Saeketiga minisaeraam ja selle ümberehitus
#61

Ei tea kas oli täpselt seesama masin aga kunagi sai ka ühe sellise peal mõningast tööd tehtud ja oli hea kiire küll. Alguses tahtis veits harjutamist ja siis tuli juba unepealt.

Üldiselt on paljudele ketikarpidele peale kirjutatud nurgad ja neid tasub jälgida.

Oregon pakub masinterituse jaoks sellist tabelit http://www.oregonproducts.com/pdfs/GrindingAngles.pdf

Teiste tootjate omi ei ole otsinud. Selle järgi sai hea tulemuse küll.
Muidugi kliente oli erinevaid ja mõni nõudis ikka igasugu asju. Mõni ei läinud ketiga enne uksest välja kui olin tugihamba maha käianud jne.



Sae enda kasutamisel saeraamis on hea kasutada suure mootoriga saagi. Väikesed vurrid ei kanna kindlasti välja täis koormaga pikalt laskmist. Suurus sõltub koormusest aga vähemalt metallkorpuse ja karteriga saag peaks olema. Ülemise osta segu võib ka pisut rikkamaks keerata.

Üks saeraam, mida uudistamas käisin kunagi, omas näiteks Husqvarna 3120XP saagi.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#62

Keti valimisest ka üks päris lihtsa jutuga leht. Just selline hea, kodumajapidamise meestele paras lugeda.
http://robsrants.havasy.net/2011/12/ch-ch-chain/

Ainuke kurb asi on see, et pikipuu saagimise sellidele pole minu poolt midagi pakkuda Sad.
Peate ise katsetama, otsima, leidma ja kuidagi hakkama saama.
Ma olin palgilõikur Big Grin.
Vasta
#63

Keegi ärib saekaatri juppe:
http://www.soov.ee/harjumaa/Saeraami_osa...m?ca=1&w=3
Tundub olevat sulle - mulle süsteem, mida tänapäeval vaevalt keegi kasutama hakkab, aga - ehk on seal ka midagi, mis palki liigutada või kinnitada aitab.

Rellakaga teritamise kohta öeldi jälle sitasti. Ma ei hakka kellegagi vaidlema, lihtsalt veel kord: kui saed iga päev puhast puitu, olgu risti või pikkupidi, on üks pilt, kui õiendad palkseina või ehitusprahiga, on teine pilt. Pealegi ei kujuta ma ette, et sõidaksin mitu korda päevas Viimsist Mustamäele teritama. Pink võiks kodus olla aga mingit Hiina käkki ma väravast sisse ei luba ja korralikul ja kallil pingil puudub mõte, kui saag töötab paarkümmend tundi aastas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#64

Sellepärast ongi tavakasutajal viil ja korralik viili tugiraam - koos rullidega. Minul on tulemus alati olnud hea ja ausalt öeldes ei kulu rohkem aega ka kui siin relakaga viksida.

Aeg ajalt oleks lihtsalt hea selle ketiteritus pingi all lasta sae hamba soon natike sügavamaks, et viil teritaks lõike tera, mitte ei viiliks põhja.

Viili tuleb vahetada ka, kui uue keti võtad. Vana viiliga võid lutsu visata. (mina vahetan ühe keti eluea jooksul 2 korda viili)

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#65

Kas keegi seda
https://www.youtube.com/watch?v=HonJ4aMGBiA
tehnoloogiat ka oma käega katsuda on saanud? Ketti vaadates (0:13 hea stoppkaader võtta vaatluseks) tuleb kohe Druzba meelde. Ja meenutades harvesterimehe juttu, ei tohiks sellega üldse saagimine võimalik olla. Miks küsin? Minu filosoofia ja kasutustingimustega haakuks see leiutis perfektselt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#66

(04-02-2014, 20:42 PM)Marko Kirjutas:  Kas keegi seda
https://www.youtube.com/watch?v=HonJ4aMGBiA
tehnoloogiat ka oma käega katsuda on saanud? Ketti vaadates (0:13 hea stoppkaader võtta vaatluseks) tuleb kohe Druzba meelde. Ja meenutades harvesterimehe juttu, ei tohiks sellega üldse saagimine võimalik olla. Miks küsin? Minu filosoofia ja kasutustingimustega haakuks see leiutis perfektselt.

Idee on hea, aga selleks on vaja teissuguse ehitusega ketti ka. Onu videos kasutab sellist tehnoloogiat, kus keti hammast teritatakse ülevalt alla, mitte paremalt vasakule, nagu tavaliselt oregoni ketti teritatakse.

Ei ole ise saanud sellise tehnoloogiaga ketti pruukida, aga videot vaadates ei ütleks, et hullult hästi nüüd lõikab. Võimalik, et video lihtsalt petab.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#67

(05-02-2014, 00:09 AM)phyl Kirjutas:  Ei ole ise saanud sellise tehnoloogiaga ketti pruukida, aga videot vaadates ei ütleks, et hullult hästi nüüd lõikab. Võimalik, et video lihtsalt petab.

Nõus. Hetkel õhtu käes ja kobin kohe tuttu, kuid uimane pea kahtlustab sedasorti teritatud keti ja teritusel tekkiva teritusnurga järgi selle lahenduse parimaks sobivuseks laasimist...
Vasta
#68

2:05 on kett paremini näha.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#69

(04-02-2014, 20:42 PM)Marko Kirjutas:  Kas keegi seda
https://www.youtube.com/watch?v=HonJ4aMGBiA
tehnoloogiat ka oma käega katsuda on saanud?
...

Sai ühel üritusel natuke proovitud. uus kett ei jäänud alla tavalisele...Big Grin Aga oma senist keti-lati-tähikuparki uuendama ei hakka. Uuel sae soetamisel kaalun uuesti...

Soomlaste kiirtestis pidasid metsamehed seda hobikasutajale heaks - kiire ja lihtne teritus. Pealegi pole võimalik valesti teritadaWink Aga ükski katsetanuist töövahendina välja vahetama ei hakka - liig suur tuleks investeering. Kasutamiseks oli pädev, terava keti lõikekiirus oli sama (kiirtestis saetakse paku otsast 5 ketast ja võetakse aeg).
Vasta
#70

(05-02-2014, 09:35 AM)v6sa Kirjutas:  
(04-02-2014, 20:42 PM)Marko Kirjutas:  Kas keegi seda
https://www.youtube.com/watch?v=HonJ4aMGBiA
tehnoloogiat ka oma käega katsuda on saanud?
...

Sai ühel üritusel natuke proovitud. uus kett ei jäänud alla tavalisele...Big Grin Aga oma senist keti-lati-tähikuparki uuendama ei hakka. Uuel sae soetamisel kaalun uuesti...

Soomlaste kiirtestis pidasid metsamehed seda hobikasutajale heaks - kiire ja lihtne teritus. Pealegi pole võimalik valesti teritadaWink Aga ükski katsetanuist töövahendina välja vahetama ei hakka - liig suur tuleks investeering. Kasutamiseks oli pädev, terava keti lõikekiirus oli sama (kiirtestis saetakse paku otsast 5 ketast ja võetakse aeg).

Ma just huvi pärast küsin (kuna ise olen liiga laisk, et otsida), et mis hinnaklassis see investeering on.

Praegust saab 15 tollise saeplaadi (husqvarna) + keti (oregoni) + uue veotähiku 40 euriga kätte . Palju siis see uus tehnoloogia ka maksab?

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#71

(05-02-2014, 11:26 AM)phyl Kirjutas:  ...
Praegust saab 15 tollise saeplaadi (husqvarna) + keti (oregoni) + uue veotähiku 40 euriga kätte . Palju siis see uus tehnoloogia ka maksab?

Artikli kirjutamise ajal (eelmisel kevadtalvel oli vahe kolmekordne. Nüüd näikse kahekordseks langenud olevat:
http://hortulus.ee/index.php?group_id=129&page=120
Vasta
#72

(05-02-2014, 11:42 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-02-2014, 11:26 AM)phyl Kirjutas:  ...
Praegust saab 15 tollise saeplaadi (husqvarna) + keti (oregoni) + uue veotähiku 40 euriga kätte . Palju siis see uus tehnoloogia ka maksab?

Artikli kirjutamise ajal (eelmisel kevadtalvel oli vahe kolmekordne. Nüüd näikse kahekordseks langenud olevat:http://hortulus.ee/index.php?group_id=129&page=120

Ai kurask, selle ma lähen ostan kohe ära. Varsti metsa minek, siis saab ära proovida. Ketiga tuleb alati uus kivi ka kaasa.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#73

(05-02-2014, 12:12 PM)viplala Kirjutas:  
(05-02-2014, 11:42 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-02-2014, 11:26 AM)phyl Kirjutas:  ...
Praegust saab 15 tollise saeplaadi (husqvarna) + keti (oregoni) + uue veotähiku 40 euriga kätte . Palju siis see uus tehnoloogia ka maksab?

Artikli kirjutamise ajal (eelmisel kevadtalvel oli vahe kolmekordne. Nüüd näikse kahekordseks langenud olevat:http://hortulus.ee/index.php?group_id=129&page=120

Ai kurask, selle ma lähen ostan kohe ära. Varsti metsa minek, siis saab ära proovida. Ketiga tuleb alati uus kivi ka kaasa.

Latt ja veotähik lähevad ka vahetusse...

Aga kes harva saevad ja lativahetus niikuinii päevakorral, siis tasub kaaluda küll.

Mitme läbimi all pidasin silmas teritust mitme erineva nurga all. Ühe sedaega seda ei saavuta, vahepeal tuleb nurki muuta.

Sest ka mina olin üllatunud:
(03-02-2014, 15:39 PM)Janka Kirjutas:  ...Lihtne - säilib tehaseterituse nurk. Ja mitte ainult üks nurk Wink.
Kui uut ketti tähelepanelikumat vaadelda, siis avastad enese jaoks nii mõndagi.
Vähemalt harvesteridele mõeldud lõikekettidele on tehase poolt lõikehamba kujundamisel kasutatud kolme erinevat teritusnurka. Juskui kett oleks läbi käinud kolme erineva nurga all asuvate käiade alt. Ja siin ongi peidus tilluke, aga tähtis "kala", mida ei teata ja millega ei osata arvestada.
*Teritusnurga, õigemini -nurkade ülesandeks ei ole ainult hammast puust läbi kraapida (!).
Need moodustuvad nurgad peavad võimalikult hästi lõigatavast laastust vabanema, ise puhastuma. Ja need nurgad lõigataksegi hambasse selliselt, et isepuhastumine toimuks võimalikult kiiresti.
Üllatus?
...

Võtan lähiajal ette ühe uue keti soetuse ja uurin siis seda üsna hoolikalt...Big Grin
Vasta
#74

Viplala, info maksab Smile
Mis selle tähikuga on? Keti andmetes on 3/8 ilusti kirjas. Tegelikult saaks vist plaadi ka vana jätta, kui 2 auku puurida? Eeldusel muidugi, et raadius sobib.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#75

(05-02-2014, 12:36 PM)Marko Kirjutas:  Viplala, info maksab Smile
Mis selle tähikuga on? Keti andmetes on 3/8 ilusti kirjas. Tegelikult saaks vist plaadi ka vana jätta, kui 2 auku puurida? Eeldusel muidugi, et raadius sobib.

Vat ei tea, mis sellega on. Igatahes soovitusena läheb vahetusse kogu lõikeajam.

Oleks hea teada, kas keti veolüli on tõesti niivõrd erinev, et veotähiku tõesti peab välja vahetama või on tegu ohutusnõudega...
Vasta
#76

Keti detailne pilt on siin:
http://hortulus.ee/index.php?product_id=...ct_details
Teine pilt siis. Eks metsamehed täpsustavad aga pealiskaudsel vaatlusel tundub, et tegemist on lihtsalt tänapäevaga. Veepumbale laagreid ei saa, saab terve pumba.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#77

Tegelikult paneb mind muretsema hoopis see, et selle süsteemiga lihvid sa hammast pealt, seega kulub hammas pisemaks iga korraga. Tavalise terituse puhul jääb hamba kõrgus enam vähem paika kuni hamba/keti lõpuni.
Pealt teritades aga peaks hammas oma kriitilise kõrguse minetama päris kiiresti.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#78

(05-02-2014, 13:48 PM)viplala Kirjutas:  Tegelikult paneb mind muretsema hoopis see, et selle süsteemiga lihvid sa hammast pealt, seega kulub hammas pisemaks iga korraga. Tavalise terituse puhul jääb hamba kõrgus enam vähem paika kuni hamba/keti lõpuni.
Pealt teritades aga peaks hammas oma kriitilise kõrguse minetama päris kiiresti.

Väidetavalt (tutvustus videodes siis) ongi nii parem, kui ülalt alla teritatakse. Aga noh... Eks see müügi jutt ole.

Kõige suurem jura on see, et uut mõõtu pikkustega on asi. mingid oksa sae ketid siis 14 tolli ja kõige pikem oli 16 tolli.

Vana hää universaalne 15 tolli on hääbumas. Kodulehel oli soovitus ka, et alla 50cc pillidele see kett peale panna, ei tea, kas võimsamad saed tõmbavad keti jupeks Big Grin. (alla 50cc on kuramuse nõrgad mingi 16 tollise keti jaoks)

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#79

plaati ei saa vana jätta, kuna otsatähik on 325 teine kui 3/8 sammu pikkus erinev ju
Vasta
#80

Mul on kõik ketid plaadid 3/8 ja 1,3mm, ma vist saaksin ainult keti ja kiviga hakkama.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne