Kandilise Voyageri teema.
#21

Chero ja wrangler kusjuures pole mingid pargi- ega ka käbimaasturid, vaid ikka need öiged(muidugi mitte selle mootoriga)
Sellel VM(ehk töökodades ka tuntud Vana M..nni nimeall) on töesti üllatavalt palju vigu.
Aga, eks tuleb lihtsalt leida öige foorum mida lugeda, raudselt on keegi sellega kuskil väga rahul.
Ka sapika mootor on ju erandjuhtudel öeldud pikalt kestvat, näinud pole sellist samas keegi.
A vaevalt et see teadmine suurt ärimeest 100rublaste autode alal segab.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#22

(06-12-2012, 10:46 AM)Killer666 Kirjutas:  Huvitav on see, et enamus kes seda maha teevad ja väidavad,et ei kesta üldse pole ise omanud vaid on seda kuskilt kuulnud.

Siin on märksõnaks tarkus. Lahtiseletatult see, et tark õpib lollide vigadest. Loll, teadupärast, ei õpi ka enda vigadest. Kõnealune kapten Bertorelli poegade masuudipress ongi persest sündinud, ei ole mingi asiotaaži koht.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#23

No aga kuidas seletada asjaolu, et masinad on keskmiselt juba 20 aastat vanad , 400k kellal (ju 400 maha keritud) ja ikka töötavad.

Ja minumeelest liigutab see mootor seda keret vägagi hästi. Maalt linna sõites on paar asulat vahel ja ei ole isegi vaja 4. käiku lülitada. Vajutad gaasi ja kiirendab.

Aga kus see auto üldse tootedud on? Usa versioonidel ka diiselmootoreid on?

Pole midagi targemat teha
Vasta
#24

Diisel ainult euromudelite valikus ja Austrias toodetud.
Vasta
#25

Teise küülna vahetuseks tuleb 1) maha v6tta plokikaas 2) maha võtta kõrgsurvepump ?

Pole midagi targemat teha
Vasta
#26

Üks tuttav sõitis sellisel 2,5diislil,rääkis et kütet võttis vähem kui tema eelmine auto diisel Primera.Mootor ei kannatanud pöördeid,alati peale ülevaatust(seal aeti mootor üle 3000p/min)tuli tõukuritevõlli polte pingutada.Muidugi sai vahetatud ka plokikaasi(igal silindril on eraldi).Kuid talle see masin meeldis.

Olgu öeldud manuaalkasti õli valamis kummpunn asub kasti esiküljel.

Teine tuttav sõidab praegu sellisega V6 bensukaga.On ka rahul kuigi automaat kastil jooksis korra differ laiali(tüüp viga,asendas mingu uuema mudeli omaga) ja tagavedrud pidi ka väsinud olema(selle vastu aitasid pumbatavad amordid)Mootoriga probleeme pole olnud.

Muidugi sõltub palju millises seisus isend kätte satub.

(06-12-2012, 23:30 PM)Killer666 Kirjutas:  Teise küülna vahetuseks tuleb 1) maha v6tta plokikaas 2) maha võtta kõrgsurvepump ?

Ei meenu et oleks väga pidanud lammutama,pusimist siiski oli.

Plokikaaned tulevad korraga maha ja lammutamist on oma jagu.
Vasta
#27

(06-12-2012, 22:42 PM)Killer666 Kirjutas:  No aga kuidas seletada asjaolu, et masinad on keskmiselt juba 20 aastat vanad , 400k kellal (ju 400 maha keritud) ja ikka töötavad.
Huvitav millest selline arvamus tekib(maha kerimise kohta)? Autot ostes peaks eelkõige hindama selle seisundit, see mida odomeeter näitab, ei oma mingit tähtsust tihti. Kui masinat on nõuetekohaselt hooldatud, siis selle numbri võib üldse vaatamata jätta. See et keskmine autoostja eelkõige sellest numbrist lähtub, on juba tema asi. Võib-olla mõeldakse edasimüügi paremale võimalusele tulevikus. Iga auto tahab saada hooldust ja remonti, kui ta ei saa kumbagi, võib mõttes vastavale numbrile nulli juurde keevitada, sest selline ongi asja seisukord... On nähtud autosid, millel odomeetri näit 90k, ainult et autost midagi järgi enam ei ole, armatuuris põles näidikute ring ja kere alumine osa ka olematuks saanud, aga number on ilus ju!
Vasta
#28

Ei saa mitte vaiki olla.
Endalgi viimase generatsiooni Scorpio peal antud mootor, tõsi küll elektrilise ksp-ga 92kW versioon.
Ostetud auto siis kui spidomeetril seisis 175000. Ilmselgelt oli ka juba keritud kuna ostukoht oli lasnamäe üks autoplatsidest lauluväljaku juures. Ise olen sõitnud autoga nii palju, et nüüd pärast 6 aastat spidomeetril peaaegu 400000. Mootori remonti ei ole pidanud mitte mingisugust tegema. Küll olen vahetanud roolivõimu pumba ja veermiku osi, geneka rihma rullikuid jm kuluosi ja ka käigukasti. Küll aga igalt poolt olen kuulnud jutte kui halb see mootor on.
Vasta
#29

2. silindri küünla mahavõtmiseks vaja spets võtit, teed ise või ostad (mina tegin) aega kulub nikerdamise peale ca 15 min.

See et "remonditöökojad" ei osaka seda mootorid remontida pole ju saladus ning viinamarjad on alati hapud.

Minu käes olnud ca 10 diislit ja mõned bensakad, suguvõsas vist veel 5-6 bensakat.
Iga diisli läbisõit minu käes min 50kkm(max120kkm) ja ükski masin pole mootori tõttu surnud, paar tükki avariide ja mõni muul põhjusel lahutatud.

Dad.
Vasta
#30

Olen ka nati seda mootorit näppind ja tõukuri äratuleku veaks selgus halb õli,või lihtsalt selle mitte vahetamine.Moto andis selle ära kargamisest juba natuke enne kuulda,just nimelt kuulda,kuna sisselaske klapp hakkas lahti jääma.Tekkis veider kumin või jorin juurde.Aitas uus õli.Aga ega egas keegi sellest midagi arva,pannakse niikaua kui laiali käib.
Vasta
#31

(07-12-2012, 14:06 PM)dad Kirjutas:  2. silindri küünla mahavõtmiseks vaja spets võtit, teed ise või ostad (mina tegin) aega kulub nikerdamise peale ca 15

Keerata saaks tavalise silmuse v6i lehega, aga küünalt ei saa pikalt välja keerata ,kuna k6rgsurvepump tuleb vastu.

Teine mure on siiski liiga suur kütusekulu, mis tuleb sinna 10 kanti. Ma ise kahtlustan moootori temperatuuri, aga samas kindel ka ei ole. Seier läheb ilusti kuskile 1/4 peale ja sooja tuleb ka normaalselt. Samas ma ei julge miskiseid pappe ette toppida, kuna äkki see seier valetab ja keskmises asendis juba asi keeks, samuti kataks ära need ju cooleri.

Termostaat on sel see väärakas, mis asub lõdvikute vahel ja maksab 80€ . Kas oleks halb idee asendada see Vaz tüüpi termostaadiga? See 8x odavam.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#32

Termostaat on termostaat, kui lõdvikute läbimõõdud ja avanemistemperatuurid sobivad, siis ei tohiks ju vahet olla. Aga ziguli termostaat on küll odav, kuid väga viletsa kvaliteediga. Kui leiad mõne lääne tootja varuosa, ehk siis võiks kasutada.

Aga termostaat on veepoti ja kraadiklaasi olemasolul kenasti kontrollitav.
Vasta
#33

(10-12-2012, 21:13 PM)Mahno Kirjutas:  Termostaat on termostaat, kui lõdvikute läbimõõdud ja avanemistemperatuurid sobivad, siis ei tohiks ju vahet olla. Aga ziguli termostaat on küll odav, kuid väga viletsa kvaliteediga. Kui leiad mõne lääne tootja varuosa, ehk siis võiks kasutada.

Aga termostaat on veepoti ja kraadiklaasi olemasolul kenasti kontrollitav.

seda mitte alati
potis ei mõju termostaadile rõhk nagu seda on süsteemis - vähe küll aga siiski
on ette tulnud, et potis termostaat töötab aga mootoris mitte
Vasta
#34

Hetkekski ei maksa unustada, et see mootor ei andesta ühtki ülekuumenemist.Odavast ebakvaliteetsest termostaadist võib väga kergesti saada väga kallis mootoriremont.
Vasta
#35

Oskab keegi öelda milles v6ib viga olla, kui ainult 1 ratas pidurdab. ? Sai proovvitud õhutada ja tuli õhk välja , aga on siiski selline jama , et üks ratas pidurdab teistest palju paremini. Samuti pedaali vajutadades on alguses kõva, aga vähehaaval vajub põhja ära.

Piduripeasilinder?

Ja huvitav millega sel see pidurite märgutuli on ühendatud? Potsikute peal taseme andurit pole , aga kuskil allpool kolmiku peal paistab , et läheb miski andur. Mismoodi see toimib? Praegu läheb pidurite tuli põlema ja kui varbaga natuke vautada, siis kustub ära. Süttib uuesti kui põhja vajutada.

Ja pedaaliga pumbates kostuks nagu kuskilt susinat.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#36

Nii üldisele küsimusele ei saa vastata, kua vastavalt mudeli aqstaarvule on ka erinevad lahendused pidurisüsteemis Alguseks küsiks pidurivõimendi kohta, kas vaakumiga, või elektrilise pumbaga? sealt edasi juba erinevad lahendused.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#37

On vaakumiga, võimendus on korras ja ei leki.

Susinat tuleb ka siis kui mootor ei käi ja vaakum oma ära kadunud.
Praegu netist mõtlesin, et tellin ära pidurisilindri mansettide või rõngaste komplekti, aga paistab, et neid ei müüdagi eraldi.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#38

Kui Killer killerdama hakkab, siis on pakkuda kere juppe...uksed,tagaluuk stanged konks ja ülikõva paksust metallist karteripõhjakaitse esitiivad tagatuled airbag roolil ja palju muud...Talvel on ikka libe. Jupid on valget värvi
http://nagi.ee/photos/pildidplatsil/1351...et/240872/
Ps. kõik jupid on kerest eemaldatud...Kere on juba sulatusahjust läbi käinud ja nüüd taotakse temast tahvelarvuteid... Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#39

Ei ma niiviisi ei taha osta, ilmselt sa tahad nende juppide eest samapalju kui saaks juba komplektse rondi. Kuigi tagaluuki oleks vaja küll, kuna selle sihtisin juba tõesti ära.


Nyyd aga juhtus sieke pull , et aku laadimine kadus ära. Rihm on peal , kaitsmed terved, aga midagi muud testida ei saa, kuna genekjas ikka suht mitteligipääsetavas kohas.

Miski 15 min ennem sõitsin mööda pinnatuisust teed hea lennuga ja nüüd kapotialused nurgad ja servad kõik lund täis. Ehk mõni yhenduse viga. Genekasse paistab ka et läheb oma 4 juhet, ilmselt miskine keerulisem süsteem.

Pole midagi targemat teha
Vasta
#40

Mul on Jeep Cherokee, mis peaks antud isendiga mõnevõrra suguluses olema. Ja mul piduritega täpselt sama jama, ühe tagumise ratta tõmbab blokki.
Kui vea üles leiad, võid siin teistele ka rääkida, ehk minulgi sellest kasu. Ise ei viitsi pead murda, see auto nagunii "sõidab kuni sõidab".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne