LED valgustid ehk saagu valgus!

Seal paistavad olema 5050 led-id, kas see valgust ka näitab?
Vasta

võrdlusmoment puudub.
Parem igatahes, kui ilma Big Grin
Vasta

Miks LED laes hõõguma jääb...


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(01-08-2019, 01:52 AM)viplala Kirjutas:  Miks LED laes hõõguma jääb...


öine turvavalgustus Big Grin
Vasta

(01-08-2019, 08:24 AM)muska71 Kirjutas:  öine turvavalgustus Big Grin

mul on köögis selline turvavalgustus täitsa  olemas, 9 lampi on ühe lüliti all ja 1 veksellülitiga kahe ukse juurest klõpsitav - vat see üksik jääb hõõguma, paras öölamp, saab öösel ohutult külmkapi juurde jooma. Vahetatud läbipõlemise tõttu mitu korda ja ikka sama seis.
Vasta

Sain ka järsku sellise öövalguse, siis hakkasin mõtlema, et varem ju nagu polnud ja tuli meelde, et mõned päevad tagasi sai külmkappi sulatatud ja pistik seinast eemaldatud. Tõmbasin külmkapi uuesti seinast välja ja fantoomvalgus kustus. Pani külmkapi pistiku teispidi tagasi ja probleem lahendatud. Juu oli siis teispidi pistik seina saanud kui varem oli. Järelikult põhjustab seda mõni kodumasin, mis sama faasi või kaitsme peal.
Vasta

Paar aastat ei ole LED lampidega tegelenud, aga nüüd vaja enne pimedat aega mõned (tööstus)valgustid lakke panna. Kes-kus parimaid pakkumisi teevad?
K-Rauta pakkumine, tundub täitsa ok olema?


Vasta

Kui Tartu kandi mees oled, siis mine Prass Valgus OÜ kauplusse aadressil Ringtee 4. Müüvad edasi V-TACi brändi, väga hea hinna-kvaliteedi suhtega tooted.
Vasta

On hinnad. Ostsin saksast 3 75cm pikkust töökoja valgustit.18w   ja 9 euri tükk. Krautas oli sama asi 27 euri tükk.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Effex müüb väga häid tööstuslikke Philipsi LED- valgusteid.
Vasta

Parkisin olude sunnil händimänni ees. Astusin sisse ja kohe ukse kõrval miski meetrised 30W, plafoonid, 9,90 tükk. Proovin ära. Ainus nõrk koht on IP20, st keldrisse vist ei sobi, kevadeti kipub seal vesine olema.


Vasta

ära muretse. kevadeni nad ei kesta.
Vasta

(03-08-2019, 14:54 PM)diesel Kirjutas:  ära muretse. kevadeni nad ei kesta.

Installeerin kuiva ruumi, eks paistab.
Odavast aliexpressi ribast (5050 ja 2835) ja alu profiilist ise koostatud liistud toimivad aastajagu, install on lae all 12V ga veetud, mõte oleks niiskesse keldrisse sama teha. kaablid on küll rikkevoolu kaitsme taga aga pisuke hirm on jalgupidi niiskes olles ikka.


Vasta

(03-08-2019, 14:54 PM)diesel Kirjutas:  ära muretse. kevadeni nad ei kesta.

Ära ütle midagi - esivanem ostis oktoobris sarnase ja see särab veel endise jõuga. Näis, kauaks.

Mul on sama võimsusega, kuid väidetavalt niiskuskindel eelmise aasta augustist koridoriseinal välisukse juures ja ei näita ka väsimuse märke. Tõsi, otse vee sees ei ole.

Mis muidugi ei tähenda kuskilt otsast, et handimanni lühter ei võiks olla kamikaze.
Vasta

Mul töötas pealamp oma mitu aastat juba, alist ostetud. Eile panin ta ühe ehitatava metallist korpuse peale valgust näitama ja nii kui haamriga virutasin, nii valgus kustus. Tehakse tänapäeval ikka sitta. Nüüd peab uut hakkama vaatama.


Ma siin aasta tagasi rääkisin LED pirnidest mis pidid head olema, olidki, aga ainult selle ajani kuniks töötasid. Tänaseks on kõik 20 tk või rohkemgi, otsad andnud, lahti võetud, ära parandatud ja uuesti maha koolnud. Mõned olen lahti koukinud juba korduvalt ja sees ledid vahetanud. Pinge mis nendes pirnides ühe ledi peale viiakse on tõenäoliselt liiga suur, et saavutada pakendile trükitavat valgustugevuse näitajat. Sa võidki jääda üksikuid LEDe vahetama seal, ikka põlevad läbi. Ainus võimalus on see, et viid alla ledile antava voolu. Kas see ära tasub ja kas teema sellega piirdub, ei oska öelda, huvi puudub et proovida.  Väga spetsiifiliseks teemaga minna ei oska, oskused ja teadmised puuduvad. Erinevad pirnid toimivad erinevalt, kus on 220 jagatud otse ledidega ära, kus on ühendatud asjad rööpi, jadasse või tekitatud mingi alaldi. Kuidas need teemad seal oma voolu kõikumisi jagavad või kurat teab mida teevad, ei tea, liiga deep teema et hakata paari euri pärast uut ala õppima. Aga jah, aastaga võib arvestada elutsüklit ja seda mõned minutid päevas tööd tehes. 


Samas kui jälgida suvalist led riba, mida mul on ka päris palju meetreid, siis seal asjad kestavad. ilma erilise elektroonikata, ilma lubadusteta karbi peal, lihtne riba, sektsioonideks jagatuna, otsast vool sisse, ja kestab, kestab kui kurat. Sama hiina led, sama ali pahn, lihtsalt lubadused puuduvad karbi küljel luxides või lumenites. Miks? Sest riba müüakse vastavalt ledi omadustele, 5630...0,5 vms watt x tk ja nii ongi, ei mingit lukse või muud jura. Aus kaup, käib nii kaua kui käib oma loomulikus keskkonnas. 

Loomulikult ei ole ka see 100% alati nii, kuid mulle momendil tundub, et seal on lihtsalt kõige vähem soga niigi segi pekstud sogases lombivees.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(21-09-2015, 10:59 AM)isandpauk Kirjutas:  
(21-09-2015, 10:28 AM)hulgus Kirjutas:  Ootamatult avastasin, et osades valgustites veel hõõglambid kasutusel. Ja et olla ikka eriti roheline ja kesk konna säästlik (loe: kooner), tekkis mõte ca 10-20 leedidega pirni soetada. Umbes nii 7-10w, paar 4w lisaks. Kõik E27 soklile, paar suundvalgusega E14 lisaks.

Jätaks kõrvale kõik keerulised terminid ja termopasta ja toitepinged jms millest ma siin just lehekülgede kaupa üritasin läbi närida, siis vaid üks lihtne küsimus: Kust, kellelt ja mida osta, et oleks silmale hea, saaks enne ostu katsu ja kaeda, kestaks lubatud 10aastat ja kannataks osta ilma pisaraid poetamata? Ebaid, amazoonid jms jätaks esiotsa kõrvale.

Ma usun, et ei ole selliseid LED-e saada, mis on ühekorraga head, odavad, kauakestvad, käiks E27/E14 soklisse ja kasutaks traditsioonilist 220V vahelduvpinget.
Mine mõnda ehitus- või lambipoodi, kus on võimalik lampe ise proovida. Võta paar tükki alguses prooviks (mõõda võimsus ja vaata valgustugevus üle) ja kui sobib asenda ka ülejäänud.

4 aastat hiljem on seis selline.
Eestist osta.ee-st ostetud LED pirnid 10tk (analoogsed eelpool toodud aliekspressi lingil) kestsid loetud aja, mõni vist veel alles kah.
Hiljem tellisin ali-st 20 kaupa E27 ja GU18 soklile nn. "maisitõlvik" pirne. Paar tk kogu hulgast olid kohe pimedad, pretensioonile vastati, raha kanti tagasi ja tellisin veel. Kokku ehk 50tk?, jagatuna kahele elamisele. Läbi on põlenud 2-3tk, GU-d kõik ok. Ostsin dimmerdatavad, aga üllatusena selgus, et alluvad dimmerile vaid siis kui samasse on ühendatud vähemalt 1 tavaline hõõglamp...?
Hind jäi kõigil +/- 2€, ei kurda. peaks olema ennast tänaseks tasa teeninud.

lisatud.
2016 sai 5050 ribaga tehtud töötasapinna valgusteid, ikka samas alu profiilis, 4tk. kestavad märkusteta.


Vasta

LEDi timmer ongi teistsugune ja tavalise timmeriga Ledid ei toimi (timmeri peal tavaliselt watid kirjas, mida suudab timmerdada). Endal on elamises mingi ABB sari SLOst osetud ja kui tavaline timmer maksis 20 euri siis Ledide peale üleminek tähendas ka 80 euriseid timmereid. Nüüdseks vast nauke nende hinnad alla tulnud.
Vasta

Ma isegi ei mäleta, millal need pirnid said ostetud. Kuskil siis, kui neid tootma hakati. Toidupoe letist võtsin. Töötavad ja jäävadki vist tööle. Kasutusel on õue ja koridori valgustusena. Kuna tarbimine on niiiii väike, siis pole isegi lüliteid vahele pannud. Põlevad 24/7. Suvel, valgetel öödel, keeran lihtsalt kaitsme välja.
Teiste pirnide kohta nii häid sõnu kosta pole.

   
Vasta

(10-08-2019, 09:47 AM)motamees Kirjutas:  Ma isegi ei mäleta, millal need pirnid said ostetud. Kuskil siis, kui neid tootma hakati. Toidupoe letist võtsin. Töötavad ja jäävadki vist tööle. Kasutusel on õue ja koridori valgustusena.

Selle pirni kestvuse tagab väike võimsus, ning LEDide suur arv. Ning nood LEDid ei ole kusagil klaasi taga soojas, vaid saavad õhu käes jahtuda.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Keegi LEDi toitekaid ei soovi? Jäid üle kuna seekord lambid koolesid ülikiiresti.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne