dokumendid
#21

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Tziklivend
Kas Viljandi ARK\'iga saab asju ajada? Või nõuab pärimisdokumenti?:haige
Äkki tuleb kunagi Rakverre tsikkel viia......

Ma arvan ,et Viljandis kindlasti eriti veel kui tutvusi on, saab numbrit ka omale valideBig Grin
Vasta
#22

Mina olen küll alati saanud endale sobiva kombinatsiooniga numbri valida, olenemata büroost. Tuleb olla lihtsalt viisaka suhtumisega ja kogu lugu, neil pole ju mingit vahet millise numbrimärgi sulle sealt kapist võtab.
Vasta
#23

Täitsa võimalik nullis arvele võtta
viisin ratta tallinna ARK se tegu oli
iz 350 ga.Sain esialkse ülevaatamise lehe
lisasin sinna seletuskirja kuidas sikkli sain,
ja avalduse tuleb otata 2-3 nädalat
mill uritakse plitseist ega pole varastatud
ja kui asi ok ongi dok pärast tookord
1800 krooni(sisaldas motorsõiduki makksu) maksmist käes.
Vasta
#24

Musta numbrit ARKi poolt ära võtta on ikkagi
ülekohus, eriti kui tegemist on uunikumiga
ja (uus) omanik peab palju selle ajaloost.

Nagunii ei tohi ju veneaegse numbriga enam
mitmeid aastaid ringi sõita - miks siis neid
niisama utiili saata? Parem võiksid nad
kaunistada mingi muuseumi stendi või kasvõi
vehiikliomaniku garaazhiseina. Ja uunikumide
näitustel/paraadidel miks mitte ka sõidukit
ennast.


Parimat,

Valdo

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#25

kas peale 1. maid, kui euro pihta hakkab, on oht, et arvele võtmine kallimaks läheb?

Pots ja postivahe.


Vasta
#26

just tallinna ARK\'i töötaja ütles et kui tsiklit tahad arvele võtta siis arvele saab võtta ainult esimene omanik ja pärimistunnistus tuleb hankida nnotari käest. aga esimest omanikku pole olemaski enam ammu kurat mis ma siis teen
Vasta
#27

henrikhe Kirjutas:just tallinna ARK\'i töötaja ütles et kui tsiklit tahad arvele võtta siis arvele saab võtta ainult esimene omanik ja pärimistunnistus tuleb hankida nnotari käest. aga esimest omanikku pole olemaski enam ammu kurat mis ma siis teen

Kirjutad avalduse ARKi vastava kontori juhataja nimele, kus kirjeldad üksikasjalikult vehiikli Sinu kätte sattumise teed ja selle eritunnuseid (mark, Vene \"must\" number, kerenumber, mootorinumber), samuti ka seda, mida Sa tead eelmistest omanikest ja miks Sa ei saa tavalisel viisil arvelevõtmist-ostu-müüki sooritada.

Eeldatavalt peaksid Sa teatud aja jooksul (mil kontrollitakse, ega asjal pole kriminaalset tausta) saama asja korda, st ma ei näe põhjust, miks nad keelduvad registeerimisest.

Vt kasutaja Piibur postitust reast http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=5070

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#28

Oskab äkki keegi pakkuda kust pihta hakata järgmise juhusega: Minu käes on auto ja dokumendid. Stoori siis selline: autot on müüdud edasi nö volitusega mitu korda. Pass on sinine (96 aasta jaanuar väljaantud), Kuid passis ka märkuste lahtris, et omanikul elamisluba kuni 96 aasta augustini. Auto sõitis viimati aastal 2002, pärast seda varastati ning vargad tekid autoga avarii, pärast seda saadi auto kätte. Seda siis eelmise omaniku jutu järgi, milles ma eriti ei kahtle (fotosüüdistus auto olemisest eelmise omaniku käes ennem varastamist). Kuna tookord oli vaja teda lihtsalt (mootori)doonoriks, siis ei murdnud eriti pead selle yle, kuidas ja kas oma nimele saada. Asja iva selles, et umbes pool aastat tagasi avastasin, et on netis politseiameti kodulehel koht, kust saab varastatud autosid vaadata, ja ennäe imet, ka konkreetne auto oli/on veel tagaotsitav. Saatsin siis (vist oli idapol) jaoskond kirja, et ääri veeri, et teaks nagu sellest autost yht, teist ja et pole nagu varastatud vaid kätte saadud. Ääri veeri just sellepärast, et kuna passijärgi omanik ei ole, ning passijärgse omanikuga ei ole võimalik kontakti saavutada, arvatavasti elab kaugel ameerikas krtteab kus.
Kuhu pöörduda, et auto saaks oma nimele? Kuna autot on mitu okrda käest kätte müüdud, siis on raske pea võimatu tõestada, et mina olen omanik. Kes on see isik kes saab politseile tõestada, et sõiduk pole varastatud? passijärgne omanik ytleb minu loogika ja ka see, kes teate vargusest andis. Kuna aega on sellest möödas 2 aastat, siis ei tea ma selle isiku kontakti enam ammu, kuigi loogika ytleb, et kui kysida politseist, siis nad võiksid anda kyll, et saaks temaga rääkida ning auto saab varastatud autode registrist maha võetud. Või piisab sellest, et minu käes on dokumendid, ning seega jõud ja õigus see maha võtta. Ma ei usu et asi nii lihtne oleks. Äkki keegi on teemaga kokku puutunud ning oskab nõu anda?
Teine kysimus on see, et kuidas saada auto oma nimele, kui (endine) omanik eestist väljas? Kas see on see koht, kus loeb kõik ARK-i ametnikust? Et ma võin kirjutada kyll seletuskirjad ja asjad, aga mul pole pabereid(ostumyygi lepinguid kõigi erinevate vahepealsete omanike omasid (kui neid on yldse eksisteerinud)). Äkki keegi teab kasvõi inimest kes oskaks sellele kysimusele vastata, oleks äärmiselt tänulik. Tahaks asjaga natukenegi kursis olla, ennem kui arki pöörduda, et vältida ebameeldivusi.
Sai pikk jutt ja keeruline kuda inimesed omaenda lollusega võivad lõpptulemusena kellelegi tõsise probleemi valmistada, aga äkki oskab keegi nõua anda Smile
Vasta
#29

väga vabandan, ei pannud tähele, et teema mootorrataste kohta käib, kuid eks sõiduk on sõiduk ning ma loodan et keegi ei pahanda Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne