LED valgustid ehk saagu valgus!

Keegi LEDi toitekaid ei soovi? Jäid üle kuna seekord lambid koolesid ülikiiresti.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Jagage kogemust, millised ledid autole ette lisatuledeks kõige paremini sobivad. Hakkab juba ära tüütama nende krdi sõraliste pärast äkkpidurdamine, viimase pärast on jälle stange eest maas ja saab autole uued tuled, saaks kohe lisavalguse kronsad ka valmis keevitada.
Vaatasin ka Ostast, seal olid nagu ikka hiinakad ca 10-12000lm, see peaks ikka teeservad ka valgeks tegema?
Vasta

Panin selle.Aliexpressi kaup aga valgustab hästi ja aastaga ära ka pole lõppenud.
Tõsi,kaunis raske tükk see ledbar,lasin kanduri ka teha.


Manustatud failid Pilt (pildid)
       
Vasta

(12-09-2019, 01:35 AM)Meelis2 Kirjutas:  Jagage kogemust, millised ledid autole ette lisatuledeks kõige paremini sobivad. Hakkab juba ära tüütama nende krdi sõraliste pärast äkkpidurdamine, viimase  pärast on jälle stange eest maas ja saab autole uued tuled, saaks kohe lisavalguse kronsad ka valmis keevitada.
Vaatasin ka Ostast, seal olid nagu ikka hiinakad ca 10-12000lm, see peaks ikka teeservad ka valgeks tegema?

Lisatuli või kaugtuli?

Seekerid näitavad mehiselt. Korduvalt politseile täistulesid tõmmanud, kui need oma päikeseid välja ei lüli.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Lisatuledeks ikka.
Siin Lahemaa kitsastel teedel on enesealalhoiuinstinkti tõttu juba niigi liikumiskiirus 60-70 peale langenud, väike lootus et äkki jõuab sekundi murdosa võrra varem pidurdada kui mõni lojus spurdib. Pealegi algab kohe ajujaht mis omakorda loomad lendu ajab.
Vasta

(12-09-2019, 18:21 PM)Meelis2 Kirjutas:  ... Pealegi algab kohe ajujaht mis omakorda loomad lendu ajab.
See üks üsna levinud nn linnalegend, ajujaht ajab looma liikuma päeval ja suht piiratud alal ja sel ajal on enamasti siililegi selge, et oht olemas. Tegelikult põhjus on hoopis jooksukas ja sessoone migratsioon need põhjused, mis loomad teele satuvad. Jooksukad aga eri aegadel, kitsel juuli lõpp-augusti esimene pool, hirv kusagil augustis-septembri algul, põder septembris, vahel ka oktoobri alul.
Nt suvel pole metsavaheteedel praktiliselt põdrajälgi, nüüd juba teine tera, põdrad on liikuma hakanud, pullid otsivad lehmi ja need kui pole veel tahtmist liiguvad eest ära jne. Tänagi hommikul üks põder siiberdas auto eest üle tee ...
Kitsede puhul on muidugi ka see põldudel söömas käimine, on teatud maitsvad põllud, kus nad alati õhtuti-hommikuti käivad ja seal rooma nagu tigu. Üleeile õhtul hämaraga töölt tulles oli ühes kohas kits tallega rahulikult üle tee jalutamas ja teises kohas seisis kits 5-10 m teest ja vahtis autot. Kaugemal olijaid tuledega sõites ei näe.
Vasta

vvata et ostad ikka E märgisega muidu saad teel vastutuleva mendi käest kohe aanusesse ja korduva. Ise ostsin riistamarketist u. 180 tuhrikut maksva ja valge küll, otstes veel perve valgustavad.
https://www.tooriistamarket.ee/et/kaugtuli-led-10800lm

Selline siis
Vasta

Töötuleks võib olla suvaline lühter. Lisakaugtuli peab olema vastava tähisega. Aktsiaid on õigus emiteerida vaid siis, kui koos põhikaugtuledega põleb väljalülitumatutl kaugtuletähiseta latern.
Vasta

Kood 219. Töötulelatern 
Nõuded: 
1) töötulelaterna paigutus peab võimaldama piisavalt valgustada töökohta, kuid ei tohi pimestamisega tekitada liiklusohtlikku olukorda; 
2) töötulelatern võib olla teisaldatav; 
3) töötule, välja arvatud alarm- ja jälitussõidukil kasutatava, valgus peab olema hajutatud hajutava mustriga laterna klaasi või sarnast funktsiooni täitva tehnoloogia abil. Töötulelaterna klaasil ei tohi olla sõiduki valgustus- ja valgussignaalseadmena kasutatava laterna tähistust. Töötule tekitatud valgusvihk peab olema valge või valikkollase värvusega; 
4) töötule lülitamine peab toimuma eraldi lülitiga ja mootorsõiduki armatuurlaual peab olema selle sisselülitatuse märgulamp. 

Kontrollimine: vaatlusega
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne