Koerale elektrikarjus ja selle paigaldamine?
#21

Mul on aed umbes rinnuli ja kah oli jama. Ja sai ka elektrikarjus pandud tavaliste isolaatoritega tavalistel konksudel (mul nendega probleeme polnud, kogun neid lihtsalt) aialipi tippudesse ja traat peale. Pull lõppes kohe ära.
Aga probleem oli seal, kus sirelivõsa ja arvasin, et koer sealt läbi ei hakka püherdama ja traati ei pannud. Muidugi leidis ta need kohad otsekohe üles, seega pidi sinna ka traadi panema.
Kui aga teemaalgataja aed on oluliselt pikem kui käppadele nõjatuva koera pikkus ja koer maast lahti kerkib nii, et laksu ei saa... Äkki tuleb panna ka paralleelne traat koera püstitõusmise kõrgusele?
Vasta
#22

Nii, tulemus käes.

Paigaldatud sai siis esialgu kohe aia peale, nii umbes 5 - 7cm võrgust ülespoole. Puurisin posti 2 auku, kustkohast sai siis 30cm puulipp metallposti külge lastud ja selle külge siis omakorda isolaator. Ja karjuselint siis 4 traadiga.

Esimene ja ka ainuke katse oli siis selline, kus sai teise koeraga mindud aia taha ja natuke möllatud. Loomulikust tahtis esimene järgi tulla. Hüppas korraks aia najale püsti. Siis istus maha ja üritas karjuselindi ja võrgu vahelt läbi hüpata. Ainult pea tuli ja siis kukkus kilades tagasi. Ja rohkem aia najale püsti ei hüpanud...

Ja praegu - 3 tundi hiljem käib koer aiast 2 meetri kaugusel... Loodame et ta ikka hädale läheb aianurka, kus ta kogu aeg käib.

Kusjuures proovisin testriga ära ja kuskil 5 - 7mm kauguselt hakkab juba üle lööma...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#23

Loodetavasti ei hakka vihmaga üle lööma.
Minul on koerapidamise ajast järele proovitud haukumisvastane kaelarihm. Lärmas rajakas tihti igavusest või tont teab millest. Kui läbi akna peale käratasid või klaasile koputasid, siis jäi vakka. Varsti hakkas uuesti...
Sai tellitud kaelarihm, mis väidetavalt muude helide seast just haukumise tuvastab. Ei hakka siinkohal kirjeldama piinlikku stseeni, kus ma saabunud kaupa kontrollisin ja ise haukuda üritasin...Big Grin No ei õnnestunud!
Koera kisale reageeris küll. Huvitav on, et esimesel nädalal oli koer vait, ilma et rihm kordagi tööle oleks hakanud. Kuidas kurat ta aru sai, mis asi see on ja milleks?? Hea küll, rääkisin jah, talle kaela pannes. Ju siis nii tark oli, sinder, et jutust aru sai!
OK, nädal hiljem ütles koeral kannatus üles. Kuna rihm ei andnud särakat kohe, vaid teatud arvu haugatuste peale ja enne seda hoiatas erineva pikkusega piiksudega, siis kostis õuelt koera ja kaelarihma vaheline "suhtlemine" nii:
"Auh?" - ...
"Auh!" - "Piiks!"
"Auhh! - "Piiiiks!"
"Auhhh!!" - "Piii-iii-iiiks!!"
"Auhhhh! NIUTS!!"
ja vaikus...
Juhendis seisis, et rohkem annab efekti noore koera puhul, kes õpib asja kiirelt ära ja nii jääb. Minu koer oli vana ja põikpäine. Kalleid patareisid jätkus lubatud kuu või mitme asemel ainult nädalaks...
Aretasin väljaspoole karbikest AA mõõdus akupulkadest patarei, mida paari nädala tagant laadisin. Kuna need olid kaitseks niiskuse eest mähitud musta isoleerpaelaga, nägi peni välja nagu terroristi pommikoer! Big Grin
Pikapeale õppis koer ära, mitu korda rihm haukuda laseb, enne kui nätaka annab. Ja kui pika aja järel toimub reset, ehk järgmist haugatust ei loeta teiseks või kolmandaks, vaid jälle esimeseks. Eks tal oli ka aega eksperimenteerida.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#24

Haukumise kohapealt olen ma käega löönud. Talle ei mõju isegi see, kui aken lahti teha ja karjuda... Aga vat kui teiselt korruselt alla välisukseni jõuad ja linki katsud siis on vait ja kadunud. Teab täpselt kusmaal piir on.

Kusjuures üldjuhul ei haugu tühja vaid möödakäivate inimeste peale...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#25

Haukumisest. Majaga saime kaasa koera. Sama, kes paar sirakat sai ja enam välja ei tikkunud. Emane. Üle tänava oli teine koer, kes haukus nii põhjusega kui ilma. Kord vaiksel suveõhtul haukus jälle meeletult. Kuna olin sellest tüdinud, ütlesin oma koerale: mine ütle teisele, et ta vait jääks. Meie koer läkski värava suunas ja sellest päevast alates oli ka naabri koer vakka. Ju siis koerad suhtlesid üle tänava ja kahe aia omakeelselt.
Targad on nad küll. Kahjuks pole enam kumbagi, küllap on nad nüüd parematel haukumispaikadel. Mõlemad olid nii keskmist hundikasvu. Oli ka taksimõõtu koer aga sellise kohta öeldakse, et kui ei hauguks, ei paneks keegi teda tähele ja seetõttu ta teebki kogu aeg häält.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#26

Jah - Aega on nüüd hulgim mööda läinud ja minu puhul on siis asi selline:

Elektrikarjust ei ole umbes aastajagu enam mul olnud. Tuttav küsis mingiaeg laenuks kui tal äike kogu tehnika läbi lõi ja siiani ei ole mul vaja olnud. Koer hoiab igati ilusasti aiast eemale. Kui ennem hüppas ta aia najale püsti ja oli mõttes et murrab raskusega võrgu puruks(odav loomavõrk, mitte see roheline), siis praegu teeb ta seda vaid selles aia osas kust ta voolu pole saanud.

Kusjuures kõige huvitavam on see, et 70% aiast on ümbritsetud karjuselindiga ja 30% tavalise samalaia lindiga lihtsalt efekti mõttes ja praegu hüppab ta püsti aia najale seal kus on tavaline lint. Väga hästi saab aru kustkohast läheb piir, kuigi särtsu on saanud vaid paar - kolm korda.

Aga karjus läbi lume voolu edasi ei kanna... Korduvalt kindlaks tehtud, seega kes paigaldab, see ainult metallvõrgu kohale, et maaga ühendus säiliks kui muki üle aia ronib.

Aga nüüdseks siis on plaanis elektrooniline kaelarihm. Mitte see haukumisvastane vaid toast puldiga juhitav. Põhjuseks siis see, et haugub peaaegu kõige peale...
Elan siis sellises kohas kus minu värava taga on 15m kaugusel risti jalgrattatee ja sellest veel risti 10m edasi algab sõidutee.

Saan aru et kui keegi on värava taga või aia piirides mööda jalutab - see on OK. Aga et kui koer hakkab haukuma auto peale kes on teinud peatuse 500m või kaugemal minu krundi piiridest eemal ja autotee peal siis see on vähe jama...

Haukumisvastast rihma ei taha kasutada, sest eelistan et ta mul ikkagi valvur on. Tahan talle sisse harjutada sellise kombe, et kui ma teise korruse aknast keelan, siis ta ka kuulab...
Õhtuti on ta eriti valvas ja reageerib iga krõpsu peale - kennelliidu jutu järgi ta ongi sellise iseloomuga - kui silm ei seleta nii hästi kuuleb kõrv see eest 3x paremini.

Eelmisel sügisel(või oli see ka kevadel) käisin äia jeebuga metsas ja jäin kinni. Ja seda umbes 1,5km kodust eemal päevasel ajal. Jäin kinni, tulin autost välja ja rääkisin naisega kõrvalistmel juttu ja umbes 3 minuti pärast oli koer meie juures... Seega ÜLIMALT hea kuulmine on tal...

Aga lastega on ta ülihea - paremat lapsehoidjat ei oskaks tahtagi....

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#27

(27-01-2014, 19:30 PM)nustu826 Kirjutas:  Tahan talle sisse harjutada sellise kombe, et kui ma teise korruse aknast keelan, siis ta ka kuulab...
Pigem hakkab talle külge komme sulle pikali-püsti teha, kui saab aru, et iga haugatuse peale su akna juurde saab. Koer haugub tihti ka lihtsalt igavusest. Minu viimase rajakaga(olgu muld talle kerge!) oli just niimoodi...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#28

(27-01-2014, 19:30 PM)nustu826 Kirjutas:  Jah - Aega on nüüd hulgim mööda läinud ja minu puhul on siis asi selline:


Aga karjus läbi lume voolu edasi ei kanna... Korduvalt kindlaks tehtud, seega kes paigaldab, see ainult metallvõrgu kohale, et maaga ühendus säiliks kui muki üle aia ronib.

Jah, mul samamoodi. Suvel töötab üli kaugelt ja hästi, nii kui lumi maas, nii saab koer ka läbi minna. Ja koer õpib selle uskumatult kiiresti ära, et talvel saab läbi minna. Mina muidugi panin selle karjuse oma koerale siis, kui ta oli ca 1,5 aastane. Naaber pani juba kutsikana, kasutas seda ca 6 kuud, koer õppis ära ja nüüd juba 2-3 aastat ei ole üldse kasutanud, kuna kaabel sai vigastada kuskil maasees. Aga koer teab piire siiani.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#29

Nii!!! Olen ma ka segaverelise hundikoera omanik juba 3a olnud aga pole veel jõudnud seda raadiopiiret soetada. Ega teagi millist võtta, täna Tartus Lõunakeskuses uurisin päris mitut seadet ja arvati, et hoiab ikka kinni küll. Lähtudes siinkõnelejate kogemustest, et kui ikka minna tahetakse siis minnakse.
Aga peale viimaseid sigadusi mis kutsa tegi on odavam osta piire, kui jamasid kinni maksta. Aa Lõunakas Zoo planetis oli piire 160.-eurorubla

Veel pole maha löödud
Vasta
#30

Kui kellegil tarvis siis 1 aasta kasutatud petsafe deluxe seisab mul.
Ühe rihmaga. Algselt oli 2 tk. a teine kaotati ära. Tarka koera see elekter kodus ei hoia. Suure hooga saab sellest üle joosta. Algul väike niuks käib, pärast harjuvad ära. Lõpuks tegid plaani kuidas patakad tühjaks lasta. Seisid täpselt nikaugel, et rihm piiksus, a särakat veel ei andnud. Kaks päeva pininat ja külapeale Wink

53980192
Asun Padisel, tööpäeviti tallinn.
Vasta
#31

Aga peale viimaseid sigadusi mis kutsa tegi on odavam osta piire, kui jamasid kinni maksta. Aa Lõunakas Zoo planetis oli piire 160.-eurorubla
[/quote]
Võtsin sealt sellise endale ja praegu täitsa rahul. Esimesel päeval traadivedu ja kuna maha kaevata ei viitsinud siis pigaldasin võrkaiale lahtiselt, eks kevadel jõuab kaevata.
Seadmel kirjas soovitatav lülitus asend vastavalt juhtme pikkusele. Mul alla 300 meetri jätsin selle peale ja koerale rihm kaela. Jalutades mööda aiaserva koer käitus natuke imelikult, raputas pead ja kippus rihma sügama aga laksu ei saanud ja aianajale tõusis ka püsti. Järgmisel päeval seadsin signaali aiale ÜLE 300m. ja toimetasin veel pool tunnikest töötoas enne kui väljusin. Koer oli kõhuli maas ja kiunus mis hirmus kuna ümberseadmise ajal oli rihm kaelas ja koer ise suhteliselt aia ligi (mina seda aga ei märganud ning rihm lausa jõuras kaelas).. Regullisin kaelarihma kontroll lambiga signaali ümbes meetri kaugusele aiast kuid koer liigub ainult majaukse, kuudi ja garaazi vahel. Õhtul koju tulles ei tule isegi väravale vastu nagu vanasti vaid ootab trepil. Möödajalutavate koerte ja inimeste peale on lõppenud isegi haukumine, rääkimata aiale lähenemisest, käib umbes paar kolm meetrit majaseinast, kust aiani jääb veel oma 10...20 meetrit kohati.Esialgu mõjus hästi, kuid eks ta pikapeale õpi ja saab selgeks kuhu tohib, kuhu mitte ja millal saab plehku panna.
Venna koer lausa naudib seda elektrivärki ja mingi pinin kaelas ei sega teda isegi magamast. Kui vaja minna siis läheb ka üle kahemeetrise aia.
Vasta
#32

Tere.    Tekkis vajadus elektri järele.   Kas on võimalik el.karjusest lasta vool võrkaeda, nii et kogu aed voolu all. Kas äkki ei teki mingit tõrget.  Naabri lapsed ja muu sellise saab eemal hoida, hoiatussilte ka müüakse.
Üks varjant on osta valmis elektriaed.  Lihtsalt milleks panna topelt võrk.
Tänan.
Vasta
#33

Võrkaed ei tohi mätast saada, näiteks läbi metallist aiapostide ja võrgu alumise maha/rohu sisse ulatuva osa. Kui mätta elimineerid, siis ehk saab. Proovimise teema.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#34

miks mitte nagu loomaaias
välimine võrk on tavaline aga seespool samade postide küljes on paar karjuse ringi.

aga miks üldse elekter kui on juba aed ?
Vasta
#35

(22-07-2019, 13:07 PM)MeelisV Kirjutas:  miks mitte nagu loomaaias
välimine võrk on tavaline aga seespool samade postide küljes on paar karjuse ringi.

aga miks üldse elekter kui on juba aed ?

Seda maanduse asja kartsin ise ka. 

Elekter selleks,  et rebased ronivad üle 2 meetrise aia.  Ja sööks nad siis tavalisi kanu, ei gurmaanid on, alla 20-25 euriseid ei söö.
Lõksus istub vutt sees, seda ei puutu, kavalad.
Vasta
#36

(22-07-2019, 13:21 PM)klemm Kirjutas:  
(22-07-2019, 13:07 PM)MeelisV Kirjutas:  miks mitte nagu loomaaias
välimine võrk on tavaline aga seespool samade postide küljes on paar karjuse ringi.

aga miks üldse elekter kui on juba aed ?

Seda maanduse asja kartsin ise ka. 

Elekter selleks,  et rebased ronivad üle 2 meetrise aia.  Ja sööks nad siis tavalisi kanu, ei gurmaanid on, alla 20-25 euriseid ei söö.
Lõksus istub vutt sees, seda ei puutu, kavalad.

siis paned välja poole paar kolm ringi karjuse traati/nööri isolaatoritega tavalise võrkaia postide külge kasvõi diagonaalis ja sik-sakis vms.
Vasta
#37

Tsitaat:siis paned välja poole paar kolm ringi karjuse traati/nööri isolaatoritega tavalise võrkaia postide külge kasvõi diagonaalis ja sik-sakis vms.
Kui koerad aia alt kaevavad läbi, siis kavalad rebased leiavad ikka tee. Aiavärav ju pinge alt vaba. 
Tsitaat:rebased ronivad üle 2 meetrise aia
Kui ronivad, siis peaks võrgu ka ära maandama. Muidu ei teki sähvakat pinges traadi ja maandamata aia vahele. Kui nad 2 meetriseid hüppeid teevad, no siis tuleks hoopis aeda kõrgendada, las treenivad veel kümnevõistluse üht ala. KANA on nagu olümpiaKULD. Selleks peab pingutama.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#38

kui aed tsingitud siis on ta maandatud läbi posti kui on metall
kui puit siis jah vaja lisa traat
värvitud aiaga on kehvem lugu ehk küll

ka väravale saab ju traadid ette panna


üks viide
https://www.fwi.co.uk/livestock/poultry/...ay-poultry
Vasta
#39

pikem lugu lugeda koos piltidega

https://www.wildlifeonline.me.uk/article...deterrence
Vasta
#40

maandatakse ikka generaator, mitte aed. mul on karjus elukate ümber, silmini rohtu kasvanud. kuiva ilmaga veel mingi sutsaka annab. elukad püsivad aias harjumusest. sisse pole õnneks keegi tahtnud tulla.
rebase vastu pane paar traati või nööri hõreda postivahega suvaliste puutokkide külge. ta proovib korra või paar ja rohkem ei tule.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne