"Fordson"
#41

(17-11-2012, 21:32 PM)Bennet Kirjutas:  Sinine piirkond Wink

sain mootori numbri ka kätte.... oli teine tõesti tihendi vahele peitu jäänud
nr: 829583 . Kas selle järgi saab mingit infot? millal? miks? milline?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   




Vasta
#42

1938 aasta esimene pool Smile

Ja kõik on traktoril õige , v.a. radikakorpus ning ventilaatori kinnitus (sul peab seal veepump olema), õhupuhasti ka vana F-i oma. Pildi järgi ütleks, et sul õiged kitsad tagumised rattad ka all nii, et täitsa ok komplekt. Ma ei usu, et ülejäänud N-i juppide leidmine ülemäära keeruline on. Pean uurima oma laos, äkki mul sobiv N-i snorkliga õhupuhasti korpus isegi olemas...

Otsin pärast sobivat pilti kah, see pidurasjandus - käsipiduri kangikesega. See päris huvitaks, et mis too täpselt on seal. Kuidas paigaldatud ja kuhu vastu klotsid käima peaks..
Vasta
#43

(26-11-2012, 13:33 PM)Bennet Kirjutas:  1938 aasta esimene pool Smile


Otsin pärast sobivat pilti kah, see pidurasjandus - käsipiduri kangikesega. See päris huvitaks, et mis too täpselt on seal. Kuidas paigaldatud ja kuhu vastu klotsid käima peaks..

hea ja vajalik info ...
.... see käsipiduri värk pidavat olema Gaz-51 oma, ise sinna "poogitud"... sellest plaanin vabaneda....




Vasta
#44

Paak paistab küll korralik olevat, aga kui vaja peaks minema, siis mul vist on selline (vähemalt sarnane) paak Saaremaal olemas. Muid temaatilisi juppe ei tohiks olla.
Vasta
#45

Vahest on teemakohane asi siia riputada infot raamatute kohta, mida mul oleks pakkuda-ära anda Fordsoni-huvilistele, kel vaja võiks minna. Mul oli mingil ajal üks Fordson Major, kuid asjaolude tahtel pole enam Traktorit, kuid raamatud seisavad. Kes on huvitatud, andke teada, mul pole vahet, mis moodi, võib ka otse e-mailile illar@firma.ee kirjutada. Muuseas, "ära andmine" tähendab sõna otseses mõttes ära andmist Smile :
[Pilt: fordson4.jpg?w=490]
See esimene sisaldab igasuguseid vajalikke andmeid kõikide Fordi vanemate traktorite kohta, alustades 8N-st 901 seeriani välja.Seerianumbrid, ehitus, mootorid jne. A5 formaadis. Inglisekeelne.
Kuna mu isend oli Perkinsi 6 sil. mootoriga, siis sai muretsetud ka vastav raamat:
[Pilt: fordson3.jpg?w=490]
Sisaldab loomulikult tervet mootorit alates seerianumbrist kuni õlimõõtevardani.
Ja siis kaheosaline raamat Fordson Major-i kohta, sees mõlemad- nii diisel-, kui ka petrooliummootor, neljasilindrilised mootorid. Soomekeelne.
[Pilt: fordson1.jpg?w=490]
[Pilt: fordson2.jpg?w=490]
Olemas oli veel ka variant Fordsoni roomikutega mudelist, kuid momendil pole seda raamatut üles leidnud.
Kogu krempel sai kunagi ostetud niisugusest eksootilisest kohast, nagu seda on Austraalia.


Vasta
#46

(08-12-2012, 14:39 PM)Tift Kirjutas:  Vahest on teemakohane asi siia riputada infot raamatute kohta, mida mul oleks pakkuda-ära anda Fordsoni-huvilistele, kel vaja võiks minna. Mul oli mingil ajal üks Fordson Major, kuid asjaolude tahtel pole enam Traktorit, kuid raamatud seisavad. Kes on huvitatud, andke teada, mul pole vahet, mis moodi, võib ka otse e-mailile illar@firma.ee kirjutada. Muuseas, "ära andmine" tähendab sõna otseses mõttes ära andmist Smile :
[Pilt: fordson4.jpg?w=490]
See esimene sisaldab igasuguseid vajalikke andmeid kõikide Fordi vanemate traktorite kohta, alustades 8N-st 901 seeriani välja.Seerianumbrid, ehitus, mootorid jne. A5 formaadis. Inglisekeelne.

kui mulle sellest abi oleks siis oleksin kindlasti huvitatud....




Vasta
#47

http://nagi.ee/photos/raido23/21761465/in-set/362659/

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43029

tundub, et siit saaks sobiva magneeto
Vasta
#48

(09-12-2012, 20:39 PM)sass Kirjutas:  http://nagi.ee/photos/raido23/21761465/in-set/362659/

http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=43029

tundub, et siit saaks sobiva magneeto

Tänud abist!

... et ühe vene magneeto sain, aga kuna pole otseselt selle ala mees siis palun taas infot, kas magneeto tundub olevat komplektne, just seal kontaktide piirkonnas üks "auguke" , kas ei peaks seal mitte midagi olema? Ja siis veel üks "avake" ??? et kui sealt mingi juhe peaks sisenema või väljuma siis kuhu selle juhtme teine ots läheks???


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       




Vasta
#49

Minu omal on kontaktide juures augukeses see juhe , mis tuleb mähiselt, Sinu omal on mähise juhe pandud teisele poole vedruga sama poldi alla. Aga korpusel selle tekstoliidist jublaka seest peaks tulema juhe ja sellega saab mootorit suretada juhtme massiga ühendamisel
Vasta
#50

(24-11-2012, 21:38 PM)Bennet Kirjutas:  Alt kinnitustega jah, neli polti. Tekstoliit vahetükki on vaja ka.

nii ... nüüd siis "maa jääs ja varsti ka kärss kärnas", viskan abipalve vähe enne pikki pühi üles..... ehk leidub inimest, kellel oleks müüa/laenata/kinkida seda tekstoliidist vahetükki.... siis saaks jälle sammuvõrra käivitamisele lähemale Smile




Vasta
#51

Kas pill on nüüdseks tule sisse võtnud?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#52

(05-11-2012, 21:55 PM)Bennet Kirjutas:  Boschi neljane magneeto käib peale. Sobib ka vene Univeri magneeto, siis peab küll rinnast natuke ümber tõstma. Sõltuvalt kas kiirendiga või ilma magneeto. Genekat ei ole vaja, kui tuled puuduvad. Magneetosüüde ju. Kui täpsemalt käivitusprotsessist vms küsimusi, siis pommita ps-iga. Ajasin ühe käima ja siseeluga neil päris põhjalikult ning kaua tutvunud Wink

Bennetile - pusime siin Pärnus mitu kuud ühe 39.a. Fordsoniga.
Klapid, kolvid, silindrid tunduvad Ok.
Nüüd jahume magnetoga, vahetasime kondensaatori ära, säde nüüd OK.
Me ei saa õiget süüdet paika, ees jaotushammasratastel pole raamatus kirjutatud märke peal !?
Kas saaks Sinu kontakti, vestleks meelsasti telefoniga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne