LED valgustid ehk saagu valgus!

Kindlasti vanad drosselid välja! Need ju võtavad ka voolu. Samuti läheb ühendusskeem kordi lihtsamaks.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Halogeenprožedele on ka led asendus olemas. Nendega väga lihtne, halogeen välja ja led asemele. Neist on ka enne siin vist juttu olnud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(09-01-2022, 13:49 PM)Marko Kirjutas:  Halogeenprožedele on ka led asendus olemas. Nendega väga lihtne, halogeen välja ja led asemele. Neist on ka enne siin vist juttu olnud.

Need kuni paarikümnevatised ledid sobivad ainult prozektori enda korrasoleku kontrollimiseks : )
Vasta

Ma ei ole halogeenprosesse head led "pirni" veel näinud. On jah asendus olemas, aga prosest jääb järele valgustamise mõttes hale vari. Lisaks ei ole valgus suurem asi.

Aga mina kasutasin halogeenprosesid pahtli lihvimiseks. Õuelt hämaruse peletamiseks, et lombist oskaks mööd astuda ilmselt siiski sobib.
Vasta

https://espak.ee/epood/toode/led-line-pa...8mm-osram/

Mul umbes sellised. Valgust rohkem kui halogeen andis, külapoes maksis 11 euri ehk...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Marko, sul võis olla näiteks 100w proze. Sel juhul ei eita, et see led annab silmad ette. Aga inimene küsis asendust 1000w-sele. Mul on ka neid lede aja jooksul prooviks ostetud, aga sobivad kahjuks tõesti vaid kontrolliks.
Vasta

Minu paha, üks null jäi märkamata. Need halogeenid siiski 200+W, neid asendab suurepäraselt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Lahjemat sorti 200w halogeenlamp on ca 3000 luumenit. Konkreetne LED on kolmandiku vähem.

Ma ei ürita kuidagi antud led pirni maha teha. Sõltuvalt rakendusest võib ta suurepäraselt sobida ja rahakotti rõõmustada oma voolutarbega.
Vasta

(09-01-2022, 13:42 PM)Roland Kirjutas:  https://www.okidoki.ee/item/led-lambiduus/10617298/
pisut soodsam.Kuid müüakse kasti kaupa.
Ostsin ise ka...

Need okidoki hiina ledid on kräpp. Peavad vastu 3-6 kuud, siis põlevad ledid riba peal seest tühjaks. Paar tükki on ka tossu ja pauguga elust lahkunud. Mul 20 lampi laes, kasutusel umbes aasta. 10 tk mis kastist järgi jäi on selle ajaga ära kulunud ja teisest kastist kuskil 5...6 tk.
Vasta

TO: mahno
Saad andeks, aga et oleks viimane kord!

Big Grin  Big Grin

mul on väga vanast ajast 2 statiivi nende prožedega. Ledile üleminek vähendas poeskäimise või laoseisu hoidmise vajadust märkimisväärselt, elukvaliteet ei kannatanud kübetki. 
Vanade päevavalguslampide asenduseks mõeldud ledtorud on samuti väga meeldivad asjad.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

huvitav,kui palju nende led-idega rahalist võitu tuleb,et see rapsime ja võitlemine ära tasub
Vasta

Tsitaat:huvitav,kui palju nende led-idega rahalist võitu tuleb,et see rapsime ja võitlemine ära tasub
LED ja päevavalguslamp on enamvähem ühesuguse voolutarbega sama valgusviljakuse juures. Miks LED - sest ta ei sisalda ohtlikku elavhõbedat (võimalik, et miskit veel mürgisemat aga seda avastavad alles meie lapselapsed). Nii olen mina asjast aru saanud.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Teine postitus kohe otsa, eelmise külge ei sobi.
Kui juba ledid, siis tuleks üle ilma kokku leppida üks ohutu pinge standard, olgu ta 12 volti alalisvool või 3 volti alalisvool (see mida led sööb). Uutesse ja renoveeritavatesse majadesse-korteritesse kaks voolu, 240v pistikupesadesse ja kõigisse valgustitesse siis see kokkulepitud uus standard. Üks trafo ja alaldi voolumõõtja juures ja poleks vaja neid iga pirni sisse ehitada.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(09-01-2022, 23:36 PM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:huvitav,kui palju nende led-idega rahalist võitu tuleb,et see rapsime ja võitlemine ära tasub
LED ja päevavalguslamp on enamvähem ühesuguse voolutarbega sama valgusviljakuse juures. Miks LED - sest ta ei sisalda ohtlikku elavhõbedat (võimalik, et miskit veel mürgisemat aga seda avastavad alles meie lapselapsed). Nii olen mina asjast aru saanud.

Kusagilt kuklasagarast nagu meenub, et päevavalguslambi nn. kasutegur (võrreldes hõõglambiga) kas ei tulnud mitte reaktiivenergia arvelt, kuna el.arvesti peab rehnutit ainult aktiivenergiaga, reaktiiv puha muidu käes, aga päevavalguslamp oskab seda mingi nipiga tarbida. Ja Led mitte.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(09-01-2022, 23:46 PM)aavu Kirjutas:  Teine postitus kohe otsa, eelmise külge ei sobi.
Kui juba ledid, siis tuleks üle ilma kokku leppida üks ohutu pinge standard, olgu ta 12 volti alalisvool või 3 volti alalisvool (see mida led sööb). Uutesse ja renoveeritavatesse majadesse-korteritesse kaks voolu, 240v pistikupesadesse ja kõigisse valgustitesse siis see kokkulepitud uus standard. Üks trafo ja alaldi voolumõõtja juures ja poleks vaja neid iga pirni sisse ehitada.

Mõte on tore, aga madala pinge juures a la 3v läheb vool suureks ja sellest tulenevalt pingelangu vältimiseks juhtme ristlõige ka.

Näiteks 12V juures, juhtme pikkusel 25m ja koormusel 15w ja lubatava pingelangu 5% juures ütleb kalkulaator minimaalseks juhi ristlõikeks 2.5 ruutu. 3V juures korruta neljaga.

Alla ettenähtud toite muutub LED kiirelt tuhmiks.
Vasta

Vaatasin just, et köögis olen hajameelsusest endiste halogeensuundvalgustite asemele mõned ledid pannud(umbes pooleks), GU10 vist on sokkel. Üllatuslikult pole juhtunud midagi ei alaldiga, mis mõeldud halogeenidele, ega ka ledidega. Kuigi all koridoris andsid kolm ühesugust poest ostetud 230 pealt toimivat tehases koostatud ledplafooni(alaldi 11W, 108V, 3 led-ribaga) umbes poole aasta jooksul saba. Igal juhul pealekirjutatud 25000 töötunnist sai täis ehk 25, kui sedagi. Suur rohepettus. Võiks ju poodi tagasi viia, aga olen tšeki kuhugi nii ära peitnud, et sai need 60€ sõna otsese mõttes maha visatud.
Vasta

(10-01-2022, 09:42 AM)alfredo Kirjutas:  Vaatasin just, et köögis olen hajameelsusest endiste halogeensuundvalgustite asemele mõned ledid pannud(umbes pooleks), GU10 vist on sokkel. Üllatuslikult pole juhtunud midagi ei alaldiga, mis mõeldud halogeenidele, ega ka ledidega. Kuigi all koridoris andsid kolm ühesugust poest ostetud 230 pealt toimivat tehases koostatud ledplafooni(alaldi 11W, 108V, 3 led-ribaga) umbes poole aasta jooksul saba. Igal juhul pealekirjutatud 25000 töötunnist sai täis ehk 25, kui sedagi. Suur rohepettus. Võiks ju poodi tagasi viia, aga olen tšeki kuhugi nii ära peitnud, et sai need 60€ sõna otsese mõttes maha visatud.

Ma vahetasin teadlikult 20W halogeenid välja LEDide vastu. Mul on GU 5.3 pesa. Ja mitte korraga ei vahetanud välja aga läbipõlemise järjekorras. Viimane vahetus toimus enne jõule kui halogeen oli laes teeninud 23 aastat. Üks halogeen on veel järel.
Ainus mida ma jälgisin on võimsus. Paar LEDi olen just võimsuse pärast ringi tõstnud kuna algul kui GU5,3 pesale ilmusid LEDid siis max võimsust oli saada 9W. Nüüd olen kõik asendanud 20-25W LED pirnidega. 
Trafo on toodud kaugele elektrikilbi juurde ventileeritavasse kohta ja alguses käisin käega katsumas. Kuumaks ei lähe. Järelikult kõik korras.
Ja valguses pole ka mingeid erinevusi. Uued LED pirnid sama võimsuse juures tunduvad isegi heledamad.

Aquila captas non muscas.
Vasta

On kasutusel 500w liikumisanduriga lamp/proze ja seal läksid need originaal pirnid nii kiirelt läbi et ei viitsi vahetada nii tihedalt. Sai alguses mingi säästupirn asemele, kestis umbes 3 aastat, valgus natuke lahjem vast. Kui see läbi läks sai jälle tavapirn pandud, aga ei kesta need, läks led asemele ja nüüd umbes 4 aastat on kestnud, võibolla pole sama valge, aga väga vahet ei tundu olevat. Võtab vähem voolu ja on töökindel.
Vasta

(09-01-2022, 13:42 PM)Roland Kirjutas:  
(09-01-2022, 13:19 PM)olevtoom Kirjutas:  
(09-01-2022, 13:15 PM)spitfire Kirjutas:  Kas need led päevavalgus lambid saab pista vana päevavalguslambi sisse bolt on? või tuleb sealt vanast need starterid-drosselid enne välja võtta?

Minu teadmise järgi on nii- ja naasuguseid. Ma ostsin sellised, mis tahtsid starteri väljaviskamist (sest see oli niikuinii katki) ja juhtmete ümberühendamist lambis. Ega luminofoorile tagasi niikuinii ei lähe.
Mul on ka paar valgustit mis ilma starterita.
Ühendasin ka otse ja toimib.
Vaatasin poes nendel torudel päris krõbe hind...Miski 20 eur,ehk
või sain valesti aru.Kuid sattusin Kadaka teel.
Megaluumen OÜ
seal oli soe valgus vast 8 eur 
ja võimsam 14eur,
kui see info kellelegi kasulikuks osutub.
Kuid siin juba ka mainiti,et eraldi ledid,7 euriga.
Kasutan kah neid ja ka ilmselt samast allikast.
Kuid leidsin selle kuulutuse.

https://www.okidoki.ee/item/led-lambiduus/10617298/
pisut soodsam.Kuid müüakse kasti kaupa.
Ostsin ise ka...
Töökojas olen ca 20 halogeentorudega valgustit välja vahetanud, 1200mm/T8 sokliga, 18W. Esimesed said paar aastat tagasi vahetatud, neist 10-st 2 mis liikumisanduriga valve valgustid on läbi, vist liialt tihedad lülitused. Kuna korralikud uuema aja plafoonid olemas, siis ei hakanud korpuseid vahetama. LED toru hinnad olid paar aastat tagasi ostes ca 4+€. Sügisel sain K-Rauast 3,..€ hinnaga, nüüd pakuvad 7,+.
Montaaži plaadilt võtsin maha, kogu liigse elektroonika., ballastid, starterid, kondeka ja 220 otse ühe otsa klemmidele. Põlevad kenasti, ainult... LED-idele iseloomulik kitsas ja jahe (4000k) spekter paneb vana hea hõõglambi järgi ohkama... ,Mõnedel torudel on klemmidele märgitud L ja N, aga sellest ei olenenud midagi, töötab mõlemat pidi.
Üks ruum sai led ribad+aluprofiil valgustid, ise kokku lapitud. 2 tüüpi ribad, osa silikoonkestas, teised palja ribaga. 3 aastat hiljem on isolatsioonita riba ok, silikoonis ribadel üle poole dioodidest pimedad...Sama tootja.
Eelpool mainitud koostatud plafoonid on ok, ainult et... mitmel jahedas kuivas keldris asuval plafoonil on lülitades esimesed minutid "strobo" effekt, vilkumissagedus ehk 4-10x sekundis, vastik, väga vastik, läheb soojaks, on kõik ok.


Vasta

(09-01-2022, 22:34 PM)sugraM Kirjutas:  
(09-01-2022, 13:42 PM)Roland Kirjutas:  https://www.okidoki.ee/item/led-lambiduus/10617298/
pisut soodsam.Kuid müüakse kasti kaupa.
Ostsin ise ka...

Need okidoki hiina ledid on kräpp. Peavad vastu 3-6 kuud, siis põlevad ledid riba peal seest tühjaks. Paar tükki on ka tossu ja pauguga elust lahkunud. Mul 20 lampi laes, kasutusel umbes aasta. 10 tk mis kastist järgi jäi on selle ajaga ära kulunud ja teisest kastist kuskil 5...6 tk.
Kehva uudis sinu poolt.
pauku ma ei kardaks,kuid tossuga  ..vat see juba jama.
Nende eelis siiski teravam valgus ja külmas garaazis ei pea ootama 
millal valgust hakkab näitama.
2 tk. mul lakkas töötamast.kahju muidugi.
Kuid eks edaspidi näeb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne