Survepesur ja esimene(ootamatu) külm...
#21

(01-06-2015, 21:40 PM)Basilio Kirjutas:  
(01-06-2015, 17:47 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Korraks käivitub, lülitub välja, survet ei arenda ja niimoodi väga madalal rõhul turts-turts toimetab...
Pakun et kui turtsub, siis rõhulüliti ikka töötab. Miskit surve poolel umbe läinud? Kui imemispoolel ummistus, siis vähemalt minu oma kisub jõuga õhku vahele. Väriseb ja vibreerib ning surve on samuti madal, aga ei turtsu ega lülitu välja. Kui kasutasid mingit igivana ja ära töötanud jahutusvedelikku, võib see olla korrodeeriva toimega ja shampinjonid talvel kasvama pannud. Või on lihtsalt mingi scheisse tükk kusagilt ette ujunud.

Ei olnud kindlasti vana vedelik. Täiesti värske kraam.
Scheissesse ka väga ei usu. Sissevoolul filter vahel ja seal kaudu talle seda hüva kraami sisse sai joodetud.
Surve nõrk ja kõikuv. Hüppab käima, voolik kisub survega sirgu, nii kui päästikut vajutad pritsib tirtsu vett, siis vajub voolik lonti, mõtleb hetke, teeb turts ja sülitab korraks... Jne...
Aga eks ma homme krutin pulkadeks ja vaatan kus see pimesool siis on.
Vasta
#22

Oehoehoeh... Mida sa kohe pulgatama hakkad?  Diagnostimine käib ennekõike.   Selleks eraldad püstoli vooliku survepesuri küljest ja lased pesuri käima.  Kui väljuvast torust pritsib survega, siis on järgnev ahel umbes.  Kui püstolit saab lahutada pooleks, siis ühenda voolik pesuri külge ja käivita pesur...vajuta päästikut ja kui vesi pritsib (mitte suure suure survega , siiis on seened kasvanud otsiku düüsi kinni. Paljudel pesuritel on kaasas peenike düüsipuhastus traat torkimiseks.   Vesi peab kogu selle toimetamise jooksul olema pesuril taga.

No nüüd sai küll põhjalikult tähti toksitud ja seletatud  Loodan et saate aru, kui AEGLASELT loete.   Big Grin

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#23

(01-06-2015, 23:25 PM)h2rra Kirjutas:  Oehoehoeh... Mida sa kohe pulgatama hakkad?  Diagnostimine käib ennekõike.   Selleks eraldad püstoli vooliku survepesuri küljest ja lased pesuri käima.  Kui väljuvast torust pritsib survega, siis on järgnev ahel umbes.  Kui püstolit saab lahutada pooleks, siis ühenda voolik pesuri külge ja käivita pesur...vajuta päästikut ja kui vesi pritsib (mitte suure suure survega , siiis on seened kasvanud otsiku düüsi kinni. Paljudel pesuritel on kaasas peenike düüsipuhastus traat torkimiseks.   Vesi peab kogu selle toimetamise jooksul olema pesuril taga.

No nüüd sai küll põhjalikult tähti toksitud ja seletatud  Loodan et saate aru, kui AEGLASELT loete.   Big Grin

Parimat  h2rra

Sellist diagnoosimeetodit sai juba kasutatud. Vesi tuleb läbi kõigist komponentidest. Kuid voolikusse püstolit kinni lastes samasugust survet nagu enne sisse ei võta.
Vasta
#24

meil oli antud sümptomite korral umbes sissetuleva vee filter ...
Vasta
#25

Ta töötab siiski.
Mingi võõrkultuur oli okupeerinud rõhulüliti kolvi ja selle tööpindade vahe. Pärast mõningasi läbirääkimisi õnnestus okupant lahkuma keelitada.
Endiselt õhus küsimus, mis õli pumba ajamisse sobiks?
Vasta
#26

Traktoritel tavaliselt sellistes ajamites 75w90 kuid kas see pisike mootor nii tihket õli suudab ringi ajada? 
Vasta
#27

Manuaalis peaks kirjas olema, praegu puhkusel ja töö kumaveepesuri manuali käepärast pole, aga mälu järgi oli mingi prosta nr , nt 5w30 
Vasta
#28

Olen kasutanud 5w-30 , 10w-30 ja 10w-40 õli survepesurites . Pea asi, et kuivalt ei tööta. Käigukasti õli jääb liiga paksuks .

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta
#29

(02-06-2015, 20:39 PM)honkomees Kirjutas:  Manuaalis peaks kirjas olema, praegu puhkusel ja töö kumaveepesuri manuali käepärast pole, aga mälu järgi oli mingi prosta nr , nt 5w30 

Selle masina kasutaja manuaalis ei räägita sellest koostust ega sinna käivast midagi. Punni ju ka pole, järelikult pole tehase inseneride arust ka tavakasutajal hooldada seal midagi.
Viskoossuse järgi pakuks et võib seesolev täitsa miski 5w-30 mahl olla.
Vasta
#30

Mina oma kuival olnud ja seejärel purunenud reduktoriosaga pisikesele Kärcherile juppe ei leidnudki. Ostsin Saksa ebayst samasuguse asemele. Maksis 29€, välimuselt vähekasutatud, töötab hästi. Saksa ostutšekk ka kaasas, ostetud 2005, hind siis 49,90€.

   

Nüüd jääb siis enda vana pumba- ja mootoriosa tagavaraks, sest sodiks oli vaid reduktor. 
Vasta
#31

Pöördun kah oma tillukese abipalvega siia. Probleem on Kärcher K3.91ga. Mis on mõnusalt toimetanud pikka aega, aga saatuslikuks sai talle aga otsus katus puhtaks pesta (2 päeva järjest suristada hobi pesuri jaoks on tiba palju). Hädast: mingil hetkel hakkas jõudlus vähemaks jääma, ja kui surve lüliti lahti lasta siis lülitab ta ennast välja vaid mõneks sekundiks, ja siis paneb pumba hetkeks jälle käima, ja siis jälle hetk vaikust ja siis jälle tsurts ja vaikus ja tsurts... jne. alguses olid vaikuse intervallid pikemad aga pärast poole läksid nad lühemaks. Kui pesur välja lülitada siis surve poolepealt rõhu all vett ei tule päästikut vajutades. Esimene mõte oli, et ehk pump lekib, korpuse avamisel lekkeid ei leidnud, mõtlesin, et ehk mõni klapp või tihend laseb vungi tagasi trassi, lammutasin pumba klapimängu lahti, aga mida sa seal plastiku juures kontrollid ühtegi kulumis jälge või katkist tihendit/klappi ei leidnud. Ostsin küll uue juba aga mõtlesin, et saaks veel vanast asja, hea maal või töökojas midagi pesta, Nüüd aga küsimus, et kas kellelgi on mõni mõte, mis asjal häda võiks olla, või peaksin kohe uue pumba ära tellima interneedusest?
Vasta
#32

Kui vesi läbi ei tule on äkki mingi filter kuskil kavalas kohas Big Grin ja see umbes.
Vasta
#33

Filter või mitte, aga midagi tundub ummuksis olevat küll. Naljakas, et kõik lammutavad pesuri kohe õhinal pulkadeks, aga torusid-voolikuid-filtreid ei kontrolli. Saan muidugi sellest õhinast aru, ise olen lapsest saadik samasugune, vaja vaadata mis karul kõhus on, eks ole?  Wink

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#34

Möhmöh.......         https://www.youtube.com/watch?v=UFXSLOBL0Mg

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#35

Okei, kassilistele meelerahuks: esimene mõte, peale vee juurtepääsu kontrolli, filtrite puhastust, ja survepoole voolikute kontrolli ja uue survepesuri ostu oli, võtame ta lahti ja vaatame mis seal sees on. Ei hakanud hinnalisi elektrone raiskama, esimeste elementaarsete tegevuste kirjeldamiseks. Big Grin (kuigi ma olen ise ka lapsest saadik samasugune olen viimasel ajal siiski oluliselt rahunenud)
Tänan Herr möhmöh informatiivse video eest, aga seal viidatud kohad olid lekkevabad. Kuna ta survet siiski toodab, mitte küll nii hästi kui uuena, siis proovin teda veel paar korda kasutada ehk läheb viga hullemaks saab teada mis häda on.
Vasta
#36

Hmm, siis äkki rõhulüliti teeb vigurit? 

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#37

Sisse-välja lülitama hakkab kui rõhk seisu ajal langeb. Kummale poole langeb, kas surve- või imipoolele toimub lekkimine, vat see on küsimus. Survepoolel oleks ju silmaga näha katkine voolik, loik masina all või nirisev püstol. Järelikult lekib tagasi imipoolele. Muud lahendust ei näe.
See rõhulüliti võib minu pisikese kogemuse järgi ainult üht viisi rikneda - ei hakka üldse ühendust andma põlenud kontaktide tõttu. Ja põlevad nad ära sirtsutamisega. Sellepärast kui alustad pesemist, pese ühe jutiga niikaua kui kannatab. Kontaktid on ka mingi töökindlusega, kas 100 või miljon lülitust, ükskord saab nende aeg täis.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#38

Plastikust pumpade põhi häda on klappide kulumine kuna eelnev filter sissetuleval veel ei pea kinni peeneid mikro osakesi mis plastik klapile vaevult märgatava kriimu tekitavad ja ongi surve langus. Tänu sellele väheneb läbivoolava vee hulk  mis on arvestatud ka pumpa jahutama. Kui vesi käib läbi klapi edasi-tagasi, siis plastik klapp lausa sulab vees kokku (kuivalt põleb suitsuga). Kunagi tõin STOCKER`ist kotitäie peetis pumpasi ja nendest komplekteerisin kokku vaevalt 3 rahuldavas seisukorras pumpa. Selle ajaga, mis ma selle peale kulutasin, oleksin põhitööga teeninud 2 uut pesurit. Pesur on põhimõtteliselt ju sama mis autu bensiinipump 6 klapiga, ainult surve on suurem. Õhk läbib ebatiheduse kiiremini kui vedelik. Puhu punnitades pumba väljuvast otsast sisse ja sissetulev vee ots pista vette ( vastupidine vee liikumissuund pumbas... kui mullid tulevad siis onju ebatihe.... Ja ega Su silmad kah enam nii terased ole et mikrokraapsu märgata  Big Grin
Nüüd sai küll pikk jutt kribatud. Loodan et  "päris nürid pliiatsid"  said kah aru kuna kasutasin eestikeelseid ja lihtsaid väljendeid.

Ps. Hüdrolöögist olen siin varem kirjutanud ja et seda vältida kui püstol kinni lasta tuleb jätta püstol avatud seisu (isoleeri traadiga fikseerida ) ja pesurist käega välja lülitada...pump kestab kauem.

parimat   Margus

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#39

Vat see hüdrolöögi teema pole mul veel pähe tulnud, hea teada ja kui vana pea kinni peab, tuleb isegi kasutama hakata. Mul ka ca 70 rahane pesur. Proovisin eterniidi peal kuni mamma jaole sai ja oma roosipõõsaid päästma tõttas. Sügiseni uued katsetused edasi lükatud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#40

(01-07-2015, 08:52 AM)aavu Kirjutas:  See rõhulüliti võib minu pisikese kogemuse järgi ainult üht viisi rikneda - ei hakka üldse ühendust andma põlenud kontaktide tõttu. 
Minu oma lülitab survega välja, sisse tagasi enam mitte. Vähemalt mingi aeg kulub selleks. Paar korda käis laiali ka, hakkas tööle ja kokku panduna jälle sama jama. Siis viskasin käega ja fikseerisin püstoli päästiku Mägiaivari teibiga. Siiani töötab. Nüüd siin gurud räägivad et nii ollagi õige...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne