"Vanemuine" hävitamisohus!
#41

Julged mehed. Cool Ning õnne peab ka olema. Loodetavasti saavad nende mõtted teoks ka klassiks kohandamisel.

Surnud asjade pukseerimisel on elementaarne tagada mingigi juhitavus. Kui üks ninast tirib, siis teine saab sabast sikutades veidigi liikumist ohjata. Kui õigel ajal peale hakata. Big Grin
Vasta
#42

(10-11-2014, 14:31 PM)v6sa Kirjutas:  Julged mehed. Cool Ning õnne peab ka olema. Loodetavasti saavad nende mõtted teoks ka klassiks kohandamisel.

Surnud asjade pukseerimisel on elementaarne tagada mingigi juhitavus. Kui üks ninast tirib, siis teine saab sabast sikutades veidigi liikumist ohjata. Kui õigel ajal peale hakata. Big Grin

Just - õnne peab olema, seda just ilma osas. Pukseerimisel on omad kindlad kirjutatud ja kirjutamata reeglid. Kas sealt nüüd kõik nõuded ka täidetud olid, on aga teine teema. 
Sealtkandi pidev ja suurim häda on siin, sest Vanemuine ei ole väikelaev ja mõiste kvalifikatsioon on natuke teise tähendusega, kui plastkaardi omamine ja/või õlised tunked seljas! Ja lisaks on §6. Laevadokumendid päris karm... ehk saadagu aru, et mistahes veega seotud asjad ei ole "Hei uhnjem!"
Tsitaat:§4. Laevade ja koosseisude mehitamine

Kõik laevad ja koosseisud, välja arvatud tõugatava koosseisu tõugatavad laevad, peavad olema mehitatud kvalifitseeritud laevaperega selliselt, et oleks tagatud pardal olevate inimeste ja laevaliikluse ohutus. Tõukamisel või pukseerimisel parras-pardas võib teisaldatav alus olla mehitamata juhul, kui pukseeriv laev on mehitatud selliselt, et on tagatud pukseeritava laeva ohutus.

Tartlaste õnn on aga see, et Emajõgi, Eesti "vägev" laevatatav jõgi on sisuliselt ojamõõtu kraavike, mitte jõgi ehk siseveetee laevanduslikus maailma tähenduses. Ta annab hädapärast madalmaade kanali mõõdu välja. Aga see väiksuse positiivne külg on, et tuuleolud ei ole nii hullud - pole lagedat, pole eriti ohtlikku tuuletriivi ega mingit lainetust. No ja sügisel pole ka mitte mingit veeliiklust. Lisaks ülesvoolu vedades lisandub järelveetavale suunakindluseks ka jõe enda voolukiirus ning eks nii see Vanemuine suhteliselt tuima näoga tuulevaikses ilmas lodja sabas kohale ujus. Too pisike paadike sabas oli aga ikkagi hädavajalik. Kokkuvõttes lõpp hea - kõik hea ja nüüd jääb oodata, mis Vanemuisest edasi saab. 

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
#43

(10-11-2014, 14:27 PM)pannkook Kirjutas:  see valge seal sabas oli ujuvankruna selleks, et kiirus liiga suureks ei läheks või...? Big Grin
Ja jõudiski see valge seal sabas nii pidurdada, kui ka lükata. Passis ongi tal kirjas puksiir ning Soomes sellist tööd ta tegi ka.
Mina isiklikult olen selle alusega väga rahul Cool  

Maastikuvõimekus
vintsimine
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112


Vasta
#44

"Vanemuine" ronis täna kuivale maale:

http://tartu.postimees.ee/2991675/galeri...se-kaldale

[Pilt: 3520615t151hd7e7.jpg]

...
Vasta
#45

Tegelikult peaks olema siin hoopis üks teine pilt. Cool

Edu sikutajatele.
[Pilt: 3520575t180hdfee.jpg]
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne