Küsimused televisiooni kohta
#1

Täiesti teemast mööda küsimus siin tehnika foorumis aga loodan et saan vastuse.Käes on pühapäev ning telekast tulevad samal ajal Tähed jääl -kanal 2 ning Eesti otsib superstaari TV3.Miks peavad kõik saated olema samal ajal ? Ma saan aru et asi on konkurentsis kus telekanalid võistlevad vaataja numbrite pärast.Kuid iga turundusega kursis olev inimene saab aru et telekanalid pangu oma menusaated erinevatele aegadele õhtul siis koguneb vaatajaid ju rohkem ning saaks reklaami müüa ka oluliselt rohkem. Sama lugu on ka uudiste saadete ja muude heade saadetega.Ikka täpselt saated samal ajal nagu ajaks telekanalid 2 ja 3 kohe kiusu omavahel.Isegi reklaamid tulevad samal ajal et vaataja ei saaks konkureeriva kanali saadet vaadata.Ma ei ole väga suur teleka vaataja aga ikkagi tahaks mõndasid saateid vaadata ning siis on nad rsk ühel ajal.Muidugi netist saab ka hiljem järgi vaadata aga see pole see.Ja paljudel inimestel eriti pensionäridel polegi arvutit ja internetti nemad on põhilised kannatajad selles telekanalite ajuvabas konkurentsis.2.küsimus kuidas mõõdetakse saatereitinguid ehk kui palju inimesi vaatab üht konkreetset saadet erinevates telekanalites.Kas kaabel või digi tv operaator salvetab iga kliendi kanali vaatamise andmed ning sealt tehakse siis kuu lõpus kokkuvõte. Aga minu arust on selline tegevus inimese privaatsuse rikkumine ,tegelikult kelle asi on mida ma vaatan .Erinevalt internetist kus saab proxi serverite abil oma tegevust kõrvaliste silmade eest netis varjata pole see digitelevisiooni puhul võimalik.Iga mats kellel on juurdepääs andmebaasidele ja ka võimuorganid võivad vaadata digilogist mida konkreetne isik sel kellaajal telekast vaatas ning selle alusel on iga televataja poliitilisest kui seksuaal orientatsioonist ning maailmavaatest võimalik kokku panna suht täiuslik pilt .Mis arvatasti talletatakse politsei andmebaasidesse nii igaks juhuks -äkki läheb vaja. Samuti salvestatakse eestis kõikide mobiilside klientide telefonikõned 18 kuuks see on muidugi palju suurem probleem kui teleka ja interneti kasutamise andmete salvestamine . Selline totaalne digitaalne jälitamine teeks kadedaks isegi omaaegse DDR -i kurikuulsa stasi salateenistuse . Sellised olid minu küsimused ja mõtted televisiooni ja privaatsuse teemal .

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#2

Ega muidu ei räägitud pikka aega,et edaspidi televiisor vaatab sind!
Aga selle jutu peale öeldi mulle umbes nii:
[Pilt: original?v=mpbl-1&px=-1]


Vasta
#3

(04-11-2012, 18:22 PM)E303 Kirjutas:  2.küsimus kuidas mõõdetakse saatereitinguid ehk kui palju inimesi vaatab üht konkreetset saadet erinevates telekanalites.Kas kaabel või digi tv operaator salvetab iga kliendi kanali vaatamise andmed ning sealt tehakse siis kuu lõpus kokkuvõte.
Telekanalite kavapoliitika kohalt ei oska vastata, kuid enamasti jääb see mullegi mõistetamatuks. Saadete vaatamiseks endale sobival ajal ja reklaamide mittevaatamiseks kasutan salvestamist PC-ga. Mul tuleb telepilt nn. tavalise antenniga ja Sat on ka. IPTV-ga, nagu seda on nt. Elioni pakutav, on seda keerulisem teha.
2. küsimus.
Kasutatakse minu teada vastavaid seadmeid teleri juures, mis registreerivad, millist programmi kui kaua vaadakse. Too siis saadab uuringufirmale andmeid. Kunagi täideti päevikuid ka, aga nüüd vist enam mitte.
Täpset infot, millist kanalit kui palju vaadakse saab omada vaid operaator, kes edastab IPTV-d. Seda tehnoloogiast tingituna - kliendile saadetakse vaid see kanal, mille ta nö. küsib. Andmekanal on kahesuunaline.
Teised edastusviisid, DVB-T, DVB-C ja DVB-S(2), aga kasutavad vaid ühesuunalist andmevoogu- saatjalt vastuvõtjale. Ja sellega seoses ei oma teenusepakkuja täpset ülevaadet, mida ja millal keegi vaatab.
Vasta
#4

ei saa kobisemata jätta kuidagi. palun vabandust. aga ennekõike soovitaks oma vaadatav "menüü" üle vaadata. kõik senimaani siin teemas mainitud saated peaksid ju puhtalt mõttetu kräpi hulka kvalifitseeruma.
tegelege selliste asjade vaatamise asemel parem oma (vana)tehnikaga või kasvõi lugege mõnd asjalikku raamatut kui tingimata silmadele koormust peab andma.
Vasta
#5

TV vaatab abikaasa, harvem mina ja seetõttu ei kritiseeri.
Teine asi on see jälgimine-jälitus.
Sedasorti tehnika täiustub ja kuhu välja jõuab, pole teada. Algul jälgiti-identifitseeriti inimest nime järgi. Siis lisandus talunimi. Mõisnik lisas perekonnanime. Tulid hobusepassid, laiendati inimestele. Minu vanaema passis pole fotot. Eesti Wabariigi aegne. Pandi foto, edasi isikukood, ühte suurriiki sisenemisel võetakse sõrmejäljed. Räägitakse juba silmaiirise mustri panemisest passi. Kurja teinud lastakse kodus olla teatud jalavõruga. Mobiile saab positsioneerida. Edasi seltsimehed totaalse jälgimise poole! Paigalseis oleks taandareng.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#6

1984

.
.
.
Vasta
#7

Ma käisin kinos "Seenelkäiku" vaatamas. Seal metsa sees elas ka üks huvitav kodanik, kellel oli televisiooni koha pealt oma arusaam, mis tundub ühtivat ka teema algatajaga Smile Soovitan!
Vasta
#8

(04-11-2012, 21:50 PM)diesel Kirjutas:  1984

.
.
.

TEN POINTS!

Kel vaja saab vaat' et minuti täpsusega teada, kus sa just-just olid.
Kel vaja, saab ka 30-40 meetri täpsusega teada kus sa hetkel asud.
Veel hullem - kel vaja, saab reaalajas vaadata (tõsi, mõningase viivitusega), millega sa hetkel tegeled (kui asud looduses, mitte katuse all) jne...
See kõik on olemas ja mis kogu selle asja juures kõige veidram - meie, jälgitavad, oleme ise sellise olukorra lubanud.
Meile meeldivad mobiiltelefonid - mida uuem, seda uhkem ja parem - kas pole?
Me ei oska olla ilma võrku ühendatud arvutita - proovige paar nädalat ilma olla!
Me ei saa hakkama oma rahaasjades, kui viskame minema oma plastikkaardid, - maksud on ju vaja kuidagi maksta ja palk laekub ka arvele, mitte ei maksta sularahas kätte.
Meile on peale surutud selline lahe dokument nagu ID-kaart - tahad või ei taha, sa PEAD selle endale ostma! Me olime kunagi väga uhked sellise leiutise üle - ikkagi esimesed maailmas, eestlased!
Mõningad meist on nii moodsad, et kasutavad linnades mobiilset parkimist - annavad teada, kuhu nad oma auto jätavad.
Foorumites eputame oma autodega, lahkame probleeme ja anname teada, misvärki varandust meil kodus on.
Lugedes netist ajalehti loobime mõnikord kommentaare sinna-tänna andes teada, milline on meie meelestatus valitsuse, mõne inimese või kaaskommenteerijate suhtes.
Tööle saabudes naeratad rõõmsalt turvakaamerasse, sama tänavatel ja kauplustes.

Jne, jne, jne....
Lahe ikka noh! Smile
Vasta
#9

Õnneks on kaduvikku läinud aeg, kus oli kindel, et 20.00 on kolm multifilmi või lastesaade, 20.30 AK ja 21.00 Vremja.

Sellest, mis on prime time, ehk hetk, kuhu kõik oma parimad ja kallimad saated üritavad torgata, saab lugeda siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Prime_time

Lühidalt on see kõige suurema auditooriumiga telerivaatamise aeg, kus on ühtlasi kõige kallimad reklaamid. Reklaam on asi, mille najal tele elab. Seega üritavad kõik saada endale suurima osa sellest rahast. Seega ka meeleheitlik punnitamine erinevate saadetega, mis teoreetiliselt raha sisse tooks. Olgu siis Kaltsud tähtedega, Sandid jääl või Eesti otsib idiooti. Jah, seejuures minnakse üksteise kõride kallale, lootuses, et just kanali A saade on vaadatavam kui kanali B saade.

ETV on siinkohal erandiks: tema elab riigieelarvest. Küll aga arvestavad nad magusajaga oma oluliste saadete seadmisel. Pealtnägija on selles osas vaieldamatu liider.

Kuidas hinnatakse vaadatavust? Ei, keegi ei ole telerisse pannud salaprogrammi või ei luura akna taga. Paranoiaga pole siin midagi peale hakata. Selleks on mitu võimalust.

Esiteks küsitlus. Helistatakse läbi kogus X inimesi (erinevad vanused, naised/mehed, elukohad), küsitakse, mida te vaatate/vaatasite ja sellest tehakse üldistus kogu elanikonna osas.

Teine võimalus: hinnata vaadatavust näiteks Elioni purgi abil. Põhimõtteliselt näeb Elionis ära, kui palju inimesi parajasti ühte või teist kanalit vaatab, kuidas see ajaliselt muutub jne. Seda andmestikku saab samuti kanda üle suuremate rahvahulkade peale.

Vanasti kasutati ka vaatamispäevikuid ja spetsiaalseid lugereid, mis fikseerisid teleri sisselülitamise ja ka kanalite vahetuse. Saadud info töödeldi taas ja üldistati teatud tasemeni.

Keda avaliku arvamuse uurimine rohkem huvitab, saab selle metoodikate kohta lugeda rohkem siit: http://www.ut.ee/haridustehnoloogia/proj...misel.html

Mis 1984. aasta paranoiasse puutub, siis jah, organisatsioonide võimalused info kogumisel on märgatavalt kasvanud. Meie jalajälg informatsioonimeres on võrdeline inimese ühiskondliku aktiivsusega.
Teisalt: seda infomahtu on võimatu reaalajas jälgida. On võimalik kontrollida pisemaid isikute gruppe. Kogu Eesti elanikonna jälgimine pole lihtsalt tehniliselt võimalik. Keegi peab seda infot kontrollima, töötlema, analüüsima. Nagu on näidanud viimase aja luurejamad, on just info analüüs selle mahukuse tõttu väga sageli valede otsuste ja eelduste allikaks.

Seega arvata, et kedagi kuulatakse pealt selle pärast, et mõnd riigiametnikku jobuks nimetaks, pole üldjuhul alust. Karta tasub neil, kellel on midagi varjata. Kas kõvaketta jagu alaealiste pilte või suhteid mõne riigi ametnikega.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#10

Jahh, aga...
Piisab ühestainsamast lihtlabasest turvatöötajast, kui su molu ja tegevus maailmakuulsaks saab:
http://www.liveleak.com/view?i=263_1347601900
Vasta
#11

(04-11-2012, 23:41 PM)Aspelund Kirjutas:  Lühidalt on see kõige suurema auditooriumiga telerivaatamise aeg, kus on ühtlasi kõige kallimad reklaamid. Reklaam on asi, mille najal tele elab. Seega üritavad kõik saada endale suurima osa sellest rahast. Seega ka meeleheitlik punnitamine erinevate saadetega, mis teoreetiliselt raha sisse tooks. Olgu siis Kaltsud tähtedega, Sandid jääl või Eesti otsib idiooti. Jah, seejuures minnakse üksteise kõride kallale, lootuses, et just kanali A saade on vaadatavam kui kanali B saade.
Selline sisukas kuid naljakas kommentaar teeb meele kohe rõõmsaksBig GrinBig GrinBig Grin.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta
#12

Minupärast võivad nad kell 5 hommikul ka neid saateid teha kui tahavad. Uudiseid kuulen ma raadiost ja telekat vaatan ma vahest harva kui sealt miskit filme näidatakse. Need on ka muidugi enamus üks suur pläust.

Omasin ka siin uhket nutitelefoni. Otsis teine koguaeg miskipärast internetti ja kui välja lülitasid internettivõimalused siis nurus koguaeg netti tagasi. Milleks? Hea oli et selline õrna aparaat ei sobi minu elustiiliga ja saba kähku andis. Vanakooli pommikindel nokia helistab, sõnumineerib ja näitab kella. Seegi luksus.

Raadio kahes on huvitav saade "portaal" mingil kellaajal kus räägitakse igasuguseid tehnikauudiseid. Seal oli juttu kuidas sinu järgmise 24 tunni asukoht puhtalt sinu interneti kasutamise järgi mõnekümmne meetri täpsusega ära määratakse nagu siin ennist üks kaasfoorumlane mainis.
Pole vaja karta seda jälitamisvärki kui olla vähe huvitavam inimene ja mitte seada oma elu mingite telesaadete ja internetiportaalide järgi. Muidugi tänapäeva ühiskonnas on keeruline ilma kellast kellani töökohata hakkama saada. Aga õhtud peale tööpäeva on kah mõttetu mööda saata kellegi väljamõeldud ajupesu vahtides. Pole neid nutitelefone ka vaja. E-mail võib oodata sind kodus arvutis ka kui sa just mingi ülikiire ajakavaga äriinimene pole. Isegi kogu see infoajastu on tulevastele ja praegu kasvavatele põlvedele hävitavalt mõjunud. Mis saab kui juhtub midagi ja pole enam internetti ja lamp laest kustub? Mina võin julgelt väita et minu elus küll mingit mustrit määrata ei saa. Ma ei tea isegi kus ma homme tööl lähen ja mida teen. Käigupealt sinna kuhu vaja ja mida vaja teha.
Vasta
#13

Elioni TVd peaks saama VHSiga lindistada küll. Mina olen seda "lindistanud" Hauppauge analoog TV-kaardiga. Tollel on S-video sisend olemas, loomulikult oleks mõistlikum otse digit kopeerida aga seda ma ei oska. Igatahes kvaliteet on parem kui analoog TV kaablist kunagi oli.
Ma olen sellist juttu kuulnud et UKs "vaadadakse" inimeste järgi lausa elektrivõrguga?! Tegelt oli teema selles et elektrijaamades võib ära öelda millal jalkamängus vaheaeg, kuna siis lähevad engelsmannid nagu üks mees kööki teed keetma Big Grin

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#14

Tegelt oli teema selles et elektrijaamades võib ära öelda millal jalkamängus vaheaeg, kuna siis lähevad engelsmannid nagu üks mees kööki teed keetma Big Grin
[/quote]Sama oli nõukaajal paneelmajades. Kui kell 21.00 algas "Vremja", siis ülemistel korrustel sooja vett ei jagunud. kõik hakkasid pesema, kes ennast, kes pesu, kes nõusi. Big Grin Kui puskariajajaid otsiti, siis keerati majas öösel kell 3 külm vesi kinni, ja avarii dispetseri juures ootasid miilitsad kõnet, et miks vett pole.Saadi aadress ja puskariajaja oligi käes. Sest mida teeb Tööinimene kell 3 öösel külma veega?

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#15

Ei hakka uut teemat tegema ja jätkaks siin.
Kas te kujutate ette et keegi teenusepakkuja helistab Teile puhkepäeval mobiilile ja küsib viisakalt."On Teil hetk aega rääkida"?
Minul oli ja teenusepakkuja/helistaja seletas:"Näeme et Teil on häireid interneti ja digi tv kasutamisel ja kas telepilt on hakkinud viimasel ajal ning neti kiirus aeglane" ?
Vastasin et:"On küll nii"
Tema vastu:"Näeme et probleem on ilmselt kusagil kaablites/kontaktides enne ruuterit". Temal aega oli ja mobiil kõrva juures läksin siis külmkapi taga asuvat kontakti uurima.Ning tõesti üks kiud oli lahti ning kogu nett ja digi tv käis läbi ÜHE juhtmeRolleyes Keerasin juhtme kruvi alla tagasi ning tema kohe kommenteeris et nüüd signaal normaalne.
Krt.küll - kuis nüüd kommentaarida ? Ausalt öelda ei meeldi see et keegi näeb ja teab kuis mul kodus juhtmete/kontaktidega lood.Õige asi neil siis näha kes ja mis saateid vahib jne.Aga teiselt poolt vääga hea teenindus!!!
Tegu siis Elioniga.Vahepeal oli jah kisa et sunnitakse peale uut nuti tv-d aga see pole päris nii.Mulle küll pole keegi miskit peale sundinud ja uue digiboksi ostsin vana puldiga ning vana nuti.tv toimib täiega.Klienditeeninduselt olen alati abi saanud kui seda tarvis(tava tel,nett,digi.tv).
Aga et teenusepakkuja ise helistab ja informeerib mind häiretest, kehvast kontaktist kuskil minu valduses...
Respect Elion Cool
Vasta
#16

Mul sama lugu. Teenindus 5Smile. Neil hoiab arvuti riketel silma peal.
Umbes nii.
Vasta
#17

Mitte ainult riketel!!!
Vasta
#18

(29-03-2014, 20:57 PM)gaz6964 Kirjutas:  Mitte ainult riketel!!!
Aga äkki selgitaks siis lahti mis nad veel näevad/kuulevad peale rikete?
Pole ju võimalik kui: ei oma mingeid veebikaameraid/mikrofone,ei oma nutitelefone/ai-poode/blääde,ega oma kontot facebookis,twitteris jne.
Olen kuulnud juttu et kui Sul pole facebook-is kontot siis sind pole olemasSad
Nu ei tea - siiamaani olen veel olemas ja ilma facebookita Smile
Vasta
#19

Eks nad monitoorivad pinge, võimalik, et pisteliselt.
Kust tuleb päring aeglasemalt vüi oluliselt aeglasemalt tagasi, ongi võimalik rike.
Vasta
#20

(30-03-2014, 00:26 AM)vipi666 Kirjutas:  Eks nad monitoorivad pinge, võimalik, et pisteliselt.
Kust tuleb päring aeglasemalt vüi oluliselt aeglasemalt tagasi, ongi võimalik rike.
Jah selle teooriaga olen täitsa päri.
Küsimus ka ksf.vipi666 : Profiilist ei näe midagi aga avatar on kuradima ägeBig Grin
Mix nii - mis see avatar tähendab ???
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne