LED valgustid ehk saagu valgus!

Kas keegi on proovinud LED lampe panna ka veksellülitiga voolusüsteemi? Üks 3 aastat tagasi sai juba proovitud ja oli nii, et jäävad pärast lüliti niiöelda kustu lülitamist kergelt hõõguma, tekib indukstsioonvoolu probleem. Siis said asemele säästupirnid, aga neil on aja jooksul see süttimise aeg järjest pikemaks läinud. St kui paned tule põlema, siis esimesed paarkümmend sekundit on väga tuhm see valgus ja misjärel hakkavad end vaikselt koguma.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

[Pilt: a_85b8d16d.jpg]
Vasta

(23-01-2013, 11:56 AM)saarrand Kirjutas:  Kas keegi on proovinud LED lampe panna ka veksellülitiga voolusüsteemi? Üks 3 aastat tagasi sai juba proovitud ja oli nii, et jäävad pärast lüliti niiöelda kustu lülitamist kergelt hõõguma, tekib indukstsioonvoolu probleem. Siis said asemele säästupirnid, aga neil on aja jooksul see süttimise aeg järjest pikemaks läinud. St kui paned tule põlema, siis esimesed paarkümmend sekundit on väga tuhm see valgus ja misjärel hakkavad end vaikselt koguma.

panin ja naudin sama jama Cool
ehk koridori laes lamp 3 pirniga hetkel sees 3x6w led
üks lüliti välisukse kõrval teine toas, vahemaa linnulennult ehk 3 m ja mööda kaablit ehk 6....7m ja hõõguvad päris hästi.
eemaldades 3-st pirnist 1 või 2 tõuseb hõõgumise intensiivsus märgatavalt. teadjamad ütlevad, et see hõõgumine pirnile midagi halba ei tee aga mul tekis küsimus kas arvesti reageerib sellele tarbimisele ?

teine veksli paar on mul trepikojas kus on 2 lampi ahelas üks 2x5w led ja teine 1x10w led aga seal sellist hõõgumist ei ole ja seal on kaabeldus ka natuke teisiti.
Vasta

Mul on hõõgumine tekkinud seoses huumlambikesega ühes lülitis. Kui see jadasse ühendatuna ledid põlema võtab, siis on järelikult voolutarve olematu. Vana, mehhaanilise voolumõõtja jaoks seda tarbimist ilmselt ei ole. Uuemaid ei tea, aga mingi koguse ettekerimiseks läheb vist ikka 100 a ja rohkem. Tegelikult mõõtmise küsimus, pole ise viitsinud. Tester vahele ja vaatab.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Mul ka laes ledid ja veksel süsteem,aga hõõgumist küll pole täheldanud
Vasta

Asi pole minu arvates veksel või mitteveksel süsteemis, vaid selles, kui pikalt lülitist lampi minev juhe jookseb faasijuhtmega külg külje kõrval. Mida pikemalt koos, seda rohkem sisse "kumab".
Kui võtad juhtme, mis kuhugi ühendatud pole, aga jookseb koos pinge all ja koormatud juhtmetega, siis indikaatorlambiga otsa puudutades võtab see indikaatori hõõguma, nagu oleks temagi pinge all. Näpuga katsudes seal midagi ei tunne, sest voolutugevus on olematu ja maandad selle läbi enda maha.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(23-01-2013, 16:31 PM)Basilio Kirjutas:  Asi pole minu arvates veksel või mitteveksel süsteemis, vaid selles, kui pikalt lülitist lampi minev juhe jookseb faasijuhtmega külg külje kõrval. Mida pikemalt koos, seda rohkem sisse "kumab".
Kui võtad juhtme, mis kuhugi ühendatud pole, aga jookseb koos pinge all ja koormatud juhtmetega, siis indikaatorlambiga otsa puudutades võtab see indikaatori hõõguma, nagu oleks temagi pinge all. Näpuga katsudes seal midagi ei tunne, sest voolutugevus on olematu ja maandad selle läbi enda maha.

Täpselt nii peakski olema! Mul said kõik juhtmed ilusti punti kokku pandud ja sellest see hõõgumine tulebki, tekib induktsioonvool juhtmete vahel mis liigub kilbist lülitisse ja lülitist lampi.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

Mul üks lamp vilgub miskipärast,aga miks?
Vasta

Mul endal vilkus üks nelja 1W Powerlediga lamp. Arvasin et viga on toite-konverteris, aga tutkit! Üks led ise osutus vigaseks. Vahetasin ära ja enam ei vilgu.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Veel selline tähelepanek,et led süttib kerge viivitusega ju, siis ei vilgu.Kui hakkab kohe põlema siis vilgub.Mul seda vilkujat pirni kaks tk,vannitoa esikus vilgub algusest peale,kojas kaks koda, külm õue ja soem sisemine koda järjestikku ühe lüliti all ja see vahel vilgub.läbi välisukse klaasi ilusti näha õues põleb mõni sekund ja hakkab ka sees põlema.Väljas tavapirn,sees led 3w oli äkki ja soe valgus.
Vasta

Nüüd selline lamp
   
kohal ja katsetatud. Ledideks 5630 tüüpi ledid, milledega on esimene kokkupuude.
Esimene mulje - täitsa bro asi! Valgem kui nelja Power lediga ja 30tk 5050 ledidega lamp. Ikka tunduvalt valgem! Aga kordades kallim ka... Rolleyes
Ja kuumeneb tublisti, ütleks et rohkem kui 4W PowerLedidega vidin. Ei teagi, kuidas vastupidavusega lood on. Radika pind on ju sama...
Hiinlased on üldse imevennad. Antud radikas on alguses loodud 3W pirni jaoks. Siis topiti sinna 1W juurde. Nüüd kokku lausa 6W! Õndsas usus, et küll ta jahutab, kuhu lits ohvitseri käest pääseb! Big Grin Ei tea kas nad vahel arvutavad ka midagi???

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Osrami reklaam voldikus on ära toodud selline võrdlus tabel:

Hõõglamp:
25W-220lm,40W-415lm,60W-710lm,75W-936lm,100w-1340lm.
ECO halogeen(pirn pirnis):
20W-235lm,30W-405lm,46W-700lm,57W-915lm,77W-1320lm.
"Säästupirn":
6W-230lm,9W-430lm,14W-740lm,17W-970lm,23W-1390lm.
LED lamp:
4W-200lm,8W-470lm,12W-810lm,14,5W-1055lm.
Vasta

Minu kuuevatisel öeldi olevat 500lm. Kommenteerida ei oska. Valge on küll kui kurat! Kas need luumenid aga on meie või hiina omad, seda ei tea...Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Selles voldikus oligi Osrami 4W Led 200lm.Enda ostetud Philipsi 4W Ledi pakendil oli kirjas 330lm.
Eks kõik sõltub milliste standardite järgi mõõdetud.
Vasta

Otsisin ühele tuttavale R7S sokliga lampe. Need on need halogeen "pulgad", mis käivad kandilise õueprose sisse. Mäletan, et veel mingi aeg tagasi oli neid väga vähe liikvel ja metsiku hinnaga. Krooni ajal mingi 500-600 EEK ja rohkemgi. Ma ei suutnud kuidagi aru saada, miks. Selle raha eest sai halogeenile stx elektrit osta. Ainuke paha asi halogeeni juures on väike vastupidavus, eriti PIR-iga lõksides.
Nüüd uued led-vidinad turul ja hinnadki kordades langenud, olenevalt võimsusest.
Odavaim on selline:    
Rusikareegel paistab 5050 ledide puhul olevat 10lm ledi kohta, ehk siis antud juhul 240lm, kuna lede on 24. Suht lahja, ütleksin. Interjöörivalgustuseks kärab küll. Käivad ju osa laelampegi nende "putkedega". Seal ehk ajab asja ära.
Selline "vahvliraud"    
oma 60 lediga peaks aga üsna roogitav räim olema! Smile
5630 ledidega variant on ka olemas, kuigi suurema prose jaoks. 15W võimsust ja 1000lm. Peaks valguse poolest olema umbes 100W halogeeni eest.        
Aga sellel võtab kukalt kratsima jahutus kinnises prožektori keres. PIR-iga lõksimiseks täitsa OK asi, aga terveks soojaks suveööks kusagil objektil põlema jätta... ma ei tea.

NB! Ühtegi antud lampi ise katsetanud ei ole. Kiibitsen lihtsalt kogemuste põhjal.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Nii, tuli ära selline lamp
   
mida tahtsin proovida.
Võrreldes selle lambiga
   
ei ole põlemisel mingit silmaga nähtavat vahet. On vaid mõningane hinnavahe teise lambi kasuks.
Esimesel lambil on kasutatud 5630 tüüpi(42tk) ja teisel 5050(44tk) tüüpi lede.
Andmete järgi on esimene lamp 10W ja 600-700lm, teine 9W ja 700lm.
Kuna silma järgi vahet pole, siis teine lamp on soodsam.
Keegi siin küsis, mida ma arvan 5630 ledidega lampide kohta. Pole halvad, ütleksin, aga on kallimad kui 5050 ledidega lambid ja mitte oluliselt heledamad. Kui ongi mõnel lambitüübil heledus suurem, kuna 5630 ledide väiksem gabariit võimaldab neid tihedamalt laduda, siis kõrgemat hinda see väike vahe ei kompenseeri. Praegu vähemalt.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Väike näpunäide led ribade tarvitajatele. Sõber kaevas välja tarkuse, et led riba olla mõeldud eeskätt alumiiniumprofiilis kasutamiseks. Pleksiga kaetud spetsprofiilid on üsna kallid, aga on ka odavamaid alu-profiile ja liiste kui ei taheta riba ära peita. Bauhof näiteks müüb suht odavaid alu-liiste, mingi 2-3 euri meetrine jupp. See annab ribale parema jahutuse ja kestvuse. Suvalisele alusele kleebitud riba on ok, kui kasutatakse lühiajaliselt, näiteks PIR-iga. Pikaajaliselt kasutatav riba vajab soojust ärajuhtivat pinda.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Kas keegi teadmamees viitsiks LED draiverite teemal kah veidi sõna võtta?
Kas need odavad ebays pakutavad on sisuliselt samamoodi ära "optimeeritud", mis odavate 220V pealt töötavate pirnide seeski?
Mõte mõned GU10 halogeenid GU5.3 LED pirnide + eraldi draiveriga asendada (miks asju lihtsalt teha, kui ka keeruliselt saab, eksju? Big Grin ).
Vasta

Nii, saabus katseks tellitud sääne lamp:
       
Ledid 3528 tüüpi ja peaks neid lausa 102 tk olema. Andmete järgi 6W ja 600lm. No ma ei tea, kuidagi õnnetuke tundub selle valgus. 40W hõõglambi jagu vast ehk. Dekoratiivse välimusega küll, aga heleduselt ei midagi erilist.
Arvan, et ei tasu osta. Olen jätkuvalt seisukohal, et vaadates erinevate ledide heledust, jahutusvajadust ja hinda, on 5050 seeria led siiani parim. Nii pirni kui riba kujul.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

mul oli üks kodustatud hiinlane , too väitis et Hiinast ostmine (eriti suured kogused) on vägagi riskantne tegevus- seal toodetavast kaubast pidi 85% praak olema , no eks seal ole mingid telgid kus lapstöölised kausitäie riisi eest päevas seda jama kokku joodavad

aga hind on neil odavam kui siin ja kui ikka tooted ei toimi siis on ka võimalik nende käest raha tagasi võtta
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne