LED valgustid ehk saagu valgus!

Mingi niidi otsas ripuvad, siis ilmselt ei saa piisavalt voolu kätte. Seal sees on ilmselgelt "driver" Pinge alla 12V paar volti kukub, siis ongi pimedus.
Iga väike LED seal tahab (kuni) 3,3V 3A saada ideaalis. 95% sellest läheb soojuseks. Need hiina "Cree XML T6" valgusdioodid on nagunii paras rämps. Üks originaal valgusdiood maksab rohkem kui see lambike ise. Tellisin hiljuti päris palju neid tulukesi. Taskulambid, ratta tuled jne... Pole veel ära koolenud.
8 sellise dioodiga lamp ja suudab vastu võtta kuni 26W, siis hakkab värvitoon siniseks minema ja LED-ide surm kiirelt järgneb.
Aga sina said terve valgusti.
Vasta

Lahenes asi nii, et 2/3 raha tagasi ja negatiivset kommi ei pane. Seda veel vaatame kui raha arvel. Ükski LED läbi pole põlenud, kõik hõõguvad (korraks ju läksid põlema ka). Kakun laiali, vaatan mis kõhus on.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

sellise kauba saatjalt tuleb nõuda ikka 100% raha tagasi. ega ennem see sodimüük ei lõpe. Muidugi kui käima saad võid vaadata mitu W ta tegelikult välja annab. Tellisin ka kunagi töötulesid, 1 põles siniselt, teine valgelt, ühega sain poolega petta, teisega kolmveerandiga petta. Nõudsn hiinlaselt pool ja kolmveerand raha tagasi. Hiinlane ei tahtnud loomulikult maksta, aga kui eskaleerisin ebayle edasi,vaadati pildid videod üle, nõustuti et asi ei vasta kirjeldusele ja anti kohe raha tagasi

aliexpressis lausa eraldi õpetus ka claimi tegemiseks, kuidas mõõta ära lambi/pirni võimsust ja kuidas dokumenteerida, nii et aliexpress ka ei luba kirjutada valesid numbreid kirjeldusse.

Praegune lamp sul 400W, 33A peaks siis sealt lampi voolu minema, see nõuab päris jämedat kaablit sinna.
Vasta

Tegelikult paneb mind jätkuvalt imestama kui palju saasta inimesed Hiinast tellivad ja kui palju raha sinna jätavad.Pean ausalt tunnistama et isegi selle reha otsa astunud,sai kunagi oksjonilt võidetud kuus led lampi millest esimene kooles kuuga.Sai siis kollase mehikesega suheldud ,kirjutas et saada pirn hiinase tagasi siis ta saadab uue.Küsisin temalt aadressi kuhu saata aga enne koolesid need pirnid kõik maha kui ma aadressi sain ja lõpuks kadus see tegelane üldse areenilt ja arvestades mis hinnaga siitpoolt saatmine on ,poleks ma sellega nagunii tegelema hakanud.Olen veel paari asjaga vastu pükse saanud ja sama lugu et tegelased lihtsalt haituvad.
Vasta

Mind paneb ka imestama kuidas niipaljud inimesed hiinast igasugu sitta tellivad. Enne võiks ise ikka omale selgeks teha et mida sa sealt üldse tahad. Tellivad enamvähem huupi midagi ära ja siis on pärast hämmingus et oi oi mis jama saadeti. Omal peab ka ikka aru peas olema. Ei ole mitte kõik saast mis sealt osta saab.
Vasta

No see 10 juudirubla mis saamata jäi mul...ma ei nuta.  Aga tellinud olen sealt palju ja tellin ka edaspidi. Kui isegi poolega saan petta, tuleb ikkagi veerandi võrra odavam kui kohalikest poodidest võtta. Seekord tahtsin lihtsalt näha neid imelampe kus seitsme tolli peal 400 w. Tavaliselt on meetrise peal 300.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta

Kuidas peavad vastu led numbrituled, mul c-max tuled mädanevad tava pirniga 3x aastas ära ja vahest politseinikud viibutavad sõrme, et pole number nähtav pimedas kuigi tuled põlevad. Tule klaasile koguneb pori sisse poole. Led tuled ligi 8-10 korda kallimad. Varem polnud saada, nüüd tekkinud müüki. Tundub, et led element üpris hästi isoleeritud niiskuse ja pori eest.
Vasta

(30-12-2018, 13:54 PM)maisalup Kirjutas:  Kuidas peavad vastu led numbrituled, mul c-max tuled mädanevad tava pirniga 3x aastas ära ja vahest politseinikud viibutavad sõrme, et pole number nähtav pimedas kuigi tuled põlevad. Tule klaasile koguneb pori sisse poole. Led tuled ligi 8-10 korda kallimad. Varem polnud saada, nüüd tekkinud müüki. Tundub, et led element üpris hästi isoleeritud niiskuse ja pori eest.

Mitu aastat mul paaril haagisel töötand...
Vasta

Mina olen ka see tola, kes kaugelt maalt igasugu "sodi" tellib ja enamasti olen rahul. Küll aga on nüüd tekkinud küsimus targematele led valgusti kohta: teatud ajahetkel peale kasutusele võtmist hakkab kolme lediga valgusti kiirelt vilkuma. Korralikult töötamise periood on aastast mitmeni, kasutusel neid kokku neli valgustit ja esimesest partiist vist üks alles ja vist 6-7 a paigal. Valgustid põlevad pimedal poolaastal ca16t ööpäevas. Aga see selleks.

Kas vilkumise põhjuseks võib olla liigne kuumenemine? Paar aastat tagasi lammutasin ühe laiali ja jahutusribide all asuv termopasta vms. oli seal väga napp. Kui jah, siis millist hea hinnaga "möginat" võiks sinna panna ja kui paksult?

Tegemist siis selliste, 3w ja mitte dimmerdavate valgustitega: https://www.aliexpress.com/item/Hot-3W-5...75dfejb5o1
Vasta

(25-02-2019, 21:23 PM)Econoline Kirjutas:  Mina olen ka see tola, kes kaugelt maalt igasugu "sodi" tellib ja enamasti olen rahul. Küll aga on nüüd tekkinud küsimus targematele led valgusti kohta: teatud ajahetkel peale kasutusele võtmist hakkab kolme lediga valgusti kiirelt vilkuma. Korralikult töötamise periood on aastast mitmeni, kasutusel neid kokku neli valgustit ja esimesest partiist vist üks alles ja vist 6-7 a paigal. Valgustid põlevad pimedal poolaastal ca16t ööpäevas. Aga see selleks.

Kas vilkumise põhjuseks võib olla liigne kuumenemine? Paar aastat tagasi lammutasin ühe laiali ja jahutusribide all asuv termopasta vms. oli seal väga napp. Kui jah, siis millist hea hinnaga "möginat" võiks sinna panna ja kui paksult?

Tegemist siis selliste, 3w ja mitte dimmerdavate valgustitega: https://www.aliexpress.com/item/Hot-3W-5...75dfejb5o1
jep, võib vabalt olla, et jahutus kehva. Endal kunagi 7-8 aastat tagasi sai tellitud ka sarnased LED lambid, valgus oli ülihea, silmaga selline 40W kanti (tavakline halogeen 50W, aga kõrvalpesas olnud 30W halogeen põles kehvemini), aga 10tk mis tellisid, hakkasid kõik paaripäevase vahega peale paari kuud vilkuma... vilkumise põhjuseks diagnoosisi draiverkivi liiga piiripealse disaini, ehk nii LED kui sisendpinge olid üsna napilt piiri peal.

aga ise olen jah kõikhiina led pirnid lahti võtnud ja termopastat juurde pannud. Ise kasutan dow corningu oma, kuna mul seda suur tuub, kindlasti on olemas paremaid alternatiive.
Vasta

(25-02-2019, 21:23 PM)Econoline Kirjutas:  Kas vilkumise põhjuseks võib olla liigne kuumenemine?
Minu kogemust mööda hakkavad power ledidega lambid vilkuma siis kui ülekuumenemise tõttu hakkab mõni ledidest Peetruse juurde minema. Külmast peast võib ta veel töötada, aga soojenedes hakkab vilkuma ja loomulikult paneb vilkuma ka kõik temaga jadasse ühendatud ledid. Sellise ledi otsimine on ebameeldiv. Tuleb vigane lamp laua peal ilma kuplita käima lasta ja kui vilkuma hakkab, saab testriga katsudes vigase ledi tuvastada. Üsna sant on testri otstega pisikesi klemme plaadil taga otsida kui sulle ere vilkuv valgus otse silmadesse lajatab. Epileptikul oleks rõõmu küllaga.
Jahutuspastaga on hiina asjadel tihti koonerdatud, aga ega paksult vahele määriminegi alati aita kui juba lambi disain kehvake ning jahutus hirmus piiri peal(või samm üle selle).

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Huvitav, kas LED pealamp ei mõju kuidagi epileptikule? Silmnähtavalt ta poole võimsusega töötades ei virvenda aga õige see valgus ka ei ole. Ntks töötav arvuti sisene ventilaator näib nagu pöörleks tegelikust poole aeglasemalt aga kui panna valgus täie peale siis hakkab "õieti" tööle.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kõik ei ole kuld, mis hiilgab.
Hiinlaselt ostetud veekindel prose näeb pärast paigaldust ja öist vihma välja niimoodi....
Alumine ots vett täis ja ülejäänud auru....
[Pilt: 20190227_155406.jpg]
Vasta

(27-02-2019, 17:18 PM)pannkook Kirjutas:  Hiinlaselt ostetud veekindel prose näeb pärast paigaldust ja öist vihma välja niimoodi....

Ehk on tegemist niiskuskindla prosega, mitte veekindlaga? Inglise keeles muidugi kõik üks water proof.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(27-02-2019, 17:26 PM)viplala Kirjutas:  
(27-02-2019, 17:18 PM)pannkook Kirjutas:  Hiinlaselt ostetud veekindel prose näeb pärast paigaldust ja öist vihma välja niimoodi....

Ehk on tegemist niiskuskindla prosega, mitte veekindlaga? Inglise keeles muidugi kõik üks water proof.

Ei pea paika. Vastavalt kaitstusele on niiskuse (moisture proof) ja veekindlad (water proof) seadmed. Kusjuures viimane jaguneb veel surve alusel klassidesse.

Samas on lühtri alumine pool ju veekindel küll: välja ei lase. Big Grin

Ning üldiselt: Hinnast saab tellida vaid see, kes suudab sulidel ja ausatel hiina ärimeestel vahet teha.
Vasta

IP67 on kirjas Cool
Vasta

Karbil kindlasti - ikkagi kirjaoskaja rahvas. Iseasi, kui paljud viitsivad praagi pärast kisa tõsta.

Müüd mõnisada tuhat tehases välja praagitud proset maha odavalt ja kaod - businäss, missugune.
Vasta

(27-02-2019, 18:13 PM)v6sa Kirjutas:  
(27-02-2019, 17:26 PM)viplala Kirjutas:  Ehk on tegemist niiskuskindla prosega, mitte veekindlaga? Inglise keeles muidugi kõik üks water proof.

Ei pea paika. Vastavalt kaitstusele on niiskuse (moisture proof) ja veekindlad (water proof) seadmed. Kusjuures viimane jaguneb veel surve alusel klassidesse.
Hiinlase arusaamine terminist "waterproof" võib olla väga paindlik. Tellisin kunagi päikesepaneeliga led valgusti, mis kirjelduse järgi ka "waterproof". Kohale jõudes ei leidnud ma selle küljest ühtegi tihendit ja lisaks olid kõik selle moodulid(aku- ja kontrollerimoodul + 2 lampi) jumala lahtised, lausa tuulutusavad korpuses. Kurjustasin hiinlasega, et see ei ole ju"waterproof", seda ei saa kuidagi õue panna. Hiinlane oli nõus et ei tohi jah, õue panna, märjaks saab. Aga ikka on "waterproof"! Kust ma sellisele lambile toas päikest saan? Krt kuul pähe sellisele tainale...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Sellele ma oma kirjutsie esimese lausega ka vihjasin: karbile kirjutavad nad seda, mida on vaja. Kui on vaja pritsmekindlat (splash proof), saab. Kui saab sukeldatavat, (submercible), siis saab. Aga kas kas karbis olev asi ka reaalselt peale sukeldamist ellu jääb (ja kasutaja ka ellu jätab), ei häiri müüjat karvavõrdki.

Püüa siis Pingi Pongi külas. Sad
Vasta

Karul kõhus on võimas kummitihend.
Kahjuks aga on auk seal sees nii suur, et jahutusribidele langev vihm pääseb otse elektroonika juurde Big Grin
Panin otsad moosi täis, näis kas sai parem...
[Pilt: IMG_0237.JPG]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne