LED valgustid ehk saagu valgus!

(03-10-2022, 12:14 PM)v6sa Kirjutas:  ESeni on kõigil olnud rikkis mingi olematu hinnaga terake toiteahelas ja LEDpaneel ise sobivasse kohta voolu andmisel põleb rõemsasti edasi. Aga vahetama seda hakata ta ei soovi ja mina isegi ei suuda. Nii need kogmiskasti maanduvadki.
Paljude arvates "päästab" (pigem peaks ütlema, et "saastab") LED või luminofoor, meie planeedi Smile - säästupirnis on elektroonikat lihtsama raadio jagu - ja missellega pärast äraviskamist tehakse ... ja palju see energiat raiskab, kui tehakse, midagi!
Keegi vihjas oma postituses ka silmade tervisele, mis on õige - minu silmad ka ei kannata halba valgust.
Tegelikult väsitab ka vaimselt, kuna looduslik valgusallikas näitab kogu värvi spektrit (olgu sellesks siis lõke, küünal, hõõgpirn või halogeenpirn), kuid LED näitab sellest ainult osa. (ega muidu lihakülmikutes valget ja  punast LED-i koos ei kasutata) Smile
Vasta

(02-10-2022, 22:55 PM)hillar2 Kirjutas:  Endal vahetasin jäjrest LED piring tavaliste vastu. Diiodlamp ju vilgub koguaeg (silmale nähtamatult) ja see väsitab. Leidsin kiire googeldamise tagajärjena ka artikli mis väidab et led lampide valguses olemine rikub silma sarvkesta.
https://health.clevelandclinic.org/are-l...ur-retina/

Asja nimi on välismaa keeles flickering ja sellega leiab youtubest palju liikuvaid pilte kuidas seda testida ja mis see on. Kõik kusjuures ei ole üldse nii hull nagu siin arvatakse.
Vasta

Ainus LED-i eelis volframniidiga pirni ees on, et pole veel näinud LED-i kildusid, mis palja jalaga astudes vere välja võluvad. Kui hõõglamp maha kukub, on killud järel. Väikelastele ohtlik, omal on silmad peas ja kogemus ka. No ja pakendil on numbrid ka mitu korda vähem voolu võtab või palju valgust rohkem. Tavaliselt isegi usun, ilmselt reklaami ohver. Ostnud olen ainult kõige odavamaid, õues liikumisanduriga ei pea kaua (alla poole aasta pimedal ajal), toas kauem, isegi mõned 3 või viis aastat ja kestavad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(04-10-2022, 12:41 PM)aavu Kirjutas:  Ainus LED-i eelis volframniidiga pirni ees on, et pole veel näinud LED-i kildusid, mis palja jalaga astudes vere välja võluvad. Kui hõõglamp maha kukub, on killud järel. Väikelastele ohtlik, omal on silmad peas ja kogemus ka. No ja pakendil on numbrid ka mitu korda vähem voolu võtab või palju valgust rohkem. Tavaliselt isegi usun, ilmselt reklaami ohver. Ostnud olen ainult kõige odavamaid, õues liikumisanduriga ei pea kaua (alla poole aasta pimedal ajal), toas kauem, isegi mõned 3 või viis aastat ja kestavad.
Mina kasutan LED valgusteid seal, kus ei pea pikalt viibima - näiteks vannitoas, esikus, õues jne.. Elutuppa põrandalampi panin ka LED toru halogeeni asemele aga valgus pole ikka see, kui kauem lugeda või muud teravat silma vajavat seal all teha, siis silmad väsivad. Ja kuuris töölaua kohal üritasin ka LED-i kasutada, lõpuks lendas välja ja 200W halogeen tuli asemele. Külmaga kiirgab mõnusat sooja kah lisaks Smile
Vasta

(04-10-2022, 08:12 AM)honkomees Kirjutas:  
(04-10-2022, 07:53 AM)Daff Kirjutas:  ...
Ja oma kogemuste põhjal on LED ikka väga töökindel. ...
Vahetusse on nad läinud sellepärast, et peale tulevad uued  suurema valgustugevusega pirnid.
Minu kogemus väidab, et väga EBAtöökindel ... Liikumisanduriga õuelampides 15 või 18W kestab keskmiselt aasta, tubased erinevate soklitega natuke kauem (või ka vähem, sõltub pirnist/tootjast vms), ainuke sats mis kestab juba 7-dat aastat on ühendatud sansõlme 3 pirni ... ei tea kas väga hästi joppas või on selle ruumi valgustuse kasutusaeg lühem.
Miks olen LEDide peale üle läinud on valguse puudus ja oma eriti vilets nägemine, nii õues kui toas on kogu aeg pime nigu karup€rses aga lampi ei saa suuri tavapirne keerata, max 60W nende plastpesadega. Vot keerab 18W LED pirni sisse ja valgust nagu 100W hõõglambipirniga, see natuke päästab ... Remonditud majaosas need süvistatud pirnid laes, seal nt köögis ca 10 tk 5W, aga ikka võiks valgem olla ja riburada  pidi peab neid kogu aeg vahetama, kaotavad ereduse ja lõpuks jääb sihuke öölambi valgus.
Ei kesta rsk, töökoja T8 torusid sai juba kirutud, anduri taga olevad, on 4a. jooksul kõik ja mõnd juba 2x vahetatud, need mis lüliti taga on kestavad vähe kauem. 12V toitega ribadest alu profiilis on 4/5 pimedad. 
Teema töötuledega veoka küljes, on sama nutune, harva kasutuses. Keegi lp.ksf hoiatas isegi, aga tuled olid juba soetatud ja küljes. Nüüd osades vesi sees, mõned hõõguvad ja ainult 1 on peaegu ok.
Toas said 2012 kõik lambid säästupirnid, mõni aasta hiljem säästukad LED-ide vastu vahetatud. Sel kevadel tundus, et vanadus hakkab nägemist mõjutama, kui samaväärsed uued pirnid sisse keerati, oli vahe mitmekordne...
Kuskil riiulis on kastitäis 60 ja 100w hõõglampe...


Vasta

Ei saa heasti aru.
Mul 1. Korrusel 26 led pirni ja üks riba saunas.
2 korrusel kah u. 20 pirni ja paar riba.
Mõni pirn ja üks riba ka õues.

8 pirni on ühes lühtris ka dimmeri taga. Tavalise Legrandi dimmeri taga. Jah võimsus on miinimum piiri peal ja vahest dimmer arvab et koormust pole ja korraks lülitab välja aga siis saab aru et krt. Vist ikka oli koormust ja paneb tagasi. Vahest teeb seda korra tunnis aga teinekord ei tee mitu päeva.

Kõige "rohkem" on vahetatud e27 sokliga 9w led pirne millal viimati ei mäleta ja ehk mõni kokku.
Eks kõige tundmatumat elementi pole ka ostnud.

Mina küll jätkan kasutamist

Matkabussis on jah rohkem juhtunud aga nende põhjus on ülepinge mis nüüd oma lahenduse ka saab.
12v led ei taha 14v pähe saada.
Vasta

Tegin ka huvi pärast loenduse. Mul majas laes kokku 25 LEDi ja koridoris 5m riba. Läbi põlenud 1 E27 sokliga Philips.  Vannitoas 3 ledi ringi vahetatud uuemate ja valgemate vastu. Sinna läksid ledid sisse kui ilmusid müügile esimesed g 5,4 pirnid. Koridori riba tellisin kunagi krooni ajal Narvast Kuldse Börsi kuulutuse järgi. Garaažid, katlamaja ja muud abihooned kõik ledide peal ja kõik töötavad.  Katlamaja toru põles äikesega läbi koos külmiku mootori ja raadioga.  Tundub veits müstiline, et neid lede nii suures koguses läbi põleb. Või on vahe kust riigist on pirrnid ostetud.?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(04-10-2022, 19:29 PM)Daff Kirjutas:  ... Tundub veits müstiline, et neid lede nii suures koguses läbi põleb. Või on vahe kust riigist on pirrnid ostetud.?
Mul ca 20 E27/E14 sokliga ledi ja 10 GU10 sokliga ledi, ribasid, dimmereid jms pole. Läbi põlevad kõik, pakun et umbes 5 korda on neid selle ledide aja jooksul ehk 5-7 aastaga välja vahetatud. Mõnikord, kui pole kodus varu, siis panen ka vana säästulambi tagasi, ajutiselt.
Vasta

Muidugi on LEDe otsa saanud. Just sai otsa kuuriesine liikumisanduriga odavhiinlane. Maksis 2 aastat tagasi kõva 7€. Otse prügikasti ja 10€ eest uus asemele. Nõus - ajuvaba resursside raiskamine aga nii on! Samas tubased ei ole palju probleeme valmistanud. Häda oli esimestega, täna on müügil suhteliselt kvaliteetne kraam, kui alibaabad ja muu saast ostukohtadest välja jätta.
Vasta

Enamus LED lampe on võimalik kodus ise parandada, eeldusel, et jootekolb ja multimeeter käes püsib.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(05-10-2022, 00:05 AM)PlyVal64 Kirjutas:   Otse prügikasti...
Ei saa märkimata jätta, et tegemist pole olmeprügi hulka kuuluva asjaga. Vanad lambid, nagu ka patareid, saab poodi tagasi anda.

Pähkliajude hirm
Vasta

Jutud LED pirnide ülilühikesest kestvusest tunduvad liialdatud. Tõsi küll, oli mõni aasta tagasi kohalikus ehituspoes mingi kahtlane partii, neid pidi mõne tagasi viima. Vahetus oli kiire ja lihtne alati, isegi tšekki polnud vaja, ju nad said aru veast. Rõhuv enamus viimase 10 aasta jooksul vahetatutest siiani rivis. Siribinibinnidelt pole mitte ühtegi tellinud ka muidugi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(06-10-2022, 00:05 AM)Marko Kirjutas:  Jutud LED pirnide ülilühikesest kestvusest tunduvad liialdatud. ... Rõhuv enamus viimase 10 aasta jooksul vahetatutest siiani rivis. Siribinibinnidelt pole mitte ühtegi tellinud ka muidugi.
Kuna mul on nende LEDide keskmiseks kestvuseks aastake siis vastupidi loobusin mõni aasta tagasi kohalikke liigkasuvõtjaid nuumamast (niikuinii on kõik müüdavad pirnid Made in China) ja tellisin mõnikümmend tükki alist. Kestavad samapalju aga tänu maksuseaduste muudatustele pole viimane aasta jälle sealt tellinud ja jälle võtnud mõned kohalikust kaubandusvõrgust.
OT lugesin oma LED pirnide arvu liig väikseks, eile sauna puid tuues nägin, et ka puukuuris on 4 LEDi - nii võib lõpuks oletada et kokku on neid majapidamises 40 ringis ... Paar tavalist hõõgpirni on kah säilinud, soklites kus millegipärast led pirn ei anna kontakti.
veelkord OT: Puukuuris on tõesti pirnid kestnud ca 5 aastat aga seal põleb valgus üliharva - sai kuur puid otsast otsani täis ja paar aastat ei võtnud sellest kuurist puid, nüüd see suvi mõni rumm saunapuid, vahtra ja saare valusama tulega notte sai võetud, toaahju lähvad ikka pehmema tulega puud teisest kuurist.
Vasta

LED pirne sai saksas korteris paar tükki läbi lastud sissekeeramise ajal. Saadan ei kannata kui lüliti on töö asendis ja pirni sisse keerad. Kaks korda vilksatas ja vaikus. Ja kaks tükki järjest ühes pesas. Kolmanda pirniga lüliti nulli ja võttis omaks.
Kui on teema, et need LEDid ikka väga tihti läbi põlevad siis ehk tasub viga otsida ühendustest. Tekkivad võibolla kiired silmale nähtamatud katkestused.
Selline uitmõte jooksis peast läbi.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mulle on hakanud meeldima sellised LED-pirnid nagu see:

https://www.jysk.ee/tore-led-pirn-125262-ee.html

See ei lähe nii kuumaks, kui need levinud tüübid, millel toitemuundaja on ehitatud soklipikenduse sisse. Maha kukkudes siiski puruneb ja killud on teravad. 

Aga hõõgpirnide kvaliteet on viimastel aastatel alla käinud. Kuidagi tihti lähevad juba tuttuuena läbi ja miskipärast tekitavad sel hetkel lühise, mispeale kilbis kaitse välja lendab.
Vasta

Pange pirnid põlema ausalt ....
Vasta

Keegi teab kas sellised hiinakad on 12v või v5 ledribaga?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne