T-16 Starter
#1

Nimelt probleem selles, et kui hakkan käivitama siis starter veab mootorit ringi ja vahepeal hakkab lihtsalt tühjalt käima. Nii on mõnda aega jamanud juba, et milles võib probleem olla näiteks? Suviti korra ma maha võtsin igaksjuhuks kui nii hakkas tegema, juhtmed said ka korralikult kinni aga kasu sellest polnud. Ehk keegi targem oskab nõu anda Rolleyes
Vasta
#2

Targem pole, kuid vahetab pendiksi ära ja toimib jälle see asi.
Vasta
#3

(19-11-2012, 04:00 AM)Matuu Kirjutas:  Nimelt probleem selles, et kui hakkan käivitama siis starter veab mootorit ringi ja vahepeal hakkab lihtsalt tühjalt käima. Nii on mõnda aega jamanud juba, et milles võib probleem olla näiteks? Suviti korra ma maha võtsin igaksjuhuks kui nii hakkas tegema, juhtmed said ka korralikult kinni aga kasu sellest polnud. Ehk keegi targem oskab nõu anda Rolleyes

Mis häält "tühjalt" käies teeb? Pelka vurinat (kerge kihiseva mekiga) või konkreetset käriseb üle hammaste?

Pendiks on kõige tõenäolisem süüdlane, selle vahetusest alustagi.

Kui aga pruugid veel otseveostarterit, siis kaalu reduktorstarteri hankimist - hulga vähem peavalu edaspidi.
Vasta
#4

(19-11-2012, 10:18 AM)v6sa Kirjutas:  
(19-11-2012, 04:00 AM)Matuu Kirjutas:  Nimelt probleem selles, et kui hakkan käivitama siis starter veab mootorit ringi ja vahepeal hakkab lihtsalt tühjalt käima. Nii on mõnda aega jamanud juba, et milles võib probleem olla näiteks? Suviti korra ma maha võtsin igaksjuhuks kui nii hakkas tegema, juhtmed said ka korralikult kinni aga kasu sellest polnud. Ehk keegi targem oskab nõu anda Rolleyes

Mis häält "tühjalt" käies teeb? Pelka vurinat (kerge kihiseva mekiga) või konkreetset käriseb üle hammaste?

Pendiks on kõige tõenäolisem süüdlane, selle vahetusest alustagi.

Kui aga pruugid veel otseveostarterit, siis kaalu reduktorstarteri hankimist - hulga vähem peavalu edaspidi.

Alguses veab mootorit ilusti järgi ja siis järsku lihtsalt käib tühja nagu, vurin pigem, endaarust nagu üle hammaste ei käi.
Vasta
#5

Pendiks ikka kulunud.
Vasta
#6

Hommikut!Mul 25 starteriga selline probleem,et starter käib ringi nagu vurin aga mootorit ei võta järgi.On selline tunne et tõmberelee nagu tõmbaks liiga vähe,ei ulata hambumisse.Käis kohaliku elektriku juures kontrollis ja see väidab et töökorras.Starter oli maha võetud,kõik asjad nagu liiguksid normaalselt.Milles asi?
Vasta
#7

(20-11-2012, 12:26 PM)Kihutaja Kirjutas:  Hommikut!Mul 25 starteriga selline probleem,et starter käib ringi nagu vurin aga mootorit ei võta järgi.On selline tunne et tõmberelee nagu tõmbaks liiga vähe,ei ulata hambumisse.Käis kohaliku elektriku juures kontrollis ja see väidab et töökorras.Starter oli maha võetud,kõik asjad nagu liiguksid normaalselt.Milles asi?

Sama asi on mul endalgi, võtab mootori taha, siis nagu laseks lahti ja käib vurinal ringi.
Vasta
#8

Hammasvööl ikka kõik hambad olemas?
Vasta
#9

(20-11-2012, 15:52 PM)Matuu Kirjutas:  
(20-11-2012, 12:26 PM)Kihutaja Kirjutas:  Hommikut!Mul 25 starteriga selline probleem,et starter käib ringi nagu vurin aga mootorit ei võta järgi.On selline tunne et tõmberelee nagu tõmbaks liiga vähe,ei ulata hambumisse.Käis kohaliku elektriku juures kontrollis ja see väidab et töökorras.Starter oli maha võetud,kõik asjad nagu liiguksid normaalselt.Milles asi?

Sama asi on mul endalgi, võtab mootori taha, siis nagu laseks lahti ja käib vurinal ringi.

Või pendiks minemas - niikui koormus korraks langeb (peale survetakti ületamist), pääsevad rullikud hetkeks pinge alt ja kord libisema hakates enam ei haagigi...

Lahkamisest niikuinii ei pääse.
Vasta
#10

(20-11-2012, 16:24 PM)Timm Kirjutas:  Hammasvööl ikka kõik hambad olemas?

Kui suvel see jama metsas pihta hakkas, siis kojujõudes võtsin maha, natuke oli kulumist näha aga see oli silmaga nähes nagu suht vähe kulunud. Või võib olla et on küllalt kulunud ja annab aegajalt mõjuda nüüd? Ei peab homme peale kooli olemist käed õliseks tegema ja uurimaWink
Vasta
#11

Pendiks on ära ja ei muud. Varsti hakkab lihtsalt tühjalt ringi starter käima.

Veel pole maha löödud
Vasta
#12

(20-11-2012, 20:12 PM)v6sa Kirjutas:  Või pendiks minemas - niikui koormus korraks langeb (peale survetakti ületamist), pääsevad rullikud hetkeks pinge alt ja kord libisema hakates enam ei haagigi...

Lahkamisest niikuinii ei pääse.
Rullikute taga peavad olema vedrud mis pendiksi jälle töösse rakendavad. Needsamad ongi saba andnud. Korduvalt sellist viga näinud erinevate starterite pendiksitel.
Vasta
#13

(22-11-2012, 20:45 PM)tiit Kirjutas:  
(20-11-2012, 20:12 PM)v6sa Kirjutas:  Või pendiks minemas - niikui koormus korraks langeb (peale survetakti ületamist), pääsevad rullikud hetkeks pinge alt ja kord libisema hakates enam ei haagigi...

Lahkamisest niikuinii ei pääse.
Rullikute taga peavad olema vedrud mis pendiksi jälle töösse rakendavad. Needsamad ongi saba andnud. Korduvalt sellist viga näinud erinevate starterite pendiksitel.

Õige tähelepanek, kuid...

Lahkamisest ikka ei pääse. Ning kui inimene ei ole võimeline nii lihtsalt viga defekteerima, ei ole tõenäoline ka see, et ta suudab avada (ja pärast sulgeda!) pendiksi. Seda ei ole ju avatavaks tehtud...

Ning nende vedrude ülesanne on tagada rullide vedruga kitsasse pilusse surumine. Kui see pilu või rullid ise on kulunud, ei aita ka vedrud - pöördemomenti üle ei kanta.
Vasta
#14

Pendiksit on võimalik lahti võtta ja kinni panna. Korduvalt nähtud tegevus. Aga lihtsam on leida lihtsalt uus pendiks ja see asemele vahetada.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#15

Nüüd aega mööda läinud ja masin tänaseks töökorrasCool
Vasta
#16

(14-12-2012, 20:58 PM)Matuu Kirjutas:  Nüüd aega mööda läinud ja masin tänaseks töökorrasCool

Väga armas. Aga ehk aitad järgmisi hädalisi sellega, et kirjeldad oma toimetamisi natuke...
Vasta
#17

(14-12-2012, 23:23 PM)v6sa Kirjutas:  
(14-12-2012, 20:58 PM)Matuu Kirjutas:  Nüüd aega mööda läinud ja masin tänaseks töökorrasCool

Väga armas. Aga ehk aitad järgmisi hädalisi sellega, et kirjeldad oma toimetamisi natuke...

Pendeksi vahetus oli.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne