LED valgustid ehk saagu valgus!

Sai ka mingi aeg need odavad hiinakad soetatud 10tk 1,5 eurot tk. Kirjas ,et 130w ja 6500k, 3 tk hetkel kasutusel ja siiani toimivad ning valgustavad hästi.
Vasta

(12-01-2022, 00:26 AM)Xtreme Kirjutas:  Sai ka mingi aeg need odavad hiinakad soetatud 10tk 1,5 eurot tk. Kirjas ,et 130w ja 6500k, 3 tk hetkel kasutusel ja siiani toimivad ning valgustavad hästi.
Ma siin nii aasta tagasi ka võtsin miskid bauhausist vast.Kandilised miski 50x50.Eraldi trahvo kaasas.
Trahvo jah kuumeneb ja teine tähelepanek.
Kui raadio käib ja valgus sisse lülitada jääb helist järele vaid sahin..Segab.
Maksis miski 20 eurikut
Vasta

Aegu tagasi otsis üks ksf! asendust 1000w prozele. Teine ksf! soovitas seepeale Handymannist müüdavat ufo-valgustit 150w, 15000lm. Ostsin minagi sellise, katsetatud. Päris see ta ikka pole, mis halogeenlamp, aga ajab asja ära ka. Nüüd vaatasin, et maaletoojal on sama tootja 200w mudel pakkuda. Hinnanumbrit küll juures pole ja tea, kas jaehuviline sealt osta saabki, aga küsida ikka võib.

https://www.satcom.ee/en/a/led-toostusvalgusti-hb-200w
Vasta

https://handymann.ee/toode/toostusvalgus...-200w-ufo/
Vasta

Kuidas säästuplaanist sai hoopis raharaisk. On selline klassikaline põrandalamp kus tipus halogeentoru ja pooles mastis lugemislamp painduva varre otsas. Kunas lugemislampi tarvitan tihti või põleb niisama, siis arvasin väga öko olevat, kui panen sinna led pirni. G9 on vist selle mark ja maksis ehk 4? raha. Eemaldasin töötava tavapirni ja surkasin sisse moodsa led pirni. Üllatuseks hakkas see koheselt põlema. Lülitit pöörates saavutas loomulikult täis ereduse (tuhmuse tegelikult). Kuna selline hõõgumise lahendus ei tundunud hea, panin tavapirni tagasi, mis aga selle nügimise peale otsustas teha oma viimase sähvatuse. Jäänud muud üle, kui led tagasi sisse panna. Nüüd see siis särab, sähvib ja strobob nii nagu juhal juhatab. Kindlat ja töötavat asja pole alati mõtet proovida paremaks teha. Säästupaberiga võib ka poes võitja tunne tekkida, aga kui kodus näpud pruunid, siis mitte.

   
Vasta

(02-10-2022, 17:45 PM)speedsta Kirjutas:  Kuidas säästuplaanist sai hoopis raharaisk. On selline klassikaline põrandalamp kus tipus halogeentoru ja pooles mastis lugemislamp painduva varre otsas. Kunas lugemislampi tarvitan tihti või põleb niisama, siis arvasin väga öko olevat, kui panen sinna led pirni. G9 on vist selle mark ja maksis ehk 4? raha. Eemaldasin töötava tavapirni ja surkasin sisse moodsa led pirni. Üllatuseks hakkas see koheselt põlema. Lülitit pöörates saavutas loomulikult täis ereduse (tuhmuse tegelikult). Kuna selline hõõgumise lahendus ei tundunud hea, panin tavapirni tagasi, mis aga selle nügimise peale otsustas teha oma viimase sähvatuse. Jäänud muud üle, kui led tagasi sisse panna. Nüüd see siis särab, sähvib ja strobob nii nagu juhal juhatab. Kindlat ja töötavat asja pole alati mõtet proovida paremaks teha. Säästupaberiga võib ka poes võitja tunne tekkida, aga kui kodus näpud pruunid, siis mitte.
Reguleeritava valgustugevusega lülitamise jaoks on eraldi LED lambid. Ei ole nii, et iga suvakas töötab. Ja LEDide jaoks on oma regulaatorid ehk sinna vanasse lampi normaalselt toimivat LEDi on suht raske (kui mitte võimatu) leida.

Pähkliajude hirm
Vasta

Tänan täpsustuse eest. Kooliraha oli õnneks väike. Heale inimesele võin pildil näidatud led pirni ära anda, kui Tartus ise järele tuleb. Ei oska seda kusagile istutada.
Vasta

Endal vahetasin jäjrest LED piring tavaliste vastu. Diiodlamp ju vilgub koguaeg (silmale nähtamatult) ja see väsitab. Leidsin kiire googeldamise tagajärjena ka artikli mis väidab et led lampide valguses olemine rikub silma sarvkesta.
https://health.clevelandclinic.org/are-l...ur-retina/
Vasta

(02-10-2022, 22:55 PM)hillar2 Kirjutas:  Endal vahetasin jäjrest LED piring tavaliste vastu. Diiodlamp ju vilgub koguaeg (silmale nähtamatult) ja see väsitab. Leidsin kiire googeldamise tagajärjena ka artikli mis väidab et led lampide valguses olemine rikub silma sarvkesta.
https://health.clevelandclinic.org/are-l...ur-retina/
Ma nii igaks juhuks mainin, et
a) ühe võrgust leitud artikli põhjal ei maksa veel järeldusi tegema hakata ja
b) retina on võrkkest, mitte sarvkest.
Vasta

Kas sa oma LED teleka ka kineskoobi vastu tagasi vahetasid?
Siin on üks viide, et see on tervisele kahjulik:
https://www.google.com/url?q=https://www.techwalla.com/articles/dangers-of-led-tvs&sa=U&ved=2ahUKEwin1smMr8P6AhXpl4sKHT8yBQUQFnoECAoQAg&usg=AOvVaw2nzCcTupDkUtHrTBmYWDh_

Tegelikult tahan öelda, et see teema ei ole tervislike eluviiside propageerimiseks ja kui sa oled endale ise juba diagnoosi pannud, siis leiad internetist ka artikli, mis su doktorikraadi kinnitab. Kui sobivat artiklit ei leia, siis pane otsingusse AI article generator ja lase tehisintellektil koostada endale sobiv.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(03-10-2022, 09:07 AM)isandpauk Kirjutas:  Kas sa oma LED teleka ka kineskoobi vastu tagasi vahetasid?
Siin on üks viide, et see on tervisele kahjulik:
/---/
 Kineskoop kuvar on mingis mõttes hea näide- kui see häälestamata oli siis virvendas see ka oma 60 hertsise värskendussagedusega. 75 hz oli parem aga ka seda nägid mõned inimesed ning kestvaks tööks oli parem 85 hz panna. 
 Ning osad odavad LED pirnid tõesti virvendavad, OK vbolla igaüks ei pane seda tähele aga minu jaoks on see sama kui üritaks peent teksti 60 hertsiga virvendavalt kineskoop kuvarilt lugeda.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Viskaks õhku päriselust tulnud filosoofilise küsimuse:

Võrgustandard lubab 10% toitepinge kõikumist kummalegi poole, st lubatud võrgupinge on 207 kuni 253 V. 

Eelnevas jutus olnud G9 tavapirnidele see ei sobinud- vahetasin neid 6€ tavapirne iga paari kuu tagant, 9-12€ LED pirnid pidasid ehk 3-4 kuud vasta.

Samuti E27 sokliga LED lambid kipuvad lubatud igavese eluea asemel aastakesega õhtule jõudma. 

Kuna elan metsas elektriliini lõpus ja pingekõikumised on reaalsus (mõningatel juhtudel nt ühes faasis 209V ja teises 238V), siis paratamatult tekib siin küsimus, kas need juhtumid on omavahel seotud? Teema arendusena võiks tekkida küsimus, kas LED lampide turulelubamisel on ka arvesse võetud meie võrgustandardit?
Vasta

Ei võta siin keegi midagi arvesse. Pannakse puhtalt inimeste laiskuse arvelt: kesseikka viitsib mingi mõneeurose pirni pärast kuid iinlastega protsessida, eksole.

Olen palunud ühel oma kirbukirja hästi tundval tuttaval õhtaleläinud LED-pirnid lahti lahata ja tõrke põhjused tuvastada. Tal sportlik huvi säärase asja vastu. 

Seni on kõigil olnud rikkis mingi olematu hinnaga terake toiteahelas ja LEDpaneel ise sobivasse kohta voolu andmisel põleb rõemsasti edasi. Aga vahetama seda hakata ta ei soovi ja mina isegi ei suuda. Nii need kogmiskasti maanduvadki.

Elu on näidanud, et tuntud tootjate pirnid kestavad mingi aja, päris kohe ikka ei ikaldu. Tundmatu looma nahkasid on läinud ka paari õhtuga. Ühe toa laes on miskine eurone ACME juba kolmandat aastat... Võta siis kinni. Tema kaks kaaslast samast pakist koolesid aasta jooksul.

Mis puudutab väidetavat nähtavat vilkumist, siis teoorias näitab ülikiiresti süttiv ja kustuv LED tõesti võrgupinge 50 Hz paremini kätte, kui sekundeid järelhõõguv hõõglamp. Ehk kui keegi ongi nii kiire silmaga, siis võib häirida küll. Kuidas säärased inimesed küll tänapäevase ekraaniuputusega suudavad ellu jääda, on omaette tülikas küsimus.

Samas - LED paneelide võidukäik on kestnud alla inimpõlve.  Ka DDT oli esimesed paarkümmend aastat jube hea asi, pärast selgusid koledad kõrvalmõjud.
Vasta

Olen samuti  ca kümme läbiläinud LED pirni laiali kangutanud ja läbi on nad läinud kolmel põhjusel:
-üksik LEDi element ise katkestuses ning kuna nad on jadas nagu jõulu tulukesed siis kogu pirn tume;
-elektroonikas (toites) midagi läbi;
-ning mõnel pirnil keerme või otsa kontakti vahele sokutatud sõrmustraat ei anna voolu edasi. Miskil põhjusel säästupirnidega sellist asja ei juhtunud?
 LEDi elemendi läbi minek pole mingi ime kuna jahutus on neil kehv, osadel pirnidel on samas ausalt pakendil kirjas et ei tohi neid 24h põletada. Ses mõttes on säästupirni rohkem usku kui ööpäeva ringselt peab põlema. Samas liikumisanduri otsas sisse ja välja plõksimist kannatab LED kindlasti paremini. Kindlasti on olemas 24h töötama mõeldud LEDe aga nende hind on ka vastav arvatavasti.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Ma igaks juhuks tuletan meelde, et enamus moodsaid ekraane on samamoodi LED taustavalgusega. Nii et kui LEDi karta näiteks mingi spektri eripära tõttu, siis ma ei tea, mida teha ja kuhu vaadata. Autodestki kaovad seieritega "päris" näidikud kiirelt.

Mis puudutab LEDi vilkumist, siis see pole ju mitte LEDi eripära, vaid odava ja kompaktse toiteploki eripära.
Vasta

No kui eakas LED silmnähtavalt vilgub siis on tal jäänud elada veel natukene aga kui juba uus LED niimoodi teeb siis on tegu sulaselge praagiga. 
  
Ja oma kogemuste põhjal on LED ikka väga töökindel. Ainus milles pettusin oli Philips. See põles kahe nädalaga läbi oma 27 eurise hinna juures. 
Vahetusse on nad läinud sellepärast, et peale tulevad uued  suurema valgustugevusega pirnid.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(04-10-2022, 07:53 AM)Daff Kirjutas:  ...
Ja oma kogemuste põhjal on LED ikka väga töökindel. ...
Vahetusse on nad läinud sellepärast, et peale tulevad uued  suurema valgustugevusega pirnid.
Minu kogemus väidab, et väga EBAtöökindel ... Liikumisanduriga õuelampides 15 või 18W kestab keskmiselt aasta, tubased erinevate soklitega natuke kauem (või ka vähem, sõltub pirnist/tootjast vms), ainuke sats mis kestab juba 7-dat aastat on ühendatud sansõlme 3 pirni ... ei tea kas väga hästi joppas või on selle ruumi valgustuse kasutusaeg lühem.
Miks olen LEDide peale üle läinud on valguse puudus ja oma eriti vilets nägemine, nii õues kui toas on kogu aeg pime nigu karup€rses aga lampi ei saa suuri tavapirne keerata, max 60W nende plastpesadega. Vot keerab 18W LED pirni sisse ja valgust nagu 100W hõõglambipirniga, see natuke päästab ... Remonditud majaosas need süvistatud pirnid laes, seal nt köögis ca 10 tk 5W, aga ikka võiks valgem olla ja riburada pidi peab neid kogu aeg vahetama, kaotavad ereduse ja lõpuks jääb sihuke öölambi valgus.
Vasta

Väga erinev on see eluiga erinevatel elementidel ja lambikestel. Välilampides on mul mingid Osrami LED pirnid põlenud kindlasti üle 10 aasta igal öösel. Hämaralüliti lülitab ja keskmiselt 10 tundi ikka ööpäeva kohta tuleb. Mingid asjad on elust lahkunud kuudega, mõni suure tossu ja mõni auapugu saatel. Mõtled, et kuidas üks väike kondekas saab sellise paugu panna... Aga rekordiomanik pirnide osas on mul siiani üks Osrami luminofoor säästulamp hämarasensoriga, mis toimetas 16 aastat igal öösel.
 LED- i valgus lugemiseks küll hea ei ole. Öökapi kohal olevas valgustis, mille saatel raamatukoid mängida, olid meil ennevanasti piimja suure kupliga hõõglambid. Nende valguskvaliteedi vastu pole hiljem miski saanud. Rohelollid keelasid paraku need ära, et hiina majandust elavdada ja jääkarusid sulamise eest kaitsta.
Vasta

(04-10-2022, 08:12 AM)honkomees Kirjutas:  
(04-10-2022, 07:53 AM)Daff Kirjutas:  ...
Ja oma kogemuste põhjal on LED ikka väga töökindel. ...
Vahetusse on nad läinud sellepärast, et peale tulevad uued  suurema valgustugevusega pirnid.
Minu kogemus väidab, et väga EBAtöökindel ...


Lohutuseks mainiks, et peale Philipsi ühe lambi pole kasutanud ühtegi kuulsa või tuntud firma pirni. Kõik on mingi tundmatu looma nahk. Ehk on see pluss, et toodetud on need kõik itaalias või saksas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Tartus on selline pood, kel vähegi aega käige läbi ja küsige nõu https://prassvalgus.ee/
Ta on vist kõik müüdavad valgusallikad oma kaupluses ka näidisena välja pannud - saab reaalsuses võrrlekda

Ledidel on minu jaoks 2 asja - valguse soojus K4000 sobib garaaži ja üle K2700 tuppa ei taha panna (aga reeglina on neil K3000) K on siis Kelvin ehk valguse temperatuur.
Mida tavapirnide karpidel ära ei märrgita on CRI ehk värvierastus, kui see on üle 95-e siis võib selle valguse käes juba garderoobist riideid valida või naised omale meiki teha Smile

Dimmerdamine on LEDide puhul eraldi jama ... Shneideri dimmerid ei tööta LED-idega (kuigi on mõeldud nii LED-idele, kui hõõgpirnile) ja kui neid kasutada hõõglampidega siis nad pinisevad (maaletooja esinadja sõnil on pinin OK). Pininata on hõõgpirni dmmerid ja need on pea 2 korda kallimad. Ka teistel tootjatel on sama, et odavad dimmerid pinisevad ...

Sai üht suuremat sorti elamist projekteeritud ... ehk sain ka ise takkajärgi targemaks.
1 Valgustuse juures kasutada 5 soonelisi (või vähemalt 4) juhtmeid, see tagab selle, et saab ka tulevikus kõiksugu süsteeme teha või näiteks normaalseid DALI juhtimisega dimmereid kasutada
2 Normaalse valgusega LED-id tarbivad pea samapalu elektrit ku tavalised hõõgpirnid - Smile
3 Dimmerdatavaid LED-e on 2 sorti üks on selline, kus on  mingis vahemikus saad keerata sooja valgust külmemaks (või vastupidi), mis jätab toas mulje et valgust on vähem ja teine on see kus sa reaalselt keerad valguse tugevust vähemaks.
4 Osram on tänapäeval puhas Hiina toode, Philips on enamvähem - pead ei anna aga äkki oli SLV, kes tootis OK valgusega pirne

Enda kogemus: EMOSE - LED torud on 1,5 jooksul kõik pea kõik välja vahetatud (Samas kõrval olevad Osramid on kõik töös) - kokku on max 100 vbl.
tundi põlenud). Ja keldirs on üks 2021a suvel ONNINENIST ostetud valgusti  ära koolenud ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne