LED valgustid ehk saagu valgus!
#21

(29-11-2012, 12:00 PM)pen.skar Kirjutas:  Pärnus Lepa kaubamaja müüs 29.-€ 10 w välisvalgustit. Ostsin, väga meeldiv valgus on. Küsimus nüüd- võib seda trei- või puurpingi kohtvalguseks panna? Vana inimene, nagu ma olen, vajan töötegemisel head valgust. Kas LED valgus on ka vilkuv valgus, nagu lumnestsentslambis?

Minul treipingi kohal selline http://www.ledproff.ee/a/toolamp-27led ,akud peetis,toiteplokist otse toide plaadile millele leedid pandud.Ise olen rahul.
Vasta
#22

Mina ostsin ostast sellised 2tk http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=30858687 esikus-kojas täitsa valge ja igati rahul.
Vasta
#23

Väga huvitav...niimoodi kogemusi jagades saab selgeks, et kuidas, kuhu ja kui palju Cool. Tulin just sõbra juurest, tal maja välisukse kõrval üks ümara kupliga suletud valgusti. Seal sees 12 W Philipsi pirn, soe valgus. Valgustab väga hästi ja..valgus on selline...soe, mõnus ning kodune, eriti praegu, lumesajus.


Vasta
#24

(29-11-2012, 21:23 PM)meli666 Kirjutas:  Väga hea tutvustav teema!
Aga vaatasin neid Ksf: Basilio tehtud pilte ja minu jaoks tundub see valgus olevat nii laste-, magamistoas kui ka seal vene niiskuskindlas lambis kuidagi pimedavõitu. Mingis konkreetses kohas valgust jagub ilusti, aga laiemalt vaadatuna jääb valgust väheseks. Tervikpildina tuba vaadates on nagu õhtune meeleoluvalgus.

Ära nüüd, kulla mees, võta üks-ühele fotosid, mis tehtud valgustitest (valgusest). (Pole vist ise väga palju pildistamisega tegelenud, pakun?)
Ka päikesest annab teha pildi, kus ta, reo, justkui tuhm ja tume paistab...
Vasta
#25

Nii, sain jälle eetrisse. Täna antakse meie kandis internetti nagu sandile sepikut - jaopärast! Big Grin
Alates 100Hz ei peaks silm enam värelust tähele panema.
Vattide ja luumenite kohta ütleb ksf! Tift õigesti, neist on raske sotti saada. Sellepärast püüdsingi oma lambikirjeldustes kasutada isiklikku subjektiivset hinnangut, et kuhu miski sobiks. Näiteks sellel 60 lediga tõlvikul oli märgitud andmetesse 1000 luumenit! Ootasin, et no nüüd alles säratab! Tuhkagi! Ega ta halb ole, aga minu arvates küündis vaevalt 75W hõõglambini.
Samas on need nelja PowerLedidega lugemislambid ainult umbes 400 luumenit ja täitsa asjalikud. Oleneb vist lambi ehitusest. Kui valgus lahkub lambi otsast koonusena, siis on ta erk. Mida kontsentreeritum, seda erksam. 360 kraadisel lambil hajub väga ära ja siis tekib tunne, et lahja on. Parim efekt on led ribal, mis annab suunatud kuid mitte liiga terava valgusvoo ning on ise "laiali määritud" suurele pinnale. See annab talle suurima efektiivsuse. Tegemist on õnnestunud lahendusega, millel on minu arvates hetkel parim hinna/valgustuse suhe. Kordan oma ennustust - tulevad suured helendavad paneelid või pigem dekoratiivne rullmaterjal, mille kleebid seina või lakke ja on korraga valgustiks ka. Juba praegu pakuvad hiinlased mulle võimsaid led paneele, mis istuvad kandilise 4 toruga päevavalgusmooduli asemele. Ühe näidise hind on soolane. Saaksin edasi müüa 80 euriga. Hulgihind alates 50tk.
Arvan, et ei tasu tormata. Küll nad odavamaks lähevad kui rohkem vorbitakse. Wink

Nüüd vastuseks Meli666-le . Nagu eelkõneleja juba ütles, ei ole jah need pildid tabatud nii nagu oma silm näeb. Vaatasin ka ise, et pildil pime nagu karu p****s! Tegelikult suht valge on, loe raamatut kui tahad. Laes on 4 x 4W lampe kokku siis 16W ja särab küll. See sinu lamp on pime sellepärast, et nelja ledi valgus on üsna laiali hajutatud ja seega jääb nõrgaks. Need minu magamistoa lambid on sama võimsusega ja samade ledidega, aga valgus on seal läätsedega koondatud "tuutuks", mille sees on valgust küll.

(29-11-2012, 11:47 AM)v6sa Kirjutas:  LEDlampe auto tagatuledes kasutajatele on kätte jõudnud üks tülikas aeg - kui hõõglambi soojus veel õhema lumekihi maha sulatab, siis LEDidega tuled kattuvad kiiresti valge korraga.
Tabasid naelapea pihta! Olen isegi seda mõelnud. Tavaliselt ma lume ja libedaga käruga sõitma ei tüki. Nii et järele proovimata veel, aga jutt igati õige!

(29-11-2012, 14:39 PM)Tift Kirjutas:  ..kuidas ja mille järgi peaks tavaline inimene otsustama, vot see kõlbab puukuuri 60w asemele, see magamistuppa 75 wati asemele, too aga jällegi 100 w asemele...
Kui selles teemas jagatud infost väheks jääb, aitab vaid proovimine. Ostad igast meeldimahakanust ühe ära ja katsetad. Keegi ei oska garanteerida, et see sulle sinna või tänna kindlasti sobib. Valgustid on erinevad, ruumid on erinevad ja lõpuks on ka inemised erinevad, väga erinevad! Smile Paarile pirnile, mis ettenähtud kohta ei sobinud, leiad kusagil majapidamises mingi koha ikka, kus ta päris raisku põle läinud.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#26

(29-11-2012, 11:08 AM)Mahno Kirjutas:  Basilio, räägi midagi 5630 LEDidest ka.
Ei oska midagi veel rääkida, kuna on proovimata. Piltide ja andmete järgi paistab olevat selline PoweLedi ja tavalise SMD ledi hübriid. vajab ka jahutust, aga mitte nii palju kui PowerLed. Alates 4W lambist on nad radikatega, alla selle ilma. See ütleb juba palju. Hetkel pole raha, aga kavatsen 1-2 selliste ledidega pirni lähiajal ära tellida. Eks ma siis räägin kuidas on.
Ah jaa, jahutusest niipalju, et radikaga led pirnil tuleb raudselt kontrollida, ega kusagil midagi logise. Pirn peab tihedalt kinni olema, et ledid oleksid vastu radikat surutud, muidu põlevad läbi. Mu oli kohe alguses ühe 4W lugemislambiga intsident. Naine lajatas voodit tehes sellele kogemata padjaga. Lamp hakkas logisema ja 2 ledi kärssas läbi. Tuli uued tellida ja ise ära vahetada. Kardan neid võimsaid Hiinas tehtud lampe natuke ka sellepärast, et PowerLedide ja trükkplaadi ning trükkplaadi ja radika vahel peab olema paras kogus jahutuspastat. See parandab soojusülekannet. Aga hiinlased panevad seda nagu jalgratta laagritele määretki - ühte kohta kelluga, nii et igalt poolt vahelt välja ajab ja teise kohta ei pane üldse. Sellest ka vast hiina pirnide pelgus osadel inimestel. Kui jootekolb õigetpidi käes istub, siis pole hullu, saab parandada. Kõiki lede saab eraldi tellida ja ei maksa suurt midagi, eriti kui kamba peale võtta.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#27

Võibolla nende vattide kohta pisut - vatt näitab tarbitavat ELEKTRIvõimsust ja tegelikult mitte midagi valguse kohta, sest sõltub pirni kasutegurist, kui palju nendest vattidest lähevad nähtavaks valguseks ja palju kiirgub mittenähtavas spektriosas näiteks soojuskiirgusena. Kuna hõõglampide kasutegur on kõigil sarnane, siis siiani oli lihtsalt mugav lampe markeerida vattide järgi, rohkem vatte=rohkem valgust.

LEDide puhul on asi selles mõttes segasem, et kuna LED toodab sooja palju vähem kui hõõglamp, siis on sama valgushulga saamiseks vaja palju vähem vatte. Kuna LEDe on erineval tehnoloogial, siis ei saa lede omavahel ka vattide järgi võrrelda.
Vasta
#28

(30-11-2012, 11:25 AM)Mahno Kirjutas:  Võibolla nende vattide kohta pisut - vatt näitab tarbitavat ELEKTRIvõimsust ja tegelikult mitte midagi valguse kohta, sest sõltub pirni kasutegurist, kui palju nendest vattidest lähevad nähtavaks valguseks ja palju kiirgub mittenähtavas spektriosas näiteks soojuskiirgusena. Kuna hõõglampide kasutegur on kõigil sarnane, siis siiani oli lihtsalt mugav lampe markeerida vattide järgi, rohkem vatte=rohkem valgust.

LEDide puhul on asi selles mõttes segasem, et kuna LED toodab sooja palju vähem kui hõõglamp, siis on sama valgushulga saamiseks vaja palju vähem vatte. Kuna LEDe on erineval tehnoloogial, siis ei saa lede omavahel ka vattide järgi võrrelda.

enamvähem mingi suurusjärgu saab siiski maha panna, et see vahekord LED:hõõglamp on kuskil 1:6...10
ehk 60W hõõglambi asemele saab edukalt pookida 6...10W LED pirni
vähem vist mitte ja 10w on juba enamasti ka rohkem kui 60W hõõglamp.

(29-11-2012, 23:21 PM)Basilio Kirjutas:  
(29-11-2012, 14:39 PM)Tift Kirjutas:  ..kuidas ja mille järgi peaks tavaline inimene otsustama, vot see kõlbab puukuuri 60w asemele, see magamistuppa 75 wati asemele, too aga jällegi 100 w asemele...
Kui selles teemas jagatud infost väheks jääb, aitab vaid proovimine. Ostad igast meeldimahakanust ühe ära ja katsetad. Keegi ei oska garanteerida, et see sulle sinna või tänna kindlasti sobib. Valgustid on erinevad, ruumid on erinevad ja lõpuks on ka inemised erinevad, väga erinevad! Smile Paarile pirnile, mis ettenähtud kohta ei sobinud, leiad kusagil majapidamises mingi koha ikka, kus ta päris raisku põle läinud.

mina nii tegingi
valisin oma mõttes asjad välja aga minu puhul küll oli nii, et ma ei ostnud neid välja aga sain sõna peale proovimiseks koju kaasa
katsetasin siin-seal ja otsustasin siis
kui aega saan teen ka pilti toodetest ja pakenditest mida ostsin
aga üldiselt asendasin 60W hõõglambid 10W LED´ide vastu ja sai valgem kui enne oli s.t. köögis ja põrandalambis ning lastetubades on nüüd valgem.
50W (GU10) halogeeni asemele sain aga 5W LED´id ja samuti sai valgem kui need halogeenid olid.
magamistoas aga asendasin 25W hõõglambid 2,7W LED´idega ja sai mõnusamalt mahedam (mul neid seal kokku 9 pirni)
kõik said soojad toonid ehk ka valged aga mitte külmad s.t. kuidagi häiriv ei ole kellegile olnud k.a. neile kes ei tea et seal LED on.
mõned 40W e14 sokloga väiksed pirnid said vahetatud aga 6W LED´ide vastu näiteks ka köögikubus - näeb paremini mis potis keeb Toungue

LED´ide üks hea omadus ongi see et valgustit vahetamata saad sa sealt rohkem valgust kätte kui hõõglambiga s.t. et muidu on ju piiratud mingi max. W-ga ja temperatuuritaluvus aga nüüd saad sinna panna päris "päikese" ja ei ületa neid piire.
Vasta
#29

Tegelikult on paljude valgustitega minul olnud see mure, et kasutatavad madalakvaliteedilised soklipesad kärssavad ära ka lubatud võimsusega hõõglampi kasutades. Ja kui pesa on väsinud ja kehva kontaktiga, siis hakkab selles pesas ka lampe läbi põlema. Murelaps just E14 sokkel. Selles mõttes meenutan küll hea sõnaga veneaegseid mustast haprast plastikust pesasid, mis kannatasid välja kõik mis ette oli nähtud ja tüki rohkem ka veel.
Vasta
#30

siin siis osaliselt minu valik
soetatud www.ledlux.ee poest

vasakult vaadates siis 2,7W E14 sokkel
info karbil 2600K, 136 lumen, 44 led, kirjad peal saksa keeles Segula GmbH - mahe kollane valgus väärtuses ehk 15W hõõglampi

10W E27 sokkel
info karbil 810 lumen, nurk 120kraadi, madi in P.R.C, V-TAC - valge valgus (ei tundu külm) ületab 60W hõõglambi valguse

6W E14 sokkel
info karbil 500 lumen, 34 led, nurk 180kraadi, forever-light poland - soe valgus ületab 40W hõõglami valguse

5w GU10 sokkel
info karbil 370 lumen, 24 led, nurk 120 kraadi, forever-light poland - soe valgus ületab 50W halogeni valguse

[Pilt: 20121130_190015.jpg]
Vasta
#31

Meil on ka väike areng, magamistoas vahetasin välja kaks 9w säästupirni E14 sokliga, asemele kaks 3,5w sama sokliga sooja valgusega pirni ja kaks 11w säästupirni E27 sokliga, asemele kaks 5w E27 sokliga pirni, kõik 300Lumenit ehk 3000k. Ausalt, olen täiesti rahul. Katlamaja on väike, umbes 6m2, keset lage üks 18w säästukas asendus 10w E27 LEd-iga - valgust nagu estraadil! Lage eriti ei valgusta, aga mida ma seal vaatan. Sama kordus puukuuris, sinna panin 12w E27 1050Lum pirni. Ah jaa, esikus asendasin ühe GU10 35w halogeeni 4w LEDspot MV (master) 2700K lambiga - ja tuleb teine samasugune veel juurde muretseda.
Säästupirnidega selline vahe, et see raip ei lähe ju kohe täiega hõõguma, vaid tahab soojenemist, seepärast pole säästupirnid ka erilised tarbija lemmikud. Mõtlesin, et ülejäänud säästupirnid kasutaks ära kuskil mujal, aga..perrgele, ega ma oma rahakoti vaenlane oleSmile .
Kui hind hinge kinni ei võtaks, siis jätkaks samas vaimus hästi kiiresti Smile .


Vasta
#32

(30-11-2012, 20:25 PM)MeelisV Kirjutas:  5w GU10 sokkel
info karbil 370 lumen, 24 led, nurk 120 kraadi, forever-light poland - soe valgus ületab 50W halogeni valguse
5W ja 50W halogeeni kanti valgust, sellega jään enamvähem nõusse. No ehk ongi. Aga ainult 370 luumenit? See justkui hästi ei klapi. Ise olen vaadanud pirne ikka alates 400-450 luumenist ja ma ei ütleks, et selline pirn "jõhker püss" oleks.

(30-11-2012, 21:01 PM)Tift Kirjutas:  Mõtlesin, et ülejäänud säästupirnid kasutaks ära kuskil mujal, aga..perrgele, ega ma oma rahakoti vaenlane oleSmile .
Anneta riigikogule! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#33

(30-11-2012, 22:32 PM)Basilio Kirjutas:  
(30-11-2012, 20:25 PM)MeelisV Kirjutas:  5w GU10 sokkel
info karbil 370 lumen, 24 led, nurk 120 kraadi, forever-light poland - soe valgus ületab 50W halogeni valguse
5W ja 50W halogeeni kanti valgust, sellega jään enamvähem nõusse. No ehk ongi. Aga ainult 370 luumenit? See justkui hästi ei klapi. Ise olen vaadanud pirne ikka alates 400-450 luumenist ja ma ei ütleks, et selline pirn "jõhker püss" oleks.

(30-11-2012, 21:01 PM)Tift Kirjutas:  Mõtlesin, et ülejäänud säästupirnid kasutaks ära kuskil mujal, aga..perrgele, ega ma oma rahakoti vaenlane oleSmile .
Anneta riigikogule! Big Grin

Ju siis olid need halogeenid kehvad ja lisaks on mul neid pirne 5 tk. vannitoas.
Täitsa parajalt jagub seda valgust.
Ja ega hiinlane oskab ka numbreid suuremaks valetada Wink
Vasta
#34

(30-11-2012, 23:09 PM)MeelisV Kirjutas:  Ja ega hiinlane oskab ka numbreid suuremaks valetada Wink
Vot seda ma tahtsin just isegi öelda, aga jõudsid ette! Smile
Minu kogemused sel alal toetuvad suuresti hiina lampidele ja hiinlaste mõõtühikud on kõik kummist! Big Grin
Sellepärast ma oma lampide tutvustuses ka luumeneid ei maininud. Pole neist eriti kasu kellelegi ja laest võetud pealegi. Võrdlus hõõglampidega oli mul puhtsubjektiivne ja oma silma järgi, et oleks mingigi ettekujutus.

Tutvustan veel ühte lampi, mis endal kasutuses. Fotokaga köögi lae alla ronida ei viitsinud, aga leidsin netist täpselt õige pildi.
   
Selline "purgiga" lamp käib umbes 40W hõõglambi eest. Peldikus ajab vast asja ära. Minul on köögis 4 pesaga veneaegne "taldrik" armatuur, kuhu pidid vist 60W pirnid käima. Säästukaid käis sinna 4 x 21 või 18W(ei mäleta enam), siis oli hästi valge. Siis tellisin 2 tk 44 lediga tõlvikut. Natuke hämar oli. Proovisin ka nelja sellise tõlvikuga. See oli jälle veidi overkill, liiga valge. Tol korral olid suured tõlvikud ka veel ilge kallid. Jäi kombinatsioon - 2 x 44 led tõlvikud ja 2 x selline "purk". Valgus täpselt paras ja nii on siiani.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#35

(30-11-2012, 21:01 PM)Tift Kirjutas:  Kui hind hinge kinni ei võtaks, siis jätkaks samas vaimus hästi kiiresti Smile .
See ongi konkurentsitult suurim häda LED-valgustusega. Puhas matemaatika räägib seda keelt, et praeguse hinna juures ei ole ega tule LED-tehnoloogial tasuvusaega, kui hakata olemasolevat ringi vahetama. Teine teema on kohe uus maja 100% LED + võimsad kohtvalgused halogeen.
Ainus koht, kus LED on õigustatud oma hinna eest, on purjejaht pikal sõidul. Seal ei ole meil piisavalt elektrit aga 12 tundi on pime. Kõik käigutuled, kokpiti valgustus, salongi- ja kajutituled, kaardilamp - rahaliselt küll kallis aga tulemus on sama akupakiga sõites "mitme päeva vahe".

Minu mõistus mitte vaid ei tõrgu aga ma lihtsalt ei saa aru sedasorti hinnanumbritest. See on mul kogu maja kahe kuu elektriarve summa.
Näiteks mind huvitab LED hoopis suvekodu kontekstis, kus polegi juhtmeelektrit vaid paneel ja akud. Ning vaadanud/mõelnud tavaolukorras eriti nõmedate Hiina "jõulukaunistuste" peale. Ehk need LED-ketid. Minu arust on oluline vahe, kas sa saad sama raha eest 20-40 LEDi või 100 LEDi. Pluss see, et ootame ära jaanuari... ja seesinane Hiina jubekaunistuse hind kukub veel kolinal.

Edit: vaatasin läbi aasta(kümnete)te elektriarved üle, valgustuse osa on kuni 150 kWh praegusel pimedaimal ajal. Hetke hind tuleb 0.12 EUR/kWh, see muidugi tõuseb kohe. Aga hetkearvutus: siinsete kogenud tegijate LED-pirnide näidete põhjal ja oma maja kõigi valgusallikate ülelugemisel sain jämedaks summaks minimaalselt 650 eur ainult pirnidele. Tegelikult veel rohkem, sest mõned pirnid peavad olema väga võimsad, mis väga harva ja vähe aega põlevad. Või teise variandina osta juurde lampe, juhet ja teha valguspunkte juurde. Tulemus tuleb ikka lõpuks rahaliselt sama.
Sellega saaks parimal juhul 100 kWh kuus valgustust vähemaks aga seda ju vaid pimedal ajal! Suvel seisaks see raha täietsi kasutult. Jämedalt ja parimal juhul saaks pool aastat mingit märgatavat effekti elektri kulunumbris LEDidest. Sooja vett on ikka vaja, arvuti ja telekas ja muud "hädavajalikud" moodsad koduseadmed peale selle.
Kiire arvutus: ütleme, et uued hinnad tulevad 0,2 EUR/kWh. See teeks 20 EUR kuus kokkuhoidu 6 kuud aastas, kokku 120 eur. 650/120=5,4. Seega nulli saaks viie-poole aasta pärast - võib-olla. Veel mõtetum on iga kuu osta üks kallis LED, mis annab elektri arves efekti ~0,000000001%. Samas kulutad ära ikkagi märgatava summa seda pirni ostes. Ehk hetkel on LED tavalises majapidamises täiesti mõtetu tänu oma arutule hinnale. Läheb LED kümme korda odavamaks ja elekter tõuseb 100%, siis hakkab juba "käega tuntavat" efekti tekkima.
Vasta
#36

Basilio näidatud "tünnid" ongi mul magamistoa seinalampides, päris head seal, näeb veel korralikult lugeda, samas pole väga heledad.

Kokkuhoiu koha pealt pole nagu arvutanud täpsemalt, aga ...
Kui mul on elamises 66 pirni, erinevad muidugi, aga ütleme keskmiseks võimsuseks 40W. Kokku 2,64 kw. Kõik üheaegselt ju ei hõõgu, eks ju, aga mingi aja siiski mõni neist töötab Smile. Pimedal ajal ca`6 tundi on mul elamises seal, kus inimene viibib, mingi valgus, maksimaalselt 2 valgustit, keskelt läbi néli, sest ei ela inimene ju üksi.
Õhtu jooksul tuleb valguse peale oma 960 watti ära Smile. Kuus teeb see 28-30 kw. Momendihinna järgi siis ...mitte eriti palju. Aga kasutades LEd-e oleks see noh, veel umbes 6-8 korda väiksem. Kokkuhoid on väike, praegu veel, aga kokkuhoid seegi. Ja teisalt, kui teha nii, et läbipõlenud pirnid asendada LED-dega, siis tulebki see tasapisi. On ikka vahe, kui maksad 20w säästuka eest keskeltläbi 8-12 eur vms ja vahetad seda suht sageli või käia välja 25 eur ja unustada see probleem..
Mõtlesin veel sellele, et maamaja....pimedal ajal on hoov valgustamata või vähe valgustatud. Minnes üle LED-dele, kas siis järk-järgult või ühekorraga, poleks enam nii valus mõelda, et võiks õue nats rohkem valgustada, ei käiks nii tasku pihta ja oleks ka silmal kena vaadata. Seni oli see mõte mõeldamatute killast, nüüd aga kerkib rohkem ja rohkem päevakorda Cool !


Vasta
#37

Osa valgusteid on luminofoortorud, 600mm, 1200mm ja pikemad.
Kuidas nende vahetamine käib, lihtsalt vana toru välja ja LED-toru sisse-variant ei tööta, tuleb starter vahelt välja võtta, eks ju?


Vasta
#38

(01-12-2012, 23:31 PM)Tift Kirjutas:  Osa valgusteid on luminofoortorud, 600mm, 1200mm ja pikemad.
Kuidas nende vahetamine käib, lihtsalt vana toru välja ja LED-toru sisse-variant ei tööta, tuleb starter vahelt välja võtta, eks ju?

Töötab edukalt. Kui starter rikkis, siis tihti süttib toru korraks kontaktist lahti keeramisel - kohe tagasikeeramisel. Ainult siis tuleb starter ikka vahetada, sest lülitist ta enam ei sütti.
Teemavälise pildi ka juurde: sai kunagi jõuludeks buss sellise kuusega ehitud, küljes valgusdioodidest koostatud ringid kolmel kõrgusel. Praegu vedeleb niisama ja kogub tolmu.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#39

EI-nojaa...küsimus on, et kas starterit on tarvis või mitte?


Vasta
#40

(02-12-2012, 02:38 AM)Tift Kirjutas:  EI-nojaa...küsimus on, et kas starterit on tarvis või mitte?

Panin rängalt mööda, ei pannud sõna LED tähele. Ledidel ju starteriga asja pole. Ainult toitepinge väärtus peab õige olema ja võibolla mõni nõuab alalisvoolu. Pole kursis uuemate ledidega.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne