läbitavusega olen ikka veidi hädas. Omal tekkis ka mõttesse, et kas mitte t-40 AM ei oleks hea asendaja TZ asemele.Rolleyes
Vasta
#68

(01-04-2013, 12:53 PM)pannkook Kirjutas:  
(30-10-2012, 14:00 PM)saarrand Kirjutas:  Kas on mõtet osta väidetavalt töökorras olevat T-40AM traktorit?

Kas sellise dilemma ees olid enne tsehhika soetamist või tahad selle asemele midagi?
Ma selle läbitavusega olen ikka veidi hädas. Omal tekkis ka mõttesse, et kas mitte t-40 AM ei oleks hea asendaja TZ asemele.Rolleyes

Ei, tsehhikad olid mul mõlemad olemas juba varem ja neid ära müüa ka ei ole plaanis. Minul leiavad nad rohket kasutust aiatraktorina ja ka viljakuivatis viljaga möllamisel.
T-40AM sai võetud lisaks MTZ-le. Ise ütleks nii, et kui tsehhikas juba kinni jääb, siis 40 upub juba sinna ammugi ära.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#69

Tahan osta niidukit.
Kust saaks kardaani? Ei pea olema uus.
Vasta
#70

Tartus Vitamiini tn Vitamiinikaubandus OÜ, paar päeva tagasi ostsin sealt niiduki kardaani (T-40 + poola niiduk), 120cm 72€
Vasta
#71

(14-06-2018, 20:43 PM)pannkook Kirjutas:  Tahan osta niidukit.
Kust saaks kardaani? Ei pea olema uus.

Võid küsida Põlva Periko'st ja vaadata ka www.pmkaubamaja.ee.
Vasta
#72

(16-06-2018, 08:28 AM)thunder1 Kirjutas:  
(14-06-2018, 20:43 PM)pannkook Kirjutas:  Tahan osta niidukit.
Kust saaks kardaani? Ei pea olema uus.

 vaadata ka www.pmkaubamaja.ee.

Seal pidi olema kardaan 20 eur.
Ma ei oska aru saada, milline mulle sobib. Üks 20 eurine seal on küll muidu..... Big Grin
Vasta
#73

Ilmselt ei oska mina ka aru saada ja veel mõned siin foorumis, ära pahanda, aga tõenäoliselt on sul kasulikum osta niitmisteenust, kui hakata kardaanide ja muu sellise ulmega katsetama.
Alustuseks vaata, milline on traktori nuut, siis mis junntükk sobib niidukile, siis mõõda pikkus ja siis vaata rahakoti suurust. Ehk peaks veel arvestama, millist võimsust üle kantakse ja kas kaitsesidur on vajalik.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#74

Millist genekat soovitate paigaldada originaali asemele, mis enamvähm klapiks?
Kas mõne lääne auto oma oskate mainida, mida lammarist küsida?
Vasta
#75

(22-01-2019, 20:16 PM)pannkook Kirjutas:  Millist genekat soovitate paigaldada originaali asemele, mis enamvähm klapiks?
Kas mõne lääne auto oma oskate mainida, mida lammarist küsida?

see peab ikka muldvana olema kuna kiilrihm ju.ise paigalldasin kunagi oma 25-le mingi pranslase.kinnituskõrvad tuli ümber keevitada,hetkel rohkem rihmapingutina kasutusel kuna sõidan akuta ja garages keevituselt käima ja pärast jälle seisma.kui vahepeal vaja seisma jätta siis tuleb mõelda,et saab autoga ligi ja täkujuhtmed,laisk ja no ei viitsi akut tassida.aku paadis muidu olemas.
Vasta
#76

Originaali rihmaratta kannatab ehk teisele otsa punktida või kruvida Big Grin
Vasta
#77

Orginaal genekas maksab ju nii vähe et milleks üldse leiutada? 

Ise panin bella 1.4kw geneka ja täitsa rahul, mul igavene lahmakas veoka aku ka muidugi peal, mida laadida. Muidu peaks orginaal 700w piisama küll...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#78

(22-01-2019, 21:32 PM)mlsluik Kirjutas:  Orginaal genekas maksab ju nii vähe et milleks üldse leiutada? 
...

Seda minagi soovitan. Milleks osta ja leiutada tundmatut looma, kui korras originaalist on maa ja ilm. Ja kui pole korras, siis selleks on garantii. Mis peaks nõukatehnikatarvitajale olema tuttav protseduur. Sad

Iseasi, kui on midagi riiulis. Mu hübriidrussi laeb juba vimased neli aastat Mazdalt varastatud 40A junntükk. Rihmasoon on vähe kitsam, aga rihmad ei maksa ju midagi, neid kannatab paari aasta järelt vahetada küll. Kõige rohkem nuputamist oli pinguti ümberpainutamisega. Siis avastasin, et polegi vaja painutada, kuna pingutihoova serv jääb kenasti geneka kõrva taha kandma ja püsib sellisena.
Vasta
#79

ma arvasin, et originaal on fekaal.
Ma särtsust suurt midagi ei jaga, aga seal oleks justkui 170W.
Kas uued mitte kilowati lähedale mitte ei ole? Rolleyes
Vasta
#80

750W, 1000w, 1400w olid vist enamlevinud hetkel.
Varuosad ei maksa ka midagi, pane ikka orginaal, lihtne vahetada ka lihtne remontida.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne